Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

ojciec zatestamentowal wszysto dla macochy

Polecane posty

Gość gość
gość wczoraj nie zapominajcie:ze wszystko co po miom ojcu to je moje! x ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
((A kto by tam łaszczył się na jakiś stary dom drugiej żony. Ja tam takiego domiszcza nie zazdroszczę. )) LASZCZYL NA STARY DOM?Drugiej zony? Dom nie jest stary_nie bede tu na tym forum pisala prawdziwej ceny! Dom nie jest drugiej zony, tylko mojwgo ojca! gość dziś /(((Jestem ojcem, i nie moze mi się pomiescic w glowie, ze jedyna córka nie zainteresowałaby się mna przez 8lat.smutas.gif /)) a czy ja chce byc twoja corka? poknij sie w leb ojciec sie mna tez nie interesowal! broncie sobie drugierj zony ile chcecie MNIE I TAK I TAK SIE NALEZY ZACHOWEK po nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tyle jadu mają w sobie niektórzy, i tylko zatruwają i zatruwają...:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tego co wiem wg prawa naleźy się jej zachowek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przedstaw sprawę prawnikowi . I Spokojnie czekaj. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu ojciec. Czy ja napisalem, ze chcialbym miec taką córkę jak autorka? Puknij się sama, w co chcesz, autorko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I juz sobie znalazlam adwokata na miejscu:pana Przemysława Klessa . Dom wyceniny byl na miedzy 800-900tysiecy zloty Ojciec mieszkal w Kanadzie i tam mu sie przyplatalo to babsko! dla was tych ciekawskich co tak kibicujecie i piszecie o roznych rzeczach nie na temat: Ja tylko pytalam KOGOS KTO WIE czy warto jest sie starac o zachowek KTORY SIE NALEZY DZIECKU PO SMIRCI OJCA! Nie pytalam o macoche?ktos mi napisal ze ja jestem zla! Nie pytalam o nic innego! Nie wypisujcie mi tu glupt co nie maja nic z tematem zwiazane!! Bo jestescie tylko banda wariatow i sie bawicie kosztem pokrzywdzonego! A mnie to ani nie grzeje ani nie ziebi,ja ma pieniadze nie jestem uzalezniona od nikogo! Nawet jag bym chciala rozdac rodzinie to im dam ,tak naprawde to tej /BABIE SIE NIC NIE NALEZY !Ja specjalnie pojade do Poznania i zapukam w jej drzwi i jej podziekuje za wszystko! Ojciec nie byl taki chory miliony ludzi maja cukrzyce i biora tabletki i cierpia na wysokie cisnienie.Nie byl kaleka nie lezal i nie umieral 10 lat!Nikt sie nim nie musial opiekowac sam sobie zawsze radzil jak zglodnial to szedl gdzies do knajpy i zjadl.A ona pazerna ...........,,sie wcale nie martwila o niego tylko o jego pieniadze!Chlop by sobie mogl jeszcze troche pozyc to go wykonczyla moze zamordowala KTO WIE?!pelno jest takich ktore morduja mezow dla pieniedzy!Coz chlop sobie dlugo nie pozyl!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorka jest wspaniala corka!takich corek bys chcial 4 jak ja! ojciec zdradzal moja mame z roznymi kobietami i kto wie ile jeszcze dzieci sie narodzilo??? A ty gammoniu jak nic nie wiesz to sie nie wtracaj ,bo nic dobrego do tej pory nie napisales.Ojciec byl sk----rwy------syn tak mama go nazywala .TY JESTES NIE LEPSZY! TATUS sie znalazl ?nie pouczaj doroslej kobiety!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i takie go szczescie go z nia spotkalo, SMIERC, chlop ur w 1941 roku i musial sie pozegnac z tym swiatem.Ja zawsze byla po stronie mojej mamy i moze dlatego tak wszystko sie ulozylo w zyciu.Nikomu nie pozwole mnie krytykowac! a za co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu ojciec- uderz w stól, a nożyce się odezwą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
OJCIEC-u ciebie chyba winda nie dochodzi? czego ty odemnie chcesz?pieniedzy?zachowku? przenies sie gdzies indziej na inne tematy! np."chcialbym miec dobra corke"!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na forum pisze się o wszystkim i niczym. Autorka się pulta, jak ktos ją o cos zapyta, albo cos nie jest po jej mysli. Czy zachówek się nalezy, o tym zdecyduje sąd. Nie jest to zasądzane z automatu. A co obchodzi autorkę druga zona ojca, skoro rodzice dawno się rozwiedli? Matka ulozyla sobie zycie, nawet zdązyła juz pochowac drugiego męza. Na drugiego męza matki autorka tez tak pluła jadem? Ciekawa rozkmina socjologiczna- drugi mąz matki cacy, druga zona ojca bee.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ojciec- mam dobre córki, nawet wnuczki:) Windy nie mam, nie potrzebuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zachowek jest instytucją prawa spadkowego, która ma chronić interesy najbliższej rodziny przed niesprawiedliwym rozdysponowaniem majątku. Córka niewątpliwie znajduje się w tym kręgu. Więc jeżeli nie było skutecznego wydziedziczenia należy jej się rekompensata pieniężna. Amen Wasze wywody na temat chciwości, braku zainteresowania itd nie mają tutaj żadnego znaczenia. Jeśli spadkodawca miałby takie odczucia to zapewne pod wpływem,, najszczerszych intencji" swojej małżonki by z tego skorzystał, ale widać nie miał prawnych podstaw ku temu. Więc autorko- racja i prawo są po twojej stronie i radzę z tego skorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikt nie polemizuje na temat polskiego prawa, natomiast autorka wyrazila opinię, ze caly majątek ojca jest JEJ. I jeszcze sugeruje, jakoby smierc ojca nie była przypadkowa. Mam wątpliwosci co do poczytalnosci autorki, niezaleznie od przepisów polskiego prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwestie poczytalności autorki też nie mają tutaj żadnego znaczenia. Natomiast jeśli ma dowody na fakt przyczynienia się osób trzecich do śmierci ojca to należałoby dążyć do obalenia tego testamentu poprzez uznanie niegodności dziedziczenia przez żonę spadkodawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest oczywiste. Gdyby tak było, nie byloby tematu o zachówku, choc autorka ma niepohamowaną chęc na wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko, kto był w chwili śmierci właścicielem domu? ojciec? czy ojciec z macochą po połowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Blondyna 333 Dziekuje ci bardzo za wsparcie. Jakas meda "OJCIEC" podaje sie za nie wiadomo za kogo?napewno jest TO jakas kobieta?watpie zeby tu jakis mezczyzna wchodzil i dyskuyowal takie tematy.I MNIE OCZERNIAL pisal jakat to ja corka bleble..... WSZYSTKO ale to wszystko stalo na mojego tatusia Wszystko jest podpisane jego imieniem i nazwiskiem(dziwne?) Jej sa tylko brudne majtki w kroku! i niech sie cieszy ze wogole coskolwiek dostanie bo jej sie nic nie nalezy Moja mama mi obiecala pomoc z tym domem ktory wczesniej razem sprzedali,( zonie ojca )jej sie z tych pieniedzy nic nie nalezy PONIEWARZ NIE BYLI JESZCZE MALZENSTWEM. Wlasnie caly czas pisze ze SAD zadecyduje a nie ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
TYLKO TATA byl wlascicielem domu/dom stal na niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jedyne co sąd orzeknie to twoją chorobę psychiczną!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ojciec?Matka?- mam dobre córki, nawet wnuczki usmiech.gif Windy nie mam, nie potrzebuję I sie ciesz i nie szukaj tutaj przygod! ty z ta winda to nie zrozumialas? ja mam dysleksje ale ty jestes glu..,..pia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jedyne co sąd orzeknie to twoją chorobę psychiczną!!! I TWOJA! takie debilki jak ty powinno sie zamykac w domach psych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mataczczcz
wczesniej razem sprzedali,( zonie ojca ) x skoro tak to temat jest zamkniety za zycia własciciel moze z swoją wlasnoscia zrobic co mu sie zywnie podoba i to jest nie do odkrecenia !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po co się z głupią sprzeczacie? ona i tak wie że wszystko odziedziczy, nawet to co ojciec wydał 20 lat temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mataczczcz
--ojciec &matka sprzedali moj i mojego brata rodzinny dom x i znowu byli wlascicielami to za zycia sprzedali - nic ci sie wiec nie nalezy , nawet zachowek !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Należy ci się zachowek,czy się to komuś podoba czy też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
:-)Należy ci się zachowek,czy się to komuś podoba czy też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mataczczcz
gość wczoraj tak prawda ja nie kupilam tego domu! ale tam sie wychowywalam od malego,dlaczego mi tak dajesz popalic? A czy macocha kupila ten DOM?nie Takie sa prawa i koniec ze dzieci dziedzicza po rodzicach. X WCZESNIEJ MASZ ZACYTOWANE ZE SPRZEDAŁ OJCIEC Z MATKA DOM o ktorym piszesz dzieci dziedziczą po rodzicach ale tylko to co oni po sobie zostawiają ! co za zycia sprzedadzą jest nie do odzyskania bo to ich wola była i ich majatek i nie wazne gdzie sie rodziłas i gdzie wychowałaś sprzedane koniec kropka , za zycia moze zrobic z swym majatkiem wszystko jak juz wczesniej pisałem i zaden zachowek ci sie nie nalezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mataczczcz
nie ! zachowek tylko sie jej nalezy jezeli ojciec cos testamentem zapisał komus innemu , za sprzedane nieruchomosci nic jej sie nie nalezy od nikogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×