Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Grudniowa mama 30

GRUDNIÓWKI 2015 !

Polecane posty

Gość j_doiron
Witam. Prawdopodobnie dołączę do waszego grona grudniowych mam. @ powinnam dostać 20.03 , a tu ani widu, ani słychu. 24 i 26 robiłam test i wyszły 2 kreski. pierwszy słaby, drugi mocniejszy. Co do samopoczucia to pobolewało mnie jak na okres ok 20, oprócz braku @, lekkiego pobolewania brodawek, i braku apetytu nic mi nie dolega. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościk
Paula super! U mnie dopiero dzien 23 ...jeszcze pare dni oczekiwania przede mna ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grudniowa mama 30
Hej :) Jak się czujecie przyszłe mamusie ? :D jutro początek dni płodnych, także zaczynam się przygotowywać. mam nadzieję, że się uda i dołączę do Was jako szczęśliwa przyszła mama.do tej pory brałam witaminy, feminovit z dha, ale chyba przestane je brać i skupię się na samym kwasie foliowym, bo z tego co widzę, to każdy odradza w początkowych tygodniach faszerować się sztucznymi suplementami. co wy o tym sądzicie, bo już sama nie wiem ? dodam, że jestem alergikiem i połowy rzeczy nie mogę jeść, w tym cytrusy, bo mnie strasznie wysypuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grudniowa mama 30
chyba też postawię na dietę i sam kwas. wiem, że teraz warzywa nie są zbyt zdrowe, bo są pryskane, ale chyba lepsze to niż tabletki witaminowe. latem mam na ogrodzie wszystkie warzywa i owoce, które są tylko naturalnie hodowane, ale taką mamy porę i muszę znaleźć najlepszą alternatywę. podobno najzdrowsza jest papryka, bo to jedyne warzywo, którego się nie pryska, bo źle to znosi i gnije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość j_doiron
hej witam. Ja biorę tylko kwas foliowy i wcześniej brałam vit. D z 2 tygodnie, ale teraz przestałam. czekam do konsultacji z gin. Jak się czuje? Dzisiaj mi sie strasznie spać chciało, to przez tą beznadziejną pogodę, ale kawa pomogła. U mnie nadal bez zmian, nic mi nie dolega - zaczynam sie zastanawiać ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grudniowa mama 30
senność to pierwszy objaw ciąży,podobnie jak mdłości, także to naturalne :) kiedy masz konsultację ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość j_doiron
16,04 - wtedy moze cos bedzie widac jesli jestem w ciązy a ogolnie senna nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość j_doiron
Grudniowa mama 30 a jak tam u ciebie ? ty po teście czy przed?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja dopiero zaczynam się starać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość j_doiron
ja się nie starałam. podeszłam do sprawy co ma być to będzie i jestem mocno zmieszana by od razu było strzelone. nawet sama nie wiem dokładnie kiedy. obstawiam coś ok 8 marca -> skleroza. pamiętam co było tydzień później :). ogólnie staram się za dużo na tym nie skupiać i czekam na 16-go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem dość senna i to chyba mój jedyny objaw poza wysypaną całą twarzą :/ Co do zdrowej diety to polecam hodowanie kiełków. Wystarczy kupić kiełkownicę albo na jakieś tacce wysiać nasiona (koniecznie z sklepu z eko-żywnością) kilka dni i gotowe. Ja dodaję do sałatek i kanapek, do zupy, serka i wogóle gdzie się da. "W kiełkach jest wszystko co najlepsze, i to w gigantycznych dawkach. Są skarbnicą witamin z grupy B, witaminy C (np. 1/2 szklanki kiełków lucerny zawiera jej tyle co 6 szklanek soku pomarańczowego), D, E, K, PP oraz żelaza, fosforu, wapnia, magnezu, potasu, cynku, jodu, manganu, miedzi, litu, selenu. Dużo w nich beta-karotenu, wartościowego białka oraz kwasów tłuszczowych omega-3. Są bogate w błonnik (np. 3 łyżki stołowe kiełków pszenicy mają go więcej niż kromka ciemnego pieczywa pszennego). Na dodatek dostarczają niewiele kalorii i nie mają właściwości wzdymających." No i jak się wyhoduje samemu to nie ma się zmartwień czy faszerowane, pryskane czy nie. Ja poza tym lubię wszelkiego rodzaju sałaty, a zwłaszcza szpinak i roszponkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grudniowa mama 30
Paula właśnie wcinam codziennie kiełki :D są super smaczne i zdrowe. masz racje, że lepiej samemu je posiać. będę musiała kupić nasionka i spróbować coś sama wyhodować :D z sałaty uwielbiam rucolę, dziś na kolację robię krewetki z sałatką. mnóstwo warzyw,kiełków, sałat :D pycha. staram się dbać o dietę, by przygotować organizm na potencjalnego maluszka. co do starań, to nie miałam problemu z zajściem.pół roku temu,kiedy poroniłam, udało się od razu, 6 lat temu było to samo, tylko niestety obie ciąże stracone.mam nadzieję, że tym razem wszystko dobrze się skończy.wiem, że może to dziwne, że tak się nastawiłam na grudzień i wierzę, że będę szczęśliwą mamą, taką jak Wy, ale nie mogę tracić nadziei. tym razem będę miała wsparcie w formie tabletek (duhpaston)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem dzien przed @ mi beta 128.9 nie wiem czy dobrze i boli mnie brzuch jak na @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to dobrze bo już kłębekiem nerwow jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cytrynka091
Gościk tak testuje w niedziele :-) Pogoda strasznie sie pogorszyla ciagle pada..a moje mysli sie w wolnych chwilach skupiaja na testowaniu. Jak wam mina dzien?:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cytrynka091
Gościk tak testuje w niedziele :-) Pogoda strasznie sie pogorszyla ciagle pada..a moje mysli sie w wolnych chwilach skupiaja na testowaniu. Jak wam mina dzien?:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość j_doiron
Pogoda wczoraj beznadziejna. podeszwa mi pękła w bucie i cala stopę miałam mokra. Pokazałam akurat mokra skarpetkę mężowiu i już mam nowe butki :P Dzisiaj troszq lepiej za oknem wygląda. Co do mojego samopoczucia to raczej bardziej zmieszana jestem niż ciążowa. nie wiem czy te 2 paski na teście są prawdziwe, bo nic mi nie dolega

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rano wyskoczyłam sobie na powtórkę bety, żeby sprawdzić jak rośnie. j_doiron pora na kalosze :) podobno do polowy kwietnia mamy mieć przecudną wiosnę. U nas wczoraj padał śnieg, grad, deszcz, było słońce burza i tęcza. Co do objawów to wcale nie musisz ich mieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość j_doiron
hej hej,. no u nas wczoraj tak własnie było a dzisiaj słonko i deszcz. Wyskoczyłam na bete kurcze ale sobie każą płacić 33 zł. kuła mnie w lewa rękę, w prawa rękę i nic, naszukała żył tylko mnie bolało i nic nawet kropla nie poleciała. na koniec zdecydowała się ściągnąć strzykawką z wierzchu dłoni. jutro jak coś wyjdzie to możne będę bardziej spokojna. przynajmniej będzie wiadomo czy coś się zmieniło od zeszłego tygodnia czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grudniowa mama 30
jakie testy ciążowe stosowałyście ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cytrynka091
Pisze jako niezalogowana teraz tez bo niewiem jak to zrobic na komorce. Dzisiaj mam 29 dzien cyklu. Mam strasznie wodnisty bialy sluz..szyjke wysoko bo nawet jej nie moge dosiegnac. I wczoraj tylko sutki mnie bolaly. Nie nakrecam sie bo brzuch i tak boli jak na @. Przez ta pogode jakas zmeczona i zdezorientowana sie czuje. A jak u was ktos testuje niedlugo? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość j_doiron
ja miałam ostatni @ 20.02 i standardowo 28 dni i powinnam miec kolejny @. Nie przyszedł wiec po kilku dniach chyba 24 rano i 26. 03 robiłam bobo test płytkowy - takie żółte opakowanie. pierwszy wyszedł pozytywny chociaż kreska słaba. test po 2 dniach wyszedł bardziej widoczny. teraz minął tydzień i poszłam zrobić z krwi. bolał mnie brzuch jak na okres tego 20.03 ale nic się nie pokazało, i pobolewał jeszcze z ok 2-3 dni. teraz już nic nie boli. sutki tylko bardziej bolące miałam, teraz nawet na to już nie zwracam uwagi. wydaje mi się ze te szyjkę tez mam w miarę wysoko ale sama już nie wiem. jedyne co to nie mam apetytu, a raczej nie czuje takiego głodu jak miałam wcześniej. nie burczy mi tak mocno w brzuchu. normalnie ok 10,40 nie mogłam wytrzymać a standardowo śniadanie w pracy jem ok 12. ogólnie to często tu zaglądam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój wynik bety dzisiaj 250. troche sie zmartwiłam bo po 48 h powinno urosnąć o 66% a urosło tylko o 35%. Teraz nie wiem co myślec :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
250 to dobry wynik- ja taki mialam jak bylam w 4-5 tygodniu ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościk
bylam dzis w sklepie..i normalnie myslalam, ze kupie test. Mialam go juz w rece...ale stwierdzilam, ze poczekam do wtorku- i jesli wtedy nie przyjdzie to dopiero wtedy strzele test. Ale brzuch mnie zaczyna juz pobolewac... wiec to niezbyt mily znak...dlatego tez nie kupilam tego testu ;) grudniowa, ja po prostu bardziej stawialabym na warzywa i zdrowe odzywianie niz na tabletki. W ogole w Polsce jest takie parcie na kupowanie wszystkiego z apteki. Zwroccie uwage jak beda lecialy reklamy..co druga to reklama czegos z apteki .w innych krajach takie reklamy pojawiaja sie sporadycznie. Jestem zdania, zeby sie zdrowo odzywiac. Ale kwas foliowy mozna brac. j_doiron- ja w pierwszej ciazy spalam na siedzaco.....szczerze nie pamietam za dobrze pierwszych tygodni..bo po pracy chodzilam spac, obudzilam sie na prysznic i jedzenie i szlam dalej spac...i tak w kolko ;) a tak po za tym nie mialam zadnch dolegliwosc****aula-chyba tez zasiele sobie kielki, dobry pomysl. czyzby cyrynka byla pierwsza do testowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościk
Paula, ja nie pamietam jak to bylo z wynikami bety, wiec nie pomoge w tym temacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi beta ze 128.9 w ciągu 42 godzin skończyło do 226.9 czy to dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×