Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość KasiaSlowik

Porodówka w Gamecie Rzgów

Polecane posty

Gość termin16czerwiec
Mia15 Gratuluję serdecznie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1990
Anna Krasna Gratulacje i dużo zdrowka :) Gośćm Ubranka biorę w rozmiarze 56 i 62. Mia15 Fajnie się czyta takie wpisy super że tak miło wspominać będziesz poród :) Najważniejsze że dzidziuś i mama mają się dobrze :) Gratuluję i zdrowka życzę. Czuję się pozytywnie nastawiona ;) mimo że też grozi mi CC a wolałabym naturalnie rodzić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Milena
Dziekuje Dzik85 musi byc dobrze z moim malenstwem;-) Ja zabieg cc mialam o 10 a jedzonko dostalam jakos po 22 To bylu jakies kanapki Szczerze to ja i tak nie mialam apetytu jak to ze bardzo mi sie chcialo pic Szpital polecam ogromnie Opieka numer jeden Bardzo pomocne Panie polozne Pomagaja mamom po porodzie jak i opiekuja sie dziecmi Mam nadzieje ze zachecilam do szpitalu;-) Pozdrawiam wszystkie mamusie ktore juz urodzily jak i te ktore czekaja na swoje pociechy;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drogie mamy powiedzcie jak wy i wasi lekarze podchodzicie do szczepionek? Chodź mi o te przeciw pneumokokom i rotawirusom , koszty są dość duże a u mnie w przychodni nawet nikt nie wspomniał żeby szczepić. Jakie wasze zdanie? Szczepiłyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzik85
cześć mamuski:) ja jestem już po 2 wizycie i ktg. Pan doktor mnie zbadał i ustaliliśmy termin cesarki na 1. 06.2015. Na ten termin chyba jescze jedna dziewczyna ma i jedną widziałam na 2.06.2015 tez zapisana:D Mam się stawić po godzinie 8 na odział, oczywiście głodna. Ostatani posiłek to kolacja i mam sie najeść dobrze;) Jesli działo by sie coś wcześniej mam się zgłaszac. Jesli chodzi o koszty to zamknęły się w 340 zł - 2 razy wizyta i raz ktg tak ,że bardzo przyzwoicie. Teraz odliczam dni i bardzo się boje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć dziewczyny, ponieważ wątek jest dość długi to wybaczcie jeśli temat już był. Moje pytanie brzmi czy któraś z Was miała wywoływany poród żelem ? mnie najprawdopodobniej to czeka i zastanawiam się ile czasu może upłynąć od aplikacji żelu do porodu? czy robią wcześniej lewatywę? czy mam być na czczo? Z góry dzięki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość temz
Do gosc 02.59 Jeżeli chodzi o szczepionki to zdania są podzielone. My starszej córci (ma 2,5 roku) podalismy 5 w 1 i rotawirusy. I tak samo postąpiliśmy z młodszą (6 miesięcy). Ale po ostatniej chorobie starsza miała zapalenie oskrzeli a z młodszą leżałam tydzień w szpitalu z zapaleniem płuc - zdecydowaliśmy się na pneumokoki (nie chciałabym przeżyc tego jeszcze raz). Pierwsze pytanie jakie zadano nam kiedy przyjmowano nas na oddział to czy było szczepienie przeciw rotawirusom bo na oddziale 80% dzieci z jelitówką. Nie wiem czy to kwestia szczepionki czy organizmu naszego dziecka, ale na szczęscie nic nas nie dopadło. Mamy świadomość że szczepionki nie chronią w 100% ale .... Dectzja należy do rodziców. A co najgorsze że w grę wchodzą spore pieniądze kiedy pneumokoki trzeba podać w 3 dawkach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chciałam podziękować pracownikom gamety za życzenia z okazji Dnia Matki właśnie dostałam kartkę rodzilam 6 grudnia a co do szczepionek ją dawalam 6 w 1 syn ma 3 i pół roku i córce też ma 6 m-cy a rotawirusow i pneumokokow nie dawalam bo sama położna powiedziała że rotawirusow jest dużo odmian a szczepi się chyba na 11 z tego co pamiętam Ale decyzja należy do was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćm
A orientujecie się może jaka szczepiona szczepia malucha po urodzeniu przeciw żółtaczce? Euwax, engeriX?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
NFZ refunduje euvax, jeśli chcesz engerix musisz kupić i przywieźć swój -koszt ok 50-55 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem pacjentką dr.Kubiak-Forteckiej,ale żeby zobaczyć maluszka w calej okazalosci chodzilam na USG do dr.Kozarzewskiego.Ostatnie USG jakie u niego mialam robione byli 2tyg.temu w 30 tyg. ciąży.Pan dr stwierdzil ze to juz ostatnie USG i więcej się nie robi,mala wtedy wazyla 1570 ale byla ulozona pośladkowo czyli na chwile obecna szykuje się wizja CC.I tu moje pytanie,kiedy robilyscie ostatnie USG ? Czy przed samym porodem 36,37 tydzień mimo wszystko robilyscie USG ? Zastanawia się,czy zrobić jeszcze raz po 36tyg.,bo z tego co wyczytalam na forum nie zawsze je robią (czasem nie ma juz na to czasu ) a ja chcialabym wiedzieć czy dzidzia się przekrecila prawidlowo i czy mam szanse spróbować naturalnie,a nie od razu pod nóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem w 33 t.c. i Mały na ostatnim usg był już ułożony prawidłowo :) Dr Kozarzewski podkreślił jednak, że może się to zmienić do porodu,ale że kolejne usg to sprawa już lekarza prowadzącego. W Twojej sytuacji także w każdej chwili może się zmienić ułożenie dzieciaka, bo masz sporo czasu do porodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćm
Ja miałam Robione ostatnie usg w czwartek czyli był to mój 36,6tc. Co prawda u mnie mała leży od początku główka do dołu. Poza Tym w tych tyg już praktycznie nic nie widać. Dziecko ma mało miejsca. Oczywiście przeprowadzono pomiary i wszystko ok. Mała waży 2600g. Jak myślicie ile może jeszcze przybrać na wadze do porodu? Natomiast na wizycie kwalifikacyjnej dr Struzycki zrobił mi szybkie usg żeby potwierdzić że główka jest na dole. Jeszcze masz trochę czasu żeby maluch się obrócił także spokojnie. Ewentualnie lekarz prowadzący zleci ci dodatkowe usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@gośćm: na ostatnim usg dr Kozarzewski komentując wagę (33 tyd.2500 ), powiedział, że dzieciaki lubią robić niespodzianki pod koniec ciąży z przyrostem i że w razie czego ewentualna cesarka, gdyby Mały przesadził - ale tu odesłał do lekarza prowadzącego. Ten z kolei stwierdził, że obstawia przyrost ok. 1 kg do końca ciąży. Powyżej 3800 planuję wprowadzić strajk i jednak zdecydować się na cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćm
Kurcze ja bym wolała uniknąć cc. Jestem nastawiona na poród naturalny. Ale teraz dzieci lubią się rodzic z dużą waga także jak moja tak dopakuje jeszcze przez te trzy tyg to nie będzie wyboru. Choć może uda się wcześniej urodzić bo zaczynam dostawac dziwnych skurczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ancia_87
Przyszłe mamy ja miałam 3 USG u dr Kozarzewskiego i też powiedział ze wystarczą . Dodatkowe 4 Usg jest tylko jakby się coś działo np. duża masa dzieciaczka, złe położenie. W moim przypadku było potrzebne zwg że w 3 USG (30tydz) dziecko ważyło ponad 2kg. Więc lekarz prowadzący zalecił mi w 37tyg jeszcze jedno. Dziecko Pan dr ocenił na 4200-4400g. Dużo się nie pomylił. Urodziłam przez CC w 38tyg6d , piękną córeczkę ważącą 4260g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fafia
Z tym usg faktycznie jest zalecane 3 na cała ciąże chyba ze sa dodatkowe wskazania- w tym przypuszczalnie duża masa dziecka. Ja w czwartek rozpoczelam 40tc, a w piątek "mały" miał 3600. Chodzę od jakiegoś czasu co tydzien na usg i przepływy i młody przybierał rożnie na wadze. Czasami po 200g, a raz nawet 340. Cieżko przewidzieć ile dIecko moze przybrać w ciagu 4 tygodni, ale ponoć zakłada sie ok 200-300g tygodniowo na koniec ciazy. Cos czuje ze u mnie tez sie skończy cesarka. Chciałabym juz urodzić ale nic na to nie wskazuje ze młody pojawi sie do czwartku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćm
FaFia do Czwartku to się może dużo wydarzyć :-P a zakładając że nie będzie postępu to co Wtedy? W ogóle do ilu dni po terminie można przenosić ciążę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1990
Ja właśnie będę miała robione dodatkowe USG ze względu na wagę dziecka, bo jest prawdopodobieństwo, że będzie duży :) I wtedy też w końcu się dowiem czy poród naturalny czy CC będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fafia
Goscm Dzis umyłem samochód i byłam na dłuższym spacerze, z którego ledwo doturlalam sie do domu. Moze w nocy cos sie ruszy. Teoretycznie czeka sie do nią terminu i jak sie nie urodzi to jedzie sie do Gamety na wizytę kontrolna- lekarz decyduje co dalej. Wiem ze niektóre babeczki przechodzą ciąże nawet do 2 tygodni. Ja na pewno nie dam rady bo jestem juz zmęczona, dodatkowo mam lozysko "stare" III stopnia wiec trzeba wszystko monitorować czy sa dobre prEplywy, czy dIecko jest dotlenione. Jak sie wkurze to jutro zadzwonię do lekarza i poproszę o cesarkę...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fafia
Gosc1990 No wlasnie z ta waga mogą byc jaja :) ne chce nic krajach ale moja koleżanka miała na 2 godziny przed porodem w szpitalu w Bełchatowie usg i lekarz stwierdził ze waga dIecka to ok 2800. Dzieciak urodził sie 3700... Taka mała rozbieżność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćm
FaFiA to dawaj znać na bieżąco. Ja mam w Czwartek ktg a później druga wizytę. Łapią mnie takie dziwne skurcze. Już bym Chciała urodzić. Plecy Bolą, nogi puchna strasznie eh teoretycznie jeszcze Mamy czas (termin na 13go) ale może córeczka będzie chciała się Wcześniej wydostać. Z tym usg to słyszałam o różnicy 500g ale jak widać bywa Więcej :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fafia
Goscm U każdej z nas moze byc inaczej :) Moze Tobie uda sie urodzić wcześniej :) Mój brZdac mimo zapewnień lekarzy jakoś wcześniej nie chce przyjść. Nie mam bólu pleców ale skurcze przepowiadajace owszem- zwłaszcza wieczorem. Bardziej sie juz napalilam i nastawiłem ze urodzę wcześniej niż mi cos dokucza. A odnośnie usg to zapewne wszystko zależy od dokładności badania lekarza, czy samego usg. Jak chodzę na usg w Bełchatowie to mam zapis +/- 200g ale czuje ze dziecko jest duże. Dr Dziatosz jak mnie badał to po dotykania brzucha stwierdził ze dziecko jest duże. No ale zobaczymy. Jutro dzwonię do dr Dziatosza, a wieczorem idę na KTG- zobaczymy czy skurcze mi sie nasiliły. W razie czego zostaje mycie okien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1990
Fafia No to faktycznie różnica 1kg to dużo hehe :) Mi też lekarz mówił od samego początku że duży dzidziuś będzie ostatnio na wizycie właśnie po samym badaniu stwierdził że jest duży i dlatego zlecił usg :) bardzo jestem ciekawa ile waży teraz Mały :) Usg bede miała u dr Kozarzewskiego a później od razu mam wizytę kwalifikacyjną u dr Dziatosza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćm
Fafia o Tym Myciu okien również słyszałam Tylko Nie Przesadz. Trzy razy S też próbujesz? :-D a na jakim poziomie Miałaś Do Tej pory skurcze? A ten Czop ci odszedł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fafia
Gosc1990 Daj w razie czego znać, jak po badaniu :) Cos ostatnio dZieci sie duże rodzą i na dodatek po terminie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fafia
Goscm Było, było ale bez rewelacji :) nic sie jakoś nie dzieje :) Od tych okien próbuje uciec i stad dzisiejsze mycie auta. Odnośnie skurczy to miałam rożnie w granicy 20-60% ale max 3 skurcze na 30 minut zapisu. A z tym czopem to przyznaje ze nie wiem. Ponad 2 tygodnie temu trafiłam do szpitala z tym krwawieniem i jak ustąpiło to następnego dnia cos ju wyleciało pod prysznicem ale nie wiem czy to czop. Dodatkowo kilka dni pózniej w domu znowu cos kolanami na bieliźnie ale było tego znacznie mniej. Nie mam pewności czy to był czop :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1990
Fafia Może spacery po schodach? Albo tak jak pisze gośćm z 3xS :) Moja koleżanka jak wypadł jej czop chodziła jeszcze 2 tyg. Właśnie jak tak czytam sobie to sporo dzieci rodzi się na końcu albo po terminie i właśnie takie duże ;) Dam znać jak tam po usg i wizycie ;) A Ty Fafia pisz na bieżąco jak tak Twój stan i jak się czujesz :) Takie czekanie na koncu to najgorsze chyba. Ja to się obawiam że nie doczekam tej wizyty i Młody pomyśli żeby wyjść wcześniej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fafia
Gosc1990 Najważniejsze aby doczekać do 36-37 tygodnia. Pozniejciaza jest dojrzała, dziecko w pełni ukształtowane- czasami na Zapas w razie akcji dają leki na płucka i heja! Bedzie dobrze! Tez sie sama bardzo bałam i odliczalam- oby do półmetka, pózniej do 32tc, 36tc a teraz juz jajo idzie znieść od czekania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wandzia1
Mia15 ale świetna wiadomość! no nareszcie i Ty :) a tak się denerwowałaś pamiętam, dziękuję za relację, cieszę się, że jesteś zadowolona, ja też jestem pozytywnie nastawiona. też zauważyłam, że dzieciaczki nie chcą wychodzić w terminie na świat w terminie. gosc- możesz poprosić o dodatkowe usg jak Cię przyjmą już na oddział. Mia o tym pisała, że tak zrobiła. także bez paniki :) w Gamecie są mili lekarze, spokojnie się z nimi dogadasz co do szczepionki, odkopałam wpis na fejscie Gamety, tak myślałam, że coś było o szczepionkach. oni mają euvax, ale możesz przynieść engerix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×