Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

ojciec zatestamentowal wszysto dla macochy

Polecane posty

Gość gość
urszak ?idz juz spac i nie miel tego samego cztery razy przez maszynke!Nikt ale to nie jest zainteresowany twoja opinja! CO TY MASZ ZA INTERESY W TYM DOCIEKANIU W TEJ SPRAWIE? Radze ci jedz do Poznania i jej pomoz splacic to co jest mi winna-niestety grosza nie ma i bedzie musiala sprzedac domek i sie podzielic ze mna.Nie wlaz tu i nie jecz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy to ty Autorko? Mogę tu wchodzić, to jest publiczne forum. Dla wszystkich. I nie jęczę. Nad kim, nad czym? Nie obchodzą mnie czyjeś osobiste sprawy, rozliczenia, ale mam prawo wyrazić swoją opinię o formie! wypowiedzi zaproponowanej przez autorkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chciałabym mieć takie problemy jak Ci użalający się zakompleksieńcy.Zamiast cos zrobić ze swoim życiem to szukają litości na forach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie którzy maja prawdziwe problemy nie potrzebują o tym pisać na forach i się zalic.:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cześć autorko, wiedziałam że to podszywy wcześniej. nie ma co się przejmować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu pachnie zazdroscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko tematu gdybys była madra choc troche wykształcona i umiała pisac ładnie składnie i poproawnie byc moze nie było by tu tyle nienawisci , ale twoja historia kie kupy nie trzyma bo piszesz jak kali z z plemienia zulu . napisz moze od poczatku co jak sie ma na rzeczy . to ci ludzie pomogą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko-ludzie to idioci. Po co tutaj piszesz jak tutaj siedzą zakompleksione idiotki. Najbardziej pokrzywdzone sa one, im faceci robia bahory i uciekają :-P :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tyle tu ambitnych ludzi . Ja takiemu dziecku nie ma byc przykro? Jeszcze zawsze znajdzie się jakaś gnida, która napisze "dobrze ci tak".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie w Polsce rodzice to egoiści!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rodzice sa rozni. Twoj ojciec ulegal presji swojej drugiej zony . Ja bym nigdy nie powiedziala: Dobrze ci tak. Ale masz szanse po smierci rodzicow wystapic do sadu o ZACHOWEK!!!! Nie zapomnij tego zrobic a najpierw spytaj adwokata, zeby Ci poprowadzil ta sprawe. Kasa sie zawsze przyda. Nie daj sie wyrolowac .;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tój ojciec jest egoistyczną świnią:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wytocz babie sprawę w sądzie i opowiedz w sądzie to wszystko co tu napisałaś, ze ojca nowa żona utrudniała wam kontakt, gdy ojciec był już poważnie chory i, że nie powiadomiła cię nawet o jego śmierci, oraz pogrzeebie. Tu widać, jak niektóre (pewnie kochanice) zażarcie bronią macochy. Jak ojciec powołał (spłodził) dziecko do życia to jego zasra...m obowiązkiem jest łożyć na dziecko i myśleć o przyszłości dziecka a nie kochanicy - ich może mieć na pęczki nie jest to krew z krwi. Jeżeli ojciec Cię nie wydziedziczył to dostaniesz bez problemu zachowek. Chyba, że istnieją jakieś zapisy, które mówią że coś dostałaś od ojca i wtedy zachowek może być pomniejszony, albo będziesz musiała dłużej się procesować. Zorientuj się w wartości majątku ojca, na dzień dobry przy założeniu sprawy zapłacisz opłatę stosunkową /5% wartości przedmiotu sporu/, kto przegra ten ponosi koszt procesu, łącznie z kosztami celowej obrony. Napisałam Ci ile to kosztuje - 5% od przedmiotu sporu, ale masz prawo ubiegać się o zwrot kosztów procesu, łącznie z obroną i tek kto proces przegra ponosi te koszty. Możesz próbować prosić o zwolnienie z kosztów, albo chociaż zmniejszenie jeżeli masz trudną sytuację, ale prawne jest 5%. Rzeczywiście wiele osób rezygnuje z walki o zachowek, bo są to kosztowne sprawy, jednak biorąc pod uwagę liczne majątki Twojego ojca myślę, że Ci się ten proces opłaci. Nie ma znaczenie skąd adwokat, ale lepiej poszukaj kogoś dobrego w prawie spadkowym. Mam wykształcenie prawnicze, napisałam Ci jak to wygląda, ale musisz pamiętać, że każda sprawa jest inna, może nieść nowe wątki, dowody. Jeżeli ta kobieta była taka zaborcza to wiadomo, że się polubownie nie dogadasz, chociaż tak jest najtaniej. Rzeczywiście z podatku będziesz zwolniona, zgłosisz tylko w US. Podaj o zachowek, jeżeli nie było długu a zostawił okazały majątek to już jesteś na plusie. Gdyby nawet były kwestie wydziedziczenia, albo udowodni, że Cię uposażył wcześniej i będą próbowali zmniejszyć zachowek to przygotuj świadków i dowody na Twoje dobre z ojcem relacje i chęć uczestniczenia w jego życiu. Co do tamtej dziewczynki to możesz próbować ją odnaleźć, jednak zastanów się dobrze jak to rozegrać, żeby też nie zranić ponownie mamy i nie rozdrapać ran. Jeżeli tamta nie była uznanym dzieckiem to prawnie nic jej się nie należy. Może nawet nie wie, że miała ojca /może ma innego/ i taka wiadomość nie byłaby dla niej miła, nawet gdyby szły za tym pieniądze. Spróbuj jak najszybciej złożyć stosowne dokumenty w sądzie i bądź pewna wygranej. Przy dobrym prawniku można nawet próbować podważyć testament, żądać zadośćuczynienia, jednak nawet bez niego odzyskasz część spadku w postaci zachowku. Trzymaj się ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeszcze odpowiem szybciutko gościowi na pytanie o przedawnienie - nie jest jeszcze za późno, roszczenie z tytułu zachowku przedawnia się po upływie 3 lat od otwarcia spadku bądź ogłoszenia testamentu. A co do długów spadkowych to już inna bajka, przy ubieganiu się o zachowek należy ustalić czystą wartość spadku. Muszę niestety uciekać na razie, może zajrzę wieczorem, ale autorko masz pewną wygraną, nawet jak okaże się że dokonał wydziedziczenia albo będą jakieś inne wątki, że wcześniej Cię wspomógł to należy Ci się uzupełnienie zachowku. Trzymaj się i działaj szybko. Majątek jest w Polsce i podlega polskiemu prawu. A polskie prawo bywa specyficzne. Jesteś córką i zachowek należy się Tobie jak psu miska. Nieważne co jest napisane w testamencie. Wydziedziczona nie zostałaś. Masz wygraną sprawę. Dlatego macocha blokuje informowanie Ciebie licząc na przedawnienie, bo sprawy nie wygra inaczej. Bierz prawnika i szybko działaj. Zostało mało czasu do przedawnienia. Zachowek jest instytucją prawa spadkowego, która ma chronić interesy najbliższej rodziny przed niesprawiedliwym rozdysponowaniem majątku. Córka niewątpliwie znajduje się w tym kręgu. Więc jeżeli nie było skutecznego wydziedziczenia należy jej się rekompensata pieniężna. Amen Wasze wywody na temat chciwości, braku zainteresowania itd nie mają tutaj żadnego znaczenia. Jeśli spadkodawca miałby takie odczucia to zapewne pod wpływem,, najszczerszych intencji" swojej małżonki by z tego skorzystał, ale widać nie miał prawnych podstaw ku temu. Więc autorko- racja i prawo są po twojej stronie i radzę z tego skorzystać Kwestie poczytalności autorki też nie mają tutaj żadnego znaczenia. Natomiast jeśli ma dowody na fakt przyczynienia się osób trzecich do śmierci ojca to należałoby dążyć do obalenia tego testamentu poprzez uznanie niegodności dziedziczenia przez żonę spadkodawcy. nie ! zachowek tylko sie jej nalezy jezeli ojciec cos testamentem zapisał komus innemu , za sprzedane nieruchomosci nic jej sie nie nalezy od nikogo by sprzedac nieruchomosc nalezy sie udać do notariusza z odpowiednimi dokumentami i nic sie sprzedac nie da ani kupic jezeli nie ma sie odpowiednich dokumentów , czyli np wyciag z ksiegi wieczystej w przypadku nieruchomosci na ktorą załozono ksiege wieczysta w przypadku domów tak jest ze kazdy dom nieruchomosc ma swoją ksiegę gdzie wszystko jest opisane ! zaden notariusz nic nie sprzeda , a kupiec nic nie kupi jezeli są jakiekolwiek błedy proceduralne ! zastawy ... hipoteki ....itd. to nie samochód , ze sie wyciaga kartkę papieru spisuje umowe i po sprawie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś autorko tematu gdybys była madra choc troche wykształcona i umiała pisac ładnie składnie i poproawnie byc moze nie było by tu tyle nienawisci , ale twoja historia kie kupy nie trzyma bo piszesz jak kali z z plemienia zulu . napisz moze od poczatku co jak sie ma na rzeczy . to ci ludzie pomogą XXX tak plemie zulu!!! A moze autorke rodzice wywlekli z polski jak miala 9 lat? a moze autorka nie umie poprawnie pisac po polsku-i co mi zrobicie?zaabijeciee?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorka w swoim domu je posilki widelcem ,nozem ,lyzka -A NIE REKA prosto z garnka!! A wy zacofani jeszcze za plogiem chodzicie . autorka napewno zainspirowala sie od polskich obywateli !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ewa Kalicka,Monika Sparzyk,Renata Czerka,Dagmara Burycz,Tomek Kozlowski,Robert Kowalczyk. Siedza na kafeterii i pisza pod roznymi nickami.:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dlaczego wypisuje ktos tu te nazwiska? tak sie nie robi: nie na temat !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2014.12.20 ?Dlaczego uwazasz autorko, ze ojciec cię oszukał? To miarą jego milosci miala by byc jakas duza kasa dla ciebie? Czemu uwazasz, ze ci się nalezy? Poza tym, nie zapisal "wszystkiego", tylko swoją częsc. ? --OJCIEC &MATKA SPRZEDALI MOJ I MOJEGO BRATA RODZINNY DOM.BRAT ZMARL 10 lat temu na raka.OJCIEC BYL OK:dopoki nie poznal macochy,zmusila go do malrzenstwa w 2008r. rok wczesniej juz zaczela nim rzadzic.Ojciec mial pieniadze mieszkal w USA 35 lat.ona nigdzie nie pracowala to CZEGO SIE MNIE CZEPIASZ I MI PISZESZ ZE MI SIE NIC NIE NALEZY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Macie racje jestem podla, i wredna corka, i nic mi sie nie nalezy ! I nie jestem święta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ależ nie nawet podłej i wstretnej sie nalezy zachowek !!! ktory wypłaca obdarowany - tutaj jaka jestes nie ma nic do tego to reguluje prawo !! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tu naprawde nie chcialam pisac o tym co moj kochany tatus robil z nami,jak nas wszystkich bil, jak nas chcial podusic i zamordowac,jak pil i robil awantury.jak nas sasiedzi ratowali i musielismy nocowac u nich bo nasz tatus kochany byl zmeczony od wodki.co zarobil to tracil na samego siebie na knajpy bo sie tam stolowal,dzieki mojej mamie i jej przyjaciolce wyjechali za granice.Dzieki mojej mamy brata i siostrze ktorzy pomogli pobudowac nam dom,Dom do ktorego zawsze mogli przyjechac i byc w nim-kochany tatunio gzil sie po calej polsce i nigdy nic nie dokadal do domu do rodziny.Dostal wyplate to stawial kolega a reszte mu ukradli jak byl pijany.Ja w dalszym ciagu pamietam jak mnie chcial kochany tatunio udusiac,jak mnie pasem bil i chodzilam z takimi siniakami do szkoly.A on na stare lata udawal kochanego tate i meza.ZYGAC MI SIE CHCE.A TE KOOORWY co tu wypisuja takie brednie i na mnie napadaja sa tyle warte co on ten stary SAD//YSTA moj ukochany tatus ktorego nie odwiedzalam przez tyle lat.Pociesze was ze mam pieniadze na adwokata i mu temu je///bnietemu Sad//scie nie podaruje. I tym wrednym szm////ata co mi tak zle zycza JA ZYCZE SAMEGO SZCZESCIA I POWODZENIA W ZYCIU!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ஐ __________ (¯`v´¯)_ _____ _____(¯`v´¯) ______ (¯`v´¯) _¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶__¶¶¶¶¶(¯`v´¯)¶ ¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶(¯`v´¯)¶¶¶¶¶ ______¶¶¶¶¶¶(¯`v´¯)¶¶¶¶¶

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
❤ ⋱ ⋮ ⋰ ⋯ ◯ ⋯ ⋰ ⋮ ⋱ .✿¸.•*`✿`*•..¸✿¸.•*`✿`*•..¸✿. ♥╬♥═╬╬═♥═╬╬═♥╬♥═╬╬═♥═╬╬═♥╬♥

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megi654
ile tu nienawiści, ja to już czytam tylko wybiórcze posty żeby się nie koncentrować na tym całym jadzie który sfrustrowani nic niemogący ludzie na siebie wylewają. Wracając do meritum sprawy. Koniecznie idź z tym do jakiegoś dobrego prawnika. Ja mogę Ci polecić, kancelarię Grawalex, która walczyła w moim imieniu o zachowek 507 514 444 to nr do tej kancelarii. Ktoś pisał, że jest 3 lat od otwarcia testamentu, ale dobry prawnik sprawdzi inne możliwości np przywróćenie terminu ze względu na okoliczności. Jak mu to dobrze opowiedz to na pewno coś poradzi. a jeśli mieszkasz za granicą to nic nie szkodzi bo ja mieszkam w niemczech na stałe i oni wszystko zdalnie mi poprowadzili. no i oczywiście sprawa wygrana. pozdrawiam i trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Leć do solidnego adwokata, potem notariusza i walcz o swoje. No nie może tak być, ze Tobie się nic nie należy. Jak chcesz, to podam Ci bardzo dobry kontakt: http://notariuszpuczylowski.pl/kontakt/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gó/wno się należy do roboty i zarabiać - a nie po cudze łapy wyciągać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×