Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 1naszcykl

Mamy na LIPIEC 2016

Polecane posty

Gość jamarianna
Camela81, ja też w kółko sprawdzam, czy mnie bolą nadal piersi. U mnie było tak, że zaczęły boleć dopiero koło 9 tyg, wcześniej nic, zero. A u innych odwrotnie, bolą na poczatku a potem przestają. Dopóki nie krwawisz i nie masz silnych skurczowych bólów brzucha wszystko jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Camelia8, ja też w kółko macam się po cyckach i sprawdzam czy bolą. U mnie 10 tyg 5 dni, piersi bola od 8-9 tygodnia, wcześniej nic a nic. Miewałam mdłości, kreciło mi się w glowie, teraz już widzę, że jest tego coraz mniej, za to piersi rosną i bolą. U każdej z nas jest inaczej, często piersi bolą tylko na samym początku i pod koniec pierwszego trymestru przestają. Jutro mam kolejne usg i pobiorą mi krew na test pappa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
No i wyszło podwójnie, bo mi się pierwszy post nie wyświetlał. Wrr. Przepraszam za powtórkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość321
Hej Dziewczyny,wiec mam nadzieje ze tego testu Papp a nie bede musiala robic,tzn mam nadzieje,ze usg na prenatarnych wyjdzie ok.Wiec tydzien niepewnosci..czekam do 28grudnia..Pozdrawiam,milego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość321
Hej Dziewczyny,wiec mam nadzieje ze tego testu Papp a nie bede musiala robic,tzn mam nadzieje,ze usg na prenatarnych wyjdzie ok.Wiec tydzien niepewnosci..czekam do 28grudnia..Pozdrawiam,milego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamariamna
Gość321, na pewno będzie dobrze, obie musimy tydzień przetrzymać do tego usg genetycznego :) ja dzis kluseczke widzialam na usg kontrolnym, rosnie bestia, juz ponad 4,5cm :):):) wg usg 11 tyg 2 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Aleksandraaa26, trzymam kciuki, będzie dobrze! To są badania profilaktyczne, bardzo rzadko coś złego pokazują. Bądź dobrej myśli! Ale też Cię rozumiem, mam je za tydzień i gdyby nie to, że dziś miałam szybkie usg i widziałam żywe dziecko, to bym też świrowała... My po przejściach już tak mamy. Trzymaj się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izzi87
Cześć Dziewczyny... ja niestety dzisiaj przechodzę załamanie... Byłam na USG... 13t2d.... i niestety moje Maleństwo ma przezierność karkowa 4,5 mm.... dostałam skierowanie do poradni genetycznej... ale nie mogę się uspokoić.... nawet nie potrafię opisać jak strasznie się boję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Izzi87, nie powiem, że Cię rozmiem, ale wiem co to znaczy się bać i bardzo Ci współczuję. Badanie miałaś robione dość późno, może Maluch jest większy niż średnia, stąd taki pomiar? Moja kluska wyprzedza o 3 dni i też lekarz kazał wcześniej sprawdzić przezierność, bo może być po 13 tygodniu za duży. Zróbcie dalsze badania, żeby wykluczyć co się tylko da, trzymam kciuki za Maleństwo :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey kobietki :) Izzi87- Domyślam sie jaki musisz miec stres i obawy .. Ale cos Ci powiem. Mojej przyjaciółce na badaniach wyszło to samo.. Była załamana schudła przez to 3 kg.. Miała najgorszy scenariusz w głowie ( juz kiedyś tu opisywałam ) nawet lekarz namawiał ja do aborcji .. Co sie okazało .. Powtórzyła badania , test z krwi i dzidziuś zdrowy !! Dzis juz jest z Nami i ma 3 msc :) a wiec głowa do góry !! U mnie w rodz czesto zdarzalo sie tak ze kuzynki idąc na badania pierwsze miały diagnozę wskazująca na chorobę dziecka .. A po następcach badania okazywało sie ze wszystko z dzidziusiem jest dobrze !! Trzymaj sie mocno i bądź dobrej mysli :* Aleksandra jak tam u Ciebie po badaniach ?? Jamarianna / gość321- powodzenia życzę wam na prenatalnych :) trzymam mocno kciuki !!!:) u mnie dopiero 18-tego stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam ja juz po usg prenatalnym..Wszystko w porzadku z dzidzia :) mamy plytke z badaniem :) pieknie sie rusza,macha raczkami :)przeziernosc karkowa 1,1 czyli dobrze :) nastepna wizyta 5 stycznia :)Swieta bedą spokojne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja już po usg prenatalnym :) wszystko jest w porządku :) maleństwo ma wszystko na swoim miejscu , przezierność karkowa 1,7 , ma już 5,8cm i waży 28g :) przede mną jeszcze test Pappa ale to już po świętach ( wszystko na NFZ :) ) gość - masz rację te święta będą spokojne :) izzi87 - współczuję Ci, domyślam się co przeżywasz... ale może wszystko jeszcze się wyjaśni, bądź dobrej myśli, jesteśmy z Tobą :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny super gratulacje !!;) cieszę sie ze wasze badania wyszły dobrze !!:) a powiedzcie widać juz płeć dzidziusia ?? Kiedyś któraś pisała ze było widać juz dokładnie w tych tygodniach stad moje pytanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atydee
Hej u mnie sie wlasnie kończy 7 tydzień. Jestem na maksa zmeczona, ciągle bym spala. Męczą mnie straszne nudności. Poprawia sie tylko gdy cos zjem a jesc nie mogę na raz za dużo bo refluks :) hehhe ale ciesze sie. Mam ogromne piersi :) bola na maksa i nie pozwalam ich dotykać, ale wygladaja wspaniale (jeszcze za nim opadną ;)) poki co staram sie myslec optymistycznie. Mam niestety straszne sklonnosci do czarnowidztwa a dlatego, ze siedze w domu takie myśli sie nasilaj :( fajnie, ze was tu tak dużo! Będzie z kim pogadać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wakacyjna Mama
Witam, ja też dzisiaj po wizycie, dzidziuś machał rączkami i nóżkami, serduszko biło miarowo. U mnie 9 tydzień i czwarty dzień :) Mdłości mi się skończyły, za to mam dziwaczne zachcianki :) Typu: śledź, fast-food, cola :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Airina - ja jestem już w połowie 13tc i jeszcze nie widać. Lekarz mi powiedział że na 100% ok 20tc można stwierdzić płeć. Czytałam że chłopca wcześniej można potwierdzić niż dziewczynkę z wiadomych powodów heheh :) Wakacyjna Mama - przez ostatni tydzień jadłam śledzie i cukierki Michałki :) wczoraj i dzisiaj po pół słoika ogórków korniszonów :) wczoraj o 2.30 w nocy jadłam banana i bułkę. U mnie różnie bywa z zachciankami :) a jak u pozostałych dziewczyn ??????? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wakacyjna Mama
Niby miałam jadłowstręt, metaliczny smak w ustach, po dwóch gryzach miałam dosyć, mało jadłam, ciągle zalatana w pracy, domu, za dzieckiem, do przedszkola i z przedszkola ....a już przytyłam 3 kilo od października, w głowie się nie mieści :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atydee
Hej a właśnie jak u was z kilogramami? Ja tez już przytyłam 2 kilo. Ale na prawdę ciężko jest nie przytyć bo mi ulgę w mdłościach przynosi tylko jedzenie. Nie objadam się jakoś super ale wcinam co 2/3 godziny jakąś kanapkę czy serek. Dzięki temu mogę jeszcze żyć :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez 2 kg przytyłam póki co :P jem normalnie nie mam jakis mocnych zachcianek ;) najbardziej to mnie dalej wzdęcia tylko denerwują :/ czasem mam dzień ze nie jem nic słodkiego a czasem skuszę sie na cos np na drożdżówkę :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleksandra - tez słyszałam ze ok 20 tyg widać płeć ale kiedyś pisała dziewczyna ze juz na prenatalnych sie dowiedziała :P Wakacyjna Mama- cieszę sie ze wizyta przebiegła pomyślnie !!:) i z dzidzia wszystko w porządku :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izzi87
Już dzisiaj trafiłam do poradni genetycznej. miałam wykonany test Pappa. zaraz potem, skoro przypuszczenia mojego Lekarza się potwierdziły, pojechałam zrobić test NIFTY. Niestety jest czas świąteczny... i na wszystko trzeba czekać... nawet nie jestem w stanie napisać co czuję... Dzisiaj tylko dowiedziałam się, że będzie Córeczka... Kochane mam pytanie...czy któraś z Was miała robione powyższe badania? Strasznie chciałam uniknąć badań inwazyjnych... dlatego zdecydowałam się na test nifty... ale to oczekiwanie...Dzisiaj pan Doktor jak zmierzył przezierność wyszła mu 3,9... więc mniejsza niż wczoraj... ale nie widział też kości nosowej... Pani Genetyk..stwierdziła, że ja też mam mały nosek... i może dlatego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tez póki co przytylam 2 kilo :)lekarz mi wczoraj mowil ze jak dzidzia bedzie z nami wspolpracowala to moze ujrzymy płeć :) ale cały czas był bokiem i za nic nie chciał rozłozyć nóżek :p ale ciesze sie ze dobrze jest :)mój mial 59,9 mm :) niech rosnie łobuz mały :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Izzi87, lekarze lubią straszyć, z reszta chyba wolę w tę stronę, niż jak mi mówia, że wszystko książkowo idealnie liz blyes, a moje dziecko umiera w 18 dobie po prodzie. Spokojnie daj się przebadać, test nifty jest dużo dokładniejszy niż pappa i powinien dać wiarygodny wynik, może wtedy nie trzeba będzie robić tych bardziej inwazyjnych badań. Jesteś w dobrych rękach, widzę, że lekarze szybko działaja, a to bardzo dobrze. Trzymam za Ciebie i Maleństwo kciuki :* Dziewczynom po badaniach gratuluję i troszkę zazdroszczę ;) Co do tycia, to u mnie waga bez zmian póki co, ale mam wrażenie, że zaczyna mi rosnąć apetyt. W poprzedniej ciaży przytyłam ok 14 kg i szybko je zgubiłam, mam nadzieję, że tym razem też nie będę szaleć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane ZycZe Wam Zdrowych i pogodnych Świat !! Przede wszystkim duzo zdrowia dla nAszych maleństw , cierpliwości i spokoju na cała ciąże :) Trzymajcie sie cieplutko :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość321
Hej Dziewczyny?Witaj Antydee:-)fajnie,ze z nami jestes.Jamarianna to duzy juz Twoj dzidzius!super!Izzi87 ja 3mam mocno kciuki,zobaczysz wszystko bedzie dobrze:-*:-*:-*,jestem z Toba myslami:-*:-*.Ja mam prenatarne 28go tez b.sie boje..,poki co jeszcze troche mam nudnosci,ale bez wymiotow.Nie wazylam sie,ale czuje,ze brzuszek wiekszy..Jesli chodzi o apetyt to jak przed ciaza normalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość321
Dziekuje Airina i Tobie i Wszystkim Dziewczynom Zdrowych,Radosnych Swiat:-)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Airina, dzięki, bardzo trafione życzenia, bardzo dziękuję :) też życzę wszystkim Mamom cierpliwości, spokoju, siły i zdrowia dla Was i Maluchów :) Gosc321, będzie dobrze, pamiętasz jak się na początku martwiłyśmy żeby nasze dwie kreski nie zniknęły? A teraz leci 12 tydzień, magia :) Trzymam kciuki, będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość321
Hej Dziewczyny:) Jamarianna jasne , że pamiętam ten czas tak zleciał już..., az trudno w to uwierzyć... Fajnie , że wreszczie te święta , bo ja dopiero teraz mogę odpocząć, pospać trochę.... dopiero 4go wracam do pracy :)) Miłego wypoczynku dziewczyny,pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×