Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość OlgierdaMama

Częstochowa : wymiana doświadczeń Mam przyszłych i obecnych

Polecane posty

Masakra dziewczyny Mati znów wyje :(( MYSLE sobie padnie mi szybko bo nie spał popoludniu i już po 20 dałam mleko i za 15 min sie zaczęło darcie sie .Smoka nie chciał tylko sie darl jakby go że skóry obdzierali .Jakieś 15 min temu padł dałam mu nurofen bo mam nadzieję że to zeby bo smoka nawet sobie do buzi nie da włożyc .Masakra :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Brzmi jak zęby faktycznie. Oby szybko się skończyło Patusia. Wytrwałości w nocy, bo pewnie się przyda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak u Was noc dziewczyny?? Patusia ,Machonka?? Patusia ile miesiecy ma teraz Mati?? U nas dziwna noc, maly obudzil mi sie o polnocy co mu sie nie zdarza bo meczyly go gazy,wlaczyl syrene,ale usnąl bez cyca za to na raczkach . Obudzil sie za to kilka minut przed 4 i myslalam ze polknie wlasne piesci,taki wyglodnialy byl, dostal wiec cyca prawie pustego bo sciagalam po 3 laktatorem ,ale ze w-nocy nie trzeba mu duzo i kilka mlasniec-wystarczy to usnal i spi ladnie do teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas na dzień dobry znów kupa.a raczej coś bardzo rzadkiego i żółtego,jak do piątku jej nie przejdzie to idę do innego lekarza i niech mi da skierowanie na badania. Ciekawe ile razy dzisiaj będzie taka kupka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chloe - pusty cyc to w twoim mniemaniu :). Bo u mnie po ściągnięciu takie "flaki" i mnie nic nie leci a mała się najada, to jest dla mnie fenomen laktacyjny :). U nas nocka też zmieniona bo poszła spać o 18 po kilku godzinnym wojowaniu obudziła się o 20, 23, 3 i po 6 wstała o dziwo bo zawsze po 5 mnie budzi :). Mam nadzieję że dziś będzie miała lepszy dzień bo wczoraj tylko płacz był i spanie na 15min pobudka i tak wkoło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka1125
husky00 -->> my to robimy prywatnie, bo wątpię by nasza pani doktor uznała te badania przed szczepieniem za konieczne... A badania powinno się robić przed KAŻDYM szczepieniem!! Dowiedziałam się o tym oczywiście od pani doktor z Lublińca ;) patusiaxxx -->> strasznie to brzmi, mam nadzieję, że noc była spokojna machońka -->> ja Michałowi na biegunki gotowałam marchewkę z ryżem, czasem do tego dodawałam buraka albo ziemniaka, Michał takie jedzonko uwielbiał i czasem mu to nadal gotuję. A u nas dziś w nocy pieluchowa awaria, o 3 Michał wstał z wrzaskiem cały mokry... Tata coś musiał źle wieczorem założyć. Ale to nie koniec atrakcji , bo mój mały terrorysta o 5.30 stwierdził, że jest wyspany, po 6 Go wcisnęłam Tacie pod pachę i powiedziała, że przed 8 nie wstaje ;) Tata się zają poranną toaletą, a jak wstałam to się okazało, że nawet kurze pościerali z mebli, dla mnie bomba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 28marzec
myszka1125 - zamierzałam małej przed szczepieniem zrobić morfologie i CRP, napisz jakie jeszcze badania zalecała zrobić ta p. dr z Lublińca? Zastanawiam sie jeszcze nad moczem. My też wszystkie badania robimy prywatnie nawet te co każe zrobić lekarka z przychodni, bo ponoć kobiety z przychodni nie umieją pobrać krwi małym dzieciom :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka1125
28marzec -->> jakie konkretnie badania to nie powiedziała, tylko że chociaż podstawowe, zrobię Michałowi morfologie z rozmazem, OB no i CRP, do tego mocz ogólny. O witaminie D czytała na internecie, że niedobory mogą powodować powikłania po szczepionce MMR, to pewnie takie gdybanie typowe dla tematu szczepionkowego, ale co mi szkodzi zbadać skoro i tak będę Go kłuć. A twoja przychodnia nie ma podpisanej umowy z jakimś dziecięcym punktem? Bo my jak dostajemy skierowanie to do diagnostyki i tam robimy badania na NFZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noc minęła nawet spokojnie ale o 5 zaczelo sie wycie i musiałam mu buzię rękami trzymać tak jakby chciał abym mu dociskala do szczęki.A Mati ma 13 miesięcy.Mam nadzieję że to zeby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam pytanko Mati mi wczoraj przegryzl smoka i dziś lecialam do apteki kupić smoka ( u nas tylko do zasypiania ) mimo że wczoraj nie chciał. Kupuje mu zawsze silikpnowy okrągły z canpola a dziś aptekarka powiedziala mi że lepsze są kauczukowe .Kupiłam go no bp teraz mi zasnął z smokiem ale jakie wy Dajecie swoim maluszkom.Bo chyba popołudniu pojadę i kupię taki jak uzywalismy do tej pory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patusiaxxx -->> no tak to wygląda, że zęby bolą. Co do smoczków to my od początku sylikonowe, najpierw lovi bo miały przedział 0-2m, potem avent, potem mam (te Michałowi najbardziej smakowały), a teraz diflex po 12 miesiącu, zawsze te okrągłe, bo Michaś lubi sobie sam wsadzić do buzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 28marzec
myszka1125 - myślę, że jakby miała to by mi lekarka powiedziała, a nie wysyłała prywatnie, ale na wszelki wypadek dopytam się przy następnej wizycie. U mnie na osiedlu jest labolatorium w którym mi pobierają, ale do tej pory tylko z paluszka. Z tymi lekarzami to nigdy nie wiadomo czy sugerują Ci coś prywatnie faktycznie dla dobra dziecka czy żeby dać zarobić znajomym lekarzom itp. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
My też silikonowe, choć też słyszałam, że niby kauczuk lepszy. Na początku symetryczny, teraz ortodontyczny. Co do badania na wit D to powinno się w ogóle je robić co jakiś czas, żeby sprawdzić, czy podawana ilość jest ddobra. Każde dziecko przecież je inaczej mleko, inne ilości czasu spędza na dworze i ma inne zapotrzebowanie. U nas już dwa razy dawkowanie było zmieniane. Oczywiście gdybym polegała na pediatrach z przychodni Olo dzisiaj pewnie miałby juz niedobory i to spore...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 28marzec
jakbym siebie widziała :D hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Jeśli któraś z Was chodzi na Dekabrystow to tam pobierają całkiem nieźle maluchom krew. Raz tam pobieralismy i było bardzo ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
28marzec -->> pewnie masz rację, chociaż to dziwne, że poradnia dla dzieci nie ma punktu pobrań dla dzieci. OlgierdaMamo -->> myśmy akurat na Dekabrystów trafili na okropna babę, Michał jak ją zobaczył to się popłakał i nie pomylił się niestety. Kobita nie trafiła w żyłę i zamiast wkłuć się jeszcze raz to gmerała tą igłą w rączce, aż trafiła... młody po pobraniu płakał nam jeszcze z pół godziny tak Go rączka bolała, a tak Go przytrzymywała, że Mu siniaka na ramieniu zrobiła, makabra i rzeź niewiniątek, ale od niej to nawet starsi ludzie wychodzili z taką miną jakby ich ktoś na tortury brał... Podejrzewa, że tylko jedna tam taka jest i my mieliśmy pecha na nią trafić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jak pojde do lekarza przed szczepieniem to myślę że powinien mi zlecić chociaz tą morfologie bezpłatnie prawda? A wit D to w szpitalu się robi? Bo czytałam że w normalnych placówkach nie robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Fosfotaze zrobisz bez problemu w każdym laboratorium. Ja robiłam w Diagnotyce, w punkcie dla dzieci. To jest normalne badanie. Na wykazie widnieje albo jaka fosfotaza alkaliczna albo zasadowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alcoborova
Że tak się wtrącę- nie lepiej podawać dziecku prewencyjnie (i sobie dla zdrowia też) codziennie wit D 3 (+ najlepiej jeszcze wapno do tego) ? Zamiast badać poziom wit D, (za który ostatnio zapłaciłam 70zł), co było moim zdaniem bezsensownym wydatkiem. W Polsce większość ludzi ma niedobór wit D i suplementować się ją powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Badanie wit D dla dorosłych do zupełnie inne badanie i faktycznie prywatnie jest drogie. A wit D dziecku i tak się podaje. Sek w tym, żeby wiedzieć ile... bo ze trzeba to nie ulega wątpliwości. Robiąc fosfotaze masz odpowiedz, czy podawana dawka jest ok. A koszt poniżej 20zl jeśli robisz prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
A branie ,,oko" to nie jest najlepszy pomysł, bo wit D w nadmiarze jest szkodliwa. Więc moim zdaniem warto to monitorować, żeby jej poziom był odpowiedni. Ale każdy robi jak uważa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem co małej jest ale drugi dzień mi płacze non stop za wyjątkiem bycia na raczkach i spania ale to też slabe bo śpi po pół godziny i widać że batdzo czuwa. A dziś też kupa poszła to jedyna dobra wiadomość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajka030
patusiaxxx - o skoku zapomniałam :) może faktycznie, na zęby chyba za wcześnie jest ale i tak spawdzałam wczoraj:). Ja tak myślałam jak już mi posneli że może to powiązane z tymi kupami jest, bo jak jej dawałam czopek, po tej wizycie u dr. co też wywołana kupa, no i teraz co sama zrobiła to tak samo się zachowuje własnie płacze i płacze ale nie wiem może przewrażliwiona jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jago1987
machońka u nas też mega rzadkie, zielone, śmierdzące kupy od soboty. rozmawiałam z dr Synowiecką, powiedziała, że do 5 dni to może trwać, że jest wirusowe. A z Zośki leci po prostu woda i czasem ze śluzem. Daję jej probiotyk, orsalit i czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, mówiła również, żeby poić orsalitem ile wlezie, nie dawać soków, a poza tym to normalna dieta, bo to co zje i tak nie ma wpływu na kupę zważywszy na to, że to wirus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jago1987 - przy biegunkach pomocne jeszcze może być z hipa ors200, to taki kleik marchwiowo-ryżowy wygląda jak soczek ale w smaku za specjalne nie jest, ja swojemu synowi to wciskałam jak miał biegunkę wiele tego nie wypił ale trochę pomogło, no i oczywiście takie nawadnianie jak pisałaś. A moja córa obudziła się dziś całkiem spokojna, czekam jaka będzie reszta dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×