Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość feminka28

Mamy 2015 radosci i obawy

Polecane posty

Feminko teraz już musi być, wiele dziewczyn traci swoje pierwsze ciąze a drugie już kończą się szczęśliwie . Bądzcie dobrej myśli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Księżniczko ja mam termin na czerwiec, więc wstrzymuję się jeszcze z zakupami, ale po połówkowym będę pomału zaczynać. Póki co kupiłam podrzewacz do butelek i termometr bezdotykowy z allegro. No a dzisiaj pokusiłam się na detektor tętna płodu, bo wciąz nie czuję regularnie ruchów Małej, czasami zdarza się, że nawet 2 dni jej nie czuję a czasami coś czuję, ale nie jestem pewna czy to ona. Dziś dała o sobie znać z rana, bo znowu się wypięła i brzuch zrobi się twardy z jednej strony. Pewnie ktoś stwierdzi, że to zbędny wydatek, ale ja będę spokojniejsza i to jest dla mnie najważniejsze. No i będę go używać przy drugiej ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No a oprócz tego to jeszcze nic nie mam. Łóżeczko z wszelkimi gadźetami dostanę od bratowej. Dwie koleżanki zaproponowały mi ciuszki po swoich pociechach, więc będę musiala tylko dokupić kilka ubranek na start. No a resztę rzeczy będę zamawiać od lutego. W każdym miesiącu po trochę i się wszystko skompletuje :) A jeszcze co do wózka to mi się strasznie podobają takie jak te http://allegro.pl/zagma-wozek-dzieciecy-3w1-x6-kolo-pompa-gratisy-i4878996846.html i takich będę szukać u siebie w sklepach. No to chyba wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość feminka28
Akida ten wozek jest sliczny mi tez sie podoba:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akido, tak szybko miałaś obciążenie glukozą? Ja jestem w 24 tyg i jeszcze nie robiłam. Wózek też mi się podoba, taki słodki, dla dziewczynki ;-) Ja kupiłam maclarena grand tour. Dziewczyny macie problem ze spaniem? Przesypiam całą noc, ale budzę się około 6 rano i za nic nie mogę z powrotem zasnąć. W dzień nie odczuwam zmęczenia w ogóle. Feminko trzymam kciuki i czekam na dalsze dobre wieści. Rozglądam się teraz za laktatorem, raczej kupię elektryczny. W lidlu, od czwartku będzie bezdotykowy termometr w dobrej cenie -50 zł. Może uda mi się go kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Efa24
Feminko! Alez super wiadomosc! :) Trzymam kciuki! U mnie... Nuda.. Jakos nie wiem co mam ze soba zrobic. Energia rozwala mnie od srodka ale nie mam pomyslu jak ja rozladowac... Dziewczyny dzisiaj pierwszy raz zblizylismy sie do siebie z mezem od kiedy wiemy o ciazy (blokada w psychice po obu stronach). Ale mnie jakos tak troche bolalo mimo ze bylo bardzo delikatnie. Chyba przez to ze nie bylam do konca rozluzniona.. teraz oczywiscie co robie? Bingo! Martwie sie czy nic dziecku nie jest... Wykoncze sie psychicznie w tej ciazy. Wezcie mnie pacnijcie w glowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Efa, ja też się zamartwiałam. Teraz już bardziej wyluzowałam , bo taki stres bardziej szkodzi. Dziecku na pewno nie zaszkodziliście, a zbliżenie na pewno dobrze Wam zrobiło. Szczęśliwa mama- szczęśliwy dzidziuś :-) Ostatnio doktor powiedział mi o badaniach jakie przeprowadzili Szwedzi. Otóż gdy mama krzyczy, jest zdenerwowana, dziecko w brzuchu odczuwa to nawet jako takie szczypanie na całym ciele! To taka ciekawostka, nie na temat, ale warto wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Efa24
Na szczescie ja w ogole nie krzycze :) nie pamietam kiedy ostatni raz na kogos krzyczalam. Z reka na sercu moge powiedziec ze chyba z 6 lat temu? Mnie ciezko wyprowadzic z rownowagi.. Ale nadrabiam zamartwianiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Keiro tez się zastanawiałam czemu tak szybko. Może przez to obciązenie w roddzinie? No nie wiem, za tydzień mam wizytę, więc się spytam. Dziś idę po wyniki, trzymajcie kciuki, żeby wszystko było dobrze. Feminko kiedy odbierzesz wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księżniczka84
Dziwne, że tak wcześnie Akido, musiało coś wyjść z podwyższoną glukozą w badaniach, mój tato ma cukrzycę typu 2, poza tym babcie, wujkowie tez obciążeni, ale nie kazał robić. Kiedyś jedna dziewczyna na forum pisała, że musiała wykonać wcześniej takie badanie, bo wyszła jej wys. glukoza, może chciał gin zrobić wcześniej, by sprawdzić czy wszystko ok?Tym detektorem tętna ok. 5 razy dziennie badają w szpitalu, mnie też to uspokajało. Akido jeszcze będziesz później wspominała solidne kopniaki małej, wierz mi na słowo. Ten wózeczek fajny, ja bym sprawdziła jeszcze wielkość gondoli, aby dziecko po rozłożeniu nóżek sie mieściło, bez skurczania (wada większości gondoli), z doświadczenia wiem, że najlepiej dziecko reaguje na kolor czerwony wózka (zblizone postrzeganie do wnętrza macicy), wózek nie powinien być czarny (tak mi kiedyś położna powiedziała na wizycie), ja właśnie mam czerwony. Wózek radzę najpierw obejrzeć w sklepie, widać ewntualne niedogodności. Co do Mcclarenów cóż, koleżanki z podwórka :)strasznie narzekały, że koła przednie za bardzo skrecają i są niestabilne, poza tym, w większości zbyt mała gondola, ale każdy kupuje pod siebie i to co lubi, odradzam jedynie zakup różowych wózków, bo jak nastepny chłopak będzie to zakup trzeba ponowić:)Ja osobiscie nie kupiłabym czarnego wózka, kojarzy mi się z horrorami i tak jakoś ponuro w takim dziecku:)Co do nerwów w ciąży, Efo później w wyniku zamartwiania dziecko może urodzić się płaczliwe, rozdrażnione, ciężko go bedzie uspokoić, a poza tym wyczuwając Twoje nerwy będzie miało kolki lub odrzuci cyca, więc lepiej wziąć na luz, dużo leżeć, ja tez już mam dość, uwierzcie mi, odliczam dni, a przez zimę strasznie czas mi się dłuży.Dziecko odczuwa wewnątrz nas nawet najmniejszy niepokój, wyczula to jego neurony. Co do sexu, to ja mam bezwzględny zakaz, przez tę szyjkę skróconą, ale i tak wcześniej nawet mi się nie chciało, skurcze podczas orgazmu przy szyjce takiej jak moja mogą wywołać poród, a wiecie, że sperma rozmiękcza szyjkę i przyspiesza poród (siostra 2 lata temu była już po terminie, miała dość strasznie, z mężem spróbowali sexu i za kilka godzin byłą juz w szpitalu), jeżeli Efo odczuwasz ból po stosunku, to lepiej to jednak u gina sprawdzić (jesli jest ciągle, np. do tej pory, a nie jak ustał od razu po). Ja wogóle za sexem nie tęsknię, mam ak ogromny brzuch, że nie wiem w jakiej pozycji miałabym coś robić, a poza tym moim zdaniem nie jest to atrakcyjne już na tym etapie, ale wiem, że ludzie zbliżają sie nawet do ostatniego dnia i im to nie przeszkadza, więc rozumiem siłę potrzeb :)Badanie na krzywą wykonuje się między 24 a 28 tc (tj. w 6 mies. ciąży),ja osobiście zrobiłam w 25 tc, dziś zaczęłam 30 tc :)a jak u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie we wcześniejszym badaniu glukoza wyszła mi dobrze, bo miałam 73 a norma to od 70 do 99. Więc dobry wynik. Z drugiej strony na innym forum dziewczyna miała jeszcze wcześniej, bo gdzieś ok 16 tc. Więc nie wiem czemu tak a nie inaczej. Nie będe snuła domysłów, tylko poczekam na wizytę :) Co do wózka to ten czarno-biały w grochy mi się baaaardzo podoba :) Jest taki inny niż większość na ulicach. Ale tak jak pisałaś wózek będę kupować w sklepie, bo ja się muszę "przymierzyć", dotknąć materiału, zobaczyć jak się prowadzi. A jeśli znajdę taki sam kolor to na pewno go kupię :) U mnie różowy odpadał już przed ciążą, tak samo jak niebieski dla chłopca. Ubranek też nie mam zamiaru kupować różowych. Beżowy, biały, zółty i zielony-raczej takie kolory będą dominować w mojej wyprawce. Chociaż nie mówię stanowcze nie dla różowego, jak mi coś wpadnie w oko to na pewno kupię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do seksu to powiem Wam, ze mi chęć wróciła i to ze zdwojoną siłą i tak raz lub dwa w tygodniu pozwalamy sobie na małe co nie co, ale wiadomo delikatnie, bez szaleństw. Jednak nie mogę się doczekać takiego "normalnego" seksu". Smiejemy się z mężem, że jak już po porodzie i połogu dojdzie do seksu to od razu drugie zmajstrujemy :) Co do tego, ze nasienie może powodować skurcze to czytałam dlatego podczas seksu mąż nie kończy w środku. Stosujemy stosunek przerywany :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze co do spania to ja z kolei często budzę się w nocy, ale nad ranem dobrze zasypiam i śpię długo, bo nawet do 10 :) Keiro ja też podziwiam, że jeszcze masz chęć pracować, ja już sobie nie wyobrażam powrotu do pracy, chociaż czasami strasznie mi się nudzi w domu. Dzielna kobietka :) A tak z ciekawości zapytam, czego uczysz? Wcześniej chyba nie pisałaś czy ja nie doczytałam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam juz wyniki tego obciążenia. A więc tak: 1)na czczo 83 (70-99) 2) po 1 h 169 (<140) 3)po 2 h 128 (<140) Pielęgniarka w przychodni mówiła, że jest dobrze. Reszta też dobrze, ale znowu mam obniżoną hemoglobinę 11,4 (12,3-15,3), więc tym razem już na pewno dostanę coś z żelazem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Efa24
Księżniczko, ból był tylko podczas stosunku. Zresztą to nawet nie był ból, a taki dyskomfort sama nie wiem jak to opisać.. Ogólnie chyba sobie daruję póki co takie zabawy... Nie jestem na to gotowa (hah jak to głupio brzmi z ust ciężarnej). W każdym razie nic mnie nie boli, śluz biały itd ;). Wierzę, że taki ogromny brzuch może być kłopotliwy.. Niby fajnie się patrzy z boku, ale to ogromny ciężar i utrudnienie dla kobiety. Akida grunt, że wszystko dobrze, a na następnej wizycie spytaj lekarza czemu tak a nie inaczej bo też jestem ciekawa :). Ja muszę swojego jeszcze raz uczulić na moje Rh-... Kiedy macie kolejne wizyty? Ja dopiero 23 stycznia. To bedzie 18 tydzien jak się nie mylę :) Ciekawe co u Feminki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Efa ja mam wizytę 6 lutego a dzień wcześniej mam połówkowe. Też jestem ciekawa co u Feminki i co chwilę zaglądam czy coś napisała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem wychowawcą w szkole specjalnej. Pracuje nadal, bo dobrze się czuje . wszystkie wyniki mam ok i z dzidzią wszystko w porządku. U lekarza byłam wczoraj, kolejna wizyta za miesiąc. Nie lubię za długo siedzieć w domu, bo robię się taka rozlazła i niezorganizowana. Więc póki co pracuję. Też czekam na wieści od Feminki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość feminka28
Jestem jestem i wracam do Was kochane:-) wynik bety w 25 dc to 27,59mIU/ml czyli 3-4 tydzien. Dzis dzwonie umowic sie na wizyte, biore duphaston a oszczedzam sie jak tylko moge:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akido, pisałaś, że kupiłaś podgrzewacz do butelek. Też tak się zastanawiam nad zakupem. Tylko nie wiem czy na początku się przydaje. Póki co, rozglądam się za laktatorem elektrycznym. A jak Wasza psinka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkeira84
Feminko, dopiero teraz przeczytałam. Gratuluję kochana!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłam, bo być może trzeba będzie podgrzać mleko gdy zostawię mała z mężem lub moją mama jeśli będę musiała coś załatwić. Ja kupiłam taki , że można w nim też podgrzewać obiadki, ale to bardziej na później. A Roxi bardzo urosła, waży już ponad 20 kilo, ma 5 miesięcy. Jest strasznym pieszczochem, wykorzystuje każdą chwilę na przytulanie. Oprócz tego uwielbia długie spacery co i mi też służy :) Miło, że zapytałaś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ten podgrzewacz do butelek. A butelki jakie będzie kupować? Ja na początku myślałam o Avencie, ale czytałam, że dużo dziewczyn miało problem z kapaniem spod nakrętki i ostatecznie zdecydowałam się na Tommee Tippee. A laktator to ja raczej kupię ręczny i chyba zdecyduję się na taki http://allegro.pl/babyono-laktator-reczny-butelka-smoczek-wkladki-i4862246255.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
Hej dziewczyny;)) fajnie, ze forum kwitnie;)) Gratulacje FEMINKO!!! Masz racje oszczedzaj sie!! Dobrze bedzie;)) Efa ja miałam podobnie na poczatku stosunku... Myśle,ze to dlatego, ze to pierwsza ciaza i nie mamy obycia;) ja teraz z mężem sie kocham normalnie chociaż rzadziej;) w pierwszym trym nie miałam ochoty, troche sie bałam tez;) jutro zaczynam 21 tydzien ;)) czuje sie rewelacyjnie;) Sypiam dobrze, chociaż wcześniej sie budzilam momentami w nocy;) Dziekuje Ksiezniczko za porady zakupowe;)) niebawem pokaże Wam swoje must have zakupowe;))) Akida ładny wozek;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imkaa dziękuję :) i czekamy na Twój zestaw wyprawkowy :) :) A na kiedy masz termin? Ja jestem w 21tyg (20t4d) i termin mam na 15,06. Jakoś podobnie będziemy rodzić co? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
Moje zakupowe must have;))) wozek bugaboo cameleon genialna duża gondola - bardzo wygodna dla dzidziusia;)) dobrze wyprofilowana , stelaz aluminiowy lekki, spacerowka funkcjonalna, amortyzacja bardzo dobra! Wozek w rankingach światowych bardzo wysoko stoi u nas mniej znany..nie stać mnie na nowy ale używany w stanie idealnym mozna kupic za 2000-25000 to moje pierwsze dziecko także przyda sie na kolejne;)) http://allegro.pl/bugaboo-cameleon-3-orginal-new-z-usa-i4965509840.html Kolejny to spiworek do spania, dzieciatka nie mozna przykrywac na noc posciela ani kocykiem... Moze na siebie narzucić niechcący i nie zdjąć jest to niebezpieczne ale jest fajny wynalazek ;)) http://allegro.pl/spiworek-do-spania-3w1-firmy-motherhood-i5001656344.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
Powyżej wyslalam wam link do kojca ;)) Polecam ta firmę mam z tego poduszkę dla kobiet w ciazy kojec polecam! Jest rewelacyjna!! Śpię jak niemowlę;)) naprawde wygoda jest podczas spania 100% potem jest dobra do karmienia;)) ja mam ten model premium welurkowy ale sa tańsze tez z materhood I moje łóżeczko wyszperane koniecznie z szuflada;)) białe;)) http://allegro.pl/lozeczko-dzieciece-maja-szuflada-biale-nowosc-hit-i5031340769.html Akida tak, będziemy razem rodzic;)) u mnie 20tyd i 6 dzien;) termin 13.06;)))) fajnie;)) znasz juz plec??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imkaa co do wózka to nie mój przedział finansowy, więc nawet nie patrzę, bo jeszcze mi się zachce :) łóżeczko bardzoooo mi się podoba. A co do kojca czy poduszki do spania to też się zastanawiałam, ale ostatecznie zrezygnowałam. Aha a śpiworek chyba też kupię, ale później koło września, póki co kocyk lub pieluszka. U mnie na 90 % córeczka, czekam czy na połówkowym potwierdzą :) a Ty znasz płeć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×