Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość321

Mamy na CZERWIEC 2016

Polecane posty

U mnie tez 30 mm juz milion stron w necie przejrzalam i jak będziemy leżeć i się oszczędzać to nie jest tak źle ;) głowy do gory trzymam kciuki !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Gosc1987 gratki chlopca, czyli malowanie scian przed Wami :) nie zdziwi mnie wcale jak i na mnie spadnie nakaz lezenia... Te skurcze mam raz na jakiś czas, ale to ze z szyjka ostatnio bylo ok to nie znaczy ze za tydz bedzie... Bo wtedy zaczely mi się w niedziele a we wt bylam na wizycie.. Okaze się czy cos się zmieniło po 3tyg... Znów dostałam krwotoku z nosa... Chyba przesadzilam dzis ze swoim powerem.. No i do tego przeziębienie dolozylo swoje... Oby do wtorku za tydzien juz mi sie to nie zdazylo... Mila - a u Ciebie jak z tymi krwotokami!??? Bo chyba we dwie tu mamy z tym problem :( Co do swedzen, uciskow i pieczen... U mnie nic takiego sie nie dzieje, nie czuje z tym dyskomfortu... Ale za to czesto mam wrażenie jakby mi pęcherz popuszczal... :/ Pępek z kazdym dniem zanika coraz bardziej a i na brzuchu rosna mi wlosy... Jasne i miekkie na szczescie... Ale i tak masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I nowa strona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita 1244
Spokojnie, co rusz sa jakies promocje w sklepach wiec bez obaw :-) Ja w pierwszej ciąży krwawilam z nosa ale do krwotoku bym nie porownala. Krwotoku bymnie bagatelizowala... Cora znów o 5.30 pobudka na kupke.tak mi się dziecko przestawilo :-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Nikita - wiesz to jest w miare lekkie... No tyle ze ja potem sie boje... Wiec nic mialam dzis średnia.. We wtorek za tydzien pogadam z ginem moze mi cos pomoze.. Na stronach ciążowych czytalam i wszedzie uspokajaja ze to normalne i ze niektore kobiety maja tak i codziennie... Masakra... Codziennoe to chyba by mnie do wariatkowa wywieźli bo bym zeswirowala.. Z tego co wyczytalam to moje przeziebienie moglo tez sie do tego przyczynic i cisnienie... Ja cisnienie mam ok od poczatku takie samo tyle ze jestem strasznym nerwusem.. I czasem mnie za bardzo ponosi... Wczoraj przypuszczam ze przezuebienie i zmeczenie no i katar... Ale ostatnio to typowo nerwy... Bo sie wsciekalam do tego stopnia ze az do placzu i utraty tchu... Wiec nic dziwnego ze krew ktora juz i tak jest zwiększona i plynie z wiekszym cisnieniem to musiala az dudnic we mnie... No i przypuszczam ze to calkowite wykluczenie miesa tez duzo daje :( Nic, musze jakos sie wyciszyc tylko jak to zrobic jak w ciazy ja potrafię wpasc w szal bo np mam brudny blat w kuchni... :/ nic to, pogadam we wtorek za tydzień zobacze co mi ginek powie a do tego czasu wlaczam tryb oszczedzania, uspokajania sie i oby do wizyty... W najblizszy wt mam badania krwi, moczu to sie okaze czy wszystko jest ok... Nikita a jak z Twoja przepuklina??? Ustalo czy dalej Ci daje do wiwatu??? Powiem Wam ze w zyciu nie przypuszczalam ze ciaza bedzie az tak ciezka... A tu kazda z nas ma jakies przygody.. Jak nie parcia to zaparcia, krwotoki, przepukliny, żylaki, problemy z szyjka itp... Trudno uwierzyc ze "ciaza to nie choroba"... No nic, byle szczesliwie do konca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita i Bezzka ja też mam to samo z kroczem, i dodatkowo mnie bolą te kości w tyłku. To podobno właśnie efekt rozluźniania się spojenia łonowego. Ale lekarz mnie uspokoił i powiedział, że dopóki boli tylko przy chodzeniu to jest to normalne. Jak zacznie boleć nawet w czasie wypoczynku/leżenia to trzeba będzie myśleć co dalej. Może poboleć pare tygodni a może dokuczać do końca ciąży. Bezzka to jest własnie takie uczucie jak po jeżdżeniu na rowerze z niewygodnym siodełkiem :) Co do szyjki to ja 2 tygodnie temu miałam 44 mm więc chyba nie jest źle. Ciekawa jestem co będzie na następnej wizycie, za kolejne 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj w pepco takie wyprzedaze ze aż się wyjść nie chciało ale kupilam tylko śliczny komplecik dla malej królewny i dalam sobie spokój. Niestety u mnie czasem i spojenie łonowe boli i plecy jak przy bolesnym okresie jak nie urok to sraczka tfutfu dziś czuje się dobrze,nic nie boli,nic nie przeszkadza lezymy i oglądamy dzwonnika ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Justek to wizyty masz raz na miesiac? Ja juz bym chciała zeby zaczal sie ten czas ze wizyta raz na 2tyg... Bo mam co, 3... I tak mi sie strasznie dluzy... Teraz im blizej prenatalnych tym bardziej sie boje ale i z drugiej strony ciesze bo malego juz nie widzialam 9 tyg.. Gosc1987 - ciekawe czy mi potwierdza chlopca, bo jak tak to wyjdzie ze coś jest w tym "chinskim kalendarzu plci". Bo my ten sam wiek i miesiac zaplodnienia:) Nie wiem czy to widzialyscie na necie... Wymyslili sobie ze wiek kobiety i miesiac zapłodnienia ma wplyw na plec dziecka. To tak dla relaksu :) Powiem Wam ze sie usmialam.. Przegladalam ceneo pod kątem malucha i z ciekawosci gadzety dla dzieci... Czego czlowiek nie wymysli... "ochraniacz na glowe dla dziecka w czasie nauki chodzenia".. Albo wanienka ktora jest tak naprawde wiadrem! Nie wyobrazam sobie mycia malucha w takim czyms... Albo jakies dmuchane kółka do zakladania dziecku na szyje do kapieli ze w ten sposob plywa.. Dziecko na zdjeciu uśmiechnięte ale ciezko mi uwierzyc ze to jest przyjemne, zdrowe i bezpieczne dla takiego malucha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita1244
Gościu czerwiec jak wstaje to od razu bol i po chwili chodzenia uwypukla sie :-\ nie dość ze przepuklina, zylak sromu to jeszcze tyje jak szalona. 30dkg na dobę ostatnio :-( czuje sie dzis mega nieatrakcyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justek, Rozefi i pozostale dziewczyny, odpoczywamy w takim razie :) chociaz mnie ciagnie do buszowania po sklepach dziecięcych ;) GoscCzerwiec ja mam to samo z pecherzem :( nosze wkladki. Jak wstaje z kibelka, wydaje mi sie ze juz się wysikalam a tu za chwilę wylatuje kolejnych kilka kropelek, najgorsze ze nie ma się na to wplywu.. Dziewczynki jakies plany na walentynki? My z mężem chyba wybierzemy się na jakis dobry obiadek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gratuluję synusia!! Nic się nie martw, będziesz polegiwac to będzie wszystko dobrze... Co do skracających szyjek to dziewczyny naprawdę trzeba się oszczędzać...mam kilka koleżanek, które miały problemy ze skracajacymi się szyjkami i jak pofolgowaly kończyło się tak, że albo musiały lezec w szpitalu albo kończyło się przedwczesnym porodem. Ja staram się duzo polegiwac i juz nawet nie robie pewnych czynności mimo, że mam długa szyjke...i tak jak Gość pisze nic nie wiadomo jak to będzie wyglądać na nast wizycie. Poki co plamien nie mam, wydzielina ok.. Jestem dobrej myśli! U mnie z kroczem, miednica i kością ogonowa tez jest problem...boli napiera, chodzę jak polamana... Czasami czuje się z tym jakbym miała 100 lat!! :( z kością ogonowa to jak pisałam mialam juz problem wcześniej, przed ciaza... Ot tak mnie kiedyś zaczęła bolec.. A teraz dodatkowo dochodza te uciski... I jeszcze rwa kulszowa lubi mnie lapac:( Ale pocieszam sie, ze juz 25 tydzień mi leci :) Kochanie miłych Walentynek Wam życzę i mnostwa milosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoscCzerwiec27 ja tez sie usmialam z tych kalendarzy plci ale o dziwo u mnie sie sprawdzilo hehe. Nikita to pewnie woda Ci sie gromadzi, tluszczu tak szybko by nie przybywalo. Powiedz lekarzowi i poczytaj w necie jak zmienic diete, ogranicz sól.. kolezanka tez tak puchla i musiala miec diete zupelnie bezsolna. Pocieszajace jest to ze woda zejdzue Ci moment po porodzie, górzej z tluszczykiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita1244
Oooo a propos siuskow to ja mam teraz wysilkowe nietrzymanie moczu żeby bylo kolorowo :P kichnę kaszlne zaśmieje sie i siusiu w majty. Jestem taaaka z******ta w tej ciazy :D byle do 38 tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czerwiec27 U mnie w chińskim wychodzi chłopak, z obrączki wychodzi chłopak - z tą obrączka to jaja bo u męża nad ręką wychodzi że teraz chłopak i u mnie tak samo, U mnie nad głową i u córki obrączka kręci się w kółko a u męża I nad brzuchem wachadelko :-P A i tak na USG potwierdzona dziewczyną :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
Dzieki dziewczyny za gratuluje;-) Tez patrzylam na ten kalendarz;-) Ale teoria ze jak sie kocha przed owulacja to bedzie dziewczynka upadla;-) Nie mamy wyjscia trzeba sie oszczedzac tak nas wczoraj lekarz nastraszyl wczesniejszym porodem ze masakra. Wrocilismy do domu to sobie pobeczalam a dzisiaj juz wzielam sie w garsc. Gosc czerwiec27 czeka meza wiosenne malowanie pokoiku, na szczescie roz jest taki delikatny ze latwo go bedzie przemalowac. Dziecko rosnie jak na drozdzach ma juz 500 gram nawet lekarz sie zdziwil ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Czyli ogolnie wychodzi ze wszystkie mamy "wesolo" :) Nikita nie martw sie waga.. To napewno woda... Ja powiem Wam ze duzo pije a i tak wydaje mi sie ze tych 2litrow dziennie nie wypijam... No w sumie z zupa to pewnie tak.. Najgorsze ze na wode mineralna jako wodę w ogóle patrzec nie moge, czas chyba robic dzbanki z kompotami owockowymi i tyle.. :) Aaa dziewczyny czy w zwiazku z tymi skracajacymi szyjkami to od razu zakaz zblizen??? Jak to wyglada... W sumie pytam teoretycznie, bo fizycznie to ja teraz jestem istna niewydy/mka... Ani zdrowie ani nastrój... Ja walentynek nie obchodze, a raczej obchodze caly rok wiec 14.02nie jest wyjatkowy dla mnie. Ja sie smieje ze walentynki u nas 24.02 na prenatalnych beda, jak za wykwintna kolacje 300zl (bo z plytka) i oby maly prezencik byl zdrowy :) cała reszte to mam gdzies gleboko :) U mnie mały od rana wojaże... Wydaje mi sie ze on czuje kiedy ja sie martwie i wtedy zaczyna kopac... Dzis rano po ciezkiej nocy wczorajszej zistalam zaraz skopana:) no a chwilę temu wykopal mnie do kuchni na sniadanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Gosc1987 - a ile ma cm??? :) mnie to zaswsze wzrost tych malych kruszynek fascynuje :))) nie plakaj, bedzie dobrze... Kurde, musi!!! Jutro zaczynamy 22 tydzien!!! :)) niech rosna małe fasole w siłe!! :) ja z mezem mysle o malowaniu szafy lub oklejeniu na kolorowsza bo jest taka nie dziecieca... Szkoda ze nie pomyśleliśmy przy zakupach o tym rok temu hehe. No ale nic.. Ciagle sie zastanawiamy jak to bedzie... Ja sie smieje ze może byc placzliwy i niegrzeczny byleby byl tylko zdrowy bo z cala reszta latwiej sobie poradzic... :) Widocznie płeć to loteria i tyle... Ja Dorka z tych pierścionków to nie pamiętam... Dlugo w ogole nie chcial drgnac, a potem nie pamiętam co wyszlo... Ale wale to, nigdy wiecej bo potem czlowiek sobie wkreca... Ja przez to nie wahanie wkrecalam sobie ze dlugo bede sie starac... I po co to bylo, ja jednak wole oddac sie losowi i wizji "co ma byc to bedzie"..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do kalendarza chińskiego! to ja chyba powoli zacznę w niego wierzyć bo w moim otoczeniu praktycznie wszystkim się sprawdza!! :P tam też trzeba brać dokładny wiek w momencie poczęcia. Jak zbliżenie było w maju a w czerwcu kończy się np30 lat to wpisuje się 29 :P i ten kalendarz ma 28dni!!wiec jak poczęcie było np 30 to juz nast miesiąc bierzemy pod uwagę :D taka mala ciekawostka ;) Pierścionki pamiętam dokładnie!!! 4 cory mi wyszly haha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny,lezace i chodzace. Ja czuje sie jak emerytka. A glowny temat w domu to szyjka,boje sie ze jak pojde za 2 tyg to jej nie bedzie (taki wkret mam ) Sniadanie w lozku zaliczone no i lezymy... Dzisiaj mamy swoje swieto zaczynamy 22 tyg. Milej niedzieli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bezzka twoja szyjka w sumie także na zakupy możesz się wybrać spokojnie :) Justek007 u ciebie tez rozmiar do pozazdroszczenia ale uważam bo z bliźniakami to nie przelewki. Kalendarz chiński i u mnie się sprawdza :) Goscczerwiec27 zakaz zbliżeń bo wtedy niestety macica się nadwyreza i może dojść do skracania szyjki :/ także posucha :P U nas tez walentynki cały rok ale celebrowac ten dzień lubię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goscCzerwiec27 - Na razie roznie to bywa zazwyczaj je mam jak sie przemecze na kolejnej wizycie powiem mojemu gin a to konkretny facet wiec pewnie da mi wyczerpujaca odpowiedz na ten temat. NO i pobolewa mnie brzuch nie wiem czy to skurcze czy jakies inne bole poniewaz to pierwsza ciaza i nie wiem co i jak sie objawia ale nastapilo to w piatek a wczoraj jak podnioslam ziemniaki w 3l wiadereczku to mi cos strzyklo i sie zaczely pobolewania co jakis czas i tesciowa powiedziala ze jak mnie zobaczy ze dlugo urzeduje w kuchni to za uszy mnie wyciagnie a tesciu dal reprymende ze mam uwazac bo jest wszystko dobrze a zle sie szybko zrobi i mam dbac o jego wnuczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gośćCzwerwiec do tej pory miałam wizyty co 4 tygodnie, teraz też mam przerwę między wizytami u swojej gin 4 tyg ale równo w połowie (po 2 tyg) miałam wizytę w klinice u innego lekarza + prenatalne. Podejrzewam, że teraz mi gin zwiększy już częstotliwość wizyt bo podobno przy tej pępowinie dwunaczyniowej się częściej podgląda maluszki. Mi też się wydaje, że dzieci czują nasz nastrój. Wczoraj jak tak przeżywałam tą pępowinę i całą wizytę, byłam zdenerwowana i płakałam to zaraz mnie oboje dzieci skopało porządnie. Dziś w nocy i rano też nieźle tam dawały. Teraz już spokojniej siedzą, może przerwa na drzemkę? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
-Rozefi czyli ogólnie lipa niezla z ta szyjka... To ja wole juz nic nie robic, bo sie obawiam tego ze za tydz czeka mnie rowniez oficjalny zakaz i nakaz leżenia.. No nic, byle wytrwac szczesliwie. -MamaJasia- ja to licze od pon ze 22tc :) wiec w sumie w 4na tym samym wozku jedziemy:) z ta sama data... -ja dzis jakis mega spokojny dzien mam... Chyba po tym burzliwym wczoraj.. Radio, krzyzowki, oczy mi leca... Dobrze ze obiad zrobiony... Lenistwo w pelnym rozkwicie :) dobrze ze niedziela to tydzien jakos zleci:)) Ktoras z Was o pepco pisala... Ja chyba sobie do pepco wdepne juz w najblizszy wt.co prawda przed prena będę ale mam blisko od osrodka a może beda wyprzedaze jakies i cos wyhacze w neutralnych barwach. Choc ja jestem przekonana ze bedzie mały siurek.. Bo raz ze dali 80%,a dwa ze mi sie śniło przed 1wszymi prena... Zreszta nawet jak, to mała kobitka tez może latac w śpiochach w samoloty hehe... :) Dziewczyny a jak to jest z mlekiem... Hmmm... Bo z zalozenia chce karmic piersia.. Tyle ze wiadomo-nie wiadomo czy bede od tak miala pokarm... Czy do szpitala juz trzeba ogarnąć jakies mleko sklepowe i butelki?? Może moje pytanie glupie ale pojecia bladego nie mam, wiec mysle ze te ktore kolejny raz beda mamusiami cos zasugeruja??? I jak tak to ile butelek, jakie mleko kupic? A te podgrzewacze i wyparzacze do butelek warte zakupu czy tylko chwyt marketingowy? Jak to oceniacie? :) no i jakie smoczki polecacie i ile?? 2?? [troche uciekam od tematu wszelkich schorzeń i bolaczek ale nie ma co, zacznijmy sie w koncu cieszyc a nie tylko martwic]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć dziewczyny. Sama rodzilam w czerwcu :) mam do.sprzedania zestaw ubranek dla chlopca w rozmiarach 56-74, ktory starczy na pół roku. Jest idealnie wpasowany w wiek waszych przyszłych dzieci. Można go obejrzeć tu: http://olx.pl/i2/oferta/zestaw-ubranek-dla-chlopca-56-74-cm-i-pozyteczne-dodatki-CID88-IDdVwlH.html Mogę jeszcze dorzucić koło do połogu oraz takie osłonki do karmienia. Mam też matę tiny love move and play, która możecie zobaczyć tu: http://olx.pl/i2/oferta/mata-edukacyjna-tiny-love-gimnastyka-dla-bobasa-move-and-play-CID88-IDdxPSD.html Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie musisz do szpitala jak cos to sami dokarmia spokojnie ale butelki do domu kup :) ja mam podgrewacz bo szybciej jest zrobic mleko :) jak niemialam podgrzewacza to woda przegotowana w dzbanku a goraca w termosie zeby szybciej bylo :) powiem wam ze kp to jednak wygoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
-Justek-czyli nie tylko mi sie to wydaje ze małe sa tak cwane ze wyczuwaja... Ja to juz myslalam ze sobie wkrecam bo to nie możliwe ze ja sie martwie a tu kop... Ale te kopy sa wtedy takie ze ciezko sobie je by bylo "uroić":) oststnio to tak sie ulozyl ze mi kopal w dół jakos, ze nyslalam ze zaraz mi noge z macicy wystawi i da pazokcie u stop do obcięcia:) -Mila-czyli dowiemy sie niebawem. Albo Ty pierwsza albo ja u gina, ciekawe czy beda miec te same teorie na temat tych krwawien... A co do uwazania to ja wczoraj wpadlam w szał w sklepie bo malo bralowalo a bym wywalila orła na podlodze... Skonczylo sie tylko tym ze coś w pachwinie nadwyrezylam na szczescie przeszlo po pol godzinnym lezeniu... Spozywczaki to moja zmora, strasznie mi sie tam nie chce chodzic.. :) Ci Twoi tescie to z Toba jak z jajkiem :) wez sie poloz, wez lakier do paznokci, zawolaj i niech Ci manicure robia, bo powiedz ze Ty nie mozesz malowac bo za bardzo lakier wtedy wdychasz :) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My dzis 20 tc przez to mi ogolnie szybciej czas leci teraz odliczamy do 21 i tak caly czas . My jako sami jeszcze nic nie kupujemy jedynie co moja babcia nas wyposaża :-) A my za usg z filmem placimy za 3d - 180 zl a za 4d 240 zl i juz jewdno takie mamy a na nastepne lekarz kazal przyjsc na zwykle a pokaze nam cos wiecej i kolejny film bedzie :-) Chociaz tyle bo nasz gin niestety nie ma opcji drukowania zdjec troszke szkoda ale coz to nie jest najwazniejsze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×