Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sylwus13

Mamusie dzieci urodzonych w czerwcu 2014r

Polecane posty

Ja pierwszy pajacyk mam w rozmiarze 50 :) wygląda jak dla lalki. xxx Jezeli chodzi o pieczenie ciast to nie cierpię tego robic bo zawsze się boje ze mi nie wyjdzie. Umiem zrobić jedno ciasto perfekcyjnie - jogurtowe, które wyrasta zawsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agu_27
Co do mężów to jakbym swojego widziała. Jak byłam w szpitalu to m dzwonił do mnie kilka razy a zrobiłam listę co ma przywieźć ale nic nie mógł znaleźć. Nawet nie wiecie jakie macie szczęście że tak szybko wróciłyście do swojej figury/wagi ja się głodzę a waga stanęła w miejscu :( 10kg przydało by się jeszcze zgubić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agu_27
Sorki że tak na raty piszę :) Zapomniałam was zapytać w czym kąpiecie maleństwa? Ja kąpie w Oilatum ale teraz jak tyle wody leję to dość dużo tego schodzi. macie coś tańszego bo u mnie to 40zł kosztuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Misi
Ja też w Oilatum :) mi udało się wczoraj do kosmetyczki pójść ;) dzisiaj to strasznie pokręcony dzień i już strasznie zmęczona jestem. :( Właśnie ostatnio zastanawiam się nad jakimś tańszym ,ale dobrym produktem do kąpieli więc chętnie poczytam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na poczatku tez oilatum, a teraz tańszy odpowiednik emolium. Używam tego co 2 dzień, na zmianę z plynem do kąpieli i żelem do mycia hipp. Tym żelem myje tez włosy malemu. Skore ma Franek bez zarzutu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limfa a mi właśnie jogurtowe za nic nie wychodzi. co prawda m zachwycony bo uwielbia zakalca, ale ja sie wściekam. zwłaszcza, jak pojedziemy do teściowej a ten się chwali jakiego to ona pysznego zakalczyka zrobiła ;) ja kąpię w takim płynie z Ziaji, jest od 1 dnia życia. odpowiednik oliatum a kosztuje ok 10 zł w tesco. skórę Karolek ma bez zarzutu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samasobie - ja przepis na jogurtowe wzięłam z książki "w Paryżu dzieci nie grymasza". No nie ma szans, żeby nie wyszlo, skoro mi wychodzi zawsze ;) Najlepsze w tym przepisie jest to, ze nic nie trzeba ucierac tylko miesza sie delikatnie skladniki ze sobą i gotowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juin90
Cześć mamusie. Ja również miałam zostać czerwcową mamą, ale córeczka postanowiła posiedzieć dłużej w brzuszku i przyszła na świat 3 lipca. Mogę się do Was przyłączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agu_27
Juin pewnie że tak zapraszamy :) My dziś pięknie spaliśmy tylko dwa razy na karmienie wstaliśmy i do 7:50 SPANIE Może koniec już tych pierońskich kolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O matko - mamuśki ależ się rozpisałyście - super :) Wiersze Brzechwy kupiłam w Rossmannie jakiś czas temu i czytam Alicji każdego dnia, mała uwielbia drapać obrazki. Moim faworytem jest Koziołeczek, szkoda że ZOO nie ma, ale te opowiadam z głowy, mój brat ma dwoje dzieci więc przy nich się nauczyłam. Myśmy pomyśleli, ze jak Alicja będzie miała mieć już swoje dziecko (jeśli tak będzie) to dostanie wyprawkę a w niej: jej pierwszy kaftanik, śpioszki, czapeczka, pieluszka flanelowa i tetrowa, kocyk robiony na szydełku, opaski ze szpitala, smoczek, ulubiona przytulanka, to wszystko spakowane będzie czekało. Co do ciast, jak robię to rozdaję bo my mało zjemy - więc nie robię :) Kąpiel - od urodzenia w Hippie, po 2 msc poszłam do Rossmanna kupić ich płyn do kąpieli, bo tatuś kąpie i Hipp starczał na 1,5 tygodnia, po tym Rossmannowskim nic się nie dzieje, skóra super. Juin - witaj. Ależ się rozpisałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry.Ale ja lubię czytać historie o nieporadności mężczyzn hehe uśmiałam się,ja naszykowałam swojemu całą wyprawkę do szpitala na jednej kupeczce,razem z nosidełkiem[zapewne sam by wziął gondole]więc nie było z tym problemu. juin witam, napisz coś więcej.A u fryzjera byłam wczoraj miało być wielkie strzyżenie skończyło się tylko na podcięciu końcówek. Dziś idę pedicure,do kosmetyczki chodzę średnio dwa razy w miesiącu,lubię te wizyty czuję się taka ,,ogarnięta,,po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Juin, napisz coś więcej, jak poród, ile ważyło maleństwo itp. Limfa - też czytałam te książkę ;) A my najpierw kąpaliśmy w mydełku bambino a teraz w płynie bobini, bo taki dostaliśmy w prezencie, małemu nic się nie dzieje, a czasem to nawet tylko w wodzie go myję, bez żadnych dodatków, czasem wlewam rumianek. Ja u kosmetyczki ostatni raz byłam w ciąży :( a do fryzjera mam uraz z dzieciństwa i chodzę raz na 3 msce podciąć końcówki, no po prostu jest dla mnie gorszy niż dentysta haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do powrotów na syrenie ,ostatnio wybrałam się z koleżanką na spacer i zakupy ubraniowe,no i oczywiście środek miasta a mała syrenę włączyła i biegusiem wracałyśmy do domku,ale stanik zdążyłam kupić jeeee.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny któraś pisała o ,,zawsze wychodzącym cieście jogurtowym,,mogę prosić przepis?ja jestem początkującym ,,cukiernikiem,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do kąpieli używam oilantum lub emolium a i ostatnio kupiłam żel na ciemieniuchę z emolium i jest świetny,po jednym użyciu wszystko zeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juin - witamy :) xxx Koala - ja tez nie lubie chodzic do fryzjera. U mnie to akurat wynika z tego, ze nie lubie jak mi ktos we wlosach grzebie. No ale raz w miesiacu musze isc, bo mam krotkie wlosy i niepodciete po prostu przestaja sie ukladac. I co sadzisz o "W Paryzu dzieci nie grymasza"? xxx Moj maz to stanal na wysokosci zadania - ze wzgledu na moja lezaca ciaze zajmowal sie calym domem, a takze praniem i prasowaniem wyprawki ;) dlatego doskonale wiedzial gdzie co mamy. Ja akurat dwa razy trafilam do szpitala bez torby i za kazdym razem maz mi dowozil wszytsko co potrzebne. Na prawde spisal sie na medal. xxx Gosza - to ja pisalam o jogurtowym. Wrzuce ten przepis popoludniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosza też używałam tego żelu na ciemieniuchę, rewelacja. Ubranka piorę w płynie Bobini. To S jak byłam w szpitalu nawet ubranka prał i prasował a potem dowoził, ale dziewczyny ja powtarzam S to jest indywidualny przypadek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limfa, mi się książka bardzo podobała. Miałam jednak z nią nieprzyjemny "incydent". Wzięłam ją ze sobą do szpitala i leżała na szafce na sali poporodowej. Któregoś dnia przyszła nowa położna - straszna baba, taka terrorystka - i warczy na mnie o czym jest ta książka, a ja na to, że o francuskim modelu wychowania, a ona "tu jest Polska nie Francja". Gdybym była w innej kondycji psychicznej, już ja bym jej odpowiedziała, ale w tym szpitalu to byłam jakaś taka wylękniona, otumaniona, nie wiem czy wy też tak miałyście. Redka - płyn do prania bobini uważam za najlepszy, no i pięknie pachnie :) teraz mam lovelle, ale jak sie skonczy to kupuję znowu bobini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja piorę w dzidziusiu i wszystko pięknie pachnie :) do mycia butelek tez używam dzidziusia. Jedyny minus jest taki ze musze zamawiać przez Internet bo w sklepach stacjonarnych nie ma :/ xxx Koala - szpitale to chyba tak na większość ludzi działają. Ja na ogol jestem typ awanturujący i walczący o swoje prawa, a w szpitalu tez bylam jak taka potulna krowa :/ A ksiazka mi się tez podobała, bo lubię jak dzieci są ułożone i nie wchodzą rodzicom na głowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W szpitalu byłam w bardzo komfortowej sytuacji a to dzięki gin prowadzącej ciążę, personel wiedział, ze jestem od niej więc byli mega mili, gin potrafiła przyjść do mnie o 6 rano i spytać jak się czuję i jak dzidzia. Dwa razy dziennie wpadała. Bardzo dobrze się czułam po porodzie, mała była spokojna więc może i dlatego było mi dobrze. Wg mnie Bobini lepiej kupki dopiera od Loveli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny bo ja nie w temacie, czy ta książka to jakiś poradnik?Piorę w lovelli ale troszkę zapach mi nie odpowiada,chyba spróbuję dzidziusia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosza - to jest taki a'la poradnik, ale bardziej opis jak wygląda we Francji wychowanie dzieci. Opisuje to amerykanka ktora przedstawia roznice pomiedzy wychowaniem dzieci w Usa i we Francji. Czyta sie jak powieść :) lekko, milo i przyjemnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agu_27
ok widzę że testujecie inne płyny i są ok więc ja też kupię któryś z tych. W szpitalu też tak miałam że byłam jakaś cicha i dziękowałam wszystkim naokoło jakby to nie była ich praca :) każdy kto się mną zajmował to byłam mu taka wdzięczna jakby to wolontariusz był :) Ogólnie rodziłam w prywatnym szpitalu co ma podsianą umowę i z kasą chorych więc miałam za darmo a opieka jak w prywatnym i sale max dwie osoby z łazienkami ładnymi z TV na ścianie i obsługa na 6+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki limfa jak bym miała czas na czytanie to już książeczka by była w łapkach bo brzmi ciekawie no ale niestety może kiedddddyyyś jeszcze uda mi się coś przeczytać.Bardzo lubię czytać książki niestety teraz to niemożliwe....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koala no właśnie a ja bardzo lubię ,,dzidziusiowy,,zapach więc poszukam czegoś innego.Agu to dobrze że miło wspominasz poród,ja również nie mogę narzekać, do lekarza chodziłam prywatnie i on też był przy porodzie,opieka nad małą też ok. mimo że rodziłam w państwowym szpitalu,wszyscy byli mili,naprawdę dobrze wspominam poród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama ala a Ty jak masz odczucia po Otwockim szpitalu?dla nie wtajemniczonych -rodziłyśmy w tym samym szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosza, jak lubisz dzidziusiowe zapachy to polecam bobini, jest w rossmanie, a do tego swieczkę yankee candle "baby powder" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×