Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość eveli 86

Listopad 2015

Polecane posty

Gość Justa2704
Aaa ga ja tez mam na 10:30 :D Nie motylkowa, ja nie mialam skierowania. To jest w ramach normalnej wizyty. Ide do tej prywatnej pani doktor. Bo to jest - z tego co wiem - normalne usg, tylko takie bardziej dokladne. Oglada sie wszystkie narzady, sprawdza przeziernosc, nosek. Tez mam lekkie nerwy, wiadomo, ale jestem dobrej mysli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalie21
Trzymam mocno kciuki dziewczyny :) To usg jest nkrmalne tylko trwa dluzej i lekarz sprawdza wszystkie narzady :) termin porodu zmienil mi sie o 3 dni- 13 Listopad. Ja mialam skierowanie od lekarza z nfz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasynkaa
Dziewczyny trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paolinaa dziękuję , że rozumiesz co miałam na myśli. Każdy ma swoje życie , swoje racja a dziecko , jak mówisz jest cudem. Genova , współczuję. Alkoholizm to naprawdę straszna choroba. I co najgorsze takiego człowieka jest strasznie ciężko namówić na leczenie. Ale wierzę , że będzie dobrze. Anka , współczuję , to straszna tragedia i naprawdę desperacja skoro już pił wynalazki. Taki stopień alkoholizmu jest naprawdę straszny. Bardzo współczuję... Natalie , super! Mnie to czeka dopiero w poniedziałek. Już też bym chciała zobaczyć jak się wierci! :D Jeszcze nie raz nam się termin zmieni ale dziecko i tak wyjdzie wtedy kiedy uzna to za słuszny termin :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolinaaa
Natalie -> wielkie gratulacje! Widać, że jesteś szczęśliwa :) Anka -> wcześnie widziałaś płeć :) Chybabym umarła ze szczęścia jakby mi teraz powiedzieli. Chociaż szczerze to ja już mówię czasami do brzucha po imieniu męskim :D Jak będzie dziewczynka to szok będzie :D A w 15 tc jak bym poczuła ruchy to... chyba bym umarła 2 raz :D Mam wrażenie, że pojawia mi się cień kreski ciążowej. Mąż dziś z rana też widział. Wczoraj myślałam, że sobie wmawiam, ale dziś z rana od razu rzuciła mi się w oczy. Nikt z zewnątrz by pewnie nie zauważył, ale ja znam swoje ciało i widzę, możliwe to? A u was jak jest? Kiedy miałyście albo czy już macie? :) Czekam na info jak usg. Ja czekam na moje pierwsze do przyszłego tygodnia. Każdy dzień mi się ciagnie jak diabli :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa2704
To ja chyba pierwsza zdam relacje ;) Serduszko slicznie bije, przeziernosc bardzo dobra. Najpierw dzidzi mialo tak fajnie do gory wystawiona nozke i wyprostowana jak antenka, potem sie odbijalo i skakalo do gory w brzuszku, a na koniec zwinelo sie w klebuszek, wtulilo w sciane macicy i poszlo spac <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa2704
Aha i malenstwo ma 5 cm :) Termin z USG juz sie ladnie pokryl z data ostatniej miesiaczki, bo wczesniej bylo 2 dni do tylu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa ga
Hej dziewczyny :-) u nas tez wszystko w porzadeczku. Maluszek na początku odwrócił się buźka do nas a później już się cały czas wiercil :-) ładnie nam pomachal obiema rączkami :-) mam 3 zdjęcia, mój mąż stwierdził że ma po nim oczka :-) hehe. Wzruszyłam się na początku piękny dzidziuś. Widziałam serduszko. Następne usg mam 25.06 i przesunął mi się termin z 11.11 na 8.11 :-) dzidziuś ma 7,6 cm ah piękny dzień. Pozdrawiamy mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa2704
Aaa ga bardzo sie ciesze, ze u ciebie tez takie wspaniale wiesci :) Ja nastepna wizyte mam 11.06. na nfz juz u ostatecznej lekarki. Mysle, ze tez powinna miec USG w gabinecie, bo to ta sama przychodnia i ze mi zrobi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa ga
Justa dziękuję :-) ja też się cieszę że twój maluszek ma się dobrze :-) pewnie zrobi co usg może poznasz juz płeć. ja mam taką nadzieję że u mnie dzidziuś ładnie zapozuje :-) a jak nie to po dwóch dniach będę w Polsce i tam też pójdę do lekarza wiec może wtedy się uda :-) a Tobie na kiedy termin porodu wypada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa2704
Teraz sie zgadza z ostatnia miesiaczka - na 21.11. :) No nie powiem, ciekawa jestem plci, ale dzis mi pani doktor powiedziala, ze najlepiej kolo 20 tygodnia sprawdzic, bo wczesniej jest o wiele wieksze prawdopodobienstwo pomylki. Takze pozostaje cierpliwie czekac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalie21
Ciesze sie ze u was dziewczyny wszystko dobrze :) niesamowite uczucie podgladac maluszka i patrzec jak sie wierci. Ja mam wizyte kolejna 13 maja lekarz musi moje wyniki zobaczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super Kochane że u Was wszystko ok.:-) AAAga mi tez termin przesunal sie na 08.11 ale z 15.11 :-) Ciekawe jaki wybierze sobie dzidziuś. :-) Dziewczyny od pon. 11.05 w Lidlu odzież ciążowa. Spodnie dresowe, legginsy ( a sa super bo mialam ) , top i biustonosze do karmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolinaaa
Justa, aaa ga-> GRATULACJE! Pozdrowienia dla Was i Waszych maluszków :) Ja jestem niecierpliwa za bardzo. Jeśli kolejne usg wyznaczy mi za 2 miesiące to chyba pójdę w między czasie, bo nie wiem czy jest sens aż tak się stresować :( Anka -> dzięki za info, na pewno pójdę do tego lidla tylko pewnie trzeba się spieszyć, bo wykupią. Wydaje mi się, że u mnie brzuszek wysadziło trochę :D Albo to znowu te "kochane" wzdęcia i zaparcia... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa ga
Dzięki dziewczyny :-) fajnie Anka ze napisałaś o tych ciuchach w lidl chyba poproszę mamę żeby podeszła i kupiła :-) a co bardziej polecacie te spodnie czy legginsy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spodni nie znam . A legginsy kupowałam 3 lata temu jak byłam w ciąży z synem. Mam je do dziś. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Popatrzyłam na stronie lidla i spodobały mi się legginsy :) Fajnie będą się prezentowały z tuniką jakąś fajną :) Biustonosze też śliczne, ale ciekawe czy są duże rozmiary, bo te na zdjęciu pokazane to nie za duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elipsa33
Cześć dziewczyny Troszkę mnie nie było bo się martwiłam tym gronkowcem, jeszcze powychodziły cyrki w rodzinie mojego męża. Mianowicie moja szwagierka też jest w ciąży i ma termin na sierpień - wrzesień robiła badania prenatalne i w Pappa wyszło jej źle i dostała skierowanie na amniopunkcje, wiem, że to się człowiek martwi i współczuje jej, ale za każdym razem mi mówiła żebym zapóźno tych badan nie zrobiła (bo ona zrobiła za późno w 14 czy 15 tyg ciąży) co już było męczące, bo lekarz wie kiedy ma mnie wysłać. Wszystko było ok, nie martwiłam się (tak strasznie przynajmniej, nawet jakoś tego gronkowca zdzierżyłam) Kiedy to mojego męża poinfrmowali, że jego bratu groziło wodogłowie, ja w ryk z moim kłótnia odrazu dlaczego takich rzeczy teściowa nie powiedziała jak się dowiedziała, że jestem w ciąży. Poprostu koszmar przeszłam przez te kilka dni, Pappa nie miałam zamiaru zrobić, bo i tak u mnie nic by to nie zmieniło. W koncu z drugą szwagierką rozmawiałam i mówi ze jej teściowa powiedziała, że szwagier pępowiną się owiną i z klatka piersiowa cos ma ale to nie jest genetyczne. Dziewczyny straszne to było, teraz już wyluzowałam, ale taka przybita byłam, nawet nad tym Pappa sie zastanawiałam, ale stwierdziłam, że jak usg bedzie dobre i lekarz nie zaleci wiecej badań to nie będę chodzić i szukać dziury w całym. Moja szwagierka jest osobą, która wszystko widzi w czarnych kolorach, wszystko napewno bedzie ok, bo usg jej wyszło dobrze, tylko to Pappa. Dziewczyny super, że wszystko jest dobrze i że widziałyście już Wasze pociechy :) Ja usg mam 20.05. to będzie mój 12tydz i 4dzień wg usg, też się nie mogę doczekać :) W tą sobotę iidę na wesele, doradźcie mi jaki makijaż i pazurki do chabrowej sukienki, rudych włosów i niebieskich oczów ;) Ja myślalam o brazie na oczach i pomarańczy na paznokciach :) Na ciuchy w lidlu tez będę polować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewela9223
Hej mamuski :) dawno nie pisalam ale nie bylo kiedy. Dzis mialam usg :) dzidzius cudny pozowal jak nie wiem nawet bylaby w stanie powiedzic plec bo tak ladnie rozkladal nozki ale pepowina zaslaniala.... wedlug moich obliczen mam 14 t 2 d a lekarka pow ze rowno 15 i na usg tez tak wychodzi wiec teraz nie wiem jak mam liczyc? Polowkowe mam juz 11 czerwca... masakra jak ten czas pedzi juz kazalam mezowi brac wolne bo musi ze mna isc. Ale wychodzi teraz bardziej ostatni tydzien pazdziernika niz listopad. Musze posiedziec dokladnie policzyc. Najwazniejsze ze wszystko w porzadku tylko ze ma stopy bardzo duze i dlugasne nogi hehe lekarka sie smiala ze smiesznie to wyglada. Ale to wszystko zasluga duzego tatusia. Boli mnie brzuch ostatnio dr mowi ze to normalne i mam sie nie martwic bo wszystko jest ok. Ciesze sie ze u Was dobrze powychodzily badania nie moglo byc inaczej :) Ja juz mam taki brzuch ze kazdy sie dziwi ze to dopiero 15 tydz. Ja sama sie czuje jak w 6 mscu... Lekarka mowila ze juz w krotkim czasie powinnam czuc ruchy :) z corcia czulam w 16 tc. Czekam strasznie na to. Ide kapac corcie mezus pojechal na ryby wygonilam go bo ostatnio tylko siedzi z nami w domu jemu tez cos od zycia sie nalezy. Milego wieczoru :) mnie czeka noc przed komputerem jeszcze troche prac do szkoly mi zostalo ale jutro pospie bo pawel ma wolne to wezmie Patke na dol:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasynkaa
Alez Wam zazdroszcze tych wizyt:) ja musze czekac jeszcze tydzien:) Tez widzialam reklamy lidla, pewnie kupie stanik do karmienia i dresy, leginsow chyba juz nie uznaje w tym wieku:) Dziewczyny mam takie pytanie... wiele z Was pisze, ze nie chce badan genetycznych bo nic one nie zmienia... ale naprawde urodzilybyscie dziecko bardzo chore? Ktore bedzie roslinka? Ktore bedzie zalezne od rodzicow? Bo rozne sa choroby.... nie chcialybyscie wiedziec, ze dziecko ma np wade serca, lub jakas inna, ktora mozna leczyc jeszcze w ciazy, lub zaraz po porodzie? Spotkalam sie juz z takimi opiniami i zawsze nie moge sie nadziwic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylkowa123
U mnie na badaniach prenatalnych tez wszystko dobrze :))) cudowne uczucie :)))) z tego stresu i wzruszenia zapomnialam spytac lekarza czy juz cos podejrzewa co do plci chodz malenstwo lezalo na pleckach to mialo nogi skrzyzowane to nie wiem i tak czy by cos widzial . Rece tez mial razem zlaczone :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa2704
Dziewczyny ja rowniez gratuluje wynikow USG :) Mamasynka ja sie nie bede na testy pappa czy inne decydowac, skoro teraz wyszlo wszystko dobrze, ale bede chciala zrobic usg 3/4 D. Na tym badaniu tez przeciez moga wyjsc ewentualne wady czy schorzenia, a i pamiatka niesamowita :) Dobrze kojarze, ze to sie robi kolo 20 tygodnia? Orientujecie sie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamasynkaa - usg prenatalne będe robić, bo to jak wlaśnie piszesz wykrywa np operacyjne wady serca, a testu pappa nie będe robić, bo to i tak jest wyliczane prawdopodobieństwo na ile dzieci dziecko może się urodzić chore, amniopunkcja daje wiarygodny wynik ale jest droga, a bezplatna jest dopiero po 35 roku i niesie za sobą ryzyko poronienia. Co do dzidziusia, kiedyś jak mialam 18 - 20lat byłam przekonana o usunieciu z wiekiem to podejście mi się zmieniło, nie wiem czy bym potrafiła żyć z myślą, że jednak dziecko mogło być zdrowe (czasami jest tak, że mimio bardzo wysokiego prawdopodobienstwa że dziecko urodzi sie chore to rodzi się zdrowe, wiele kobiet opisuje takie przypadki). Nie osądzam ludzi, jeśli ktoś chce usunąć, ma do tego prawo. Ja poprostu nie wiem czy by mnie było na to stać pod względem emocjonalym, ale do końca nie wiem sama to są bardzo trudne decyzje i miejmy nadzieję, że nie bedziemy musiały przez nie przechodzić. Chodziło mi też o to, że jak nie mam podstaw i jak na usg będzie wszystko ok, to po co robić test Pappa i za wczasu panikować i się tak strasznie denerwować (bo wiadomo że każda w jakimś stopniu się denerwuje) co wiadomo, że nie służy ani nam ani dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylkowa123
Dziewczyny ja wam powiem ze ja mialam wczoraj jeszcze badanie krwi.Wyniki za 10 dni..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasynkaa
Motylkowa tak myslalam, ze mialas te pappa... fajnie, ze lekarz dal Ci skierowanie i nie musialas placic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewela9223
Jesli chodzi o badania to u mnie lekarka nie mowila nic o prenatalnych ale robila dokladne usg ze wszystkimi pomiarami nosek itp wszystko jest w jak najlepszym porzadku wiec po co mam robic dodatkowe jak wiem ze wszystko bedzie ok bo nie biore innej opcji pod uwage. Rozumiem jakies obciazenia genetyczne lub wiek ale ja mam 23 lata wszyscy jestesmy zdrowi zero jakichkolwiek wad w rodzinie tesciowa miala 12 dzieci wszystkie zdrowe wiec naprawde nie widze sensu. A nigdy nie usunelabym ciazy...jestem zbyt wrazliwa na ludzka krzywde tym bardziej jak ktos krzywdzi dzieci nie dalabym rady tego zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasynkaa
Ja kiedys tez tak mowilam... ze bym nie usunela... od kiedy jestem mama przestalam myslec o sobie... rowniez jestem zbyt wrazliwa na krzywde ludzka, a szczegolnie jezeli chodzi o dzieci... dlatego nie wyobrazam sobie sprowadzac na swiat bardzo chorego dziecka. Mam taka kolezanke, urodzila rok po mnie. Mowi, ze gdyby mogla cofnac czas to by usunela ciaze. Z jej synkiem nie ma kontaktu, zanika mu mozg i mowi, ze najgorsze jest patrzec najego straszne cierpienia, jak sie meczy, jak go boli... mowi, ze zaluje, ze byla samolubna i nie pomyslala o dziecku tylko o zasadach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa , super! Aż miło czyta się takie relacje. To już gigant jak 5cm :P aaa ga , świetne wieści! Kolejny wierc**ięta. Naprawdę wzruszają takie momenty kiedy widzisz , że twoje dziecko już sie porusza i jest z nim wszystko ook :) U mnie od rana cos się tam przelewa. Aż mój mąż stwierdził , że mam wzdęcia ale nie , bo to było takie jakby przelewało sie powietrze. Oj , ja w poniedziałek mam usg w 13 tyg i będę patrzyła jak mój maluszek sie wierci ;) Lidla muszę odwiedzić. Mają świetne słodycze a skoro będzie odzież ciążowa to muszę zajrzeć po jakieś dresiki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podobno test pappa zawsze wychodzi źle, musi zinterpretować go lekarz i porównać do wieku ciąży. Często ciężarne panikuja po odebraniu wyników, ale jeśli usg jest ok to nie ma się co na zapas stresować tylko udać się do lekarza niech zinterpretuje wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasynkaa
Hmm moj nie wyszedl zle:) ja jestem panikara, wiec mysle, ze usg na najlepszym sprzecie i robione przez profesora, ktory sie w tym specjalizuje i robi to codziennie troche mnie uspokoi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×