Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość OlgierdaMama

Częstochowa : wymiana doświadczeń Mam przyszłych i obecnych

Polecane posty

Gość gość
Kajka- ja z córką chodzę do dr. Zimoląga na NFZ, ale on przyjmuje tez prywatnie w domu na Brzeźnickiej i robi usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny,Lenka od kilku dni robi bardzo śmierdzące,rzadkie i żółte kupki i to kilka razy dziennie. Nic nowego nie podawałam jej do jedzenia. Je to co zawsze. Miała któraś z was taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małaRybkA
do dr. Zimoąga chodzi koleżanka, i Kajka lepiej nie idź, bo on jej mówił, że dziecko takie właśnie malutkie to jak co dzień nie zrobi kupy to trzeba wywoływać, a jej synek robił co trzeci dzień bodajże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Machońka - u nas jak kupy były dużo częściej nniz zwykle to okazało się, że Olo ma wirusa i wyladowalismy w szpitalu. Robił zamiast 3 dziennie 6-7. Miał wtedy 7 tygodni. Ale poza kupami był coraz słabszy i mniej chętnie jadł. Jeśli nie ma innych objawów to ja bym tylko nawadniala więcej niż zwykle i obserwowała. Ale jeśli są jakiekolwiek inne objawy to nie bagatelizuj, żeby nie doszło do odwodnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie nie ma innych objawów,je tak jak zawsze,tylko te kupy...a jutro mamy szczepienie i sama nie wiem co będzie,wogole cholernie boję się tego szczepienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka1125
machońka --.>> Wy już się MMR szczepicie? Nas to w przyszłym tygodniu chyba czeka... Czy badasz przed szczepieniem dziecko? Bo My to chociaż morfologie zrobimy i OB żeby wiedzieć czy zdrowy Michał, bo jakoś nie wieżę w stwierdzenia zdrowia na podstawie osłuchania i popatrzenia na dziecko, a ta szczepionka najwięcej niepokoju budzi w rodzicach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Dokładnie, nam lekarka powiedziała, że bardzo ważne, żeby na 2 tyg przed dziecko było absolutnie zdrowe - żadnego katarku i innych. Nawet jak w tym czasie ktoś w domu był chory to tez odpuścić, bo wszelkie powikłania właśnie głównie z tego się biora. Także jeśli jest podejrzenie biegunki to ja bym się wstrzymala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed świętami robiłam małej wszystkie badania i jest ok. Szczepimy Priorixem,aczkolwiek i tak mam wątpliwości,wczoraj czytałam artykuł jak 13-miesięczne dzieciątko zmarło 3 dni po szczepienie mmr.Mama położyła dziecko w dzień na drzemkę i nie obudziło się już. Oczywiście lekarze zapieraja się,ze to nie był NOP,ale tak naprawdę to kto to wie. Każda zmiana w zdrowiu dziecka do 4 tygodni po podaniu szczepionki to NOP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba wybiorę się dziś do lekarza z tą biegunka,bo trochę mnie to niepokoi. Zobaczymy co powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Machonka u nas smierdzace kupy zwiastuja albo zeby albo niestety chorobę.Spróbuj zajrzec do buzki małej może to zebole idą i dlatego te kupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machońka - ja miałam takie kupki u synka zawsze jak mu zęby zaczynały iść. Jak nie ma śluzu, krwi to chyba jeszcze nie powód do zmartwień, zobaczy właśnie czy ząbki nie idą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
No to lepiej idź do lekarza. Śluz z kupie to nie jest objaw zdrowia bynajmniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machońka - zgadzam się lepiej przejść się do lekarza, a szczepienie można odwlec i też nic się nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alcoborova
Przeklejam temat tu: szukam kontaktu z matkami z Częstochowy które nie zaszczepiły swoich dzieci. Lub czy miałyście jakieś przeboje po szczepieniu ? Wczoraj bezmyślnie zaszczepiłam moje 6 tyg maleństwo- 3 szczepionki DPT. Po przyjściu do domu nie płakał tylko wręcz krzyczał strasznie przez 2 godz jakby go ktoś katował ;( a pózniej jak zasnął o 22 obudził się dopiero dziś o g 12:00 ;( Czy jest w Cz-wie jakiś normalny lekarz który po wystąpieniu takiego NOPu nie pozwala dalej szczepić? Jakie konsekwencje ma nieszczepienie w Cz-wie w jakiej przychodni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka1125
machońka -->> kobieto Ty nie pisz takich rzeczy , bo ja na zawał zejdę zanim to cholerne MMR zaszepię ;( Napisz wieczorem co tam twojej maleńkiej lekarz wybadał OlgierdaMamo -->> Ty badałaś Olowi poziom witaminy D z tego co pamiętam, czy możesz powiedzieć gdzie i ile to kosztowało, bo podobno przed MMR warto właśnie poziom wit. D sprawdzić. Zdrowiej szybciutko, bo aż żal w domu siedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Myszka - z krwi to fosfotaza alkaliczna (zasadowa czasami widnieje nazwa) robiłam normalnie w diagnostyce. Ceny dokładnie nie pamiętam, ale coś poniżej 20zl. Jest jeszcze możliwość zbadania z moczu, ale w Częstochowie tego nie robią, bo to stara metoda. Nazywa się proba Sułkowicza - robimy to zawsze przy okazji wizyty w Lublińcu, bo tam laboratorium to robi i nie trzeba Młodego kluc specjalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Chloe - dodam juz tutaj od siebie, że zgadzam się całkowicie z Kajka. Zdrowe dziecko się nie powinno na spiocha dokarmiać. A mleko to nie problem. Jedna noc troszkę odciagniesz (tylko dla ulgi), a druga już będzie lżej. U mnie w nocy nie jadł juz mając niecałe 3 miesiące i w dzień miałam normalnie pokarm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OlgierdaMama - nie zgodzę się z tym że Chloe wystarczy trochę odciągnąć, ona musi większość odciągnąć bynajmniej z tej piersi co jej chorowała bo inaczej znowu będzie miała nawrót, bynajmniej ja tak miałam. A jak w nocy odciągnie to laktacja się utrzyma normalnie a i sama odpocznie, bo jak on całe dnie szaleje to w nocy chce synuś chyba odespać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Jeśli miała problem z zastojami to może i tak. Normalnie wystarczyło było tylko trochę, żeby dodatkowo nie pobudzać do produkcji w nocnych godzinach. Ale skoro ma problemy to faktycznie może lepiej więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OlgierdaMama - i tu się zgodzę ze zdrowej wystarczy do ulgi z chorej dużo. Przepraszam dziewczynki ale muszę się pochwalić doczekałam się dziś kupki :) nawet nie wiecie jaka to radość dla mnie jakbym 6 w totolotka trafiła :)Obym nie musiała się juz tak martwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Super :) czyli może soczki pomagają faktycznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajka super że kupka jest.U nas Mati już drugi dzien odstawia histerie drze sie jak oparzony masakra. Wczoraj sie darl w porze jedzenia Nawet nie chciał siąść do stołu.Dziś sie darl bo nie chciał iść spac po południu aż mój tata przyleciał z dołu co sie stało że on sie tak drze.Wrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No więc byłyśmy u lekarza i wiecie co... poziom wiedzy lekarzy U nas mnie załamuje, zajrzala do gardła,zbadala osluchowo i tyle. Przez 3 dni dieta i podawać Smecte i coś do osłony. Jakby się pogorszylo, to Nifuroksazyd. No i nie szczepic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny fajnie ze mamy nowy temat o wszystkim,chociaz nie wiem co komu przeszkadzalo ze gadamy o-wszystkim skoro zawsze jak ktos pytal to odpowiedz byla:) Dzisiaj w nocy zobacze jak moj maly wytrzyma bez cyca;) Olgierda mamo- dzieki za info o tym nocnym karmieniu twojego synka, moze i moj sie przestawi na dobre tory;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Machonka- mysle-ze dobrze ze sie wstrzymacie teraz ze szczepieniem...zdrowka dla Lenki !! Ja szczepie malego po-23 kwietnia i tez pojade z sercem na ramieniu jak ostatnio:((( Szczepic-zle,nie szczepic- jeszcze gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszka1125-> super że wspominasz o tym że trzeba zrobić przed tą szczepionką takie badania bo ja jestem zielona w tym temacie a tak przynajmniej wiem że mam iść po skierowanie przed. Oczywiście standardowo przy ostatnim szczepieniu nic o tym ani lekarz ani pielęgniarka nie wspomniał. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machońka - ci lekarze to naprawdę porażka jakaś, nie dała wam na żadne badania ? bo z tego co wiem to jak jest śluz to powinna zrobić badanie z kału, ale nie powiem ci jakie bo po prostu nie pamiętam nazwy. Mojemu synusiowi wmawiali że ma śluz (to co że ja go nie widziałam) w każdym razie robiliśmy takie badania. Chloe - z tego co piszesz to twój już się przestawił :) a ty go "zmuszasz" do tego nocnego podjadania :) Husky - ja mam drugie dziecko a akurat o tych badaniach nie byłam poinformowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Bo te badania to nie obowiązek. Po prostu warto mieć pewność, że dziecko jest zdrowe. Zresztą z tego co wiem to ok 9-10 miesiąca takie badania pediatra powinien zlllecic tez, a tego najczęściej nie robią. Bo i po co... nas w przychodni widzieli ostatni raz w grudniu i usłyszałam, że mam się stawić na kolejne szczepienie... a co po drodze? Zero kontroli, badań? Mają gdzieś. Gdybym nie jeździła do Lublinca to nie widziałabym co sprawdzać i kiedy... masakra z tymi pediatrami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×