Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ingaa

Czy są wśród Was kobietki, które chca już zostać mamami?

Polecane posty

Gość aaa*
Ja juz sama nie wiem co mozna a co nie.Chyba najlepiej zyc normalnie tylko ograniczyc wysilek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa*
ja mialam plamienie na poczatku tak w 5 tyg, tez mnie bolal brzuch.mialam zrobione usg i dostalam progesteron.Ale troche sie boje czy nie bedzie mialo to wplywu na dziecko.Albo co bedzie jak przestane go brac?W koncu te ciaze podtrzymuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinka sorcia wielka ale moje kochanie wrocilo z pracy... i... no ten tego... domyslcie sie same :P Mala czarna dzieki wielkie za pocieszenie ale jestes pewna ze z dzidzia jest wszystko ok i nie ma zadnych problemow??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinko...tak jak to poronienie...przez pierwsze 3 miesiace. Pozniej kolejne 3 miesiace czyli drugi trymestr jest w miare bezpieczny, co nie oznacza ze mozesz spokojnie sobie brac nospe...poprostu organizm niuni jest juz silniejszy...ale nadal moze wplynac ona negatywnie. Natomiast w kolejnych 3 miesiacach moze wystapic ryzyko wczesniejszego porodu. MI w szpitalu nie wiem po jaka cholere dawali...ale oprocz tego kroplowke na wstrzymanie:) i Nie przejmuj sie tak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinko...tak jak to poronienie...przez pierwsze 3 miesiace. Pozniej kolejne 3 miesiace czyli drugi trymestr jest w miare bezpieczny, co nie oznacza ze mozesz spokojnie sobie brac nospe...poprostu organizm niuni jest juz silniejszy...ale nadal moze wplynac ona negatywnie. Natomiast w kolejnych 3 miesiacach moze wystapic ryzyko wczesniejszego porodu. MI w szpitalu nie wiem po jaka cholere dawali...ale oprocz tego kroplowke na wstrzymanie:) i Nie przejmuj sie tak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczerze mówiąc to głupieje z chwili na chwilę.UUhhhhh. I juz sama nie wiem co mysle. Nie moge popasc w jakis rodzaj obledu:) I jak czytałyście to Kobitki?Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytalam to... I wiesz co mysle??? Ze jak chcemy byc bezpieczne o nasze dzidzie to lepiej pytac o wszystko lekarza ktory nas prowadzi czy bedzie prowadzil. on bedzie wiedzial najlepiej co nam wolno a czego nie i jaki jest nasz stan zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam wątpliwości co do zalecania kobietom ciężarnym (jestem na początku 5 m-ca ciąży) relanium jako leku, który miałby pozytywnie wpłynąć na nadmierne skurczenie (stwardnienie macicy). Lek ten zalecony mi został w połączeniu z czterokrotną dawką (4 razy dziennie 1 tabletka) No Spa forte.- ja mialam ta sama sytuacje. Mi lekarz powiedzial calkiem inaczej niz ten z neta...ze nospa tylko w uzasadnionych przypadkach w polaczeniu z czyms innym moze byc, bo moze powodowac poronienia, ale kto ich tam wie...kazdy mowi inaczej. Ja bym proponowala przezornosc...wkoncu nie umierasz, tylko boli brzuch...wytrzymasz...warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Impersona przepraszam że nie podzielam Twojego zdania ale wydaje mi się że lekarz doświadczony ginekolog-położnik nie przepisałby mi Duphastonu i No-spy gdyby były szkodliwe dla dziecka!!!!!!!!!! Zwłaszcza że trafiłam do niego z płaczem i krzyczała że to dziecko to cały mój świat i niech mi coć poradzi!!!! Nie mów dziewczynom że No-spa sprzyja poronieniom bo to nieprawda!!!!!Ona zapobiego skurczom macicy i zapobiega tym samym poronieniom!!!dużo czytałam o No-pie i lekarze piszą że nie szkodzi w ciąży nawet w początkowych miesiącach! A napewno każda dziewczyna nie zdecydowałaby się na branie jakichkolwiek leków bez wskazania lekarza, ja też!!!!!!! Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, tak na pewno warto. Mój mężuś bardzo mnie podziwia. Ale dzisiaj to było nie do wytrzymania, szczególnie w pracy. W domu można się jeszcze położyć...a tutaj, ech...szkoda gadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK........ 1DC.... DŁUGOŚĆ CYKLU.... TEST CIĄŻOWY.... WYNIK Estella ......01.11....... 28...................... 28.11 ................ tu Kasia.....30.10.......28.......................27.11................. Malinka79.. 05.11.....29-30.....................06.12 ................ Tulipan......03.11.......28.......................03.12................. Aśka74......31.10......28-34....................05.12................ słoneczko77..02.11....25...................nie testuję............. Jagodka.......14-11.......28....................nie testuję.......... AgaJ..........04.11......28-32...............nie testuje ............ Hej - jestem już w domku- nadrobiłam zaległości w czytaniu forum i trochę sie ta nospą zmartwiłam - jedni mówia że jest bezpieczna a inni nie... Podpytam się mamy - może coś będzie wiedziała. Nie jest co prawda ginekologiem ale pewnie sie orientuje w tych sprawach :) Widzę że dzisiaj miałyście Kobietki zmienne nastroje z przewagą lepszego nastroju - tak trzymać !!! Pozdrawiam Aga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Normalnie przy takich bólach(wczesniej)brałam środki silne przeciw bólowe. Dopiero od jakiegoś czasu tak się katuję. Domi24, ja też mam takie zdanie o nospie na ulotce nospy, która mam przed soba jest napisane:\"...w bolesnym miesiączkowaniu, zapaleniu przydatków, silnych bólach porodowych, ZAGRAŻAJĄCYM PORONIENIU\"-bynajmniej nie są to przeciwwskazania, tylko WSKAZANIA DO STOSOWANIA. Więc terz martwię się już troszkę mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Impresona ja się bardzo cieszę że przez całą ciążę nie musiałaś stosować leków naprawdę!! Tylko proszę jeżeli czegoś nie jesteś pewna to nie pisz dziewczynom że np NO-SPA powoduje wady czy poronienia bo jeżeli (oby nie!!!!!!!)tak jak mi lekarz zaleci to będą to pamiętały i się będą bały brać! Przesyłam jedną z wielu wypowiedzi w internecie lekarza na temat No-SPY! http://www.dziecko-info.com/pytania_xpert/odp_2001_04_kat09_odp.shtml#kat9_11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Impresona ja się bardzo cieszę że przez całą ciążę nie musiałaś stosować leków naprawdę!! Tylko proszę jeżeli czegoś nie jesteś pewna to nie pisz dziewczynom że np NO-SPA powoduje wady czy poronienia bo jeżeli (oby nie!!!!!!!)tak jak mi lekarz zaleci to będą to pamiętały i się będą bały brać! Przesyłam jedną z wielu wypowiedzi w internecie lekarza na temat No-SPY! http://www.dziecko-info.com/pytania_xpert/odp_2001_04_kat09_odp.shtml#kat9_11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domi- totez mowie ze w polaczeniu z innym srodkiem w momencie jakiegos zagrozenia to oczywiscie, bo to jest priorytetowe, ale nie wiem czy ci wiadomo, ze branie srodkow w ciazy tak naprawde jest niewskazane i kazdy lekarz ci powie ze chocby najmniejsza czesc skladu wnika do wod plodowych, wiec ogolnie nie powinno sie ich brac. Oczywiscie..nie dziwne ze dal ci ja lekarz skoro bylo zagrozenie, wtedy mozna dawac cokolwiek co uratuje ciaze to jest najwazniejsze...sama dostawalam nospe teraz kiedy lezalam w szpitalu i malo nie urodzilam, ale zagrozenie zycia dziecka to co innego niz bole brzucha...chocby nie wiem jak powazne...zawsze oslabia to organizm dziecka...chocby w malym stopniu ale oslabia. A o mozliwosci poronienia mowil mi lekarz w klinice i nie sadze zeby byl osoba niekompetentna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sory ale nie zgadzam się z Tobą, nie tylko mój lekarz przepisuje No-spę przy bólach wczesnej ciąży żeby zapobiec poronieniom!! NO-SPA szkodzi jedynie kobietom karmiącym piersią!!!!!!!!!! Oczywiście że nie powinno się nic brać, jak mnie nie boli to przecież nie biorę!Ale wolę chuchać na zimne niż później mieć do siebie żal!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sory ale nie zgadzam się z Tobą, nie tylko mój lekarz przepisuje No-spę przy bólach wczesnej ciąży żeby zapobiec poronieniom!! NO-SPA szkodzi jedynie kobietom karmiącym piersią!!!!!!!!!! Oczywiście że nie powinno się nic brać, jak mnie nie boli to przecież nie biorę!Ale wolę chuchać na zimne niż później mieć do siebie żal!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domi...widocznie sa na ten temat rozne szkoly...i juz...i nie ma o co sie spierac...zreszta kazda matka ma instynkt i robi to co czuje i co uwaza ze jest najlepsze dla jej dziecka. Ja sama drzalam za kazdym razem jak mnie faszerowali lekami, a wyszlam ze szpitala dopiero kilka dni temu i nadal wystepuje zagrozenie...na poczatku po podaniu kroplowek i nospy nie czulam ruchow Kubusia i sie bardzo wystraszylam ale lekarz mi wytlumaczyl ze nospa go uspokoila...wiec wychodze z zalozenia ze kazdy lek ma wplyw na dziecko i wolalabym ich unikac...i tyle. A ja dziewczyn nie strasze, zreszta powiedzialam Malince, ze grunt to sie nie nakrecac...poprostu przestrzegam. Tyle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OK, wtrące się też :-) A propos no-spy. Sama dostałam ten lek na bóle brzuszka, a zatem, chyba kolejny lekarz nie myliłby się, prawda? Poza tym, znam dwie osoby, które miały ciąże zagrożone i dostały własnie ten lek i dzięki temu mają śliczne dzieciątka! A zatem, Domi, nie stresuj się, weź lek, bo stres moze więcej narobić krzywdy niż mała, zalecana tableteczka... Syliwa- pytałaś, czy mam pewność, ze po odstawieniu tabletek z dzidzią wszystko OK..hmmm, tego nie wiem, bo to dopiero 4 -ty tydzien, a poza tym, chybadomomentuurodzenia nikt nie wie w 100%! polegam jednak na opinii lekarza, który sam radził mi zajście w ciażę zaraz po odstawieniu pigułek, i tak tez sie stało. Jednak, niepewność o zdrowie dziecka towarzyszy chyba każdej z nas i jest to naturalne. Pozdrawiam cieplutko, 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bozina
estella kochanie podaj mi miejsce twojego urodzenia, bo inaczej nie mogę wyliczyć twojego cyklu. Aśka 74 - ty również podaj mi miejsce i godz. urodznia! buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bozina
wyliczyłam cykl Jonasa dla Agusi 23 (29.05.1982, 08:45 Dobre Miasto) czas owulacji: 18.11 godz. 17:51 !!!!!!!! 18.12 godz. 04:10 16.01 godz. 17:49 15.02 godz. 10:31 17.03 godz. 05:08 16.04 godz. 01:14 15.05 godz. 19:37 życzę powodzenia i miłego przytulanka JUTRO!!! BOŻENA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anielka25
Cześć dziewczyny. Jestem z Wami od zaledwie 3 dni. Niestety nie mam zbyt dużo czasu na czytanie waszych komentarzy ze względu na swoją pracę. Zaległości nadrabiam nocami. Dałam się wam już poznać na stronie 152 gdzie wspomniałam o swoich problemach. Proszę odpiszcie mi jak wygląda badanie HSG (na czym polega), bo mnie czeka a wiem tylko to, że za pomocą tego badania sprawdza się drożność jajowodów. SZCZERE GRATULACJE DLA TIAMKI !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinka sorcia ale troche sie zdziadowalam... pytalas ile lat ma moj ukochany, otoz 4 pazdziernika 25 mu stuknelo! Bozina obliczysz mi tez?? ale jeszcze nie teraz. Ja ci powiem kiedy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×