Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość feminka28

Mamy 2015 radosci i obawy

Polecane posty

Gość Efa24
Hej, witaj :) W koncu ktos na moim etapie :) Ja mam wizyte dzien wczesniej :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lawlii
Tak Efciu, tez sie ucieszylam, jak podczytalam watek. Czujesz juz cos, bo ja wciaz nic. Mam nerwice zoladka wiec bulgotania to ja mam i bez ciazy:p wiec tego tak nie interpretuje. Ale chcialabym juz cos poczuc tak wprost, choc mysle, ze wszystko jest oki. ogolnie na poczatku ciazy mialam stresa, bo mialam maly krwiaczek, ale bralam luteine i ogolnie oszczedzalam sie, wiec sie wchlonal. Nie mialam zadnych odpukac krwawien wiec sie bardzo zdziwilam uwaga lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Efa24
Czuje czasem tak jakbym miala glizde pod skora :) Ale baardzo rzadko. Na pewno nie codziennie. Mysle ze to jest dziecko i jego najintensywniejsze ruchy. Ale moge sie mylic :). Na pewno jest wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księżniczka84
Lepka ciecz wypływająca z piersi, żółtawa to siara, ale nie wolno jej wyciskać, pojawia się najczęściej około połowy ciąży, u mnie zaczęła się w 26 tc. i mam ja ciągle, ale i tak chodzę już w specjalnych stanikach. Witajcie nowe dziewczyny!Piękny okres wiosny i wakacji na ciążę, pierwszego syna ur. początkiem sierpnia, wogóle się w ciąży nie nudziłam, ciągle siedzieliśmy nad wodą, grile i te sprawy, teraz czas stanął dla mnie w miejscu, nie znoszę zimy ponad wszystko :(Jedyna niedogodność to, że od 8 mc strasznie puchły mi nogi, było upalnie w 2010 od maja (temp. powyżej 30 st.), dlatego tak dobrze zapamiętałam to lato, zawsze lało i było beznadziejnie, a akurat gdy ja byłam w ciąży żar z nieba:)dlatego też dostałam zatoru w nadgarstku, bo tak puchłam przez ten upał.Ale przynajmniej czas leciał. Późno poznajecie płeć:)Ja znałam na początku 16 tc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość feminka28
Witajcie. Dzis odebralam wynik bety w czwartek byla 27,59 a z wczoraj 372. Chyba dobrze. Ogolnie to jestem strasznie senna, bola mnie cale piersi, pragnienie ogromne, wc juz czesto odwiedzam, glowa boli od czasu do szasu, zawroty glowy. Czekam do 11.02 do wizyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księżniczka84
super, ładnie przyrasta, objawy typowe dla wczesnej ciąży, super!my też czekamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Księżniczko ten płyn nie jest żółtawy tylko przezroczysty. Zapytam jeszcze gina na wizycie. Feminko bardzo ładny wynik, jak pójdziesz 11 do lekarza to już powinno być widać pęcherzyk ciążowy :) lawlii witam Cię również :) miło widzieć nowe osoby na forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
Witaj Lawlii ;)) fajnie, nowa osoba na forum;) Dziewczyny co do włosów polecam szampon dla dzieci z rossmana za 5zl z groszami niebieskie opakowanie z serii babydream jest genialny dla kobiet w ciazy ma penthanon - 2 pierwsze użycia nim były średnie ale pózniej rewelacja nie rozstaje sie z nim- polecono mi go w ciazy właśnie i chwale sobie. Ja mam 27 lat cera nastolatkowa:)) kilka pryszczy jest;) dlatego wiem o czym mówicie.. To juz nie tradzik młodzieży to chyba taka uroda...;/// Mnie teraz strasznie brzuch swedzi... To moja jedyna dolegliwość niewielka;) Ksiezniczko nawet nie strasz, ze teraz Ci sie dluzy;)) nam nadzieje, ze zaraz bedzie wiosenne i zleci szybko;) Kochane poleccie mi jakieś kompleks witamin dobry- biorę dotychczas PHARMATONN MATRUELLE- strasznie jestem zadowolona ale niestety jest problem ogromny zeby go dostać:/ musze jakiś dobry zamieniik znaleźć oczywiście zależy mi zeby miał w sobie kwasy DHA , omega itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
FEMINKO - bedzie dobrze;)) jest dobrze;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imka ja łykam Femibion Natal 2 mi podpasował i bierze go też kilka moich cięzarnych koleżanek i też sobie chwalą. Ale pamiętam, że np Księżniczka coś na niego narzekała, chyba chodziło o zaparcia po tych witaminach. Ja tam nie miałam żadnych skutków ubocznych :) Ale zamawiam je w aptece internetowej, bo w stacjonarnych są bardzo drogie. Ja też mam 27 lat :) Co do cery to pryszcze zdarzają mi sie bardzo rzadko, ale za to często walczę z zaskórnikami. Nie ma ich co prawda dużo, ale już kilka mnie denerwuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
Dziękuje Akida za radę co do suplementu wezmę go pod uwagę;)) mówisz, ze tez masz 27 lat?;)) no to mamy juz prawie wspólny termin porodu i wiek;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki, dzięki za mile przywitanie:) w tym roku tez koncze 27 lat, jestem sierpniowa a dzidzius bedzie albo lipcowy albo juz sierpniowy, ciekawe:) feminko28 trzymam za Ciebie mocno mocno kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imkaa tak nam się fajnie wszystko składa, ze jeszcze pomyślę, że piszę sama ze sobą :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Efa24
ja rowniez zaczelam lykac femibion natal 2 plus. juz ci mowie co jest w skladzie: -kwas foliowy -L-metylofolian wapnia -witaminy b1, b2, b6, b12, a, c, d, e - biotyna - niacyna - kwas pantotenowy - magnez, zelazo, cynk, jod, miedz, mangan - DHA ale ja od kiedy to biore mam drobne rewoluce zoladkowe ale dam mu jeszcze szanse, moze organizm w szoku od dawki witamin ;). Tez kupuje w internetowej aptece. W zwyklej u mnie kosztuje ok 60zl, a w necie polowe taniej. Feminko ucalowania :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość feminka28
dzieki dziewczyny ja tez trzymam za was wszystkie kciuki. Ja moze nie pisze do was czesto ale za to czytam was dosc czesto:-) objawy juz mam najgozej to mam z tym spaniem. Lapie mnie od poludnia i tak dopoki nie pojde spac no chyba ze juz mnie tak zmozy to i w dzien musze sie przespac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
Akida no to juz sie nie zgadza jednak;) podobnie sie pisze nawet jak pierwszy raz przeczytałam, to myślałam, ze jestes z LUBELSKIEGO a jednak Ty lubuskie;) mieszkam w małej miejscowości okolice Lublina;) Efa dziekuje za opinie leku i skład;)) FEMINKO Ty wypoczywaj, jak chce Ci sie spać to spij;) ja tez miałam straszna senność na poczatku;) lykaj witaminy dla kobiet i dbaj o siebie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Jak Wam sie rozpoczal dzien? U mnie napadalo mnostwo sniegu. Znalazlam dzis taka stronke z produktami i akcesoriami dla dzieci, ktore zostaly wycofane ze sprzedazy z roznych powodow. Moze to Was zainteresuje, przegladnijcie sobie http://www.maluchy.pl/galeria/zdrowie_i_pielegnacja_dziecka/niebezpieczne-zabawki-i-akcesoria-dla-dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księżniczka84
U mnie feminatal i femibion odpadają (wzmagają zaparcia). Biore już 2 opakowanie PREGNA plus (zawiera wszystkie potrzebne składniki plus kwasy DHA).Koszt w Aptekach kolorowych to 38,90 zł., a w pozostałych waha się od 43 do 51 zł. :/ Siara może mieć na poczatku wygląd półprzezroczystego płynu, po porodzie wypływa już taka przezroczysto - żółtawa. Zazdroszczę Wam możliwości spania w dzień, ja niestety z moim synkiem po przedszkolu cały czas na nogach, zabawy, książki itd.Czy jest na forum jakaś dzieciata ciężarna?na początku były dwie, ale się zmyły :)Efo doczytałam Twoj***adanie przezierności karkowej i na moje oko jest bardzo dobry wynik NT (u mnie lekarz wysyła na białko PAPA od NT równego 1,9 - mówi, że to wynik podwyższony, choć norma od 2,5 mm), a wartość NB (kość nosowa) też masz podaną w karcie, tak samo jak wymiar dziecka podczas tego badania w mm i dokładny tydzień i dzień ciąży, więc nie ma potrzeby robienia badań z krwi. Co do wieku, to jestem chyba najstarsza :)Ja pierwszego synka ur. w wieku 26 lat (zaszłam jak miałam 25:). Zamówiłam już wizytę w salonie fryzjerskim na poniedziałek, przyjeżdża moja ciocia z Norwegii i mówi, że tylko w Polsce ładnie obcinają i farbują, więc postanowiłam też ściąć kudły na krótko, choć lepiej mi w długich, ale naprawdę nie ma sił już na pielęgnację, mycie codziennie (strasznie mi się przetłuszczają włosy), układanie i odżywki. Właśnie zrobiłam potrawkę z kurczaka. Ciocia przywiezie mi kolejną tonę ubranek dla niemowlaków, ma syna z marca, więc rozmiarowo się wpasujemy :)tylko przez ciągły brak tej wielkiej szafy nie mam gdzie tego wszystkiego powkładać, a na ten moment nasz syt. finansowa jest gorzej niż zła :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
Dzieki dziewczynki za rady poczytam, popatrze i wybiore jakiś zamieniik. Mi dzien minął w miarę;)) troche w pracy duzo było roboty ale juz mnie wyganiaja na zwolnienie;) Brzuszek rośnie coraz bardziej..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księżniczka84
Imko idź na zwolnienie, nie ryzykuj!po co się narażać!w dodatku w szpitalu, siedlisku chorób i przybytku niedoli :/Dziewczyny, uwierzcie później pożałujecie, że od początku na zwolnienie nie poszłyście, zwłaszcza jak będziecie w 2 ciąży :)ja dziś miałam pół nocy nieprzespane, uda i miednica tak mnie bolą, że czuję się jak kaleka, dostaję zadyszki (ucisk na płuca), nawet idąc do toalety, bardzo mi już ciężko, a tu jeszcze 2 mies., u nas zimno, śnieżnie, kiedy ta wiosna???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akida2014
Dziewczyny dziś mam połówkowe o 15. Strasznie, że cieszę, że będę mogła popatrzeć na moją kruszynkę. No i oczywiście mam nadzieję, że jest zdrowa :) :) Innej opcji nie przyjmuję :) Księżniczko współczuję Ci sytuacji sytuacji, sama się martwię jak to będzie kiedy skończą mi się wpływy na konto i będziemy musieli sobie radzić tylko z jednej pensji....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkeira84
Witam nowa forumowiczkę. Akido, daj znać jak po badaniu- koniecznie. Przejrzałam stronę z wycofanymi produktami dla dzieci. Zaskoczyło mnie nosidełko maxi cosi, niby taka renomowana, znana firma. U nas zimowo. Ja póki co mam siłę i energię, więc to wykorzystuje :-) Zmierzyłam sobie dziś obwód brzucha: 85 cm, 24 t tydzień. Feminko napisz co tam u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość feminka28
Kkeira u mnie dobrze gdy dluzej sobie pochodze to jajniki mi warjuja i wtedy odpoczywam bo nie chce sie przemeczac. Do srody juz niewiele zostalo czas szybko leci to dobrze:-) A u Ciebie co slychac?:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
Ksiezniczko jeszcze tydzien pochodzę i idę na zwolnienie tak ustalilam;) boje sie nudów troche ale jakoś to bedzie;) Akida daj znać jak tam??;))) FEMINKO ja miałam podobnie z jajnikami;)) odpoczywaj i oszczedzaj sie;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkeira84
Ja już też wyczekuje kolejnej wizyty. Chcę poruszyć temat cesarskiego cięcia. Ja po prostu nie wyobrażam sobie urodzić dziecka siłami natury... Mam coś takiego w sobie i nic, nikt mnie nie przekona. Ciekawa jestem co na to mój lekarz... Feminko, jeśli czujesz, że musisz odpoczywać, to odpoczywaj. Intuicja kobieca jest nieoceniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) No więc na 100 % będzie dziewczynka :) Dzidzia zdrowa, narządy na swoim miejscu, przepływy prawidłowe. Waży 475 gram, ale zapomniałam zapytać ile mierzy. Ułożenie główkowe. Aha a łożysko mam na przedniej ścianie. Pewnie dlatego tak słabo czuję ruchy małej. Maleńka ssała prawie cały czas ssała kciuka i lekarz miał problem żeby ustalić, czy wszystko dobrze z górną wargą. Musiał ją tam trochę "potrzepać". W końcu przestała, ziewnęła i poszła spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
Gratulacje Aikida corci;))) super!! Maz zadowolony? Cieszę, sie ze jest zdrowa i sie dobrze rozwija;)) To najważniejsze;) Ja troche przy wcześnie zrobiłam polowkowe (19tydz i 6 dzien) i nie był w stanie jeszcze na 100%stwierdzic płci ale tez zasugerował córcie;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×