Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość321

Mamy na CZERWIEC 2016

Polecane posty

Gość Mila0256
No juz sie staram nie dzwigac ciezkich rzeczy :-) Choc toreb np z napojami maka czy cukrem nigdy nie dzwigam bo moj M na to nie pozwala ... No najgorzej nie jest ale ja lubie jednak czuc smak potrawy , Zupe jeszcze doprawie ale kotleta upieczonego juz nie ... Moj M co nie gotuje bo nie lubi ale jak go poprosze bo nie mam sily sama tego zrobic to zrobi lepsze niz nie jedna z nas w domu i mimo tego ze nie potrafi ale przyjdzie zapyta co i jak i nawet nie zle mu to idzie :-) My dzis na raty tylko golabki rbimy juz nie moge sie doczekac konsumpcji bo bardzo lubie golabki a jeszcze odpiekane na patelni jak tak soki puszcza i kapustka zarumieniona mmmmm :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćant
Ja już też dzisiaj zaliczyłam test na tolerancję glukozy. Polecam kupienie sobie glukozy o smaku cytrynowym, nie jest taka straszna jak ta zwykła i po miesiącu brania tabletek tsh jest w normie, czyli same dobre wieści. Jutro już zaczynamy 25 tydz. i jestem w szoku, że już tak mało zostało nam do porodu. Czy są tu jakieś dziewczyny, które rodziły naturalnie, ale ze zniexzuleniem, jeśli tak, to czy moglybyscie napisać kilka słów o "wrażeniach"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Mama Małgosi - jesli lekarka Ci cos polecila to najlepiej sie dostosować... Tymbardziej ze polecala Ci pewnie pod katem tego zelaza... Albo dopytaj w aptece farmaceutke. Ja biore doppelhez mama, kilka dziewczyn bierze pregna plus czy jakos tak... Fajnie jak suplement ma w skladzie DHA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
Gosc czerwiec 27 zapomnialam nazwę s nie moge wejsc ani na pocztę ani allegro bo mi sie dziadostewo wiesza w każdym razie jest 3w1 w neutralnym kolorze ma pompowane kola i bardzo mi sie podoba mam nadzieje ze bede zadowolona;-) Ja z moim mezem nie mam problemow bo byl ze mna u lekarza nasluchal sie tego co ja i wystraszył bardziej ode mnie. Nic mi nie daje robic wczoraj obiad na dzisiaj ugotowal pozmywal a jak wroci z pracy ma sprzątać. A ja juz nie moge ulezec a myslalam ze tak dobrze ciaze przechodze:-( Niech mi tylko ktos powie ze ciaza to nie choroba i sie uzalam nad soba to pobije dziada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita1244
Juz po wizycie. Mój maly facet wazy juz prawie 650g :-) rączkę polozyl na czole i bylo wodac wyraźny odruch ssania <3 mam bardzo dużo wód płodowych. I okazalo sie ze to nie przepuklina choc tak wygląda tylko gigantyczny zylak wiec musze na to cos lykac. Moze peknac wiec trzeba uwazac. Zatrzymuje mi sie troszkę woda. No i skurcze sa konkretne, przy nim się robiły w gabinecie. Db ze są ale jak będą tak często jak w gabinecie to na kolejnej wizycie szyjka może byc juz baaaardzo skrocona. Wiec 3x dziennie magnez. Zrobil mi od razu z zaskoczenia polowkowe i z maluchem wsio ok wiec jestem mega szczęśliwa :-) aha i dokladnie 5kg na plus jak się okazuje. W czwartek 25 tydzień ciazy zaczynamy :-) glukoza w tyn tygodniu. Corka na drzemce jak wstanie lecimy do aqua parku a pozniej 120km do domku. buziaki Kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
No jakas plaga z tymi szyjkami Ty tez nikita musisz uwazac. Jaki magnez Ci lekarz polecil? Noi gratuluje to juz kawał chlopa;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
-Dorcia - najwaznuejsze ze z Twoim Tata juz dobrze :) teraz odsapnij i sie zrelaksuj :)) mnie to od razu drazni takie gadanie o robocie ze ktos wtedy a wtedy na L4.. Ja poszlam jak uwazalam a jak ktos lazi to niech lazi ale pozniej pie/przy ze ona do porodu lazila... No ok, mogla i urodzic... Zatluklabym chyba meza na Twoim miejscu :D strasznie mnie takie cos rusza... Faktycznie dziewczyna sie umeczy parzeniem kawy... :) asystentka profesora... Nawet nie wiedziałam ze takie sranowiska sa.. Rozumiem astst.dyrektora.. No coz :) -Gosc1987 - fajnie ze masz juz cos zamowione :) a nie pamietasz nazwy firmy? :) No wiesz bo to inaczej jak od lekarza uslyszal a inaczej jak Ty mowilas ze Ci zle.. A niech tez sie trochę pomartwia a nie tylko my w dzien i w nocy non stop:) -Nikita - no to super ze dzieciaczek caly i zdrow no i potezny juz :))) gorzej z Twoim zylakiem, no ale nic musisz sie oszczedzac i nic i tak na to nie wymyslisz teraz.. Oby do konca... -ja umeczona juz strasznie a w sumie nic wielkiego nie robilam... Chyba znow utne sobie drzemke bo nawet na krzyzowki sil nie mam :/ :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bezzka
Nikita jaki duzy juz Twoj chłopak! :) a dostalas jakis lek na te skurcze czy tylko magnez? Mama Jasia daj znać jak u Ciebie po wizycie. Dziewczyny wychodzi na to ze malo ktora z tego forum moglaby teraz normalnie pracowac z tymi naszymi przypadlosciami.. Ja dzisiaj zalatwilam wizyte u endokrynologa i zawiozlam zwolnienie dio firmy. Na miesiąc z glowy :) Zaszlam do galerii, nastawilam sie na jakies male zakupy ubrankowe ale szybko zrezygnowalam patrzac na ceny, no zglupieli! Chyba trochę rzeczy zamowie przez internet. A wiecie co? Dzis jestem w szoku bo bedac w sklepie miesnym nagle naszla mnie ocjota na kiełbasę! I w domu juz wtrabilam kawalek :D dziwne uczucie bo od poczatku ciazy nie moglam patzrec na mięcho ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Mamo Jasia moja szyjka to główny powód przeprowadzki do teściów. Mam tendencję do przedwczesnych skurczy, które ok. 30 Tc powodują, że chodzę z 2-3 cm rozwarciem . Wtedy jest strach, żeby wytrzymać do konca 36 Tc. Mój pierwszy syn urodził się pod koniec 36 Tc ale starsi mimo rozwarcia i zdumieniom lekarzy w terminie. Czuję, ze coś zaczyna się z nią dziać, ale wizytę mam dopiero 23. W 2 ciążach brałam fenoterol na skurcze, ale ok. 3 lata temu wycofali ten lek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita gratuluję dużego synka! :) Ja dziś musiałam się ruszyć i podwieźć teścia do lekarza, wracając zatrzymałam się na chwilę orzy pepco. Mówiłyście o przecenach. Niestety w moim pepco już niewiele przecenionych rzeczy zostało, ale i tak kupiłam parę sztuk ubranek. Zostawiłam tam trochę ponad 80 zł. Sporo to wszystko kosztuje. A ja muszę ubrać dwoje maluszków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Justek zamiast gromady ubranek kup suszarkę do ubrań. Te niemowlęce pewnie po godzinie byłyby suche. Mam elektroluxa, mogę polecić. Nikita to już niezła waga te 650g. Dorcia trzymam kciuki za Twojego Tatę, żeby doszedł do zdrowia. Pewnie teraz czekać go bedzie długa rehabilitacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Dziewczyny a odwiedziliście lokalne komisy dziecięce. Pewnie w każdym miescie takie są. Czasem można kupic rzeczy o wiele taniej a w bardzo dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nudy na pudy, strasznie niemrawy dzień, mój R poszedł do pracy także do pozna zostaje sama ,nic mi się nie chce... Jestem marudna ze chocho a na domiar złego gardło mnie coraz mocniej piecze i drapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Rozefi doceniaj to co masz. Mi 2 latek postanowił sprawdzić co się spuści w sedesie a co nie. Przyłapałam go na etapie płytki z muzyką jazzową później byla harmonijka. Zastanawia mnie co bylo wczesniej i co mu się spuściło. Tak czasami marzy mi się córeczka taka grzeczna, której nie trzeba gonić do lekcji i czytania książek. Co się nie rozbija o wszystko, nie kopie we wszystko piłką, że pól domu lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kawusi4 o masz... To sobie znalazł zabawę... Rzeczywiście juz wole moje nudne marudne leczenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
Gosc czerwiec27 wozek raptor firmy jackmar moja szwagierka ma taki i jest zadowolona. Mi tez sie nudzi strasznie a do tego mam ciagle brzuch twardy:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosc1987 sprobuj pobrac Buscopan na twardy brzuch, mi lekarz kazal brac 3x dziennie i jest mega roznica. Dzisiejszy wypad do firmy i do lekarza dal mu sie we znaki, padam. Od tego lezakowania mam coraz mniej sily ;) czuje ze wyprawke trzeba robic powoli tak jak niektóre z Was bo z czasem tej silyi energii będzie jeszcze mniej. Najchętniej zakupy chcialo sie robić na początku ciazy, bylo wiecej powera no ale kazdy odradzal, w sumie te 3 mies. byly ryzykowne ale CHCIAŁO SIĘ i lepiej sie myslalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakie to uczucie ten twardy brzuch? Pytam, bo nie wiem czy to co ja czuję to to, czy nie :D Tzn ja jak leżę to jest wszystko ok, ale jak wstanę to (nie wiem jak to wyjaśnić) cały czas czuję brzuch :D No nie wiem jak to napisać. Czuję że tam jest i że swoje waży. I wtedy jest trochę napięty ale to chyba tylko efekt działania grawitacji... Nie umiem się wysłowić... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justek007 najłatwiej wyczuc jak dotykasz brzucha, normalnie powinien byc dosc miękki, taki lekko 'galaretowaty' ;) a twardy od razu wyczujesz, próbując dotknac bedziesz czula ze jest napiety. Jak jest twardy mam wrażenie ze skora jest juz na maxa napieta i nue da rady jej bardziej rozciagnac a teraz jak po tabletkach mi puscilo to nagle czuje ze tej skory jeszcze jest zapas i jest jakby lzej, brzuch nie ciagnie. I teraz jak mala kopie brzuch bardziej sie rusza i odksztalca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
Bezzka a ten lek bez recepty mozna kupic? Justek jak bys miala twardy brzuch to nie mialabys wątpliwości czy to jest to. Ja leze i jak dotykam brzucha to czuje ze jest twardy i taki napiety lepiej Ci tego nie wytlumacze;-) W każdym razie ciesz sie ze tego nie masz;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bezzka dzięki za pomoc, ale w sumie to dalej nie wiem czy mój pasuje do opisu :D Niby jest trochę twardy... Muszę zapytać lekarza, ale wizyta dopiero za 1,5 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosc1987 tak jest bez recepty. Troche sporo kosztuje bo 10 tabl za 12zl, ja mam brac do nastepnej wizyty przez muesiac na razie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 18czerwiec
Widzę, że niektóre dziewczyny myślą już o wyborze wózka. Ja na razie typuje przez internet, bo jestem leżąca. Podoba mi się wielofunkcyjny Adamex , ten akurat widziałam i boję się, że jest za duży dla mnie,bo jestem niska. Wirtualnie ciekawie wygląda Baby Design Dotty. Może znacie jakieś ciekawe modele typu 2 w 1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Gosc1987 - fajny dyliżans :)) ja poki co obstawiam coneco elmo 3w1. Mysle ze bedzie jak na moje potrzeby ok :) jeden mam na oku uzywany (czerwono czarny) jak nie pojdzie to w kwietniu/maju kupimy:) a jak pojdzie to bede polowac dalej :) Justek zauwazylabys to :) ja mam tak ze ogolnie brzuch mam dosc "jędrny" skora napieta mega i taka piłka :) dzis uznalam ze albo on tak rosnie albo sie rozpycha i mialam racje... 92cm w brzuchu... A twardnienie lapie mnie od czasu do czasu i po chwili puszcza... I to sa te przeklete skurcze. Tylko ze takie twardnienie jest (przynajmniej u mnie) miejscowe... Ze nie caly brzuch tylko tak bardziej centralna czesc nad linia ewentualnego bobra:Pnie umiem inaczej Ci tego opisac :) no i na poczatku ja w ogole ich nie czulam, teraz jestem w stanie wyczuc ze skurcz łapie. Dziewczyny, powiem Wam ze padlam.. Maz mnie dopiero obudzil jak z pracy wyszedl... Upocilam sie jak glupia, od razu prysznic, ale czuje sie juz lepiej nieco.. Przynajmnien glowa przeszla bo gluty i flegma pewnie przed snem mnie dorwie... Jutro rano badania w laboratorium i strasznie sie boje... Tzn nie badan bo to mnie nie rusza, ale przychodni... Ciagle trabia o grypach, wirusach, ja juz jestem teraz w srednuej kondycji a w przychodni kumulacja wszystkich zarazkow :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja mamaJasia:) Jestem po wizycie,tragedii nie ma,ale szyjka troszke sie skrociła z 41 mm na 37mm, i zalecenia dalej oszczedny tryb (kanapa)na twardy brzuch 2x1 buscopan,3x1 magnez i 1x luteina.Kolejna wizyta za 2tyg. Malenstwo wazy juz 500g, i jest slodkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Jestem tu nowa muszę przyznać i nie wiem co by tu nabazgrać żeby się wprosić ale grzecznie:;) Cieszę się, że udało mi się trafić na tak świetne forum - teraz już nie będę umierać z nudów i mniej rozmyślać. Podobno 1 czerwca mam zostać po raz pierwszy mamą. Radość i lęk ciągle się przeplatają, ale myślę że jakoś razem damy radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
MamaJasia - super :))) ale te maluchy juz sa duze!!! :) no coz, oszczedzaj sie ile wlezie nie masz wyjścia, bedzie dobrze:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1987
Mama Jasia dobrze jest;-) U mnie jedyne 30 mm:-( Moja dzidzia w sobote tyle samo wazyla i tak mi sie duzo wydawało widocznie chlopaki szybko rosna;-) Dzieki Bezzka jak no spa z magnezem nie pomoze to kupie buscopan. Gosc czerwiec27 masz racje odpoczywaj jak najwięcej. Ty chyba pisalas o włoskach na brzuszku? Zauwazylam ze i u mnie pojawił sie taki delikatny meszek ciekawe dlaczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćCzerwiec27
Gosc1987 - tak ja o tym pisalam.. Czytalam w którejs ksiazce... To ponoc przez hormony w ciazy :) mam nadzieje ze do porodu nie stane sie malpa:)) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) tez bylam dzis w pepcko ale kupilam tylko pieluszki tetrowe i sobie koszule nocna :) wszystko ki sie rozowe podoba hahaha za tydzien bede mogla dopiero kupywac jak bede znac plec :) chyba pol sklepy wykupie !! Tez mam taki meszek na brzuchu :) dzis badania i zakupy i spalam w dzien jak nigdy taka zmeczona bylam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×