Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

julia83

IUI IVF komu się udało? Kontynuacja.

Polecane posty

gosc, bo padnę! "na tym forum roszczeniowe wszystkowiedzące dziunie" - skoro się udzielasz, jesteś jedną z nich :D no i chyba nudzisz się w tej pracy i za bardzo nie masz się czym wykazać, skoro masz czas na śledzenie forum i znajomość tematów omawianych już jakiś czas temu. hmmm, i jak Ty do wydedukowałaś, że te pacjentki z klinik są ok, a te udzielające się na różnych forach już nie? nie przyszło Ci do głowy, że niejednokrotnie to te same osoby? gratuluję empatii, tolerancji i postawy życiowej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Hexe
Widzisz gość jesteśmy roszczeniowe dziunie jak to nazwalas bo możemy. Jesteśmy przyzwyczajone do luksusu od zawsze i tego oczekujemy. Dodatkowo nasi Mezowie nam na to pozwalają. Dbają o nas. Rozpieszczaja, wchodzą w tyleczki bo jesteśmy takie wyjątkowe. Nie pozwalają nam pracować (tak jak ty musisz) w miejscu gdzie choć raz ktoś nas zdenerwował. Przykro mi ze jesteś sfrustrowana pielęgniarka z niską pensja, która trafia szlak jak musi latać kolo bogatej pacjentki. I wiesz sądzę że jesteś człowiekiem którego nikt nie szanuje. Bo człowiek szanowany szanuje innych.!!!!!! Zmień faceta który dowartosciuje cie jak robią to Nasi Panowie mimo to ze jesteśmy jak to nazwalas wybrakowane. Dziewczynki życie jest piękne. Kurde musze wysłać maila do nieba ze skarga chciałam dziś słońce a tu taka szaruga. Ehhh. Mi ksiezniczce w dodatku wybrakowanej dziuni się nie odmawia. Mi in vitro sponsoruje a na podwyżkę dla gościa nie ma haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Szmacioszka
Agusia niezły wynik, teraz muszą się ładnie zapłodnić, trzymam kciuki. Julia, jak po zabiegu? Nadzieja, cieszę się, że już lepiej. Ja już po wizycie u genetyka, testy wyszły dobrze, największe ryzyko ZD u mnie to 1:3500 więc nie jest źle, ale pani dr zasugerowała amniopunkcję że względu na sam wiek. Muszę się zastanowić, sama nie wiem, termin mam na 13 sierpnia. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pingwin123
Dziewczyny nie wytrzymałam i zrobiłam dzisiaj sikanca 6 dot. Oczywiście negatywny. Ale ja głupia jestem bo zaczęłam się stresować że nic z tego. Mąż mówił że to za szybko i powiedział że dzidziuś rośnie i nie mam się tym przejmować. Ale jak? Kurczę głupie myśli mnie nachodzą. Ale nadal wierzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Szmacioszka
Pingwin123 test z moczu jeszcze nic nie wykaże, dużo dziewczymiało stoją betę, a testy nic nie pokazywały, zrób badaniekrwi za 2-3 dni i wszystko będzie jasne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia858 przytulam,ale bądź dobrej myśli ,lekarze wiedzą co robią,mysle ze skończy sie na strachu.. Nadzieja 78 w szpitalu Ci pomogą i to będzie Twój jedyny pobyt aż do porodu... darkness77 no więc stosuje się do zaleceń i zapominam o tym co był,a skupiam się na tym co teraz... kkahha jak czytam takie wieści to sobie wyobrażam tego małego człowieczka i radość rodziców... Julka daj znać co u Ciebie? Jak się czujesz? ananasowa oj będzie się działo,bałagan w całym domu ale później efekt końcowy jaki ładny... biedroneczko bo dostaniesz po tyłku raz się nie udało ale teraz będzie inaczej... a_gusia88 piękny wynik teraz czekamy na piękne zarodki,wypoczywaj teraz... Magda7814 najgorsze czekanie ale cierpliwość będzie wynagrodzona... Syllkaa uśmiech dziecka wynagrodzi wszystko... Azzurro bardzo ładnie wszystko ujełaś... Pozdrawiam reszte dziewczyn i przepraszam,że nie odniosłam się do każdej z Was.. A u mnie to nic się nie działo aż do wczoraj. Po mojej poniedziałkowej negatywnej becie mąż powiedział koniec inseminacji w sumie było ich 12,tel.do gamety i wizyta wtorek a tam badanie męża,wyniki jeszcze gorsze niż ostatnio więc biopsja bez sensu. Pozostaje in vitro z dawcy jeszcze to do mnie nie dociera,strach jest ale co ma być to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i ja jeszcze parę słów Nie wpadło ci gosciu do glowy że mogłabyś ze względu na to że pracujesz w takiej klinice nieraz zrobić coś dobrego doradzić znasz temat lepiej niż my tu wszystkie razem wzięte Zamiast pluć jadem nie lepiej skoro już piszesz pisać coś konstruktywnego? Przecież i tak na nas wrażenia nie robią twoje obelgi przecież i tak nie zmienimy swoich decyzji Przecież i tak nie bedziemy się przez to czuły gorsze To są nasze decyzje Wszystkie już zderzyłyśmy się ze ścianą niezrozumienia ze strony czy to lekarzy czy rodziny czy społeczeństwa Trwamy w tym dalej i trwać będziemy niezależnie od tego co Ty o tym wszystkim myślisz i co tu nam napiszesz Więc może przydaj się do czegoś pada tu mnóstwo pytań na które zapewne znasz odpowiedź i odpowiadaj po co siać tu nienawiść czy ty faktycznie jesteś aż takim złym czlowiekiem jakiego tu pokazujesz? Ja wierze że w każdym czlowieku jest dobro ale ważne żeby to dobro było nad złem a nie odwrotnie Jeżeli widzisz że ktoś tu przesadza i wiesz że nie ma racji Czemu nie napiszesz spokojnie nie wytłumaczysz tylko od razu obrażasz po co? Jest na pewno mnóstwo tematów których my nie rozumiemy jako pacjentki Widzisz ja np ostatnio dopiero dzieki pewnej dziewczynie z innego forum pojełam dlaczego wiecznie są w tych klinikach obsuwy z godzinami i trzeba czekać Napisała mi bardzo mądre zdanie " wypadają nie zaplanowane zabiegi jak np transfer i trzeba mieć trochę cierpliwości bo kiedyś Twój tranfer wejdzie między umówione wizyty - trzeba cieszyć się że ktoś właśnie doczekał się swojego czasu" miała rację na następnej wizycie czekałam cierpliwie i jeszcze tłumaczyłam mojemu M który się denerwował że to tak jest i będzie i trzeba cierpliwości Widzisz każdemu można wszystko wytłumaczyć trzeba tylko chcieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pingwin123
Wiem betę zrobię 1.08. I tego terminu się trzymam. Ale za głupotę trzeba płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiciolka dziękuję :* ja Ciebie również mocno przytulam i podziwiam determinację 12 IUI? masakra Kochana wiem to ciężkie IFV z nasieniem dawcy... mam koleżankę z innego wątku która właśnie jest w stymulacji Bardzo silna Kobietka z niej Wierze że i Ty poukładasz sobie to wszystko w główce i z M dojdziecie do wspólnych wniosków dla Was najlepszych Znajdziecie siłę i będziecie walczyć dalej :) Gość Hexe rozwalił mnie Twój wpis :) ośmiałam się czytając go jak głupia :) Pingwinku spokojnie i cierpliwie czekaj na betę Odgoń złe myśli one i tak nie pomogą Trzymam kciuki!! A ja Dziewczynki dziś z lepszym nastrojem i pokorą przyjmuję wszystko co mnie spotyka Bo zawsze spotyka mnie to czego się w ogóle nie spodziewam :) durny los ale zawsze jakiś wiec głowa do góry cyc do przodu i jedziemy dalej Ten czas poświęcam na reperowanie zdrowia spędzanie miło czasu i badania które i tak chciałam zrobić Niekomercyjnie pewnie nie podejdę bo na ten czas nas nie stać na taki koszt więc mam nadzieję że się jednak uda ale gdyby nie... będę próbować jeszcze naprotechnologii lub będziemy się starać o adopcję Jeszcze zobaczymy Nie załamuję się bo widocznie tak ma być Pytanie do Was jakie badania zrobić? na pewno chcę toksoplazmozę bo miewałam kleszcze ale co jeszcze jest ważne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pingwin123 - zupełnie niepotrzebnie się zestresowałaś. Napiszę na pocieszenie ... zrobiłam sikańca przy becie ponad 400 i uwierz pokazał ledwo drugą, jasną kreskę ... dlatego po 2 transferze zrobię najpierw betę i to dopiero w 11 lub 12dpt. Wcześniej tylko i wyłącznie wizualizacja zdrowo rozwijającej się ciąży i 2 plastry świeżego ananasa dziennie :D o Kisiolka - :) ... oby teraz poszło już wszystko zgodnie z Waszym planem. o Znowu dopadła nas prowokacja ... rany jakie niektórzy ludzie prowadzą nudne życie. Do gość ... kobieto, fakt iż masz córkę nie czyni cię lepszą osobą. Ja mam syna (ciąża naturalna) i absolutnie nie uważam, że dzięki temu jestem bardziej wartościowa, ani nie czuję się "wybrakowana", bo w 2 ciążę naturalnie zajść nie mogę. Asia858 - dobrze napisała, lepiej doradziłabyś kobieto odpowiadając na nurtujące nas pytania. Pamiętaj, że czyny świadczą o człowieku. Skoro nie masz takiego problemu jak my, a z wpisów wynika, że pomocą służyć nam nie będziesz, to przynajmniej nie wyżywaj się w tak prymitywny sposób. Zdecydowanie lepiej zrobisz poświęcając czas spędzony na śledzeniu wpisów własnemu dziecku :) A co do dofinansowania o które tak bardzo się pieklisz ... jeśli tak bardzo ci szkoda i kłuje cię w oczy, że część z nas z takiej pomocy korzysta ... sama zgłoś się do programu :) może wtedy nie będzie Ci żal :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Azzurro
Kiciolka- dobra decyzja, bo za pieniądze z tych inseminacji miałabyś juz in vitro, no chyba że robiłaś na nfz. Mi lekarz w Gamecie powiedzial że razem z lekami po refundacji, bo to akurat Ci przysługuje całość wyniesie 9 tyś, pewnie dojdą do tego jeszcze koszty leków po transferze. Asia585- w wiedzę tej pani to bym wątpiła bo jej poglądy o in vitro świadczą raczej o ciemnogrodzie totalnym, raczej tu dziewczyny mają większą. Pingwin- niepotrzebnie ten test robiłaś, choć rozumiem że ciekawość zaważyła. Jednak o nim nie myśl bo to naprawdę za wcześnie, prędzej juz by beta mogla coś pokazać Szmacioszka- wiedziałam że będzie dobrze. Myślę że ta amniopunkcja jest zbędna, skoro nie ma wyraźnych powodów, tylko wiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MH1
~~~Darkness ja moge z czystym sumieniem polecic hyundai i30 i i40. Oba bardzo dobrze sie prowadza, sa fajnie wyposazone i cena jest niezla. ~~~Nadzieja oby bylo w koncu dobrze. ~~~Piksi mam nadzieje ze antybiotyki pomoga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malena5,Marenka :) trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda 7814
Kiciolka-wyniki moje meza to 0 plemnikow a jednak biopsja sie udała,nie było ich duzo ale dały rade. Hexe -super wpis ☺ Nadzieja - co u Ciebie jak sie czujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pingwin :-) głupolku ;-) Czekaj do 1-go ... Darkness uwielbiam ostatni akapit Twojego wpisu :-P Asia,Kiciołka,MH1, :-) Kkahha moze i racja ze od żelu, ale wczoraj już bylo czysto i dzis znów na papierze, a usg dzis nie miałam, no nic jutro powinien byc wynik posiewu .. Kiciolka no wlasnie czemu oni nie spróbują tej biopsji jak pisze Magda .. Magda u mnie lepiej dzis juz tylko leki rano i będą wieczorem po poludniowe odstawione bo dobrze sie czulam, juz mnie ogonówka boli od leżenia ;-) ale co tam Julia jak po badaniu ? pozdrawiam wszystkie dziewczęta Nadzieja78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pingwin czekaj na betę na test za wcześnie. Nie ma sensu robić biopsji bo zbyt wysoki poziom hormonów i by coś było to mało relne. Zresztą mój mąż miał bardzo duże wady od dziecka i nic z tym nie było zrobione lekarze sami mówia,że za późno na cokolwiek a wina rodziców wielka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiciolka jak tak to tak ;-) i tak będzie git czuje to ! Nadzieja78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, bardzo dziękuję za słowa otuchy :-* Dzisija w nocy mocno mnie bolało, teraz leżę i stram sobie wmawiać, że to kropek się mebluje. x kiciołka, raju...12 aid, Ty to masz zdrowie Kochana... Ja siadłam psychicznie po 5 iui... Jak już zaczniesz przygodę z ivf, to leci szybciutko :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Kiciolka, chylę czoła przed ilością prób, które podjęłaś. Bardzo dzielna z Ciebie kobieta!!!! a teraz trafisz pod dobre skrzydła, zrobisz badania i ani sie obejrzysz, a bedziesz się cieszyć pozytywną betą :) z całego serducha CI tego życzę :))) *Nadzieja, dużo zdrówka! *Julka, mam nadzieję, że masz się dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie odpisujmy na głupie zaczepki jakiś anonimowych gości po co zapychać forum takimi śmieciami jak ich wypowiedzi. Lepiej zgłaszajmy i może się im znudzi. xx Nadzieja78 - jak się czujesz? Lekarze mówią coś? Oby było już teraz tylko dobrze. xx pingwin123 - wyrzuć wszystkie sikańce jakie masz w domu i zaopatrz się w nie dopiero jak będzie odpowiedni dzień do testowania. Po co Ci dodatkowe stresy? xx Asia858 - Asia przytulam :( Ale pamiętaj że nawet po największej burzy wschodzi słońce. Tak będzie i u Ciebie.Po tych wszytskich problemach na pewno w końcu spełni się Twoje Marzenie :) xx darkness77 - jak Twoje samopoczucie? xx Szmacioszka - 3mam kciuki za dalsze powodzenie :) xx Malena5,Marenka - powodzenia dziewczyny. Musimy być dobrze. Swoją drogą 25 komórek niezły wynik :) xx julia83 - a jak tam u Ciebie? Jak dzisiejsza wizyta? xx Ja dziś zostałam zakwalifikowana do IVF. Krótki protokół. Lekarz zastępca powtórzył mi dziś wyniki i wyobraźcie sobie że stwierdził że moje jajniki pracują jak kobiety przed 40. Mam mało pęcherzyków jak na 27latkę bo tylko 6 póki co. TSH ponad 3, prolaktyna ok 40, a FH ponad 13 - a powiedział że powyżej 15 już nie kwalifikują więc ledwo się załapaliśmy. Ale generalnie z dokumenatcją też nam trochę pomogli przykombinować i nie robili problemów więc z tym fajnie. Będę stymulowana Puregonem 200jm. dodatkowo dostałam leki na tarczycę i prolaktynę. W środę 5.08 mam wizytę podglądową i ok 9 sierpnia pewnie punkcja. xx Powodzenia wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Szmacioszka
Asiuleczkaj, tempo masz jak Pendolino, powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pingwin123
Macie rację dziewczyny. Tylko niepotrzebnie się zestresowalam. Wiedziałam że tak będzie ale ciekawość ludzka nie zna granic. Nadzieja trzymam cały czas mocno kciuki. Wszystko będzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
asiuleczkaj czyli caly czas w Bocianie jesteś ? Naprawdę idziesz jak burza, i dobrze. Jednym jest pisane taka jazda bez trzymanki a drugim żółwi spacer ale każda sie doczeka. Nadzieja78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gościu zycze Ci duzooooo zdrówka, bo na takich jak Ty to z miłoscia trzeba bo nie zaznałaś chyba jej w dzieciństwie i boli Cie ze kobiety które niestety nie moga miec droga naturalna dzieci tak bardzo ich pragna i darzą ich miłoscia bezgraniczna. Naprawdę zycze Tobie wszystkiego dobrego , bardzo przykro sie czyta takie komentarze, az łza sie kreci w oku nazywając dzieci z ivf "takim czyms"- pamietaj!nie krzywdz ludzi bo kiedys ktos wyrządzi ci krzywdę i to 1000 razy wieksza wtedy siadziesz i przeanalizujesz co zrobiłas nie tak w zyciu ze tak sie stało, choc oczywiscie Ci nic złego nie zycze justyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po dłuższej nieobecności! Czytałam na bieżąco, ale z komórki i nie było czasu osiąść do kompa i odpisać! x Na wstępie bardzo się ciesze Nadziejko z serduszka :) trzymaj się tam dzielnie!!! Oby było już tylko lepiej! x Kiciołka - bardzo sie ciesze ze mimo 12 nieudanych aid działacie dalej!!! bardzo ci kibicuje! x Julka - daj znac jak po histero x Asia, przesunie sie o miesiac ale zobacz jak jestes blisko! Sprobuj zadbac o psychike bo sily ci bede jeszcze potrzebne, a i w ciazy moga cie spotkac rozne niespodzianki (czego ci oczywiscie nie zycze, tylko pieknej spokojnej i bezproblemowej ciazy :) x Zosiu :) zawsze rycze przy wpisach od ciebie :)ciesze sie ze mimo problemow z jelitami (oby poszly precz) masz takie pozytywne doświadczenia :) x Merenka :) ale super poczułaś ruchy :) ja jestem dzis w 14 i 4d i czekam z niecierpliwością na ten dzien :) x agusia - czekamy na wiesci o pieknych zarodkach :) odpoczywaj x Malena trzymam kciuki zeby twoja historia była podobna do Merenki :) x Pingwin - trzymam kciuki i czekaj do 1 - go :) x Gosc Szmacioszka - ja bym amnio nie robiła ....jednak jest ryzyko utraty malenstwa 1/100 o ile sie nie mylę.....badania u genetyka wyszly dobrze jak mówisz ze jesteś w wieku zwiększonego ryzyka to 1:3500 to dobry wynik moim zdaniem.....to ty bierzesz tyle estrofemu?? ja mialam caly czas 3x1 ale od 10 tyg z niego schodziłam.... x Biedrona ananasowa :) i inne klujace sie trzymam kciuki :) x MiśkaD - od ciebie czekam na dobre wiesci tak jak od Zosi D i sie doczekam! Znamy :) sie juz nie od dzis i czekam razem z Tobą :) Fajnie ze zajmujecie sie przyjemnosciami :) x Girszanka :) życzę szybkiego i bezbolesnego porodu :) czekamy na wieści :) x Piksi dzieki za wywolanie :) mam nadzieje ze antybiotyk zadziała (w przypadku mojej kolezanki tak bylo) i wyniki sie poprawia! x kahha - jak ten czas leci :) u kogo bedziesz robic genetyczne?? ja na połowkowe (bo genetyczne robilam u swojego gin) będę chyba robić u Puacza z Polnej x A u mnie 1 weekend u rodzinki, 1 bardzo mile spotkania z rodzina (niektórzy widzieli mnie 1 raz w ciąży :) jestem w 14 tyg i 4 dzień, brzuszek lekko zaokraglony (ale jak ktos by mnie nie znal to by nie widzial :) jak to u mnie sie śmieją ze mam zawsze wklęsły wiec teraz juz go widza :) wizyte mam rowno za 2 tyg....poprzedna 2 tyg temu i juz bym chciała zobaczyć czy z maluszkiem wszystko ok.....moja najdłuższa przerwa w badaniach, czuje czasem lekki niepokój (niby juz ma te kilka cm i fika a nic nie czuć :) ....w końcu wyleczyłam gardło i obyło sie bez antybiotyku :) mnie boli brzuch tylko przy kichaniu....a czasem kicham 3-5 razy wiec klucie straszne....aaaa i z moich dolegliwości (mdłości całodziennych i wieczornych) zostały migreny z wymiotami tak raz w tygodniu.....boje się jak ognia bólu głowy bo wtedy nie ma zmiłuj....w poniedziałek miałam taki dzień... x Jak kogoś pominęłam to bardzo przepraszam, ale wszystkim bardzo kibicuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hexe uwielbiam Cię za wpis do gościa:) To prawda, mój M często mówi do mnie księżniczko i w ogóle mi to nie przeszkadza:) Agusia! Wow przebilas moje 23. Mam nadzieję że nadmiar zamrazasz, bo ja teraz tak zrobię jeśli będzie dużo, chociaż idę krótkim wiec pewnie nie. Justyna dobre:) Mam wrażenie że tacy "ludzie" nie uważają że robią coś złego jeśli jest to "w internecie". Wydaje im się że skoro nie wiadomo kto to , to jakby tego nie robił. Ja dopiero doszłam do siebie. Jak przyjechałam do domu to spać i właśnie się obudziłam. Długo trwał mój zabieg bo 45 minut. Teraz krwawienie. Lekarz do mnie przyszedł po zabiegu. Polipa nie bylo, ale podobno mój kanał szyjki macicy nie wygląda zbyt dobrze, jest za wąski i zbacza na lewa stronę. Lekarz mi go poszerzył cokolwiek to znaczy do nr 7 1/2. I opisał jak robic transfer, że po 1,5 cm kierować się w lewo. Nie wtem czy to coś pomoże i czy wcześniej mogło przeszkadzać. Miałam nadzieję że będzie polip :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Szmacioszka
DoReMiDo tak to ja biorę tyle estrofemu, ale czytałam, że nie ma przez to mdłości więc może dlatego całkowicie mnie ominęły. Teraz ez już powoli schodzę z wszystkich tabletek, za tydzień badanie hormonów i wtedy dr zdecyduje co dalej. Jeśli chodzi o amniopunkcję, to dostałam dziś zgodę do podpisania do domu i jest napisane,że jeśli w I trymestrze były krwawienia, to ryzyko jest zwiększone, więc jeszcze dobrze to przemyślę i w piątek idę na wizytę do nowego lekarza, który też ma certyfikat FMF i niech jeszcze zobaczy wszystko i zrobi usg. A co do bólu, to w tym tygodniu jest nie do zniesienia, nie mogę spać pół nocy, a kicham też non stop i tez boli. Oby do stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szmacioszka ciężka decyzja przed Tobą. Wynik wyszedl naprawdę ok. Doremido :-) Justynka :-) nie denerwuj się masz przesłodkie dzieci a ten tępy gość koło pielęgniarki nie stał, nie mówiąc o klinice i wiedzy o in vitro. Nadzieja78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×