Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Magda len

Mamy rodzące w styczniu 2015

Polecane posty

U mnie w szpitalu, to w ogóle w dniu porodu powiedzieli mi, że dziecko nie potrzebuje jeść przynajmniej do następnego dnia, bo jeszcze te wody i z porodu to wszystko i coś tam. Więc tylko tak ciumkał sobie te moje puste piersi. Ale w nocy już tak bardzo się wnerwiał i szukał cyca, że sama poszłam po mleko do tych położnych. No ale co innemu samemu pójść, bo przecież nie chciałam głodzić dziecka a co innego jak ktoś inny o tym decyduje, nie powinno tak być. Zresztą musiałam podpisać zgodę na jego dokarmianie. Bardzo trzeba uważać z tym mm, bo dzidzia przyzwyczai się do tego jak łatwo leci i rzeczywiście może potem nie chcieć piersi. Tu Edi musisz być bardzo czujna i postawić na swoim. Ja jak wiecie dokarmiam dzidzię 2 x na dobę, bo inaczej bym życia nie miała, non stop na cycu, przyśnie na 5-10 min i znowu.. Madzia, trzymam kciuki ;-) :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość angela
Mamusie urodzilam dzis!!! olek jest cudowny wazyl 3710g i 54 cm . Nie mam sily. O 4:30 byly bole. Do 6 czekalismy i 15 po bylismy w szpitalu. Ktg usg i na porodowke tam znowu ktg godzinne pozniej kazali mi na pilce skakac ale mialam takie bole ze czulam ze dziecko "sie pcha" darlam sie niemilosiernie ale wlazlam na lozko i 1 oarcie wody trysnely i wyszla glowka drugie pvhniecie poszedl maluch i trzecie znowu wody i 8.25 bylo po wsxystkim. Dali mi gaz ale nie skorzystalam bo mnie mdlilo. Nacieli mnie niestety za mocno i mega boli, ogolnie mega bolalo ale na szczescie nie moge sobie tegi bolu przypomniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MoniA_28
Angela gratuluje! Monia czop wyglądał jak tak glutek czerwono- brązowy ze śluzem. U mnie znow skurcze tak jak od tygodnia ale nie za mocne i nieregularne. Wiec nadal pozostaje mi czekanie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia to sie szykuj. Ja wiedzialam ze na pewno rodze po tym ze jak chodzilam i mialam skurcze to jak sie kladlam te skurcze byly jeszcze mocniejsze. Wtedy wiedzialam ze to na pewno juz dzisiaj. Ja wlasnie taki czop mialam w dzien porodu i przewaznie po takim czopie porod jest juz bardzo blisko wiec badz w gotowosci. Ja jechalam do szpitala jak mialam skurcze co 4 minuty :P Edi jak boli to uwazaj i sprawdzaj czy mala dobrze lapie sutka. I smaruj sobie jakas mascia najlepiej czyms z lanolina lub bepanthenem. Chyba ze cos Ci jednak leci z sutkow to tym smaruj i wietrz jak najwiecej zebys nie miala strupow jak ja bo to okropne bylo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angela, serdeczne gratulacje!!! :-D Super, że masz już dzieciątko przy sobie, teraz bądź twarda, trzeba przetrwać te pierwsze trudne chwile a potem to już pikuś;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamusie: nick______data porodu_____imie dziecka___wymiary___sn/cc Monia_____29.12.2014_______Amelka_______3740/56___cc Gusia_____30.12.2014_______Arturek_______3800/57___sn dariaaa24__30.12.2014_______Asia__________3450/53___cc Aniusia31__31.12.2014_______Zuzia________3550/57____cc Joaasia____02.01.2015_______Natalia_______3540/55___sn aska1234___06.01.2015_______Alicja_______3030/51____sn Kasisi______12.01.2015_______Iwo_________3610/55____sn Morciek____14.01.2015_______Małgorzata__ 2950/52 ___sn karolina29___14.01.2015______Marysia____3980/58____cc edi1212______23.01.2015______Eliza______3400/54____sn gosc angela___24.01.2015______Olek______3710/54____sn Ciężaróweczki: martulaaa82_24.01.2015____ Magda len___25.01.2015____ maaajusia___27.01.2015___

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda len
Angela gratulacje !!!! Teraz ja muszę urodzić i proszę mi się nie wpychać w kolejkę brzuchatki :P żartuję oczywiście, kolejna będzie Monia :) Angela jak opiszesz ból porodowy ?? Dawaj i nie oszczędzaj :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość angela
bol- mialam ciezkie miesoaczki wiec myslalam ze nie bedzie az tak zle. Ale jak przyszly te parte to mialam ochote rozwalis glowe poloznej a przeciskanie sie dziecka to byl armagedon tzn trwalo to xaledwie 5 min ta cala akcja ale ta ulga jak juz wdxystko z brzucha poszlo to cudowne uczucie. Wniosek boli cholernie(chcialam ugryzc narzeczonego) ale widok malca zabiera te wspomnienie bolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkoda, że Daria tak rzadko wpada i już prawie nic nie pisze, pewnie mocno zajęta dzidzią, jak my wszystkie, które już urodziły. Trzeba jednak mieć choć jedną chwilę w ciągu dnia dla siebie. Do mnie dziś przyjechała mama, więc przejęła małego na trochę a ja idę spać :-P Dobranoc :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda len
Dziewczyny ! ostatnie pół godziny spędziłam w ubikacji, chyba nigdy w życiu nie byłam tak " oczyszczona" skurcze jelit jeden za drugim .. teraz mi przeszło, mam nadzieję, że tak się dzieje tuż przed porodem. Kasisi ja też słyszałam, że noworodek po porodzie przez dwie doby nie musi jeść. odpoczywaj póki możesz :) wyśpij się, Mam nadzieję, że Daria za jakiś czas do nas wróci :) Angela dziękuję za odpowiedź, nadal nie jestem w stanie sobie tego wyobrazić, ale nabieram pewności, że wyobrażę sobie to dopiero jak będę rodzić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biegunka.to pierwszy objaw zbliżającego się porodu :) sprawdzaj sobie ciśnienie bo Tez wzrasta przed porodem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia mnie tez przeczyscilo w dzien porodu. Pamietaj słuchaj położnych a bedzie dobrze. Dzis mam troche więcej pokarmu i mala jest spokojniejsza. Jest calym światem dla mnie i mojego męża. Jego tez musze pochwalic, spisal sie i bardzo mi poma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aguśka1234
Angela Gratulacje! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda len
Na razie cisza, ale może coś ruszy. Czuję się o niebo lepiej po tej biegunce, 10 kg lżejsza. Edi postaram się słuchać położnych, zobaczymy jak to będzie ;) Dam znać jak coś, ale pewnie to fałszywy alarm ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angela, oczywiście uściski! Madziu, tego bólu sobie nie wyobrażaj, nie ma sensu. Ja sie nastawiałam na sto różnych wersji, a ostatecznie wszystko odbyło się jeszcze inaczej. Pamiętaj tylko, że każdy ból mija. Ten też szybko minie. Dziś ktoś pytał mnie o poród i złapałam się na tym, że już nie pamiętam, jak bardzo mnie bolało i w którym miejscu. :) Mnie przed porodem nie przeczyściło, nie miałam za to zupełnie apetytu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia i Twe słowa się spełniły :) 24.01.2015 na świecie pojawiła się Maja. 3600g i 56 cm do kochania :) Poród naturalny trwał godzine :) Jednak dobrze, że byłam w szpitalu bo inaczej urodziła bym w aucie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angela i Monika serdecznie gratuluje! Zycze szybkiej regeneracji po porodzie. Kolejne dzielne mamuski! Moja dzis ślicznie spi. Jestem szczesliwa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jesli chodzi o pokarm to juz jest lepie. Przystawiam mała tak często jak tylko sie domaga i pierwszy dzien to była masakra: bol i łzy. Bol nadal jest ale dziecko w miarę najedzone i śpi. Dzis jej nie odwozilam, cala noc jestesmy razem. Laktacj pobudzam laktatorem ręcznym z Aventu i wypiłam wczoraj 2saszetki Femaltiker to mozna stoso od drugiej doby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aguśka1234
Monia _28 gratulacje :) Jak tam Mamusie? Ja mam noce raz lepsze raz gorsze, ale daje radę. Piersi też już czasem mniej bolą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamusie: nick______data porodu_____imie dziecka___wymiary___sn/cc Monia_____29.12.2014_______Amelka_______3740/56___cc Gusia_____30.12.2014_______Arturek_______3800/57___sn dariaaa24__30.12.2014_______Asia__________3450/53___cc Aniusia31__31.12.2014_______Zuzia________3550/57____cc Joaasia____02.01.2015_______Natalia_______3540/55___sn aska1234___06.01.2015_______Alicja_______3030/51____sn Kasisi______12.01.2015_______Iwo_________3610/55____sn Morciek____14.01.2015_______Małgorzata__ 2950/52 ___sn karolina29___14.01.2015______Marysia____3980/58____cc edi1212______23.01.2015______Eliza______3400/54____sn gosc angela___24.01.2015______Olek______3710/54____sn MoniA__28____24.01.2015______Maja______3600/56____sn Ciężaróweczki: martulaaa82_24.01.2015____ Magda len___25.01.2015____ maaajusia___27.01.2015___

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluję dziewczyny Już macie z głowy teraz tylko cieszyć się malenstwem dziecko powinno dostawać pokarm od razu nie wiem co to za gadanie że może nie jeść przez dwie doby musi jeść bo inaczej za dużo straci na wadze i mogą zostawić was w szpitalu. U mnie jak maluch za bardzo się darł bo mało było pokarmu było albo nie umiał ssać to go w nocy dokarmili ale ogólnie przychodziły co trochę i pytały się czy je albo patrzyly czy się dobrze przyssal lub pokazywały jak przystawic 🌻 A u nas masakra młody ma katar i dwie noce już nie śpi a ja z nim. Bo jak leży to mu spływa do gardła i się dusi wiec albo mam go na rekach albo lezy na moim brzuchu. Byłam u lekarza to tylko wit c mogę podać i sól fizjologiczną. Mam nadzieję ze szybko mu przejdzie. Starsza tez ma katar ale z nią nie ma problemu praktycznie sama smarka albo odkurzaczen się wyczysci i po problemie. 🌻 A na dworze bialo sypie i sypie a wyjść niemozemy Miłej niedzieli mamusie i ciezarowecxki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieciaczek 8 h po porodzie może spać i nie chcieć cyca. Potem się budzi i szuka szuka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda len
Monia28 gratuluję !! Szybko Ci poszło niesamowicie:) Dziewczyny u mnie dalej CISZA !! do 3 w nocy się " oczyszczałam" potem padłam i obudziłam się o 8. Edi super, że masz już więcej pokarmu, będzie coraz lepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
majusia, martula jak sytuacja u was??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość karolina29
Gratulacje dla szczęśliwych mamusi :-) wspaniałe sie spisałyscie :-) ja tez słyszałam ze dziecko odrazu po porodzie nie jest głodne ale to jeszcze zależy od dziecka ( waga - jak dziecko jest większe potrzebuje pokarmu i szybciej i wiecej) no i jaki był poród czy SN czy CC przy cc dziecko nie jest do końca przygotowane i może byc nie najedzone :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulaaa82
U mnie również dzisiaj. Jeżeli nic sie nie wydarzy,to jutro rano idziemy na ktg do szpitala. Każdego dnia czekam na jakikolwiek sygnał,że się zaczyna,a tu nic. Pocieszam się,że kiedyś bedzie musiałw w końcu opóścić mój brzuch :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny to już jutro 4 tygodnie mijają od kad jestem mamą. Jest ciężko czasami nie daje rady, ale zbieram się w sobie i się staram. Znalazłam taki ładny tekst, poplakalam się : Pewnego razu było dziecko gotowe, żeby się urodzić. Więc któregoś dnia zapytało Boga:  - Mówią, że chcesz mnie jutro posłać na ziemię, ale jak ja mam tam żyć, skoro jestem takie małe i bezbronne?  - Spomiędzy wielu aniołów wybiorę jednego dla ciebie.  On będzie na ciebie czekał i zaopiekuje się tobą.  - Ale powiedz mi, tu w Niebie nie robiłem nic innego tylko śpiewałem i uśmiechałem się, to mi wystarczało, by być szczęśliwym?  - Twój anioł będzie ci śpiewał i będzie się także uśmiechał do ciebie każdego dnia.  I będziesz czuł jego anielską miłość i będziesz szczęśliwy. - A jak będę rozumiał, kiedy ludzie będą do mnie mówić, jeśli nie znam języka, którym posługują się ludzie?  - Twój anioł powie ci więcej pięknych i słodkich słów niż kiedykolwiek słyszałeś, i z wielką cierpliwością i troską będzie uczył Cię mówić.  - A co będę miał zrobić, kiedy będę chciał porozmawiać z Tobą?  - Twój anioł złoży twoje ręce i nauczy cię jak się modlić.  - Słyszałem, że na ziemi są też źli ludzie. Kto mnie ochroni?  - Twój anioł będzie cię chronić, nawet jeśli miałby ryzykować własnym życiem.  - Ale będę zawsze smutny, ponieważ nie będę Cię więcej widział.  - Twój anioł będzie wciąż mówił tobie o Mnie i nauczy cię, jak do mnie wrócić, chociaż ja i tak będę zawsze najbliżej ciebie.  W tym czasie w Niebie panował duży spokój, ale już dochodziły głosy z ziemi i Dziecię w pośpiechu cicho zapytało:  - O, Boże, jeśli już zaraz mam tam podążyć powiedz mi, proszę, imię mojego anioła.  - Imię twojego anioła nie ma znaczenia, będziesz do niego wołał:  "MAMUSIU".  <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×