Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość feminka28

Mamy 2015 radosci i obawy

Polecane posty

Moj***adanie trwało około 25 min.Uważam, że było bardzo dokładne. Najważniejsza to chyba przezierność karkowa, lekarz ogląda też serce, inne narządy, przepływ jakieś żyły ( nie pamiętam dokładnie jakiej)mierzy dziecko. A testy Pappa oblicza chyba tylko prawdopodobieństwo wyst. wady . A kiedy masz to badanie? Ja na początku stycznia wybieram się na połówkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam jutro, bo jutro mam wizyte. Troche pozno, ale w przedziale jeszcze sie mieszcze (13t4d).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj ma bardzo dobry sprzet i duze doswiadczenie. Kilka z moich znajomych do niego chodzi i tez bardzo go sobie chwala. Strasznie stresuje sie jutrzejsza wizyta :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doris84
witajcie dziewczyny akida daj znac koniecznie jak bedziesz po :D trymam kciuki i jestem przekonana ze wszystko bedzie dobrze ja tez I prenatalne mialam robione w 14 tygodniu i wcale nie jest to za pozno. Ja wlasnie wtedy poznalam plec dziecka.. :D i nie zgodze sie ze do tego badania potrzebny jest baaardo dobry sprzet bo wystarczy zwykle usg 2d najprostsze jakie tylko byc moze(czarnobiale usg pomierzy, sprawdzi serce, czy krew sie nie cofa, sprawdzi przeplywy, zoladek i inne) ...ale niezbedny jest znakomity lekarz, z doswiadczeniem i pewnoscia siebie..mysle ze to jest wazniejsze niz supuper sprzet 3D 4D z nagrywarkami i innymi d**erelami. Ja dopiero teraz bede miec to usg w 4d bo moj lekarz twierdzi ze to zwykla fanaberia i robi dopiero po 30 tyg zeby pokazac mimike dziecka, brwii, wloski i inne ot ku uciesze matki :D aczkolwiek nie powiem doczekac sie nie moge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księżniczka84
Akido u mnie pierwsze badanie prenatalne trwało ok. 15 min., robił 2 d, najpierw przez pochwę, później przez brzuch, bardzo dokładnie mierzył i sprawdzał, pokazywał kość nosową, fałd karkowy, tą żyłę, co keira pisze. I tak na końcu wypisał skierowanie na prenatalne, bo jak zaznaczył wypisuje każdej pacjentce skierowanie na test PAPA, ale nie musisz go wykonywać (nie zrobiłam i nie komentował), powiedział, że jego zdaniem wyniki są bardzo dobre: NT:1,1 (to bardzo dobry wynik), NB: +, CRL: 63 mm, 12 t 5 d (jakbyś chciała sobie potem porównać - spisałam z karty ciąży). Co do usg połówkowego, to robił też zwykłym 2 d, powiedział, że wszystko ok, nie robił go zbyt długo, widziałam, że na usg wyświetlają się jakieś pomiary, badał też dodpochwowo palcami i potem usg dopochwowo czy szyjka się nie skraca (przy 1 ciąży skróciła mi się szyjka do 1,2 cm w 30 tc (miałam zagrożenie przedwczesnym porodem, dziecko było bardzo nisko), kazał dużo leżeć i nigdzie nie chodzić, nawet na spacer, tylko po domu, do kibelka i ciągle nogi trochę wyżej. Wytrzymałam tak do 37 tc, potem robiłam wszystko, czułam się fatalnie, były upały rzędu 30 st., a i tak urodziłam w 39 t 0 d (równy tydzień przed terminem). Doris jaki miałaś poród?jak teraz będziesz rodzić?ja przeżyłam traumę, dlatego tak długo zwlekałam z 2 ciążą (jeden z powodów). Gościu zdaję sobie sprawę, że ludzie nie umieją się zachować, kiedy moja podopieczna straciła pierwszą ciążę (pracuję też charytatywnie),nie potrafiłam nic powiedzieć (bo niby jak kogoś pocieszyć w tej syt.?), przytuliłam ją tylko i nic się nie odezwałam, jej to wystarczyło. Keiro, prawdziwe ruchy kopniaki w 1 ciąży poczułam w 20/21 tc, ani dnia wczesniej, teraz w drugiej kopniaki dopiero w 19 tc, wczesniej przelewania, jakby pływanie w brzuchu, ale nie kopniaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doris 84
Rodzilam naturalnie i poszlo szybko. Traumy nie mam bo nie mam po czym ;-) Skurcze zaczely sie rano na 2 tyg przed terminem. Pojechalam autem na miasto na zakupy ... wrocilam do domu i ledwo weszlam i wody mi odeszly...doslownie chlustnely ze mnie..wiec poszlam pod prysznic zabralam torby i wsiadlam do auta sama sie zawiozlam do szpitala o 15 trafilam na porodowke przyjechal maz a przed 19 urodzil die mlody o 22 wstalam i poszlam pod prysznic zeby sie ogarnac i ubrac w swoje rzeczy. Zadnych problemow z kroczem. Tyle ze ja duzo cwicze i przed ciaza i w ciazy codziennie w domu i raz w tyg zumba dla ciezarowek polecam Teraz nie wiem jak bedzie bo bardzo wzrok mi sie pogorszyl. Bedziemy decydowac z lekarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księżniczka84
doris, widzę, że jesteś w moim wieku :)a jaka będzie różnica pomiędzy Twoimi chłopakami?u mnie będzie rocznikowo 5 lat, a w mies. 4 lata i 8 mies. :)fajnie miałaś z porodem. Mnie odeszły wody w nocy jak poszłam się wysikać, nie miałam żadnych bóli (cały poród był indukowany oksytocyną, dziewczyny nie dajcie sobie tego podać, ból niewyobrażalny, potem 5 godzin męczarni, 10 cm na tlenie, bo zaczęłam tracić przytomność, na koniec kilka parć, ale przy ostatnim Młody się zaklinował i szybko cesarka przy narkozie :/). Ból po cesarce okropny, 24 h w bezruchu, nigdy bym nie wybrała cesarki na życzenie, czułam się strasznie, po naturalnym dziewczyny śmigały jak Ty Doris, ja wyglądałam jak strzęp człowieka, byłam strasznie zła na lekarzy, że mordowali mnie 6,5 h oksytocyną, a i tak potem na koniec cesarka, po narkozie 6 h nie mogłam karmić. Na szczęście potem Młody chętnie jadł pierś, dobrze ssał, nie miałam problemów z karmieniem. Dopiero kiedy się wprowadziliśmy do nowego mieszkania, gdy miał 5 miesiecy, tak odrzucił cycka, że więcej nie dał się nakarmić ani razu :(Doris, w którym tyg. jesteś?Twój syn cieszy się z brata?w jakim jest wieku?Akido napisz jak u Ciebie?Keiro kiedy wizyta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. U mnie wszystko w porzadku, a wlasciwie u maluszka :) jest zdrowy, piekny i bardzo *****iwy :) plci jeszcze nie poznalismy, chociaz ja mam przeczucie, ze bedzie synus, zobaczyny na nastepnej wizycie czy moje przypuszczenia sie sprawdza. Widze, ze wy o porodach, ja sie boje rodzic sn, ze nie dam rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doris84
U nas rocznikowo 4 lata a w muesiacach 3lata i 4 miechy. Syn mowi ze fajnie ze brat ale jak bedzie to sie okaze czy bedzie zazdrosc czy nie. Znajomi powiedzieli zeby starszemu kupic cos " od mlodszego" sama nie wiem.... jestem w 30 t.c. i jest to moja ostatnia ciaza. Akida ijaaak ? Opowiadaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akida2014
W sumie to prenatalnym tego badania nie można nazwać, ale doktor patrzył i oglądał bardzo uważnie, ale może z 5-7min. Mówił, że na następnej wizycie będziemy maluszka dłużej oglądać, więc chyba wtedy odbędzie się takie "prawdziwe" badanie. Ale patrzył czy wszystko ma na miejscu i stwierdził, że jest ok a ja mu ufam. Ma 7,2 cm i wychodzi z usg, że to 13t2d a z OM 12t4d, więc nie wiem którym się posługiwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doris 84
Akido nie no to musialas miec teraz to badanie bo je trzeba wykonac do 14 tyg , no chyba ze za tydzien masz kolejna wizyte. Sprawdz w karcie czy masz obliczone NT Nie chce mi sie wierzyc ze na tym etapie badania tego nie wykonal... byloby to duze zaniedbanianie z jego strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doris 84
Ale skoro piszezx ze dziecko ma 7,5 cm to jest to wskaznikCRL. Wiec i NT musial obliczyc troche dziwne ze cie nie poinformowal. Moj to mi paluchem na ekranie pokazywal " o tu masz piekna kosc nosowa" " a tu falda karkowa i mierzymy i jest super" doslownie tlumacz jak krowie na miedzy :D tak samo pokazuje na kazdej wizycie penisa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doris 84
Tak czy siak dziwny ten twoj lekarz ( bez obrazy) jesli robil prenatalne to jakies pseudo prenatakne bo co to jest 7 min ..:/ albo nie zrobil badania wcale!!!! Sama nie wiem co gorsze... przepraszam ze tak truje ale ja niecierpie fuszerki i braku profesjonalizmu zwlaszcza jak za cos place! No a jak chodzi o zdrowie moich dzieci to juz taryfy ulgowej nie ma. Pomysl nad zmiana lekarza, ma takie prawo no i jeszcze zdazysz to prenatalne zrobic. Doris

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księżniczka84
Akido faktycznie Cię źle potraktował. Nie wpisał Ci w kartę czy jest kość nosowa (NB) i ile wynosi NT (FAŁD KARKOWY). Bardzo krótkie i mało profesjonalne badanie...samo CRL nie jest wskaźnikiem czy dziecko jest zdrowe.Doczytaj w karcie, albo zadzwoń do gina?Doris blisko masz do porodu, jaką masz wadę wzroku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księżniczka84
a co do porodów, to ja przeżyłam praktycznie i jeden i drugi (bo cesarkę zrobili mi podczas bóli partych, kiedy dziecko się zablokowało podczas wychodzenia) i uważam, że lepiej jest rodzić siłami natury. Bo ból porodowy mija, a po cesarce jest niewyobrażalny. Zwłaszcza jak obkurcza się macica, rwie każda z przeciętych 3 powłok brzusznych (macica, otrzewna i powłoka brzuszna), nie idzie sie podnieść, spionizować, a opieka nad dzieckiem w 1 dniu jest praktycznie niemozliwa (jedynie karmienie na leżąco, a ból podczas obkurczania macicy podczas karmienia uwierzcie mi cięzko jest znieść). Ja rodziłam w 2010 r., wtedy nie podawali po cesarce innych przeciwbólowych niż czopek z apapu, który nic nie pomagał. Niestety czeka mnie 2 cesarka, mam niewspółmiernośc porodową, mój syn ważył normalnie 3500 g w 39 tc, a i tak nie przeszedł przez kanał :/zazdroszczę tym kobietom, które mogą rodzić SN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość feminka28
Hej dziewczyny jestem i tez Was czytam. Powiem Wam ze ciagle mam wrazenie ze to nie prawda ze nie poronilam:'( . Ale coz trzeba sie podniesc jakos i isc dalej 23 grudnia mam wizyte u gina na kontrol. Pewnie dostane skierowanie do szpitala na badania i zaczynamy od nowa. Mam wstret do seksu. Maz by chcial ale mne rozumie. Trzymam za Was kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkeira84
Feminko, jestem z Ciebie dumna :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość feminka28
Ogolnie to jestem silna ale chwilami nie wytrzymuje i placze. Ale co dzien jest coraz lepiej jak nie slyszy slowo ciaza. Tak to mam nerwy jak nie wiem co. Ale musze sie z tym uporac. Wiem ze bede Mama czuje to ale musze sie ogarnac. Tyle dziewczym przechodzi poronenia i to w jakich miesiacach to jest przykre. Czulam od samego poczatku ze sie udalo i tak jak juz w tym topiku pisalam ze mam zle przeczucia gdy sie rano budze. Topik jest utworzony przezemnie i niech tak zostanie. Ja tu wroce i powiem ze bede mama moze nie 2015 a 2016.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księżniczka84
Feminko ja też trzymam kciuki!!!uda się!miałam wczoraj fatalny dzień, nie spałam całą noc poprzednią, z rana wymiotowałam, kręciło mi się w głowie, dziś czuję się już dużo lepiej, 23 tc się zaczął :)a jak u Was?keiro kiedy masz lekarza?efo co się nie odzywasz?doris jak się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księżniczka84
co tak dziewczyny milczycie?nie odzywacie się?u nas marna pogoda, leje już drugi dzień, ciemno, zimno i ponuro. Siedzę z synkiem w domu, mąż w pracy. Za 4 miesiące mam termin porodu z OM:)a wg tygodni ciąży jestem w 6 mies., ciąża ma 10 a nie 9 mies. :)jak na logikę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz w ogóle nie kumam tych tygodni i miesięcy. Przed świętami idę do gina. Ciekawa jestem co tam w brzuchu słychać. U nas też okropna pogoda. Właśnie skończyłam uszka, a za chwilę zabieram się za krokiety :-) Święta tuż, tuż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księżniczka84
Keiro ja nie umiem robić ani pierogów ani krokietów. Na szczęście idziemy na kolację wigilijną do jednych i drugich rodziców. Tylko kwestia prezentów spędza mi sen z powiek, bo mam dużą rodzinę i każdemu coś kupić trzeba, we wtorek jedziemy z mężem na zakupy. U mnie w rodzinie i wśród znajomych same ciąże:)2015 to będzie obfity rok. Keiro masz jakiś przepis na krokiety?uszka już zakupione od kobitki, która je ręcznie wyrabia, pierogi (ze 100 )zrobiła moja babcia, może ja bym krokiety zrobiła:)ja dziś szukałam łóżeczek, żeby nam pasowało do pokoju (mamy meble w kolorze dąb wenge i biały połysk) i znalazłam takie śliczne. http://swiatmaluszka.com.pl/lozeczko-mis-barnaba-sowy-bezowe.html i takie http://www.klups.pl/lozeczka1a.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księżniczka84
ten drugi link to 3 łóżeczko z Klupsia Kolonial 1. Musimy kupić synkowi łóżeczko, bo po 1 synu, pogryzione (ząbkowanie) i to na dużej powierzchni i dodatkowo złamany jeden szczebelek i nadwątlone oparcie pod stelaż (strasznie skakał :), a mieliśmy takie: http://www.tomi.pl/lozeczko-radek-vii-z-szuflada.html?utm_source=gshopping&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link&gclid=CjwKEAiAh7WkBRCQj-_zwZvk52ISJADj7z8C01y3S2PbHJ9jJfRTlMRozPjAQLbLmJ_ZTvs0qK932BoCacnw_wcB w kolorze teak i do kompletu szafę 2 drzwiową, regał i komodę ze zdejmowanym przewijakiem (ok. 1700 zł za cały komplet prócz łóżeczka), komoda teraz służy jako komoda, ale jak się Młody urodzi to zamontuję ten przewijak, byłam z niej bardzo zadowolona i każdemu polecam takie rozwiązanie, nie znoszę przewijaka zamontowanego na łóżeczku (bardzo mi przeszkadzał)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księżniczka84
a Wy już coś oglądałyscie dziewczyny? Keiro, Efo, Akido będziecie robić osobny pokój dla dziecka? (my będziemy spać z małym w pokoju narazie), potem będzie dzielić pokój ze starszym synem. Mamy już mnóstwo ubrań ( w tym nowych nieużywanych). Musimy dokupić materacyk (komplet pościeli chyba damy po starszym synu, bo był bardzo drogi i szkoda mi znowu kupować te wszystkie elementy, wanienkę (stelaż mamy do niej, ten większy - koszt. 100 zł), jedyne co mnie wkurza to podgrzewacz do butelek, musiałam dokarmiać na noc, rano czasem, więc bardzo mi się przydał, niestety kiedyś teściowa nie wyłączyła podgrzewania i wyparowała cała woda a potem spaliło się to w środku do podgrzewania. Wózek i nosidełko oraz foteliki mamy niezniszczone po starszym synu.Doris u Ciebie pewnie już wszystko przygotowane, co wykorzystasz po starszym, a co kupujesz nowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księżniczka84
Ja mam wizytę 23 grudnia, tuż przed wigilią :), to będzie u mnie 24 tc (jak w pierwszej ciąży spytałam, w którym jestem mies. gina to ten odp, że on nie zna się na mies. tylko na tyg. ciąży :), te miesiące są nierówne, najdłuższy jest 3 trymestr, 3 mies. też w niektórych książkach trwa nawet do 14,15 tc. Wg miesięcy skoro termin porodu mam na równe 4 mies. to jestem w 5 miesiącu, a wg literatury, 23 tc to 6 miesiąc ( i to końcówka):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkeira84
Bardzo ładne łóżeczka, Ja bym chciała białe, ale dostaniemy łóżeczko po siostrzenicy ( w kolorze drewna- takie naturalne). Na razie nic nie kupuje, trochę rzeczy na pewno jeszcze dostane. Wózek dobie upatrzyłam : maclaren grand tour. A co do krokietów, to ja robię farsz w termomixie( naleśniki zresztą też). A uszka robiłam pierwszy raz- i chyba wyszły :-) niektóre wielkością przypominają pierogi :-) Miałam dzisiaj przypływ energii, aż mi nogi odmówiły posłuszeństwa - czas na relaks :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Efa24
hej laski :)... ja właściwie czesto (prawie codziennie) zastanawiam sie czy jeszcze zyje czy juz umarlam. Moje dni opieraja sie na przebywaniu w bliskiej obecnosci muszli klozetowej.. Wczoraj caly dzien bylo cudownie, super sie czulam az mnie to troche zmartwilo, ale spokojnie.. Po 12 w nocy wisialam nad muszla i az sie dlawilam....... takze nic straconego... Dzisiaj wykonalam badania pierwszego trymestru hiv, tsh itd wyniki w piatek. Troche sie denerwuje bo znowu sie naczytalam. Dziewczyny ja juz ze soba nie wyrabiam... ciagle doszukuje sie jakis zlych objawow i panikuje :(. Ja rowniez 23 do gina i oczywiscie mam strach w oczach, ze ciaza obumarla, ze to beda najgorsze swieta w roku itd... Na prawde ciezko ze mna wytrzymac.. Co do pokoiku to tak, dziecko bedzie mialo osobny pokoik. Niedawno sie wprowadzilismy i stal pusty ale w weekend pojawily sie w nim juz mebelki. Ale nie dzieciece. Normalne- szafa, komody, stolik i wersalka dla nas do czuwania. Takie uniwersalne typowo. Reszta zajmiemy sie pozniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księżniczka84
Szwagierka ma całkiem białe i jest bardzo niepraktyczne (ciągle narzekała, że brud widać, kurz itp.), dla mnie za szpitalnie wygląda, bardziej dla dziewczynki niż chłopca, ale co się komu podoba :)termomix super sprawa ale cena jego powalająca :)ja po 20 min. stania w kuchni opadam z sił, potem godzinę leżę, bo kręgosłup strasznie mnie boli, brzuch mam już bardzo duży, zaraz zmykam na przedstawienie do syna do przedszkola :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×