Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość feminka28

Mamy 2015 radosci i obawy

Polecane posty

Gość Efa24
Aha i u mnie dzis 8t3d od OM. Ale ciaza jest mlodsza bo owulacja byla pozno. Ustalilam sobie ze jest mlodsza o Min 4 dni i jutro 8t ;). 23 Grudnia poznam juz dokladny wiek :). Moze sie okazac ze jest jeszcze mlodsza. Choc wolalabym nie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamusiaWikusia
Ja mam termin na 23 stycznia i już wiem czego się spodziewać. Chłopiec, Aleksander. Mam nadzieje, że to ni koniec :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księżniczka84
o kurcze Mamusiu Wikusia, to już niedługo!trzymam kciuki!napisz coś o ciąży, będzie 2 syn jak u mnie :)jak sie czujesz?będzie sn czy cc?ja kończę prokreację na 2 synku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
Hej dziewczyny;)) pisałam troche z wami na pierwszym forum (zaczynam starania od pierwszego dnia lata) nie pamiętacie mnie bo krótko pisałam, chociaż sledzilam forum często , zeby sie dowiedzieć co i jak u Was. Przestałam pisać, bo sie dolowalam tym, ze mi sie nie udaje i Wam;/ udało mi sie w 3 cyklu starań ;)) jestem w 14 tc i 5 dniu;) jestem szczęśliwa chociaż jak robiłam test to byłam pewna , ze jak zwykle bedzie negatywny... A tu niespodzianka;)) udało mi sie jak sie wyluzowalam i nie myślałam w napięciu czy sie uda czy nie.. Jestem w tej chwili bo badaniach krwi i wszystko jest ok;) usg prenatalne tez mam dobre;) w 20 tyg poznam plec dzieciatka;) to moja pierwsza ciaza mam 27 lat. Biorę PHARMATON MATRUELLE ;) polecam skład świetny;) brałam go tez podczas starań Cieszę sie, ze Wam sie tez udało zajść w ciaze, a Tobie feminko współczuje... Nie ma słów pewnie takich , ktore by pokazały co czujesz i przechodzisz... Ale uda sie tez i Tobie na pewno;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Imka! Super, że jesteś z nami. U mnie w brzuchu już coś tam się chyba dzieje, czuje takie bulgotki delikatne, mam nadzieje, że to dzidziuś. Jutro wizyta, może w końcu poznam płeć :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księżniczka84
hej dziewczyny!mÓj syn to chyba piłkarzem zostanie, kopie ciągle, przez wiekszą część dnia i nocy :)żebra i pęcherz odczuwaja to najbardziej :)ja mam wizytę za 5 dni :), Keiro napisz jaka płeć?ja poznałam płeć w 16 tc, było dokładnie widać (choć syn nie chciał pokazać, gin nie dał za wygraną, trwało to z 15 min :)), nie odpuszczaj ginowi dzisiaj:)Imko super, że wszystko ok!jak się czujesz?mdłości?ja mam już taki duży brzuch, wyglądam śmiesznie, bo jest bradoz szczupła na całym ciele, a mam brzuch jak na 7 mies. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkeira84
Dziewczyny, u mnie chłopak :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księżniczka84
Gratulacje Keiro!teraz czas na dziewczynkę na forum, same chłopaki wokół się rodzą :)wśród moich znajomych tylko jedna koleżanka ma córkę, pozostałe same chłopaki, po 2 braci :)dziewczyny, co Wy takie niemrawe, nic nie piszecie, jeden wpis i koniec?jak sie czujecie?to forum umiera, nikt nie czyta moich wpisów, pytań, więc sama do siebie pisać nie będę, jestem na forum kwietniówek 2015, tam dziennie po 10 wpisów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doris 84
czesc dziewczyny!! keira gratuluje chlopca :D dokladnie sami faceci sie rodza u mnie w rodzine najmlodsza dziewczynka/dziewczyna ma lat 13 a moja babcia ma az 10 prawnukow beda nasi synowie mieli problem ze znalezieniem kobietki ;)) a moja babcia oczywiscie ze wojna bedzie bo w roku trzydziestym ktoryms tez tak bylo.... u nas doobrze powiedzmy, bylam w tym tygodniu na ostatnim prenatalnym i szczegolowych pomiarach - wszystko super maly wazy juz ponad 2100./31 tydzien piekna twarzyczka bez zadnych znieksztalcen ale szyjka mi sie skraca (narazie nieznacznie) zobaczymy co bedzie na kolejnej wizycie ktos sie pytal jaka wade wzroku mam - otoz zadnej jak do tej pory nie mialam ale zauwazylam znaczne pogorszenie co do wypraki i zakupow to mam zamiar prac ciuchy i kupowac ostatnie p*****ly po nowym roku.. jak minie cale zamieszanie swiateczno -sylwestrowe ciuchow nie kupije nic bo mam po synu strszym plus kolezanki zarzucily mnie worami jest tego tyle ze na 1 rok zycia garderoba pelna :D musze kupic jedynie kocyk i rozek co by mial swoj osobisty jak u was przgotowania swiateczne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ksiezniczko teraz przed swietami - prezenty, gotowanie, 3 przedstawienia w przedszkolu u syna ja nie mam czasu zwyczajnie pisac (tez jestem na innym forum ale tam podobnie narazie ruch zamarl) mysle ze sie ruszy po nowym roku choc dzieciaki wolne maja do 7 stycznia !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
Dziewczynki gratuluje chłopca Keira;) ksiezniczko Tobie rownież;) ja sie dobrze czuje, nie moge narzekać dzidzius nie daje popalic;) 3 razy tylko wymiotowalam, raz miałam zawroty główny poza tym oprócz sennosci która sie skończyła wraz z wejściem w 13 tydzien nic!!;)) mam duzo energii jest super! Kupiłam sobie kojec moterhood polecam Wam kochane jest genialny do spania! Śpię w tej poduszce jak niemowlak:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkeira84
Rzeczywiście dużo pracy przed świętami- jak co roku :-) JA już chyba w styczniu zacznę kupowanie dla maluszka. U nas wśród znajomych przewaga dziewczynek, nasz chłopak pierwszy :-) NA usg był bardzo *****iwy i w ogóle wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księżniczka84
Keiro dobra waga, mój syn w 16 tc ważył dokładnie 220 g:)a pierwsze kilogramy (dokładnie 2 kg) przybyły mi dopiero w 20 tc, nic się nie martw, dziecko rośnie, zdrowo się rozwija, przy chłopcach podobno pięknieje :)u mnie jedynie z waga chyba się to sprawdza, ale cera tragiczna, samo spojrzenie w lustro mnie przygnębia, a włosy zamiast gęstnieć i błyszczeć są bardzo słabe, wypadają garściami (chyba będę łysa do porodu). Dziołchy pamiętajcie, że ja na początku grudnia miałam remont (wiecie chyba, co to sprzątanie po gipsówce :D), mycie okien itp. 3 przedstawienia w przedszkolu?która ma 3 pociech?ja byłam na jednym, jeszcze w pt. na Wigilii w pracy, jak ja się cieszę, że jestem na zwolnieniu :)wczoraj ubrałam z synem choinkę, mieszkanie zawsze mam wysprzątane, syn w sowim pokoju praktycznie wogóle nie brudzi, sprząta zawsze po sobie, wszystkie prezenty zapakowane. Trochę logistyki dziewczyny :)Wigilii nie robię (chyba nikt z waszych rodzin nie jest na tyle nieżyciowy, by Was obciążać przygotowaniem wigilii?), jedziemy na dwie wielkie rodzinne imprezy, 1 dzień świąt my za to zaprosiliśmy wszystkich (ale gotować będzie mąż). Dbajcie o siebie, wypoczywajcie, bo to dla nas teraz najważniejsze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi się cera właśnie poprawiła, włosy też. U nas w tym roku wigilie robimy u siebie- po raz pierwszy, ale oczywiście nie robię wszystkiego sama, każdy coś przynosi, no i mąż jest bardzo pomocny. Dlatego się nie martwię, że się przemęcze. Co raz czéściej czuje, że tam w brzuchu coś się dzieje :-) czekam teraz na prawdziwe kopniaki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księżniczka84
Dziewczyny grozę przeżyłam w nocy, myślałam, że rodzę, dostałam takich bólu jak podczas porodu :(miałam taką biegunkę, że do 4 rano nie wstawałam z kibla, jutro mam lekarza, dziś go nie ma w mieście :(mały kopie cały czas, boję się, że zrobiło się rozwarcie od biegunki, płakać mi się chce, teraz się nawadniam, leżę, nawet zjadłam coś, nie wiem, co mi zaszkodziło, całe czoło mam w pryszczach, boję się, że to jakies zatrucie, nie wiem jak do jutra wytrzymam, jakby co wzywał karetkę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Księżniczko, jak się czujesz? Trochę mnie przeraziłaś, ale mam nadzieje, że wszystko jest ok. Myślisz, że od takiego wysiłku mogło się zrobić rozwarcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księżniczka84
Na szczęście wszystko ok. Badał szyjkę ginekologicznie, potem usg dopochwowe, 35 mm, także wszystko pozamykane, ale ostrzegał, że przy biegunce nie ma żartów. Przepisał leki jakby co i na przeziębienie dał mi kapsułki Prenatal z czosnkiem i czarnym bzem. Płeć męska potwierdzona już 3 raz, powiedział, że nie ma innej opcji :)Przepływy doplerowskie ok, mały waży 712 g, termin na 9 kwietnia z usg, jest ułożony już główką w dół. Mam skierowanie na obowiązkowe obciążenie glukozą, 75 mg, nie wiem jak to wytrzymam :)a u Was dziołchy?Efa jak po wizycie?Akida żyjesz czy coś się stało?Keiro jak przygotowania do Wigilii?ja dziś przygotowałam mięsa w marynatach na 1 dzień świąt. Nadal boli mnie brzuch, jelita i mam straszliwą zgagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efa24
dzieki bogu ksiezniczko ze u ciebie juz dobrze :)! oszczedzaj sie. moj lokator ma juz 22mm :D i tak smiesznie sie rusza :). ah dzien pelny emocji. brzuch mi wyskoczyl juz ogromny :].. nastepne usg w 13tc czyli 22 stycznia. buziaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulżyło mi, naprawdę się martwiłam.Ciesze się, że wszystko jest ok. Efa, miło Cię znowu czytać :-) Ja dzisiaj upiekłam mięso ,pasztet, dwa ciasta i kapustę z grochem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księżniczka84
hej, jak dziewczyny po świętach?ja strasznie zmęczona, dopiero dziś skończyły się rodzinne imprezy:)ogólnie było super, rodzinnie, ale męcząco, zwłaszcza przygotowania i sprzątanie po 1 dniu świąt, który był u nas, imprezka 15 osobowa :)nie czułam nóg. We wtorek idę na badanie glukozy, dziewczyny, które już miałyście to badanie: jak rozrabiałyście glukozę z cytryną? (ktoś dodawał wody przegotowanej i cytryny bezpośrednio do glukozy czy połówkę cytryny do samej glukozy?)mnie już się pomieszało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkeira84
Dziewczyny, tu nic się nie dzieje :-( Księżniczko, nie mam pojęcia jak z tą glukozą, to dopiero przede mną. My mieliśmy niespodziankę w wigilijny wieczór- mały tak się rozbrykał, że jego ruchy poczuł mąż :-)))) A święta jak zwykle szybko minęły,objadłam się strasznie, teraz muszę trochę poluzować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księżniczka84
Dziewczyny ja po glukozie, jakoś to przeżyłam, cały proszek (75 g) rozpuściła mi w kubku takim a 'la od kawy, dodawałam cytrynę i jakoś to wypiłam, potem 2 h siedziałam w klinice, bo nie pozwoliły chodzić (spala się wtedy glukozę i wynik nie jest miarodajny), pobrali drugi raz krew, zobaczymy, jaki wynik. Potem w domu czułam się bardzo słaba i kłuło mnie po lewej stronie, jeszcze wczoraj z Młodym u kolegi z przedszkola byliśmy do wieczorka, a dziś Sylwester. Jedziemy z daniami do rodziny, ale ja pewnie padnę po północy. Nic się na forum nie dzieje, więc chyba trzeba na stałe przenieść się na moje kwietniówki. Szcześliwego Nowego Roku!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po co ta glukoza. Nie wystarczy samo badanie cukru..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księżniczka84
Krzywa cukrowa to obowiązkowe badanie w 6 mies. ciąży (od 24 tc do 28 tc), robi się ją po to by rozpoznać tzw. cukrzycę ciężarnych, czasem jeżeli ktoś od początku ma podwyższoną glukozę na czczo, gin każą wcześniej ją wykonać. Cukrzyca jest niebezpieczna dla płodu (podczas badania sprawdza się czy po podaniu odpowiedniej dawki glukozy organizm radzi sobie z jej utylizacją/rozłożeniem czy tez potrzebna jest w tym celu insulina - tak jest w przypadku cukrzycy ciężarnych, może ona powodować zatrucie ciążowe, niski przyrost masy płodu, zator łożyska, płodu, a nawet niestety śmierć dziecka, dlatego taka jest niebezpieczna, a na tym etapie ciąży, wzrasta ryzyko, że można ją nabyć, jednak nie martwcie się, dotyka tylko ok. 5 % ciężarnych. Co u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość feminka28
Widze ze moje forum zanika:-( ja zaraz zaczynam staranka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny. Dawno się nie odzywałam, ale widzę, że forum umarło. Mam nadzieję, że jeszcze od czasu do czasu tu zaglądacie chociaż nic nie piszecie. U mnie wszystko w porządku, jestem w 19 tc i na 90% będziemy mieli córeczkę. Ciekawa jestem czy na połówkowym potwierdzą :) Jeśli tak to będzie Oliwia :) Brzuszek już mam spory, ale jeszcze nie czuję ruchów maleństwa. Czekam na nie niecieprliwie :) A co tam u Was? Księżniczko, Keiro, Efo, Doris? Jeśli jeszcze tu zaglądacie to napiszcie co u Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkeira84
Hej! Fajnie, że się odezwałaś :-) U mnie będzie chłopiec, czuje już ruchy- od wigilii :-) zaczynam kompletować wyprawkę. Mam już wózek, wanienkę, trochę ubranek. Połówkowe mam w przyszłym tygodniu. To będzie 22-23 tydz. Brzuszek rośnie, a na wadze przybyło mi 4 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Keiro miło Cię "słyszeć" :) Ja mam połówkowe 5,02 i po tym badaniu też zabieram się za kompletowanie wyprawki :) Póki co ma 4 kartony ciuszków od kolezanki, tylko muszę dokupić kilka ubranek na początek, bo te maciupkie już komuś oddała i łóżeczko od bratowej. Keiro to Ci synek prezent gwiazdkowy sprawił :) A imię już wybraliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×