Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

ojciec zatestamentowal wszysto dla macochy

Polecane posty

Gość gość
Sama dowiedziałam sei niedawno u notariusza, gdy rodzice zapisywali mi dom. Płacilismy ok 600zł wiecej niz zwykły zapis aby nikt nie miał prawa do majatku po smierci rodziców x co za głupoty wypisujesz ... do majatku rodziców mają prawo osby o ktorych mowa w kodeksie cywilnym a jak chcą rodzice kogoś tego prawa pozbawić to muszą np wydziedziczyć , a i tak wtedy zachowek sie należy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem,może komuś nie wyszło w życiu i dlatego wyżywa się na innych a może tu,na forum niektórzy mogą być po prostu sobą. I ich krytykowac chociaz im samym wcale lepiej sie nie powodzi lepiej? Zawsze ktos znajdzie jakas dziure w całym, szczegolnie na tym forum potrafi tylko wyzywac, nie zeby mnie to jakos bolalo bo mam to gdzies ale czy ludzie nie potrafia sie zajac soba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poziom wypowiedzi jest żenujący. Jeden obraża drugiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
R.Ziemkiewicz w Polactwie miał rację opisując przeciętnego Polaka jako pańszczyznianego dzikusa,który przypadkiem się znalazł w mieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
:-)Tu siedza niedojrzali emocjonalnie ludzie z problemami,czesto tez z patologiczna osobowoscia. Kultura,szacunek,wrazliwosc to tu obcosc.Nie gnoisz,to nie jestes swoj. :-)milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryczana10
Należy ci się zachowek i moim zdaniem powinieneś o niego walczyć. Najlepiej jakbyś znalazł dobrego adwokata. Z tego co wiem pan Rafał Sangowski z http://www.sangowski.com/ ma bardzo duże doświadczenie w prawie spadkowym i sympatyczny zespół, który na pewno znajdzie sposób by rozwiązać Twój problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gryczyna 10 -http://www.sangowski.com/- bardzo Ci Dziekuje napewno bardzo dobry adwokat , ja mam adwokata i sprawa jest w toku-nawet NIE MUSZE JECHAC DO POLSKI na sprawe,moge byc przesluchana w Polskiej Ambasadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wybacz mi GRYCZANA jestem zmeczona i ide spac stad ta pomylka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolla1
wiem, że masz już adwokata, ale gdyby się nie sprawdził ;) to możesz śmiało spróbować skontaktować się w z Wawrzyńcem Chróścielewskim. To mecenas z Łodzi, który m.in. zajmuje się własnie prawem spadkowym. Skutecznie pomaga :) miała okazje się przekonać w innej sprawie dotyczącej dziedziczenia spadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Grażyna po co wyciągasz stare tematy? Na mózg c***adło? Nie potrzeba adwokata, zeby w sądzie wywalczyć zachowek. To się dziecku należy z urzędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pachnial forsa??? A gownem nie pachnial jak sie nim opiekowala??!!! Od 2006 nie utrzymywalas kontaktu z ojcem bo nie chcialas przeszkadzac ? K..a co toza bzdury za to jakumarl stary to szybko sie znalazlas ... tez zyje na emigracji mam ojca i macoche z ojcem staly kontakt pomagam mu finansowo ciagle sam wspomnial ze chce przepisac chate na mnie bo sie boi ze sie "zawinie" i beda problemy pozniej ale tak robi rodzic ktory wie ze moze liczyc na dziecko a nie ktorego dziecko nie chce mu przeszkadzac przez 8 lat nie odzywajac sie roszczeniowa szmato...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zachowek sie nalezy prawda jest jednak to ze w wiekszosci dzieci sobie o rodzicach przypominaja jak ci juz umrą. wtedy najwieksze zainteresowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11:32] a co ty wiesz o calej sytuacji ze sie tak madrzysz? pilnuj swojej brodnej zasmierdzialej dooopy posprzataj u siebie w domu bo niedlugo swieta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11:32 wszystkie rozumy pozjadalas? a jestes tylko smierdzaca wsza i gnida .:classic_cool: Czemu prawo w polsce pozwala takim stworom jak ty sie reprodukowac? ktos ma ojca, ktory jedyne co potrafil to zrobic, a potem, gorzej niz gad kompletnie sie dzieckiem nie interesowal, w niczym nie pomagal, niczego nie uczyl, nigdy z nim nie rozmawial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Boże,gdzie takie matoły się rodzą, jak ten psychol , gość 2015.03.23 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja niestety spłacam zachowek. Bez pomocy adwokata z 80000 tysięcy udało mi się zejść na 22000. Koszmar z tymi zachowkami. Brak szacunku dla woli zmarłego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mr Besserwisser
brak czego ,szacunku?jak sie plodzi dzieci to sie trzeba z tym liczyc ze to kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zachowek to zasadniczo połowa tego, co pominięty w testamencie dostałby w spadku, gdyby spadkodawca nie pozostawił testamentu. Do obliczenia wysokości zachowku trzeba na początek zastosować ustawowe reguły dziedziczenia (art. 931 Kodeksu cywilnego – w skrócie K.c.). Gdyby zmarły nie spisał swej ostatniej woli w testamencie, do kręgu spadkobierców po nim, oprócz żony , weszla by również córka. Ponieważ jednak zostawił testament i pominął w nim dziecko , ma ona teraz prawo żądać zachowku od spadkobiercy testamentowego, a więc żony. Tylko wydziedziczenie dzieci przez ojca mogłoby pozbawić ich zachowku, jednakże, jak rozumiem, nie miało ono miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cały ten temat, to jedna wielka żenada. Nie wpisujcie się juz tutaj , szkoda czasu... Córka niezyjącego ojca doszła do wniosku, w polowie tematu, ze wszystko! po ojcu jej się nalezy, jej chciwosc nie ma granic, a wdowę po ojcu nalezy zostawic gołą i bosą, mimo, iz mąz jej zatestamentowal dom, czy cos tam. Temat powinien zniknąć w czelusciach internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2015.04.26 cały ten temat, to jedna wielka żenada. najwieksza zenada na tym forum jestes ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
GÓVVNO CI DO TEGO SZMATO JEEBANA gość 2015.04.26 Cały ten temat, to jedna wielka żenada. Nie wpisujcie się juz tutaj , szkoda czasu... Córka niezyjącego ojca doszła do wniosku, w polowie tematu, ze wszystko! po ojcu jej się nalezy, jej chciwosc nie ma granic, a wdowę po ojcu nalezy zostawic gołą i bosą, mimo, iz mąz jej zatestamentowal dom, czy cos tam. Temat powinien zniknąć w czelusciach internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ZA;JE;BAĆ CI W RYJA ? gość 2015.04.26 Cały ten temat, to jedna wielka żenada. Nie wpisujcie się juz tutaj , szkoda czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość autorka 2014 12 20
Witam goraco tylko te przyjazne mi osoby ,i wam raz jeszcze chce podziekowac za pomoc:-) a tak sie tu niektore madrzyly! I co teraz ? bedzie sprawa sadowa i zobaczymy czy?i ile mi sie nalezy ? - gdyby dziedziczyła Pani po tacie (nie byłoby testamentu), Pani udział w spadku wynosiłby 1/2, Co do opłaty sądowej - ----------- zł, proszę o dokonanie wpłaty na konto kancelarii z dopiskiem, że jest to właśnie opłata sądowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2014.12.25 to jest przykład ze sa idioci na swiecie tacy jak autorka . gość 2015.01.06 gó/wno się należy do roboty i zarabiać - a nie po cudze łapy wyciągać! gość 2015.01.27 to, że znalazłaś adwokata nie znaczy że wyprocesujesz jakiekolwiek pieniądze gość 2014.12.27 gość dziś autorko tematu gdybys była madra choc troche wykształcona i umiała pisac ładnie składnie i poproawnie byc moze nie było by tu tyle nienawisci , ale twoja historia kie kupy nie trzyma bo piszesz jak kali z z plemienia zulu . napisz moze od poczatku co jak sie ma na rzeczy . to ci ludzie pomogą gość 2014.12.26 hehe chyba ojciec to mial dosyc was wszystkich ze was olal cieplym moczem, fajna musicie byc "rodzinka" gość 2014.12.26 .... ze do ciebie matka zwracala sie per "podla i wredna szmata" to nie znaczy ze mozesz zwracac sie tak do innych, po twoich wpisach widac ze psychiatra ci potrzebny.... gość 2014.12.21 ale ona uważa, że jej się należy i mamusia pomoże jej te pieniądze odzyskać - koniec, kropka! mataczczcz 2014.12.21 wola ojca została okreslona mnie by wstyd było ją podwazać ! bez wzgledu czy został zmanipulowany czy też nie , jezeli został to uwazam ze była by to monja wina iz nie dopilnowałem pewnych spraw ! tak czy inaczej wstyd ! podwazac ostatnią wole własnego ojca , do roboty sie wez pasożycie ! i gromadz wlasny majatek ! mataczczcz 2014.12.21 dziecko poczytaj polskie prawo , ja tylko dodam raz jeszcze - ze jezeli ktos ma dom i jest jego włascicielem !! i go sprzedaje za swego zycia , a by go sprzedać musi miec zgodę współmałzonka , czyba , ze ten dom dziedziczy po swoich rodzicach to nawet małzonka nie ma praw do niego żadnych jezeli wspomniany tu maż sprzedaje ten dom w pierwszym roku np. trwania małzenstwa to jezeli juz np są dzieci z tego zwiazku to im sie z tego tytułu tranzakcji nic nie nalezy ! tak samo jak np po latach powiedzmy 30 ów dziedziczony dom ojciec sprzedaje za zgodą matki swych dzieci czyli zoną - to dzieciom sie też nic nie nalezy !! bo to jego wlasnosc i on o nej w calosci decyduje i wolno mu ją sprzedać !!! jego zona jedynie moze sie ubiegać od meza o zadoscuczynienie finansowe jezeli dbała o ten dom przez 30 lat i tyle - tak w kolosalnym skrócie ! gość 2014.12.21 ty sie zastanow co z ciebie za corka ze ojciec wolal zonce wszystko przepisac, a nie oceniac go. Ty widze juz rozpaczasz tylko za majatkiem wiec decyzja tatusia sluszna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas tez tak bylo . niesesty tata jest podatny na manipulacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u naas tez było troche podobnie z tym ze odwrotnie bo chodziło o mame, ojczyma i jego dzieci. Troche to trwało zanim wywaliczylismy swoje ale glownie do zasługa tego znaleźliśmy dobre biuro notarialne w Krakowie http://rgkancelaria.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobry wieczor. tu autorka,sprawa sadawa za 2 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Generalnie zasada jest taka że jeśli należał Ci się spadek a go nie otrzymałaś, to masz roszczenie o zachowek do tego, kto ten spadek otrzymał. Z tym że masz na to prawo 3-lata od śmierci spadkodawcy. Po tym terminie możesz stanąć na uszach ale i tak nic już nie dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prawo spadkowe jest chyba nadal zagmatwane i nadal testament można podważyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość  godzina  21 29
Autorko,dziedziczysz po ojcu nawet jak dorobi się majątku z nową rodziną. Jeżeli ojciec zapisał całość tylko im, pomijając Ciebie.. Możesz próbować podważyć testament, co zwykle wiąże się z dużymi kosztami i mnóstwem czasu oraz nerwów. Zdecydowanie lepiej skorzystać z instytucji "zachowku" - Dostaniesz wówczas połowę tego co należałoby Ci się przy normalnym dziedziczeniu gdyby nie pominięto Cię przy testamencie. Zachowek jest zazwyczaj orzekany już na pierwszej rozprawie i bardzo ciężko będzie komukolwiek pozbawić Cię tego prawa. Zaraz po wyroku możesz zażądać jego spłaty, więc jest to dość szybki sposób na poprawę swojej sytuacji finansowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×