Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

CZERWCÓWKI 2015

Polecane posty

no:) w końcu:) teraz jest chyba według dat. sprawdzajcie dziewczyny czy sie wszystko zgadza łącznie z obecnością;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipka32
ja już też nie pamiętam komu odpisywać ale jeśli chodzi o przyspieszony puls, zrozumiałam, że u mamy a nie dziecka, to b. częsta przypadłość w ciąży. ja tak miałam w 1 ciąży, dostalam od kardiologa b. bezpieczne tabletki i było już potem ok. powiedział, że nie puls nie powinien być za szybko, trzeba go obniżać bo to wyczerpuje serce które w ciąży i tak w d... dostaje. w tej ciąży też mam troszkę szybszy puls ale najgorsze jest dla mnie to, że szybko dostaje zadyszki. parę szybkich kroków i już sapię. doprowadza mnie to do szału bo dalej prowadzę aktywne życie zawodowo-towarzysko-rodzinne i nie chce mi się zwalniać :( a takie mam zalecenie. jeśli jesteście zmęczone powinnyście sprawdzić następujące parametry (w bad. krwi): poziom hemoglobiny, poziom potasu K i przede wszystkim magnezu Mg (bo jego spadek powoduje duże zmęczenie) oraz tarczyce (TSH i ft4). Ja jestem pod koniec 21 tyg., w pt. mam genetyczne. Brzuch mam raczej mały, jak ktoś nie wie, że jestem w ciąży to nie widać (nie noszę też obcisłych bluzek bo przy takich to już widać). Przytyłam niecałe 4kg ale niestety startowałam z nadwagą ponad 8kg więc trochę się boję, co dalej a lekarka mi powiedziała, że z moją posturą/wzrostem na pewno przytyję ponad 10kg. W pierwszej ciąży przytyłam 18kg (w 5 m-cu miałam 6 na plusie) ale po porodzie od razu spadło mi 13kg ( z czego dziecko ponad 4kg). Miałam plan, żeby w ciąży troszkę poćwiczyć, jakiś nordic walking coś ale to zupełnie odpadło :( a jeśli chodzi o staniki, to KONIECZNIE muszą być dobre, sztywne staniki. ja miałam takie zwykłe z Triumpha a potem kupiłam cudowny stanik i pod względem wizualnym i jakościowo-funkcjonalnym firmy Anita. Niestety był mega-drogi ale i tak uważam, że to był jeden z lepszych zakupów całej wyprawki. I nie używajcie staników z 1 ciąży (albo nie tylko te) bo przecież są już rozciągnięte a stanik spełnia swoją podtrzymującą funkcję jak nie jest rozciągnięty - to podstawa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asieńka 27 ja mam termin na 22 czerwca :) wiek 30 lat województwo opolskie ciąża 5 płeć jeszcze nieznana bo raz była dziewczynka a raz chłopczyk :) na następnym badaniu się okaże mam nadzieję i będę wiedziała już :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tulipka zgadzam się z tym co piszesz, ja kupiłam sobie 3 staniki firmy Anita i mimo tak dobrej firmy porozciągały mi się w 3doopy, wydałam 600zł a w drugiej ciąży ubrałam każdy raz może dwa i poszły w kąt bo ramiączka porozciągały mi się i te zapięcia puszczały, poprzerabiałam jeden ale nic z tego, nie ma już komfortu noszenia, więc przeszłam na Alles Mama, kupiłam sobie nowe i jestem zadowolona, piersi wyglądają w nich pięknie, są bardzo wygodne nawet gdy śpię, zapięcia działają jak należy no i wreszcie trafiłam na swoją rozmiarówkę, bo obwód mam mały a miseczka duża :) no i cena nie powala bo za 2-3 sztuki płacę tyle co za 1 z Anity :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kathana mi jeszcze po poprzedniej ciąży została kreska na brzuchu, nie jest ona jakaś mega wyraźna ale widać ją :) A co do imion to chyba będzie Aleksandra albo Filip chyba, że nam się jeszcze odwidzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajne te biustonosze alles mama, przynajmniej fajnie wyglądają na zdjęciach. No i są dostępne chyba do miseczki J, nawet przy obwodzie 65 czy 70, a to rzadkość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lv
ja alles mama kupiłam jak zmieniła mi się miseczka na D, chciałam 65 ale bałam się , że będzie za ciasny, w końcu wzięłam 75 D i jest idealny, nie mam żadnych zastrzeżeń, prałam już go parę razy , i nic ale to nic, się z nim nie dzieje. jeżeli chodzi o koszule nocne , też mi się bardzo podobały, ale M była taka , że piersi miały ciasno przy miseczce D, więc warto mierzyć. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lv
Lilia- z żylakami już dłużej walczysz czy teraz wyszły?? ja miałam zabieg na żylaki w wieku 16 lat, i od tamtej pory mam spokój chociaż wiem, że to lubi się nawracać. Mania jakie masz dolegliwości, że źle znosisz(być może się powtórzysz- nie krzycz :D ). Kathana poduszka rogal jest świetna, nie potrafiłabym się z nią już rozstać, i ie tylko ja z nią śpie! :D, więc jest wygodna nie tylko dla ciężarnych. chciałam jeszcze nawiązać do tego, ze po kilka razy pisze się to samo. Ile osób tyle wątków, łatwo wypaść z obiegu ;) mam pytanie jeszcze, do dziewczyn, które albo już przechodziły ciąże, albo ze słyszenia, czy te łożysko na przedniej ścianie warunkuje poród przez cc?? bo lekarz dał mi tak do zrozumienia, ale nie wiem ile w tym prawdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lv
aleksandra bym zapomniała - dobry wybór wózka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipka32
lv, cc warunkuje lozysko przodujące czyli takie umiejscowione z przodu na dole. jest obawa ze urodzi sie pierwsze i wtedy to jest niebezpieczne dlatego cesarka. ja w pierwszej ciazy i teraz tez mam lozysko na przedniej scianie ale wyzej i to juz jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werkaaaaaaaa
Ja mialam lozysko umiejscow.z przodu i ridzilam normalnie to nie to samo co lozysko przodujace;). Teraz mam umiejscowione na tylniej scianie ,i sie ciesze bo bardziej czuc ruchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wera 33, mania1989 ja jestem z Limanowej....to trochę daleko od Was:)mam do Krakowa jakieś 60 km...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
Ale to nasze forum pięknie rozkwitło:) wspaniale. Lv-najwazniejsze,ze wszystko dobrze z Twoją córeczką i ze mama się dobrze czuje:) Asieńka27-strona intymna.pl, zakładka bielizna, kategoria mama. Polecam, bo sprawdziłam, znam swoj rozmiar na tyle dobrze, ze nigdy nie odsyłałam towaru z powrotem. minusem jest to,że nigdy nie przymierzysz, nie stwierdzisz czy się dobrze czujesz, ale zawsze mozna odesłać:) Lila1976-a bierzesz coś na ten zatkany nos? Mnie katar okropny męczy, a i piękne imie wybrałaś, jesli bedziesz miała córeczke:D Oleńka A jak dziś się czujecie? Ostatnio chwaliłam się tutaj,że nie biegam do toalety często, a czuje od wczoraj jak to moje dziecko naciska mi na pęcherz co jakiś czas i od razu lecę siusiu. Miłego dnia, dużo kopniaczkow od maluszkow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rockowa mamunia
Ja czuje się bardzo dobrze, jakbym wcale w ciąży nie była. Mam tylko zawroty głowy jak szybko wstaję lub długo stoję bez ruchu poza tym nic mi nie dolega. Za tydzień idę na zwolnienie (poza graniem pracuje za biurkiem...) i będe juz tylko delektowała się rosnącym brzuszkiem i śpiewała dla malucha :D Co do biustonoszy to póki co nie znalazłam żadnego wygodnego, jedyne co mogę zakładać to takie mini bluzeczki podtrzymujące jak do biegania z wkładkami nic mnie wtedy nie uciska ani nie drapie bo zwykłe biustonosze to był dramat na wrażliwych piersiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
A dobrze przechodziłaś pierwszy trymestr? bez wymiotow? Witaj w klubie wrażliwych piersi, ale na szczęscie mogę nosić staniki normalne. Twoje muszą być mega wrażliwe, az mam dreszcze:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też się super czuję....w I trymestrze żadnych wymiotów.teraz jak już długo siedzę za biurkiem to mnie plecy troszkę bolą ale nie zawsze....mam tylko problemy z pękającymi naczynkami na nogach...przed ciążą też miałam ale teraz się to wzmogło....no ale cóż po szczęśliwym porodzie można coś z tym zrobić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathana
http://www.biustanasze.pl/mama-cat-26.html Dzień dobry wszystkim. Ja właśnie czekam na księdza. Zobaczymy jak to będzie :) Koleżanka mi poleciła właśnie staniki z tej strony, ale ja osobiście jeszcze nic nie kupiłam. Tanio też można dostać na aliekspres, ale ta sama znajoma czeka na dostawę:) zamawiałyście coś z tej stronki? Miłego dnia P.S Wera to my mamy do siebie najbliżej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na szczęście na razie nie mam problemu z naczynkami. A wracając jeszcze do staników to chyba pójdę do mojego sklepu z bielizną. Ja jednak muszę przymierzyć i sprawdzic jak wszystko trzyma. Mój rozmiar to 75, 80 I jak na dzień dzisiejszy, więc mam duuuży problem :/ Poduszkę do spania też przymierzam się kupić, bo już strasznie niewygodnie mi się śpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AleksandraJL
anetta-a te pękające naczynka na nogach to gdzie Ci się pojawiły. Bo ja mam takie czerwone plamki po wewnętrzej stronie ud i nie wiem co to jest, na pewno nie rozstępy bo wiem jak wyglądaja:D widzę je codziennie gdy patrze na swoje cycki:D Fajnie,że się dobrze czujecie:) a tą poduszkę też chyba sobie zakupie, jak taka dobra Aniłkowa mam-faktycznie masz DUUŻY problem, pewie cięzko dostać odpowiedni wygodny stanik o takiej miseczce:/ Kathana-ja już po kolędzie. Daj znac jak poszło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lv
Z wami szybciej czas leci :) zasypiam z wami i budzę sie, kafeteria to teraz moja paranoja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rockowa mamunia
Pierwszy trymestr nie był taki różowy. Codzienne wymioty, notoryczne zmęczenie i senność... okropnie to wspominam. Teraz jedyne co mi dolega to mega wilczy apetyt! Boje się, że dużo przytyje chociaż staram się jak najwięcej ruszać i zdrowo jeść. Na razie 4 kg na plusie. Sutki czasami tak mnie rwą że hoho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuska Ktosia
jejciu dziewczynki ja Wam wspolczuje;))) bolace piersi , naczynka,mdlosci;)) ja nic nie mialam;))moglabym nie zauwazyc ze w ciazy jestem;)))teraz czasem mam wrazliwsze piersi, ale to raz tak raz tak;)i jakie piersi mialam takie mam;) ani nie uroslu ani nie zmalaly;) słuchajcie babeczki??? bedziecie kupowac monitor oddechu?? bo ja ssie caly czas zastanawiam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam na razie detektor tętna i podsłuchuję serce i kopniaki mojego malucha. :) A monitor oddechu to jak się domyślam po porodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lv
Monitor oddechu można kupić łącznie z elektroniczna niania , widziałam ze połączyli funkcje :) elektroniczna niania super sprawa , nie raz siedziałam u bratowej , mogłyśmy na tarasie przegadać godzinę zerkając tylko na kamerkę jak śpi i oddycha szkrab. OdŻałuje i tez kupie :). Ta aparatura do mierzenia tętna to juz chyba większy wydatek prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
jak pięknie nasze forum rozkwita:) aż miło tu wchodzić. Kochane co do detektora odeechu to ja już miałam z nim do czynienia przy córci. Ze względu na jej chorobę i ulewanie lekarz zalecił nam stosowanie go i wypożyczono nam ze szpitala. powiem Wam szczerze, było chyba z 5 fałszywych alarmów. Zaczynało piszczeć, my z Mężem na równe nogi a malutka sobie ślicznie spała i pięknie oddychała. włączaliśmy go tak na prawdę tylko w ciągu dnia, bo w nocy córcia spała ze mną a ja mam mega czujny sen tak że jak ona rączką machnęla to ja już nie spałam. To urządzenie myślę najbardziej przydałoby się przy wcześniaczku, dziecku urodzonemu o czasie zdrowemu raczej na nic się zda. No i trzeba brać pod uwage te fałszywe alarmy, które jak się zorietnować dosyć często się zdarzaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuska Ktosia
tak Aniolkowa Mama najbardziej znane to chyba Angel Care,to na wypadek bezdechu w lozeczku;/ i tak jakos sie stego boje strasznie;/a co do podsluchu serduszka kolezanka mi dowiezie w maju;) poki co starcza mi raz na miesiac jak slysze;)))) jak najpiekniejsza muzyka;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez zamierzam spac z malutką wiec mi sie nie przyda.. aleksandra powiedz mi jakie miałas modele tych staników? jakie najbardziej polecasz? jak narazie to stanik to maje najwieksze zmartwienie.. nosze narazie taki do karmienia ale nie podoba mi sie jak moje piersi wyglądają... slabo podtrzymuje;( czekam na rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×