Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ingaa

Czy są wśród Was kobietki, które chca już zostać mamami?

Polecane posty

Gość Olimpia25
Witam......dziewczyny jakie to słodziutkie jak piszecie o swoich malenstwach.....hmmmmmmmm jak rosna i zaczynaja kopac, zadziwiajace i cudowny dar natury. ::::::)))))))))))))) kurcze wiecie co jak z wami długo długo zostane to jak juz swoje malenstwa urodzicie to chyba bede was prosci o zdjecia waszych pociech bo normalnie , normalnie bede ciekawa strasznie a strasznie jak one wygladaja Claptola, metka26 prosze prosze podeslijcie jakas ksiażeczke i dla ,mnie chociaz jedna prosze :)))))))))) Fred1979@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie....... Marielko- masz rację, trzeba uważac żeby siebie i dzidzi nie przeziębic......pozdrawiam serdecznie :)) :)) :)) Metus- napisz koniecznie co u dzidzi słychac po wizycie.....Jeszcze 2-3 tygodnie i ty dostaniesz porcje kopniaczków :)) :)) :)) A moze juz niebawem, tak jak u katarinki????? Katarinko- moja kuzynka (ta która jest tydzien krócej w ciąży) czuła ruchy dziecka juz własnie w 15 tyg ciąży. Mysle, że u Ciebie wkrótce te ruchy będą wyraźniejsze, a póki co dzidzia delikatnie daje Ci znac o sobie :)) Olimpia- witaj jak sie czujesz?? Moje dziecko, natomiast, po prostu szaleje. Chyba sobie wzięło za punkt honoru nie pozwolic mi dzisiaj popracowac. Takie małe, a juz rządzi!!!:)) :)) :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie....... Marielko- masz rację, trzeba uważac żeby siebie i dzidzi nie przeziębic......pozdrawiam serdecznie :)) :)) :)) Metus- napisz koniecznie co u dzidzi słychac po wizycie.....Jeszcze 2-3 tygodnie i ty dostaniesz porcje kopniaczków :)) :)) :)) A moze juz niebawem, tak jak u katarinki????? Katarinko- moja kuzynka (ta która jest tydzien krócej w ciąży) czuła ruchy dziecka juz własnie w 15 tyg ciąży. Mysle, że u Ciebie wkrótce te ruchy będą wyraźniejsze, a póki co dzidzia delikatnie daje Ci znac o sobie :)) Olimpia- witaj jak sie czujesz?? Moje dziecko, natomiast, po prostu szaleje. Chyba sobie wzięło za punkt honoru nie pozwolic mi dzisiaj popracowac. Takie małe, a juz rządzi!!!:)) :)) :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 21 tydzień
Zmęczona jestem :( taka pogoda nijaka ostatnio a tu jeszcze do szkolki trzeba zasowac cale szczescie ze tylko 2 razy w tygodniu :) Moje maleństwo potrafi kopać 3 godziny non stop zwłaszca jak sie lekko nachylam zeby cos pisac na lekcji chyba jej sie na tych lekcjach nudzi tak jak mamie :) Słyszalyscie ze tylko w pazdzierniku i listopadzie ma byc zimno?? bo do mnie to jakos doszlo bo bylo o tym w tv fajnie by bylo bo ja w zime przewaznie choruje przez mrozy a bardzo tego chce uniknac ze wzgeldu na kochane malenstwo :) Pozdrawiam was wszystkie bardzo cieplutko ❤️ 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Domi24
Witam! Dzisiaj pierwszy raz trafiłam na tą stronę ale już bardo mi się podoba! Ja staram się o dzidzię 2 miesiąc i mam nadzieję że się uda!!! Ale tym razem postanowiłam podejść do sprawy z większym dystansem to podobno pomaga!????:-) Pozdrawiam wszystkie kobietki bardzo serdecznie i życzę miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olimpia25 wysylam ci ksiazke jedna, jak ja dostaniesz do daj mi znac... Katarinko...ale masz sie fajnie....ja sie tez czasem zastanawiam czy to nie sa jakis ruchy dzidzi...ale sa na tyle typowe ze raczej jeszcze jednak nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Witam 🌻 soul78, Lusia, Metka26, Rubina - ja też jestem 78 rocznik!!! ciesze się, że są tu babki w moim wieku, które też zdecydowały sie na dzidzię (Rubina już drugą - soul78 - mamy jeszcze coś wspolnego - my z mężem też bralismy ślub 2 lata temu i teraz we wrześniu mieliśmy rocznicę (pisałam o tym kilka stron wcześniej), też niedawno odstawiłam pigułki (Mercilon), ale stwierdziłam, że poczekam tylko ze dwa miesiące i zaczniemy \"działać\" - bo już dłużej nie mogę czekać na dzidzię ;) marzę, żeby było już z nami... 😭 ale niestety po tych cholernych tabletkach lepiej trochę odczekać - chociaż mój gin twierdzi, że wcale nie trzeba, bo poziom hormonów w organizmie wraca do normy już po 24h od odstawienia tabletek (dlatego trzeba je brać codziennie...) no cóż, wole choć trochę odczekać - tak na wszelki wypadek.... pozdrawiam wszystkie babeczki z naszego forum, 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joganna
Witajcie! Jestem po raz pierwszy. I trochę się denerwuję. Mam 30 lat i jestem w 20 tygodniu ciąży. Mojej pierwszej. Czuję się niepewnie, chociaż wydawałoby się, że powinnam być przygotowana - psychicznie. Planowaliśmy z mężem naszego maluszka i udało się. tylko że równocześnie okazało się, że mąz musi wyjechać do pracy za granicę i zostałam sama. Mimo że mam rodzinę, mieszkam z rodzicami to najbardziej brakuje mi męża, jego wsparcia, dotyku, rozpieszczania. Często płaczę. Ale nie chcę się rozczulać. Na szczęście pracuję i to mi pomaga. Ostatnio byłam u lekarza, który powiedział, po USG, że jest u mnie łożysko przodujące. Czy któraś z mam wie coś więcej na ten temat, a może sama to miała?. Wg książek taki przypadek jest 1 na 100. I jeszcze jedno. Może któraś z mam wie jak rejestrować ruchy płodu, czy są jakieś wykresy ,tabele i skąd możan je pobrać? Ja już poczułam niewyraźne ruchy, to było niesamowite uczucie, myślę że wlaśnie w tym momencie poczułam się mamą. Pozdrawiam wszystkie mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Domi24
Wszyscy w koło mówią mi że jak tak bardzo będę chciała mieć dzidzę to się nie uda!Ale jak tu o tym nie myśleć skoro chciałoby się jak najszybciej!:-)Czy wy też macie takie doświadczenia że dopiero jak odpuściłyście sobie myślenie o tym to się udało??????Czy to jest raczej normalne że myślę o tym w kółko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Domi24
Wszyscy w koło mówią mi że jak tak bardzo będę chciała mieć dzidzę to się nie uda!Ale jak tu o tym nie myśleć skoro chciałoby się jak najszybciej!:-)Czy wy też macie takie doświadczenia że dopiero jak odpuściłyście sobie myślenie o tym to się udało??????Czy to jest raczej normalne że myślę o tym w kółko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj żabko- to super, ze jest nas tak dużo- 26-latek........Z niecierpliwoscią czekam na dobrą nowinę od Ciebie...jeszcze troszke i na pewno nam sie pochwalisz :)) :)) Witaj Joganno- kolejna mamusia w naszym gronie :)) :)) Po pierwsze gratulacje :)) :)) :)) Nie martw sie z nieobecnosci męża, sa przeciez telefony. Ja wiem że to nie zastąpi kontaktu bezposredniego, ale pomysl sobie, że maż niedługo wróci, a Ty musisz byc radosna i wesoła dla tego słoneczka co masz w brzuszku. Pamietaj ze to dzieciatko odbiera Twoje nastroje. Jak Ty jestes smutna to i dzidzia sie troszke marti. A przeciez tego nie chcesz prawda. Nie każda słabosc da sie pokonac, ale sprobuj. Zaglądaj do nas częsciej, my tu sie nawzajem wspieramy, a nasze dziewczyny sa naprawde wspaniałe........:)) Co do łozyska przodującego, to podczas USG usłyszałam od swojego lekarza, że u mnie łożysko nie przoduje i to to dobrze. Więc nic więcej na ten temat nie wiem. Myslę, że powinnas poradzic sie swojego ginekologa. Ale na mój gust to chyba nic poważnego- przynajmniej nie brzmi groźnie. Jesli chodzi o ruchy dziecka, to na poczatku czułam je tylko wieczorem, w pozycji leżącej. W ciagu dnia i w ruchu nic. Stopniowo sie to zmienia i szybko zauwazysz jak. Moje dziecko np. 2 godziny spi, a 0,5 godz bryka. Taka mniej wiecej jest proporcja u mnie. Wtedy wiem, że nie ma powodów do niepokoju. Co do wykresów i tabel, to nie wiem czy takie są, ja po prostu obserwuje swoje malenstwo. I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domi - myslę ze to normalne zachowanie, ze ciągle myslisz o dziecku, bo bardzo tego chcesz. Ja nie przestawałam nawet na chwilke, choc wiedziałam ze pod taką presją moze sie nie udac. Ale udało się.....Jesli potrafisz usilnie nie myslec że chcesz dziecko, to dobrze, ale jesli nie to według mnie nic sie nie dzieje.....Mam nadzieję ze Ci sie szybciutko uda. Kazda mama, ktora bardzo pragnie dzidziusia, powinna go miec!! Bo zasługuje na to. :)) :)) :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Domi24
Dzięki Lusiu!!!! Od razu poprawił mi się nastrój:-)Wczoraj byłam u lekarza na badaniu i słyszałam jak u kobietki która była przede mną biło serduszko dzidziusia!Super naprawdę i widziałam minę mojego męża miał błyszczące oczy i uśmiech jak banan!Ja też już bym tak chciała!Fajnie że Ci sie udało!!!!!!!!!!No i że cały czas myślałaś o tym:-)Pocieszyłaś mnie bo moje najbliższe środowisko jest dlla mnie bardzo surowe!Chociaż wiem że to dla ogólnego dobra!:-) Pozdrawiam!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja studiuję i mam 22 lata, ale już bardzo chciałabym mieć dziecko. Taką malutką kruszynkę, którą musiałabym się zajmować i kochać bardzo, bardzo mocno!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Domi24
Lusiu widziałam wasze wwcześniejsze rozmowy i wysczytałam że Tobie udało sie za pierwszym razem!Jestem pod wrażeniem i jeszcze mocniej poprawił mi sie nastrój!Czyli jednak wiara czyni cuda!Ja staram sie drugi miesiąc i też niedługo wam się pochwalę:-!Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domi24- głowa do góry nie ma sie co zamartwiac na zapas. Do dzieła moja kochana i szybciutko nas informuj o \"efektach\". Bardzo chcesz dzidziusia i głęboko wierzę, ze Ci sie szybciutko uda......trzymam kciuki mocno:)) :)) :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariela
Metko - życze wielu wspaniałych wrażeń podczas wizyty u lekarza :) 🌻 Ja mieszkam "od zawsze" w Raciborzu, czyli w tym samym województwie co Ty przed wyjazdem :) Domi - życzę szybkiego sukcesu! Mateczko - dzięki za ciekawe linki do ośrodka Supernova! A wszystkim Paniom bez wyjątku życzę miłego popołudnia - papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariela
Metko - życze wielu wspaniałych wrażeń podczas wizyty u lekarza :) 🌻 Ja mieszkam "od zawsze" w Raciborzu, czyli w tym samym województwie co Ty przed wyjazdem :) Domi - życzę szybkiego sukcesu! Mateczko - dzięki za ciekawe linki do ośrodka Supernova! A wszystkim Paniom bez wyjątku życzę miłego popołudnia - papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczyny! Witaj Żabko. Faktycznie sympatycznie, że jest nas tyle 26-letnich pragnących, oczekujących i starających się o dzidziusia. Mam nadzieję, że to dobry wiek na zajście w ciążę. Mo że uda się nam zajść w tym samym czasie:) Zaraz zmykam do domku. Miłego popołudnia. Buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katarinko wiesz że ja też kilka dni temu poczułam takie delikatne łaskotanie w okolicach pępka i też się zastanawiałam czy to Dzidziuś, ale wczoraj lekarz stwierdził że to raczej za wcześnie, mówił, że za 2 tygodnie napewno coś poczuję ale mi się i tak wydaje że to był już Bobasek kochany. Pozdrawiam serdecznie wszystkie kobietki odwiedzające to forum:-) a także tylko czytające:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Jestem dzisiaj padnięta ,okropna pogoda . Żabko ja również świetowałam 4 września ale czwartą rocznicę ślubu. Joganna - znalazłam dla Ciebie cos o łożysku przodującym : http://www.kobieta.gazeta.pl/edziecko/1,54921,1326732.html Myslę,że powinnaś porozmawiać z lekarzem ,po tej lekturze będziesz wiedzieć o co pytać. Zgadza się ,będę mamą po raz drugi . Doświadczona jestem ;-) he he Ale wcale nie mam mniej obaw. Chociaż starm się być madrzejsza. 2 rzeczy już postanowiłam: zakup dobrego laktatora ,żeby się nie męczyć jak za pierwszym razem. No i specjalne majteczki poporodowe jednorazowe , za pierwszym razem nie wiedziałam o ich istnieniu ,a żenujace było dla mnie latać z podpaską między nogami i bez majtek ,bo lekarka nie pozwalała nosić zwykłych bo nie dochodzi powietrze i się rana po nacięciu krocza nie będzie goić. Trzymajcie się :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgos27
rubinko! a gdzie takie majteczki mozna dostac? i ile sztuk potrzebne? pierwszy raz slysze o tym tak szczerze ...... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam....... Metus- jak po wizycie u lekarza- napisz koniecznie!!! 1102- juz niedługo poczujesz dzidziusia, super prawda??? Malgos- te jednorazowe majteczki mozna na pewno kupic na alegro, a jeszcze zapytam w aptekach- pewnie tez!! Ciesze sie ze juz piątek, jeszcze tylko 7 godz. w pracy i do domciu odpoczywac!!! Moja dzidzia dzisiaj wyjątkowo spokojna- dziwne...... http://lilypie.com/days/050119/3/23/1/+1[/img

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!!! Ja mimo strasznego zimna mam od wczoraj wspanialy humor i powody do radosci....moja dzidzia jest zdrowa i rozwija sie prawidlowo- nawet wg.statystyk jest o dzien starsza- dosc dluga jest...zacznę moze od poczatku bo zaraz sie sama zgubie w tym, co chcialam napisac. Otoz, okazalo sie po rozmowie z miom lekarzem, ze moje kazde usg jest usg tzw. dopplerowskim, o czym rozmawialysmy przy okazji usg trojwymiarowego....Mateczko, ty mi tez o tym pisalas ze sie na usg doplerowskie wybierasz... Teraz ja dopiero wiem, jaka jest roznica miedzy zwyklym a doplerowskim ,ja sie zupelnie nie znam na typach tych urzadzen, ale dopiero lekarz mnie oswiecil...i rzeczywiscie, kiedy pokazal na pelny pecherz naszego skarba, polkole mozgowe, aorte...dotarlo do mnie ze nie kazdy lekarz moze mi powiedziec, ze moje dziecko wlasnie jest najedzone i spi (poznal po ilosci uderzen serduszka) i po tym ze polyka wody i ma pelny pecherz. W serce mi sie dziewczyny gotowalo z radosci....juz ladnie wszystko zobaczylismy przez powloki brzuszne....pozniej malenstwo sie obudzilo, stalo sie bardziej ruchliwe- i wiadomo-znow wywijalo fikolki choc juz nie tak mocno jak 4 tygodnie temu. Po dokladnych ogledzinach mamy \"podejrzenie\" na chlopca..... choc lekarz stwierdzil ze nie da sobie reki obciac, bo maluszek najwyrazniej nie lubi byc ogladany i odwraca sie do nas zawsze pupa. Ma cale 9,3 cm od glowki do pupy.....i wiecie, dla mnie jest najslodszym maluszkiem na calym swiecie......... Niebawem powinnam zaczac czuc ruchy naszego malca, ktory jak narazie pozostanie jeszcze bez plci...nie chce sie nastawiac....troche za wczesnie to raptem 16 tydzien...nastepnym razem juz jednak na pewno bedzie wiadomo na 100%, a ze mi to obojetne wiec narazie niech jest mamy skarbem :) Co do ceny za to usg trojwymiarowe, doszlismy z mezem do przekonania, ze sobie je odpuscimy, tutaj rzeczywiscie kosztuje 150 euro....czyli tyle co lozeczko dla dziecka.Poza tym, skoro mamy kazdorazowo takie szczegolowe badanie to chyba nie bedziemy przesadzali... Czeka nas jeszcze pomiar przepływu krwi w naczyniach krwionosnych dzidzi-od nastepnego razu, bedziecie tez miely takie badanie?? ja jak zwykle zapytalam sie o wszystkie pytania ze starej karteczki a zapomnialam o tych nowych- znow musze zapisywac... koncze bo sie rozpisalam jak nienormalna, pozdrawiam Was wszystkie, narazie,papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Domi24
Witam! Mam pytanko czy może któraś szczęśliwa mamusia może mi coś powiedzieć na temat testów owulacyjnych?Czy one są naprawdę skuteczne i pozwalają określić prawidłowo datę owulacji?Może któraś z was je stosowała? Pozdrawiam wszystkie kobietki i życzę miłego weekendu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
METUS- to wspaniale że dzidzia rosnie zdrowo i dała Ci tyle powodów do radosci, bardzo sie ciesze. Mam nadziję ze mój skarb sie podobnie zachowa dokładnie za 2 tygodnie :)) :)) Ciesze sie razem z Tobą....... Domi- ja nie używałam takich testów, ale dziewczyny o tym rozmawiały i miały zamiar je stosowac.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateczka
Witam Was wszystkie, Metko26, wlasnie bede miala szczegolowe badanie dopllerowskie z 4d i przeplywem krwi tak, zrobia mi we wtorek. Dzis mam wyjatkowo dobry nastroj wszystko normalnie jest biale az nie moge sie do tego stanu przyzwyczaic bo zawsze wszystko na czarno widze.Jutro wybieramy sie do Berlina z naszym malym do zoo, a przy okazji oczywiscie male zakupki.Moj syn ciagle sie pyta tata kiedy mamie wyjma dzidzie, ostatnio powiedzial do nas ze pan lekarz musi miec rekawiczki bo dzidzie pobrudzi.Bylam juz na dwoch rozmowach z pania psycholog odnosnie malego jego stanu i poczucia wlasnego ja wobec calej sytuacji, wszystko jest w jak najlepszym porzadku.Obecnie jak czynimy jakies zakupki dla dzidzi to i dla malego musi cos wpasc, albo jak ja jemu cos kupuje to on sam mowi mama ale dla dzidzi trzeba cos kupic. Ogolnie naprawde staramy sie go przygotowac, niestety nie wszyscy sa nam zyczliwi bo po slowach b. tesciowej ze mamy nowa dzidzie i nam moj syn jest niepotrzebny postanowilam ze wiecej go nie zobacza. Teraz borykam sie z pewna mysla choc nie wiem czy mi wyjdzie, ja specjalnie by nie zostawiac malego "samego " z innym nazwiskiem zostalam przy starym po 1 mezu, teraz ta sytaacja mnie drazni i chcialbym bysmy wszyscy w 4 byli o jednym nazwisku obecnego meza i zrobie wszystko by to zmienic, nie bedzie latwo ale sie postaram. Zycze wszystkim wszystkiego dobrego i wiele usmiech i radosci, a wszystkie starajace sie doladowuje moja dzisiejsza pozytywna energia nie czesto ja mam moze okaze sie wyjatkowa jak taka szczera. Caluski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×