Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Magda len

Mamy rodzące w styczniu 2015

Polecane posty

Ja mam w dużej mierze tak, na święta zjadłam tony bigosu :P 🌼 Dziewczyny, doradźcie mi coś proszę, bo nie wiem co robić. Mój lekarz dał zalecenie 2 x w tygodniu ktg, ale nie mam na to specjalnie jego argumentu, oprócz tego przykładu kobiety w ciąży, który mi podał. Dzwoniłam teraz na izbę przyjęć, do mojego szpitala i Pani położna powiedziała mi, że ktg w szpitalu robi się albo jak są wskazania od lekarza, albo jak coś się dzieje lub coś nas niepokoi. Powiedziała, że więcej wymaga się teraz od mamy, która powinna 3x dziennie monitorować ruchy dziecka i powinno to być 10 ruchów przez godzinę. Oczywiście jeśli wcześniej będzie 10, to już można "przestać" i nie trzeba siedzieć godzinę. Generalnie to mogę jechać na ktg, jak coś mnie niepokoi, a tak że 2 x w tygodniu to o terminu porodu dopiero...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda len
Hej dziewczyny ! Gusia słyszałam, że ten gaz rozweselający to tylko czysty tlen. Co do znieczulenia to podobno jak się ma 4 cm rozwarcia. Morciek dobre haha :-D Gusia dzięki za przybliżenie tego co czułaś;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda len
Witaj Karolina, podziwiam Twoją wytrwałość ;-) gratuluję ;-) Kasisi super, że masz już jakieś rozwarcie, bądź w gotowości;-) to ktg to dobre posunięcie, dobrze, że poszłaś do lekarza ;-) ja mam wizytę w środę i zobaczymy no i ktg co 3 dni. Ja już przytyłam 19kg ;-) ale jakoś się nie przejmuję, raz w życiu mi wolno :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina 29
Morciek: ja jem wszystko od początku tak jakbym jadła normalnie i teraz cytrusy to normalne- bo sa tanie i przepyszne ale i mac'a i kebaby tez :-) jeszcze tylko kilka dni... I oby tylko wszystko było dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina 29
Niestety wcześniejszy post przepadł :-( Morciek: ja to cała ciąże wcinam co popadnie a juz pierwsze 3 m-ce to strasznie, a teraz cytrusy wszelakiego rodzaju, bo sa tanie i pyszne, byle do soboty i zeby malutka była zdrowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolina ja córkę też mam dzięki iui po 4 latach bez zabezpieczenia + 1,5 roku z lekarzami i nie miałam tak że musiałam się zgłosić w dniu terminu tylko jak coś tydzień później na szczęście córka urodziła się dokładnie w terminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina 29
Dziękuje dziewczyny:-) kurcze ja tez muszę zacząć tak na serio liczyć ruchy zostało jeszcze tylko kilka dni wiec zapisze sie profilaktycznie na ktg, dziewczyny czy wiecie ze jak chodzilyscie do szkoły rodzenia to tam mozna zrobic 2 razy na NFZ czyli bezpłatnie a pózniej odpłatnie ile chcemy u mnie w szkole kosztuje to 30 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mojego lekarza ktg to koszt 20 zl. Kasisi, hm. Ciężka sprawa. Ja bym zadzwoniła do lekarza, przedstawiła sytuację i zapytała, co z tym fantem zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościola
Dziewczyny, czytam to co piszecie o ktg i nie moge sie nadziwic. Ja chodze do lekarza na nfz, przychodnie mam pod domem, a na ktg moge przyjsc kiedy chce poza oczywiscie weekendami... nic za to nie musze placic i zawsze jestem milo przyjeta... dodam, ze pierwsze ktg mialam w 29 tygodniu, zglosilam sie z powodu bolu w podbrzuszu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki mam pytanie czy wasze wszystkie posty dodaja sie odrazu czy musicie czekac bo moje nie sa widoczne :-) poczekam jeszcze a tym czasem zycze spokojnego dnia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak niestety jest tą kafe, ze sie zacina i dodaje posty po jakis czasie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak w ogóle mam dziś fatalny dzień, nie mam nastroju i spie na stojąco. Dawno tak fatalnie sie nie czułam, na szczescie mała sie rusza i chociaz o nią spokojna jestem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolina, z postami jest problem jak wchodzi nowa strona, często wtedy się zacina i trzeba spokojnie czekać ;-) Umówiona jestem na ktg na środę w przychodni, ale też robią mi "przysługę", bo nie jestem pacjentką tej przychodni. Następnym razem pójdę np. w sobotę do szpitala pod pretekstem, że coś się mało rusza i to już będzie 39 tydzień skończony i jakoś kolejny raz się gdzieś wcisnę ;-) hehe A może w końcu urodzę i nie będę musiała dalej kombinować :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edi, głowa do góry, mam nadzieję, że ten nastrój szybko Ci minie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda len
Kasisi ja dostałam zalecenie od lekarza co 3 dni ktg, ale ja chodzę do szpitala, bo ordynator kazał mi kiedy tam leżałam, u mnie jest w szpitalu od pon.do pt od 7-14 odczyt a kiedy idzie się poza tymi godzinami i dniami to wtedy pacjentka jest przyjmowana do szpitala na obserwację. Skoro potrzebują zalecenia lekarza to może niech Ci ten Twój lekarz wypisze jakieś skierowanie, skoro zalecił to ktg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda len
Edi, nos do góry ;-) ja mam dziś podobnie, głowa boli i mam ochotę leżeć i nic nie robić. Teraz mam tak, że albo cały dzień płaczę albo śpię albo mam energię albo chodze zła na cały świat i mojemu się obrywa bez powodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O, o! Edi, a pamiętasz, jak ja miałam takie gorsze dni? Dwa czy trzy tylko wprawdzie, ale chodziłam wtedy po domu i na zmianę chlipałam i wrzeszczałam na domowników. Przeszło na szczęście, ale nie mogłam sobie z sobą poradzić. Tobie pewnie też to minie, aczkolwiek nie zazdroszczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Morciek
A dlaczegóż to mnie automatycznie nie zalogowało? Ten gość wyżej to ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam termin na 25 styczeń i dosyć. Bolą mnie stawy jak nie wiem co, aż się wyć chce. Przytyłam 15 kg. Kłucie w sercu, klatce piersiowej, zgaga i zaparcia. Puchną i drętwieją mi ręce. Problem z oddychaniem, w nocy szczególnie. Chrapanie to zmora. I te bolesne kopniaki, które mogą cię zwalić z łóżka na podłogę. Dziecko aktywne 24 h. Litości, chcę odetchnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu, a na kogo czekasz? Chłopca, dziewczynkę? Jakie wybrałaś imię? Wszystkie dolegliwości miną, zostanie Ci ten mały cudaczek. Chyba końcówki ciąży mają to do siebie, że są nieprzyjemne. Ale jak mówiłam, to wszystko minie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w ciągu 3 tygodni, przytyłam znowu 2 kg, już mam 16 kg na liczniku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrzucimy to wszystko, dziewczyny, bez stresu. Słuchajcie, czy puchnięcie kostek/nadgarstków spotyka każdą ciężarną? Nie zauważyłam niczego takiego u siebie, a czas goni. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny. Wyciągnełam mojego na spacer, później zrobilismy sałatkę, wziełam długi prysznic i teraz troche mi lepiej. Morciek pamiętam jak sama Cie pocieszałam;) Chyba teraz to tak będzie do rozwiązania na przemiennie raz lepiej raz gorzej.. Czytałam też chwile książke " W oczekiwaniu na dziecko" i wyczytałam,ze seks w 9 mies. ciąży może przyśpieszyć poród, a może działać wręcz odwrotnie i opóźnić. No i bądź tu czegoś pewnym. Wszystkie sposoby na jedną zadziałaja, a na drugą już niekoniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie zauważyłam,zeby mi kostki puchły, czasami po prostu bolą mnie stawy jak za długo pochodzę np. po galerii lub sklepie dziecięcym. Nogi mam grubsze bo po prostu przytyłam 17kg. Często boli mnie kręgosłup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o KTG to ja jeszcze nie miałam ani razu, jestem zapisana dopiero na 13tego, ale jak bede się wczesniej niepokoić to pojade do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cieszę się Edi, że już Ci lepiej ;-) Dziś z allegro przyszedł olejek makadamia i olejek Busajna, ten drugi podobno działa świetnie na zwiotczałą skórę na brzuchu po porodzie. No sama się przekonam, czy to coś daje, podobno efekty po 2-3 m-cach. Na razie to najpierw malutki musi wyjść ;-) Dziewczyny, jak Wy planujecie dbać o skórę biustu po porodzie? Bo ja będę stosować ten olejek makadamia, ale mam jeszcze kupione serum Tołpy, wcale nie tanie na biust. Jednak położna mi powiedziała, że w trakcie karmienia nie powinno się stosować takich kosmetyków (jak np. to serum tołpy) ze względu na to, że kanaliki mleczne są jakoś blisko skóry i ta chemia może wnikać do mleka. Czy ktoś coś wie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasisi ja też się nad tym zastanawiam co stosować na biust i jak na razie to nie mam pojęcia co. A te olejki to też sobie zamówie. Mysle,ze bedą bardziej skuteczne niż te wszystkie kremy i balsamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olejki na pewno są bezpieczniejsze, jeśli rzeczywiście przenika coś do pokarmu:-) Nie mogę się doczekać dzidziusia! Aaaa!:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam głupi nawyk, że nie lubię stosować niczego profilaktycznie. Dlatego teraz, gdy biust mam ok, a na brzuchu rozstępów brak, nie myślę nawet o ich późniejszej pielęgnacji. A potem będę płakać i na gwałt szukać eliksiru wiecznego piękna. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo niektóre olejki można stosować nawet u niemowlaków jak np. ten olejek arganowy. Jak bede w hebe to sie zapytam o krem do biustu dla mamy karmiącej piersią, na pewno cos sie znajdzie. Ja wole dmuchać na zimno i stosować wczesniej niż później pluć sobie w brode, ze zaniedbałam np. z lenistwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×