Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

CZERWCÓWKI 2015

Polecane posty

Pękające naczynka mam na udach i na wewnętrznej stronie tez mi się teraz taki dziwny jakby krwiak zrobił.....ja to jestem przy Was zielona w tych wszystkich bajerach...bo to moja pierwsza ciąża...tak czytam i nie wiem o co chodzi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuska Ktosia
to juz sama nie wiem :/ ja to mam bardzo twardy sen;) mam nadzieje ze sie to zmieni po porodzie;)))) btw rozkrecilysmy sie;))) nie ma co;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathana
Ja już po:) powiem Wam, że ksiądz super, gawędził ze mną bite pół godziny :) Taką nianię z kamerką i monitorem oddechu na pewno będę kupować dla pewności. Jeśli chodzi o detektor tętna to nigdy nie widziałam, Aniołkowa Mamo napisz coś więcej, ile to kosztuje, jak często sprawdzasz? A jak z tym aliekspres? Ktoś coś? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dermar
Wera Tak, to takie czerwone krostki na policzkach to właśnie trądzik ale nie martw się po porodzie wszystko nam zginie juz się o tym naczytalam :) wiesz co można smarować tez innymi kremami ważne aby nie dopuścić do suchej skóry bo wtedy tradzik bardziej się rozwija :( to rada mojego ginekologa i to prawda bo zauważyłam że tak jest. Tulipka dzięki za radę musze w takim razie wybrać się do kardiologa bo mój puls strasznie szaleje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dermar
Wera Proszę Cię o dopisanie do tabelki bo ja pisze na tel :) 26 lat 1 ciąża mazowieckie termin 16.06 imię Sebastian albo Sandra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kathana na allegro są już nawet od 100 zł. Podsłuchuję sobie co tam mały robi w brzuchu. Rano i wieczorem koniecznie. A niekiedy w dzień, jeśli nie odczuwam ruchów. Bicie serca jest ciężko znaleźć, zawsze mężowie to zlecam. :) Ale jak słyszę kopanie i ruchy, których nie jestem w stanie czuć to jestem już spokojna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Mnie się nawet niania elektorniczna nie przyda, mamy mieszkanie 50mkw więc w którym pomieszczeniu bym nie była i tak synka usłyszę. Nie wiem czy Wy też, ale ja mam wrażenie że ten drugi trymestr ciągnie sie w nieskończoność. I trym zleciał jak z bata strzelił, a teraz dłuży mi się ten czas okropnie. Wszyscy mówią że druga poło mi na pewno zleci itd ale ja jakoś tego nie czuję. chciałabym żeby chociaż już piękna wiosna przyszła. Będzie można chodzić na długie spacerki to i czas będzie szybciej zmykał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie też się strasznie dłuży ten trymestr. W ogóle pierwsza ciąża minęła mi naprawdę szybko a teraz mam wrażenie że wszystko trwa dłużej. Również czekam na wiosnę i na lepszą pogodę. Brzuszek mi już całkiem sporo urósł i mój zimowy płaszczyk dopinam na styk. Mam pytanie do dziewczyn które jeszcze pracują, od kiedy zamierzacie iść na urlop? bo ja się ciągle zastanawiam i chyba jeszcze luty przepracuję albo połowę lutego. Bo z jednej strony jestem już zmęczona a drugiej bardzo lubię moją pracę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lv
Mi szybciej leci ale jestem w trakcie sesji wiec całe dnie mam nos w książkach dzisiaj mam chandrę , a akurat jutro egzamin :D ja mam mieszkanie 70m2, ale mogę zamknąć drzwi z pokoju dziecka i podglądać na wideo co sie tam wyprawia :). Ja spać z dzieckiem nie zamierzam, mogłabym zrobic krzywdę ale i z własnych przekonań przez 6mcy łóżeczko bedzie w sypialni potem pójdzie do drugiego pokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dermar
Ja tez mam wrażenie że teraz to jakoś się ciągnie ten czas :) chciałabym juz też wiosnę, myślę że wtedy samopoczucie będzie odrazu inne bo teraz kiedy nie wyjrze za okno to szaro ponuro aż to człowieka doluje. Ta zima jest okropna ciągle pochmurno zero słońca a ja juz tak bardzo go potrzebuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też z niecierpliwością czekam na ciepełko... Żeby czapy i szaliki schować w kąt :) Ja od 9 lutego idę na zwolnienie. Fizycznie czuje się dobrze ale szczerze to chcę już zająć się przygotowaniami do macierzyństwa a w mojej firmie czuje że i tak nie będe miała dokąd wracać po macierzyńskim ( zawsze tak było z dziewczynami... szef twierdzi ze potrzebuje pracownika na miejscu, dyzpozycyjnego a nie nieobecnego także wiem co będzie... )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Ja mam wizyte teraz 7 lutego i pewnie od 7 wlasnie juz pojde na zwolnienie. Chociaż teraz nie moge narzekac bo pracuje max 4 dni w tyg. No ale niestety dwa z tych czterech dni to weekend. Dlatego planuję juz zwolnienie. Poza tym ten kręgosłup mi dokucza i muszę sie zacząć tak pożądnie oszczędzać, bo boje się ze jeśli to odpuszcze to będę mieć później problem zeby urodzic sn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipka32
Mi tez sie troche 2 trym. dluzy ale nie mocno. Ja pracuje na pol etatu (dosc specyf. praca) i mam zamiar pracowac do konca maja jesli zdrowie i sily pozwola. Potem wracam do pracy od listopada :) monitor oddechu tez slyszalam ze czesto daje falszywe alarmy. Mysle, ze jesli dzieciaczek urodzony o czasie z konkretna waga, 10pkt. etc to raczej zbedny wydatek. Ja na pewno poprosze zeby USG serduszka zrobili po porodzie i mysle ze to starczy (starszy synek mial mala wade ktora pozno wyszla wiec jest pretekst).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lila1976
22kilo ja mam stanik 65 K lub 70 I i są mega dopasowane :) Lv borykam się z żylakami nóg już od 1 ciąży, wtedy ginek zalecił brać diohespan max, brałam chyba 2-3miesiące, przy drugiej ciąży to samo ale już w zaawansowanym stadium a teraz w tej ciąży biorę na razie od kilku dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
tulipka32 szybko planujesz powrot do pracy. a kto sie dzidziusiem zajmie w czasie kiedy Ty będziesz w pracy? Ja zamierzam wykorzystać roczny macierzyński a później jak da radę pójdę na wychowawczy. Chciałabym conajmniej do 2,5 roku z małym zostać, tak jak wcześniej z córeczką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aliszon mi dla odmiany czas zasuwa jak oszalały, może po ciązy tego nie odczuwam ale dzień za dniem umyka mi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathana
Oj ja też marzę o wiośnie... :) fajnie będzie spacerować i dotleniać się w promieniach słońca. Dziewczyny ja podziwiam te które pracują, przede wszystkim dlatego, że 1 trym. był dla mnie bardzo ciężki. Teraz to już mi w domku tak dobrze, że za żadne skarby nie wróciłabym do pracy. Tym bardziej, że moja praca to ciągły stres. Na pewno skorzystam z rocznego macierzyńskiego, a potem to się zobaczy. Może uda mi się zmienić na jakąś mniej apsorbującą. Póki co nie planuję tylko czekam na Nikosia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuska Ktosia
ja juz tez chce ciepelka))) mieszkam w zasadzie w lesie i ne koniecznie che spacerowac po nim;) dzieki i sarny laza prawie ze pod domem;) ja podziwiam Was kobietki za to ze jeszcze pracujecie;) ja osobiscie nawialam pod koniec pazdziernika, z paru motywo;)1, szalejaca dyrekcja2. za daleko do pracy bo w jedna strone 50 km autobusem to stanowczo za daleko;)3. sam charakter pracy-praca z uposledzonymi ludzmi , czasem agresywnymi;) wiec teraz sobie odpoczywamy i wysypiamy;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wera33
Jak bym miała stresująca prace to tez bym l4 wzięła. A właśnie bierzecie roczne macierz? I jeszcze jedno jak kupiliście te biustonosze to zaopatrujevie sie w pasy ciążowe po porodzie zeby brzuch ładnie sie wchłonął ? Ja przy 1 stosowałam i efekt był ok, zero brzucha. I trzecie pyt jest cos takiego jak skaza białkowa u dziecka., alergia na nabiał, i przy 1 dziecku słyszałam ze to sie bierze stad ze matka przed porodem duzo mlecznych produktów jadła, slysZalyscie o takiej teorii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuska Ktosia
Wera 33 z ta skaza to chyba nie do konca, moja siostra nie pila za duzo mleka i nabialu przy pierwszy i skaza sie pojawila, wiec chyba nie ma na to reguly;) aczkolwiek nie znam sie na tym;) yyy tak ja biore roczne;) bo wlasnie na same dojazdy wydaje duzo wiec pokryje mi sie to z 80 procentami;) a i sama nie wiem czy umialabym dziecko takie malunie zostawic;) dlatego tez zastanawiam sie nad wychowawczym;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do skazy to nie mam pojęcia czy to ma jakiś wpływ. Pas po porodzie tez mam z pierwszej ciąży, chociaż się w nim długo nie nachodziłam. Pożyczyłam siostrze, bo rodziłyśmy tego samego dnia. Gdyby inaczej się ułożyło, to miałybyśmy dzieci z 20 min różnicą wieku :( A na macierzyński planuję iść na rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuska Ktosia
Aniolkowa mam ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rockowa mamunia
ja także planuję roczny macierzyński, co więcej... chciałabym jak najszybciej zajść w drugą ciążę :) Oczywiście jeśli nie zmienię zdania po porodzie :D Póki mam mozliwość pomocy od mamy i teściowej i dzięki temu mogę realizować swoją pasję bez robienia przerw, które nie są wskazane, chcę to wykorzystać na maxa. Potem znów bedzie problem żeby się zdecydować na kolejne maleństwo bo zawsze bedzie zły moment a zegar biologiczny biegnie nieubłagalnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Rockowa czy ja wiem czy zajście później w ciąże tzn żeby była większa różnica wieku to problem. u moich dzieci będzie 5 lat i 2 msce różnicy. Faktycznie jak córcia miała 3,3 ipół roku to myślałam ze już sie nie zdecydujemy na drugie. Ona juz była duża, samodzielna. Mogliśmy iśc na impreze, mała do babci na noc i nie było problemów. Jednak przyszedł czas że stwierdziliśmy że no nie jedynaczki mieć nie chcemy i zaczeliśmy się starać. Nasza córcia też bardzo chciała mieć rodzeństwo. Wydaje mi się że teraz bedzie nam duzo latwiej niż np gdybym zaszła w drugą ciąże 2,3 lata temu. Nasza Oli jest już duża, i myśle że dużo mi pomoże a też emocjonalnie inaczej odbierze pojawienie się nowego członka rodziny niz gdyby miała 2,3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ile osób tyle zdań. Moja siostra ma różnicę wieku między pierwszym, a drugim dzieckiem 5 lat. A między drugim, a trzecim rok. Jej najstarszy syn nie mógł się przyzwyczaić po 5 latach do rodzeństwa, a jego młodszy brat super zareagował na młodszą siostrę i mają lepszy kontakt ze sobą. Np najstarszy jest już za duży na zabawę z młodszymi. A oni we dójkę mają super kontakt. Dużo zależy od dzieci i od nastawienia rodziców. Dla mnie 3 lata różnicy to max. Ale będzie co będzie. Najważniejsze, żeby teraz było wszystko ok, a potem się będzie myśleć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aliszonn
Ja zawsze mówiłam że 5 lat różnicy to max i tak właśnie będzie. Więcej dzieci nie planuję więc myślę że będzie dobrze. Chyba że los tak będzie chciał że trafi nam sie trzecie serduszko to wiadomo już bedzie. Jednak wolałabym mieć dwójkę. Sama pochodzę z rodziny wielodzietnej. Mam trójkę rodzeństwa w tym z młodszymi braćmi jesteśmy rok po roku, i zawsze było mi za ciasno w tej rodzinie. Rodzice ciężko pracowali na utrzymanie nas i nigdy nie mieli dla nas tyle czasu ile powinni mieć.Nie mam im tego za złe bo wiem jak ciężko im było wychować i utrzymać czwórkę dzieci,ale nie chciałabym tego samego dla swoich dzieci. Dlatego dla mnie dwójeczka jest idealna;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipka32
Skaza bialkowa nie ma nic wspolnego z tym, co matka je w ciazy. Wrecz nie powinno sie unikac produktow alergizujacych tylko przyzwyczajac. Skaza to po prostu nadwrazliwosc na niektore pokarmy i zalezy to od dziecka, pozniej czesto przechodzi. Mam zamiar zostawiac dziecko z niania. Uwazam ze te 3-4 godziny dziennie to nie jest duzo a ja moge zlapac oddech, wyjsc z domu i nie wypasc z rynku :) Gdybym miala siedziec z dzieckiem w domu przez 2 lata ciurkiem to chyba bym w depresje popadla :) nie jestem inie bede tylko matka, rozne role w zyciu daja mi duzo satysfakcji i nie chce z nich rezygnowac jesli nie musze. Szczesliwa mama to szczesliwe dziecko (nawet jesli posiedzi te pare godzin z niania).:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipka32
jeśli chodzi o skazę to nie ma nic wspólnego z dietą w ciąży. nawet zaleca się w ciazy jedzenie wszystkiego i nie unikanie alergizujących produktów (chyba ze sama mama ma na coś alergie). jak wróce do pracy z dzieckiem będzie siedziała niania. uważam, ze na te 3-4 godz. kilka razy w tygodniu spokojnie moge wyjsć. mam taką pracę, że 5 m-cy to już i tak jest baaaaardzo długa przerwa. a inna sprawa, że nie wyobrażam sobie siedzenie w domu z dzieckiem ciurkiem przez 1,5-2 lata. chyba bym zwariowała. muszę się realizować na rożnych polach (oczywiście stosownie do możliwości i wieku dziecka) ale rola samej matki i gosposi nie dla mnie :) szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathana
A co tu tak cicho? Nie wierzę, że nam się tematy wyczerpały. Ja też chcę mieć dwójkę dzieci. Powiem Wam, że kuzynka ma rok po roku- teraz mają 3 i 4 latka i polecają. Tylko ona mi się wydaje taka mega silna babka. Ja tak sobie myślę, że jak Nikoś pójdzie do przedszkola- tak w wieku 3 lat, to postaramy się o rodzeństwo dla niego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak się dziś czujecie? Na mnie dobrze działa dzisiejsze słonko i mam chęci na generalne porządki w szafie. :) Mamy dziś ostatni dzień 21 tyg i jutro krok w przód. 22 tydzień się zacznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×