Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość motylkowa123

mamusie pazdziernik 2015! :)

Polecane posty

Gość listopadowa123
Ja się ważyłam teraz, nie rano i u mnie na plusie ok 3,5kg :) w sobotę zaczynam już 19 tydz :) Choć mały już wielkością jak na 19tydz, w przyszłym tyg wizyta u gin. i u genetyka połówkowe nie mogę się doczekać :) W pasie Ok 4 cm na plusie, nie wydaje mi się duży ten brzuch, pewnie wyskoczy jakoś tak bardziej nagle, mi poszło też w tyłek jak już wcześniej pisałam, nadal na szczęście ok +3cm. Zaczęłam jeździć na rowerze stacjonarnym znów, i o wiele lepiej mi z tym, przed ciąża bardzo dużo jeździłam, po teście pozytywnym przestałam, teraz znów tak lajtowo zaczynam, ale lekki program i krócej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moja waga stoi w miejscu. Nie przytyłam nic choć brzuszek jest już widoczny nawet dla osób niewtajemniczonych ☺ przed ciążą jadłam chipsy i sporo fastfoodow a teraz staram się zdrowo odżywiać,może dlatego miałam te zbędne kilogramy ☺noszę juz tylko legginsy ciążowe bo inne mnie cisną .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paluszki
Hej, 2+3 robimy podobnie tzn z tymi spodniami rozpietymi.. ;)) ja od poczatku ciazy schudlam 8 kg. Musialam sobie kupic mniejsze o rozmiar pochodzilam miesiac i chodze juz w rozpietych. Od najnizszej wagi przybylo mi na ten moment 2.3 kg. Brzuch juz jest widoczny, najwiekszy na gorze tam gdzie dziecka nie ma..;) szczegolnie wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2 plus 3
Paluszki - a co lekarz ci powiedział na takie gwałtowne schudnięcie? Miałaś wcześniej jakieś nadprogramowe kilogramy? A to, że brzuch jest duży ogólnie, a nie tylko tam gdzie dziecko, to normalne - skoro dziecko robi sobie miejsce na dole brzucha, to jelita i żołądek upycha nam w górę ;) Dzień dobry! Od kilku dni męczę się z zapchanymi zatokami i bólem gardła. Macie coś godnego polecenia w czasie ciąży? Stosuję Tantum Verde na gardło, piję sok malinowy z czosnkiem, kupiłam też ten syrop Prenalen, ale jak przeczytałam skład, to aż się za głowę złapałam (syrop glukozowo-fruktozowy i woda, do tego 3% zagęszczonych soków i wyciąg z czosnku...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Do nosa to chyba tylko woda morska mi w 1 trymestrze przy katarze pomogła, Imbir nr 1 :) do tego cytryna, miód :) Ja rano mam na plusie 3 kg ale ja w 1 trymestrze przybrałam 2, więc ten 1 dodatkowy jak na te tygodnie to moim zdaniem mało, ogólnie przejmuje się trochę wagą, tzn nie chciała bym być o 30kg cięższa, a najwyżej jakieś 15, staram się jeść bardzo lekko i zdrowo, właściwie tylko na sałatkach by dostarczyć jak najwięcej witamin. Miłego weekendu majowego dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paluszki
Mialam mialam...;)) i zadna dieta nie dzialala a ta zadzialala ;)) Lekarz patrzac na mnie nie zauwazyl az takiego spadku troche sie zdziwil i stwierdzil zebym na sile nie jadla bo to korzystniejsze nawet dla mnie a dziecko bierze i tak wszystko z moich zapasow;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paluszki
Czy ktoras z dziewczyn jest z Poznanskiego ? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paluszki
Zapomnialam co do dom sposobow na przeziebienie to ratowalam sie mlekiem goracym z lyzka masla, łyzeczka cukru i rozgniecionym drobniutko czosnkiem. I wygrzanie. Prenalen tez pilam ale od tego ulepku cukru pachnacego czosnkiem mialam mdlosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paluszki - ja nie, ja jestem ze śląskiego. A widzisz, znalazłaś wreszcie dietę-cud ;). Moja bratowa też miała przed ciążą parę kilogramów nadwagi i w czasie całej ciąży nie przytyła ani kilograma. Po porodzie miała od razu ok. 10 kg mniej niż przed ciążą i teraz jest bardzo szczupła. No racja, jeszcze przecież mogę sobie robić imbir z miodem i cytryną, dzięki za przypomnienie :). A mleko z masłem i czosnkiem, to bardzo dobry sposób na przeziębienie... ale niestety nie dla mnie. Chyba mam jakąś nietolerancję mleka, bo zawsze się po nim bardzo kiepsko czuję i boli mnie żołądek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Listopadowa ..witaminy ok...jak najbardziej..a gdzie WĘGLOWODANY?????Ja miałam cukrzycę ciążową..mało przytyłam..gdzieś 5- 6 kilo...ale diabetolog dokładnie liczyła to , co jem...węglowodany musiały być, bo inaczej dziecko głoduje.. Nie trzeba tyć 30 kg , żeby się dobrze odżywiać..ale same sałatki w ciąży to za mało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PanizFrancji
na wszystkie problemy gardlowe polecam miod, jest najskuteczniejszy! nawet w aptekach sa tabletki dla kobiet w ciazy z miodem ale wiadomo ze nie na jak naturalny! no tez mnie troche to dziwi zeby jesc same salatki, weglowodany i bialko w miesie tez sa potrzebne! anemii sie mozna nabawic!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Sałatki jem w 90% z kurczakiem albo rybą:) Węglowodany tylko na śniadanie, w sumie na śniadanie nic innego mi nie wchodzi. Nigdy nie byłam jakaś dobra z układaniem diety, jadam tak raczej jak mam chęć, byle się nie opychać :) Z kasz, jem tylko jaglaną właściwie, czasem gryczaną, ale sporawo, chociaż by chleb na kaszy jaglanej piekę na rano :) Wiem o anemii, ale ja nienawidzę czerwonego mięsa np i nie mogę tego jeść, świnki tez nie cierpię :( I to mnie też martwi, tzn poziom żelaza. No ale bądźmy optymistyczni :) Ja się nie głodzę, nienawidzę być głodna, ale tak raczej lekko jem, by właśnie np wzdęcia nie męczyły i tez tak się lepiej czuje. Ja jestem z wielkopolski ale ok 120km od Poznania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaama
Witam, co do wagi to w ogóle chyba nie ma reguły... w 1szej ciąży przytyłam 20kg, i 6 mscy po porodzie już wazylam tyle co przed ciazą. teraz jestem w drugiej ciąży, 18 tydzień i tylko 1kg na plusie...aż się zdziwiłam, bo apetyt na słodkie mam, i w ciąży sobie nie umiem odmówić...:P mam pytanie to mam tzw 'wieloródek' - czujecie już ruchy? ja jeszcze nie, a na wizycie w zeszłym tyg ginekolog już mnie pytala czy czuje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamaama - ja coś czuję, najczęściej wieczorem jak się położę. Ale takie delikatne "smyranie" i "pukanie", żadnych silnych kopniaków jeszcze nie było. Pierwsze poczułam w 17 tygodniu (teraz jestem w 18). A przy drugiej ciąży już w 16 tygodniu młody sadził mi takie kopniaki, że było widać na brzuchu i nawet mąż już wtedy wyraźnie czuł jak rękę przykładał. Więc u mnie nie ma reguły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaga32
ja też czasami czuje jakieś smyranie w brzuchu :) ale prawdziwych kopniaków jeszcze nie a jestem już w 19 tygodniu ciąży ale ja też do najszczuplejszych nie należę więc to też jest pewnie wina słabego odczuwania kopniaków mojego maleństwa, w poprzedniej ciąz tez tak miałam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaBasia
Ja czasem czuję jak mnie dzidziuś szturcha, ale jeszcze bardzo delikatnie. Zaczęłam 17 tydzień, a to smyranie czuję gdzieś od tygodnia. Tyle tylko, że to już moja czwarta ciąża, to pewnie nie jest bez znaczenia ;-) Jak Wam mija długi weekend? Mi strasznie szybko i pracowicie, pogoda nieciekawa, to chociaż męża wykorzystuję i nanadrabiamy różne prace domowe :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris LJ4
Pływanie w brzuchu czuję od ok.tygodnia czyli od 14 tc ale tylko po przebudzeniu,byłam bardzo zaskoczona że tak wcześnie. Ale żeby nie było za słodko od piątku brudzę.Byłam w szpitalu i lekarz stwierdził łożysko nisko osadzone,dostałam dufasthon i mam leżeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AsiaPil
Witajcie Dziewczyny! Doris- lacze sie z Toba, to lezenie juz mi bokiem wychodzi ale czego sie nie robi dla Dzidzi. Wszystko bedzie dobrze. Nawet staram sie nie myslec, ze w tym roku nic w moich ogrodkach nie bedzie zrobione. Wczoraj chyba Dzidzia zapukala do mnie po raz pierwszy tak, ze poczulam, ze to ona. Ale na razie dalej cisza, pewnie dlatego, ze do szczuplych nie naleze a bym juz chciala czuc Malenstwo codziennie. Wspomagam sie porannym sluchaniem serduszka. Jutro jedziemy do lekarza, moze Malenstwo pokaze co tam ma ;) miedzy nozkami Milego dnia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zysiolinka
Doris ja tez mam lozysko nisko ale na razie nic sie nie dzieje. U ciebie cos bylo przyczyna plamienia np. Seks lub wysilek czy tak samo z siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris, trzymam kciuki, żeby wszystko wróciło do normy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. A ja mam jakis kryzys. Wczoraj uswiadomilam sobie, ze minely dopiero 4 miesiace a przede mna jeszcze 5 !!! A ja juz momentami czuje sie taka zmeczona :-( Brzuch mam juz wielki, ludzie mnie w sklepach przepuszczaja (z tekstem: "pani ma duzy brzuch i ledwo stoi"), to ja nie wiem, co bedzie we wrzesniu. Wygladam źle, od paru dni mnie boli glowa i w ogole nic mi sie nie chce. Ruchy czuje tak slabo i rzadko, ze zaczyna mnie to martwic :-( A co u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris LJ4
zysiolinka we czwartek wzięłam ciepłą kąpiel a i seks też był,a rano brudzenie. tylko do tej pory nikt nic nie wspominał o łożysku a po przytulaniu było ok. więc nie wiedziałam. jutro idę do gin może coś mi powie. dzisiaj w miarę dobrze. a co Tobie mówi lekarz ? Sierotka może skontaktuj się z lekarzem w związku ze słabszymi ******** co do wyglądu jedna ma mały brzuszek,inna jest duża. jak już pisałam sporo przytyłam a będzie ok 25 kg do przodu więc dużo,no ale taki mój urok w ciąży że dużo tyję ,może u Ciebie podobnie. wyglądem się w ogóle nie przejmuj zgubisz po porodzie,teraz najważniejsze dziecko. mój syn pisze dzisiaj maturę,mam nadzieję że wszystko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris LJ4
nie wiem dlaczego ruchy mi wygwiazdkowało,nie wiedziałam że to nieprzyzwoite słowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PanizFrancji
Sierotka ma Rysia, moze przechodzisz taki okres, bo u mnie co kilka dni pojawia sie taki przestoj energii, ze kompletnie nic mi sie nie chce i wszystko mnie boli (jak nie cycki, to podbrzusze, albo glowa albo nogi) a za kilka dni jestem pelna zycia... albo dawkuj sobie codziennie jakas bombe witaminowa ze swiezych owocow czy warzyw, moze Cie to troszke pobudzi! mnie tez w sobote przepuszczono pierwszy raz w kolejce i najpierw mi bylo glupio ale pozniej pomyslalam a co? jak proponuja to korzystam! ja narazie wogole nie czuje ruchow, a bardzo juz bym chciala :( odliczam dni do czwartku do usg, po pierwsze zeby wiedziec czy z malenstwem wszytsko ok (po moich problemach z cisnieniem), a po drugie zeby poznac plec :):):) czy dla was tez usg sa takie mega emocjonalne, ja to rycze i sie smieje na przemian! moglabym tam siedziec 2 godziny i patrzec!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris LJ4
Dziewczyny czy Wam też tak "jeździ" w brzuchu? Coś niesamowitego,pępek faluje a odgłosy głośne.Ostatnio byłam w banku tam cisza tylko pracownica i ja i w tej ciszy mój brzuch.Przeprosiłam a pani na to że chyba śniadania nie jadłam. Wczoraj łyknęłam espumisan bo już nie wyrabiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam koleżankę w piątym miesiącu, ktora ma taki sam brzuch jak ja w niepelnym czwartym. Zawsze myślałam, ze będzie dopiero cos tam widocznego ok piątego, a tu wywalilo mi juz brzuchol pod koniec trzeciego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris mi wyszlo lozysko nisko na wizycie kontrolnej na której mialam robione usg. Gin na razie nie kazala się martwic ze jest szansa ze sie podniesie i ze mam uwac z seksem zeby nie bylo krwawienia i tyle. 29 mam usg polowkowe i zobacczymy czy sie podniesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaBasia
Sierotka, cały Twój post można uznać za pisany o mnie jeszcze kilka dni temu... Czułam się okropnie: gruba, brzydka, pryszczata i nie wiem co jeszcze, ale na szczęście jest już lepiej z moją psyichką. Najważniejsze, że dziecko zdrowo się rozwija, a te 5 miesięcy zleci migiem. Powrót do formy zależy od nas, w przeciwieństwie do tego co się teraz dzieje ;-) Mi ta ciąża daje się we znaki jak żadna poprzednia, czasem zastanawiam się jak ja wytrzymam do końca. No i ten brzuch! Jest po prostu mega wielki, dobrze że nie "rozlewa się" i jest w miarę zwarty :-D Ale jak czytam o dziewczynach, które są też w 17 tyg. i nie mogą się doczekać kiedy brzuszek będzie widoczny to zielenieję z zazdrości :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominika__
Hej dziewczyny, Doris - trzymam kciuki, wiadomo ,ze wszystko będzie dobrze. ja akurat kocham ciepłe kąpiele i w ciąży biorę je codziennie ale max 15 minut (tyle podobno można) i nie są oczywiście gorące- mam baterie w wannie, która pokazuje, jaka jest temp. wody i nigdy nie przekraczam 38 stopni. Do tej pory nie miałam ani grama plamienia ani nic ale teraz trochę się wystrachałam. Ja fizycznie czuję się super, często zapominam, że jestem w ciąży, brzucha w ogóle prawie nie widać (15 tc)- nie ma szans by ktoś ze znajomych zauważył nawet jak mam obcisłą bluzkę- czekam z niecierpliwością kiedy się pojawi. Szczerze mówiąc to miesiąc temu miałam większy brzuch niż teraz ale dziś już wiem, że to po prostu były wzdęcia bo wszystko zniknęło :) Jutro mam kolejną wizytę u gina, nie mogę się doczekać :) Ruchów żadnych wcale nie czuję pomimo tego, że jestem szczupła, no ale pewnie jeszcze miesiąc i poczuję... Za to nie wiem czy Wy też tak macie- przewracanie się z boku na bok w nocy to już trochę taka męcząca czynność która mnie budzi (pomimo tego, że nie mam brzucha!), po prostu czuję tą piłkę w środku, która się przelewa razem ze mną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×