Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość KasiaSlowik

Porodówka w Gamecie Rzgów

Polecane posty

Gość loopa84
Dziękuję za odpowiedź:) jutro dzwonię i będę się umawiać na usg w 31 tc to od razu spytam się i zapiszę na wizytę kwalifikacyjną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1990
Gośćm Co do puchnięcia to też zaczynam odczuwać ten problem. Stopy dają się we znaki (35tc) ale na razie jeszcze idzie to znieść :) Fafia Ja również pochrapuje ale nie tak na maxa ale zdarza mi się teraz często :) Kaarotkaa strasznie Ci współczuje :/ zmartwiona jestem, że tak może się stać.. Powinni informować o tym na wizycie, że jest taka możliwość, żeby można było nastawić się psychicznie na taką ewentualność. Ogólnie trochę mnie to zasmuciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzwoniłam dziś na porodówkę i p. mi powiedziała że to lekarz decyduje choć mają komplet niby. My jeszcze w dwupaku - mam nadzieję ze do jutra. Skurcze ciągle są - mały szaleje jakby nie wiadomo co a podobno przed porodem się dziecko uspokaja. Mam nadzieję jednak że mnie przyjmą i obejdzie się bez stresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćm
Kaarotkaa czyli czekasz do jutra? Ale to dziwne skoro masz już zaawansowana akcje to czemu kazali ci na ktg dopiero za tydzień przyjechać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fafia
Kaarotkaa Trzymam kciuki abyście wytrzymali w dwupaku jeszcze jeden dzien. Ja jutro jade na wizytę do dr Dziatosza który chyba bedzie decydował kiedy wywolujemy. Wczoraj byłam na KTG i ni sie nie dzieje a termin mam na czwartek. Tez nie do końca rozumiem dlaczego chcą abyś zrobiła KTG dopiero za tydzien... Mówili cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gośćm po ktg, p. dr powiedziała że skurcze pięknie się zapisują, są stosunkowo regularne ale nie ma jeszcze jako takiej czynności skurczowej... poza tym po co mam leżeć w szpitalu i modlić się czy to już czy jeszcze... w domu jakoś lepiej :) rozwarcie już jest na 3-4 cm ale szyjkę jeszcze mam więc pewnie dlatego mnie odesłali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a macie plan B, na wypadek wcześniejszego porodu niż w 38 tyg, bądź braku miejsc w Gamecie? Czyli jeśli nie Gameta, to co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny mam termin na 18.06. czy na oddziale polozniczym trzeba miec wlasne kosmetyki do pielegnacji dziecka typu mydlo, krem itd? czy szpital je zapewnia? co warto zabrac ze soba do porodu bo ich lista na stronie jest uboga ale tez nie chcialabym jechac do porodu jak na dwutygodniowe wczasy. :) z gory dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fafia
Kaarotkaa Teraz wszystko rozumiem :) Byłam prEkonana ze u Ciebie jest juz konkretna akcja i mimo to Cię odeslali. Ja mam rozwarcie 2cm juz 3 tydzien wiec to moze potrwać :) skurcze tez juz miałam a na wczorajszym KTG nic- kino terminu na czwartek :) Jestem dobrej myśli- zanim akcja sie rozbuja to miejsca sie zwolnią- zobaczysz! Ja jutro jade do Gamety to obyczaje sytuacje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fafia
Gość W większości szpitali, w tym w gamecie nie musisz mieć ze sobą kosmetyków dla maluszka. Zazwyczaj jedynie pampersy i chusteczki nawilżane. Szpitale maja masę próbek których używają do pierwszej kąpieli- o ile na nią wyrazisz zgodę. Nie zawsze dziecko jest kąpane w pierwszych dniach aby nie zmywać naturalnej bariery ochronnej. Mozesz np poprosić o nie kąpanie maluszka jeżeli w ciagu dwóch dni będziesz wychodziła i wykąpać je sama w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćm
Moonafka alternatywa pewnie jak będzie musiała to się znajdzie. Zawsze Zostaja jeszcze trzy szpitale w Łodzi do któregoś muszą przyjąć. A kto powiedział że wcześniej niż przed 38tyg nie przyjmia? Sama znam taka osobę która trafiła do gamety w 36,6tc. Dziewczynki to ja trzymam za was kciuki. FaFia żeby maluszek wyszedł do czwartku - oczywiście dawaj znać co i jak W miarę możliwości. I żeby się miejsca z szpitalu zwolniły :-P a o której masz w czwartek wizytę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fafia
Goscm Termin mam na czwartek ale wizytę na jutro na 15:30 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćm
FaFia ciekawa Jestem co ci dr powie. To Który to będzie twój TC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fafia
Goscm To bedZie dokładnie 39,6- jeden dzien przed terminem :) Wczoraj dzwoniłam do dr i trochę ponarzekalam. Mam nadzieje ze jutro zdecyduje co do ew. wywoływania bo nie chce przechodzić ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gośćm: z tego co słyszałam Gameta przyjmuje donoszone ciąże, stąd też moje pytanie o 38 tydzień. Jeśli jest inaczej to tylko się cieszyć. Powodzenia dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćm
FaFia no wcale ci się Nie Dziwię ale chciała byś żeby ci oksytocyna wywoływali? Podobno bóle po Niej są mocniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fafia
Goscm Nie dołuj mnie! :) Chciałabym po prostu juz mieć maluszka na rękach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o zobacz cytuję z 45 strony tego wątku: "Zostałam zakwalifikowana do porodu w Gamecie z zaznaczeniem, że mogę przyjechać i rodzić właśnie tam, w momencie kiedy SKOŃCZĘ 37 tydzień ciąży."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćm
Moonafka widocznie w niektórych przypadkach robią wyjątki i przyjmują też we wcześniejszym terminie (znam osobę także Nie jest to Wymyślona historia). Mi nikt nie 'zaznaczal' na wizycie kwalifikacyjnej że mogę się pojawić dopiero po Skończonym 37tc także są pewnie rozbieżności w Tych informacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fafia
Goscm Moonafka Chodzi o to ze Gameta ma 1 stopień referencyjnosci- czy jakoś tak. Oznacza to ze w razie problemów z maluszkiem nie maja odpowiedniego sprzętu na pomoc i odsyłają do bardziej zaawansowanego szpitala. Dlatego umownie mozna u nich rodzic od 36-38tc jak ciaza jest donoszona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fafia ma rację! W przypadku problemów z maluchem - odsyłają pewnie do CZMP (najbliżej)... Jakby któraś była i zorientowała się w sytuacji co i jak to niech da znać... Ja bym chciała już urodzić a Mały na świat się nie pcha :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fafia
Kaarotkaa nic nie mow :) wiem dobrze jak sie czujesz. Co noc kładę sie z nadzieja ze w nocy złapią mnie skurcze a tu nic. Termin za dwa dni a ja nic nie czuje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćm
Fafia ty będziesz pierwsza na wizycie to daj znać co tam się Dzieje w szpitalu. Dziewczynki wytrzymałyscie tyle czasu będąc w ciąży że teraz też musicie się uzbroić w cierpliwość. Wiecie przeciez że to chwila moment i akacja sie może rozwinąć. Ja oczywiście trzymam za was kciuki. U mnie Dopiero 37,4tc także Jeszcze się nie stresuje ale pewnie czym bliżej to będę marudzić :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny w dokumentach które dostałam jest nt. znieczulenia że ni e można jeść do 6 h przed podaniem? Co w przypadku kiedy rodząca zjadła np. kolacje a w nocy zaczyna się poród?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fafia
Kaarotkaa Nie wiem jak zachowa sie lekarz ale do znieczulenia wola aby kobieta była na czczo ponieważ nie wiadomo jak organizm zareaguje na lek. To sali dotyczy narkozy- niektórym babeczkom jest niedobrze. Wydaje mi sie ze lekarz wtedy decyduje czy jednak znieczulenie dać, czy nie. Jeżeli akcja wymagałaby zrobienia CC to jestem pewna ze i tak i tak znieczulenie sie dostanie. Swoją droga ja u dr Dziatosza byłam juz 3 razy i żadnych dokumentów nie dostałam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćm
Przeciez takich sytuacji nie da się przewidzieć. Podejrzewam że ta informacja tyczy się bardziej planowanej cesarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzik85
Cześć dziewczyny, Ja też dostałam te dokumenty. To jest taki ogólny pakiet. Dał mi go Pan ordynator aby już częśc powypełniać a sporo tego jest. Ja mam miec cc 1 czerwca dlatego pytałam doktora o jedzenie i mogę się najeść na kolację :) ale rano już nic. Dotyczy to raczej planowanych lub wywoływanych porodów. W pakiecie są pytania o nacięcie krocza itp , które cc nie dotycza. Ja wypełniam na " czuja". Ściskam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wandzia1
Fafia, z tym 1 stopniem referencyjności to nie do końca tak. Gameta jak i każdy inny szpital o 1st referencyjności ma odpowiedni sprzęt do ratowania dzieci, ale według przepisów mają obowiązek odesłania malucha z komplikacjami do szpitala o wyższym stopniu. mnie puchną głównie stopy i trochę twarz. ale zawsze tak miałam, nawet przed ciążą, teraz trochę się nasiliło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy któraś z Was kojarzy może dr.Zając ? (Chyba) , dr.Kubiak-Fortecka w ramach swojego zastępstwa kazala na następną wizytę umawiać się do niej i jestem jej ciekawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fafia
Wandzia1 Możliwe. Wiedziałam po prostu ze co do zasady wola aby inny szpital zajął sie maluszkiem bądź jeżeli jest jeszcze czas, to samym porodem i wtedy odsyłają kobitki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×