Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość grejpfrutowa

ślub wesele 2016 czas start!

Polecane posty

Gość gość
eM: jak ja powiedziałam dla tej kobiety,że chcemy zrobić kameralnie i żeby z dań była zupa,danie główne i potem danie ciepłe na półmiskach,do tego jakieś przystawki na stołach to ona mi powiedziała,że tak od razu nie jest w stanie powiedzieć,ale między 110-130,jak ja ją zapytałam czy w tym jest dekoracja sali i takie tam to ona pokręciła nosem i powiedziała "no jakaś tam dekoracja będzie"...więc po tej jej odpowiedzi aż się boję co to by była za dekoracja;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to asiora z tej baby jakby pojęcia nie miała o co chodzi tylko na odczepne mówi. wiadomo że się płaci za cis to chcemy mieć ładnie przygotowane i podane wszystko a nie tak na odczepne gada. żal normalnie takich ludzi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
eM: a byłyście może na takim przyjęciu,że siadacie przy stole i każdy ma menu, otwieracie i macie wybór spośród na przykład dwóch zup, dwóch dań głównych, dwóch deserów...nam się coś takiego bardzo podoba,że można dać wybór gościom...mały,ale jest:) i chcemy też coś takiego właśnie zrobić i zapytałam tą babkę czy tak można to ona do mnie "a jak to sobie pani wyobraża,że każdy sobie wymyśli i kuchnia będzie na bieżąco robić?"...yyyyy,aż nie wiedziałam co jej odpowiedzieć;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja byłam na takim weselu to była taka karta menu ale to było na takiej zasadzie ze było napisane co będzie serwowane i mniej więcej o jakiej godzinie będą te dania podawane.czyli każdy miał wglad na to co będzie serwowane przez całe wesele i w jakiej kolejności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
eM: no tak,ale miałaś określone co dostaniesz czy na przykład zupę mogłaś wybrać z dwóch podanych w karcie?a duże było to wesele na którym tak było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
było określone np zupa krem z pieczarek do dania głównego i nie było zamiennika ze np to lub to tylko typowo były określone dania które były zatwierdzone przez młodych i tak zostało wpisane w kartę. to wesele było na ok 70 osob

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
eM: aha,rozumiem...my byliśmy na jeszcze mniejszym niż sami planujemy,było ok.30 osób i można było wybrać spośród dwóch propozycji...też bym coś takiego chciała zrobić,ale zobaczymy czy nam ktoś na to pozwoli,ale myślę,że i takie rzeczy robią;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
teraz każda sala bije się o klienta więc na pewno coś znajdziesz na swoich warunkach i będziesz miała jak chcecie.teraz jest wiele możliwości i pomysłów na piękne śluby i wesela :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
eM: aż za dużo tych wszystkich możliwości...człowiek nie wie na co się zdecydować i durnieje...i weź tu bądź mądry i wybierz najlepiej;) no mam nadzieję,że coś takiego gdzieś znajdę,bo mi się to podoba:)a to Wy już macie salę i zaliczkę wpłaconą i menu ustalone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak kochana my już wszystko mamy rezerwacja zaliczka umowa spisana i menu ustalone, wszystko zalatwilismy podczas jednej wizyty. zadzwonilismy w połowie stycznia a po tygodniu jechaliśmy z pieniedzmi i dała nam w rękę menu i już przy podpisaniu umowy trzebabylo podjąć decyzję bo były dwa rodzaje jedno droższe drugie trochę tańsze i trzeba było się zdecydować więc od razu wiedzieliśmy co chcemy wszystko z nami omówiła i powiedziała co jak będzie wyglądało. kiedy potem następne wpłaty do kiedy mamy ostatecznie potwierdzić liczę gosci kiedy przywieźć torta owoce, napoje.zapraszala nas w tym roku w czerwcu bo będzie wesele i będziemy mogli sobie zobaczyć jak i co wygląda ułożenie stołów dekoracje itp.będziemy mieli w tą noc poślubna tzn ranek apartament w tym hotelu tzn zajeździe dostaniemy do niego klucze dzień przed weselem i już sobie możemy tam przywieźć swoje rzeczy co chcemy.także my już sprawę tematu sali menu mamy ustaloną teraz tylko czekać na wielki dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
eM: no to super,że już macie wszystko z salą załatwione:) też bym tak chciała;)muszę zmobilizować mojego narzeczonego,żeby w tym tygodniu jeszcze pojechać na jakąś salę...albo zadzwonię,się umówię i mu powiem,że jedziemy;)no jak już będziemy przekonani do jakiejś sali to też chciałabym zobaczyć jak jest ozdobiona na wesele i tak samo w kościele,chcę wcześniej pójść na jakiś ślub,żeby zobaczyć jak to w tym kościele wygląda:)a podpowiedzcie jak można samodzielnie i niedrogo zrobić przystrojenie kościoła?bo nie wiem czy tu coś będzie czy trzeba samemu zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
teściowa kupi kwiaty w kwiaciarni wazony jej kościół udostępni ma organtyne więc krzesła i ławki ładnie ubierze dywan nawet czerwony Bedzie pod kościołem bo kościelny na śluby daje przy ławkach będą kwiaty i kokardki z organtyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
eM: ja się zastanawiam właśnie czy tu w kościele organizują jakieś ozdoby...w sumie kwiaty pod ołtarz i właśnie jakieś kokardy na ławki to nic trudnego;)niedaleko u mnie jest hurtownia kwiatów,więc też można kupić,tylko,żeby wazony dali:)tylko ciekawe czy krzesła nam czymś zakryją czy nie...zobaczymy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myślę że każdy kościół coś tam posiada i napewno wam pozyczy:-) firmy ogólnie biorą bardzo drogo za dekoracje a szału niektóre nie robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
eM: nie,ja nie mam zamiaru wynajmować żadnej dodatkowej firmy,żeby mi kościół dekorowała...tak jak mówisz,kasy kupa,a szału nie ma:(jak nic w kościele nie będą mieli to sami kupimy kwiaty i jakieś wstążki czy kokardy na nasze krzesła i może kilka pierwszych ławek:) a u Was w głównej alejce przez cały kościół będą ozdoby?bo ja myślałam,żeby zawiesić na kilka pierwszych ławek...tak z 5 pierwszych od ołtarza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
raczej teściowa zrobi na całej głównej aleji ale pewnie te dwie ostatnie zostawi wolne.kościół nie należy do wielkich więc będzie ładnie wyglądał. ona od początku mówiła że nam zrobi żeby tak jeszcze umiała zrobić bukiet to już byloby super ;-) no ale i tak potrafi wiele więc już zamowimy w kwiaciarni coś na drugi rok w maju :-) tak się zastanawiam nad tym kolorem butów w różu czy chcę lekki taki bardzo delikatny czy taki troszkę bardziej różowy hmmm sama już nie wiem na co się zdecydować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ania: hej! U mnie w kościele odrazu się dowiedziałam że za przystrojenie kościoła płaci się 300 zł i nie można samemu nic w tej kwestii zrobić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
eM: to jak i tak tyle teściowa zrobi to już kwiaty można zamówić;)Aniu,a czy można po prostu zrezygnować z tego przystrojenia?bo tyle to ja bym nie zapłaciła:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ania: a w kwestii sukni i jej wypożyczenia wydawała mi się to tańsza opcja od kupienia ale widzę że trochę podobnie wychodzi jeżeli koło 1000 zł. Bardzo podobają mi się suknie które mają obniżona talie chodzi o gorset dopasowany do 1/4 bioder na zakładki i dół sukni w delikatnych falbankach. Wiecie o co mi chodzi? Oczywiscie namiętnie oglądam teraz serial Yes to the your dress po polsku salon sukni ślubnych na TLC polecam! :D a co do obrączek bo któraś dziewczyna pytała o to. Byłam u jubilera i oglądałam obrączki właśnie z diamencikiem i Pani mi powiedziała że jeżeli się zdecyduję na taką to nie bedzie mogla jej powiększyć bo właśnie oczko wyleci. Więc to chyba zależy od jubilera więc warto pytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie że można bo to jest opcja dodatkowa, ale czy chciałabyś wchodzić do takiego kościoła? Gdzie jest pusto i tak jak na normalnej mszy. Teraz się tak zastanawiam ale raczej zapłacę za te przystrojenie. Trudno, ale to nada tej uroczystości nastrój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No u mnie akurat pytałam o te diamenciki to mówili ze nie będzie żadnego problemu bo już się zdarzało to.no niektóre kościoły mają właśnie podpisane umowy z kwiaciarniami i jeden drugiemu napędza pieniądze wszystko zależy od parafii musisz się dowiedzieć jak to będzie u ciebie i czy możesz sobie samą udekorować kościół lub też inni robią tak że np jak jest kilka wesel w tym dniu to można się podzielić kosztami z innymi parami.wiem wiem o jaką suknie chodzi mi też się podoba taki dłuższy gorset i np do tego spódnica na dole z haftem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ania: Jeszcze mam jedno do Was pytanie. Jestem na etapie umawoania sie z zespołem na podpisanie umowy i wczoraj Pan mi zaproponował spotkanie w mcdonaldzie bo mieszka ok 60 km a ten Mcdonald 30km ode mnie. Czy to jest normalne? Bo troche się zdziwiłam że wybrał takie miejsce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skoro jej takie miejsce odpowiadało może zna ten "punkt"wie jak dojechać i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
eM: to ja pytalam o te obraczki z brylancikami Aniu,widze,ze co jubiler to roznica,wiec bedzie trzeba pytac:)no i masz racje,taki pusty kosciol pewnie niefajnie by wygladal,ale na szczescie ja nie jestem w takiej sytuacji,musze sie dowiedziec jak to jest u mnie,bo jeszcze sie okaze,ze bede w takiej samej;)tez slyszalam,ze sie wlasnie pary dziela kosztami dekoracji,to dobre rozwiazanie jak slub jest jeden po drugim:)tak,tez wiem jaka to sukienka,one sa bardzo kobiece,ale na ladna,szczupla figure...nie na mnie;)ja musze znalezc cos "tuszujacego" moje ksztalty;)a co do tego mcdonalda to dziwnie tak,ale nie doradze Ci nic,bo ja nie bede miala zadnego muzyk,z ktorym musze sie spotkac,wiec nie wiem gdzie oni sie spotykaja;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak już wiecie jak śpiewa zespół i wszystko więc moim zdaniem do podpisania umowy miejsce nie ma znaczenia. do mojego narzeczonego facet przyjechał do pracy po zaliczkę i podpisać umowę to tylko formalność a na następne spotkanie napewno wpadnie do was do domu, już typowo omówić zabawy weselne piosenki itp.bo do nas wpadnie na drugi rok w maju do domu i na spokojnie ustalimy szczegóły :-) a myslalas już o kwiatach co byś chciała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ania: Dziękuję za odpowiedzi bo już zaczełam się martwić ;) o kwiatach myśle tylko tak wstepnie :) napewno będzie to w formie kulki bo te wiszące jakoś mnie nie przekonują. I zachęcają mnie te wystające ala gałązki: http://www.kwiaciarnia.olkusz.pl/produkt/bukiet-slubny-z-bialych-roz zdjęcie samych tych gałązek bo bukiet będzie całkowicie inny :) Chciałabym żeby światkowa miała taki sam bukiecik tylko mniejszy na ręcę w formie bransoletki. Ogólnie chciałabym odejść od kolorów takich tradycyjnych i zaszaleje :) bo będzie to mięta z wrzosem, pudrowym różem i bielą. Jak oglądałam zdjęcia to super wychodzi :) Wybrałyście wstępnie jakieś kolory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja wybrałam róż tylko się zastanawiam dokładnie jaki chodzi mi o buty bo model już mam wybrany,bukiet z róż. kolor różowy cieniowany pudrowy ciemniejszy cos białego ciemniejszego żeby było ładne odbicie.pan młody również będzie miał różyczke w kieszonce i ja będę miała kwiatek we włosach mi też się tę opadajace nie podobają ponieważ kulke bukiet jak się chwyci to obojętnie jak a te spadające już trzeba uważać żeby wszystko było z przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny! Jesli chodzi o dekoracje Kosciola to my raczej wynajmiemy firme/kwiaciarnie, ktora ladnie przystroi w-g naszych zyczen, ksiadz nawet poprosil o nr komorki aby skontaktowac sie z nami jesli bylby kolejny slub przed nami lub po nas to wtedy mozna sie dogadac co do kosztow razem etc u mnie taka usluga dekoracji Kosciola kosztuje ok 200 - 300zl ale mysle,ze warto w ten jeden wyjatkowy dzien. Umowe z Dj-em podpisalam droga pocztowa i wplacilam zaliczke gdyz mieszka on 130km od nas i tylko jego chcemy na weselu ;) a pozniej to nie wiem jak sie spotkamy, moze gdzies w polowie drogi by ustalic repertuar, zabawy itp Co do bukietu to jeszcze nie wiem, mysle,ze beda przewazac biale - moze pudrowo-rozowe roze z domieszka frezji. Dziewczyny a slyszalyscie moze opinie o butach tanecznych, robionych na zamowienie? Przeczytalam, ze ponoc sa mega wygodne i tak sie zastanawiam czy nie sprawic sobie na wesele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak tak słyszałam o tych butach tanecznych nawet gdzieś tam ktoś o nich pisał.ja mam niedaleko firmę która robi obuwie ślubne i wizytowe nawet pod stopę wszywaja małe poduszeczki i zapietki takie jak ktoś ma problemy z obcierajacym obuwiem ja właśnie tak mam każde prawie buty mnie obcieraja i robią mi się pecherze więc napewno skorzystam z ich usług można nawet kupić swój materiał i bez problemu zrobią buty takie jak się chce.a fryzurke jaką robisz?a buty byś chciała białe czy w jakimś np różu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buty jak juz to bede zamawiac biale, nie wiem tylko czy odkryte czy zakryte. I jesli okaza sie rewelacyjnie wygodne to zamowie sobie czarne- wyjsciowe, tez mam problem z butami bo zawsze mnie obcieraja na poczatku i musze rozchodzic. Fryzure, hmm...myslalam o lekkich lokach, podpietych tak na jedna strone, jakimis swawolnymi opadajacymi kosmykami. Myslalam jeszcze o wpieciu zywego kwiatu we wlosy, moze rozy? Jesli chodzi o fryzjera to chcialabym kogos, kto dobierze mi fryzurke idealnie do mojej twarzy, a nie ulozy sama fryzure niezbyt pasujaca, np zbyt "ulizana".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×