Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość BULINKA 22

ODCZUCIA PO ODSTAWIENIU PIGULEK

Polecane posty

Ja tabletki zaczelam brac w wieku 18 lat i bralam Logest - po pol roku juz wcale nie mialam ochoty na seks mimo ze byl w zasadzie nowoscia. Zrobilam miesieczna przerwe po tym pol roku i caly moj orgaznizm zwariowal - okrutne migreny, bole lydek, sniaki przy mocniejszym dotyku, nawet mi sie jakies zgrubienie zrobilo na stawie na palcu - masakra, no i okazalo sie ze hormony nie sa dla mnie :(. Potem sprobowalam drugi raz i bralam Minulet i to samo libido zerowe a te wszystkie migreny i inne syfy juz wychodzily w tygodniowej przerwie miedzy opakowaniami. Wzielam dwa opakowania i odstawilam piguly na zawsze bo moga sie dla mnie skonczyc fatalnie. Teraz mam od 3 miesiecy spiralke i czuje sie idealnie. Jak tylko uspokoily mi sie hormony zalozylam ja i naprawde jest git - moze troche gorsze miesiaczki, ale ogolnie jest super. Hormonom mowie zdecydowane NIE!! :D (prezerwatywom tez :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oowieczka a rodziłaś już dzieci? Bo z tego co wiem, to spirale nie są polecane nieródkom i dlatego nie moge :) A prezerwatywy nie są takie w końcu złe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Antiope__23
Do Anielskie Ziele: Ja tez czekam, i czekam i narazie nic choc ciagle mam skurcze i wrazenie ze to wlasnie dzis. Stres- moze to on jest winny...a moze zostane mama:)) ile dni juz czekasz???Tez masz takie wrazenia jak ja?? Trzymam kciuki za nas obie. Pozdrowienia dla wszystkich:* Antiope

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Novynetka
To teraz opowiem ja swoją historie... Ja to chyba miałam najkrótsza przygode z pigułkami z Was wszystkich... Dostałam tabletki Novynette (baaardzo niska zawartość hormonów) no i zaczełam je brac szczesliwa ze juz mnie brzuch nie bedzie bolał. A tu SURPRISE!!! Dotrwałam do 10 tabletki pierwszego opakowania.... Generalnie na poczatku absolutnie zadnych skutków ubocznych az po kilku dniach pojawił sie ból nóg, leciutkie dretwienie nóg, bolące mięsnie. Nie chciałam odstawiac tak bezmyslnie tabletek w srodku opakowania wiec poleciałam do lekarza z przerazeniem no i niestety - dał mi tabletki z potasem i magnezem i stwierdził ze moge spróbowac brac kilka dni jeszcze tabletki anty ale on an moim miejscu powaznie by sie zastanowił. W ogóle był strasznie zdziwiony, ze osoba nie majaca nigdy wioekszych problemów z krązeniem (wczesniej miałam delikatne pojedyncze "pajączki" na udach) tak zle zareagowała w tak krótkim czasie przy tak nikłej ilosci hormonów!!! No cóż... nie biore tabletek 2 dni... Boli mnie troche głowa ale za to nogi powoli przestaja no i humorek od razu wraca :) Chyba jednak nie warto pakowac sie w hormony!!!! Pozdrawiam wszystkie odważne!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewuszki Spadlyscie mi z nieba. Wlasnie w poniedzialek wzielam moja ostatnia tabletke. Teraz czekam na okres, dostane pewnie dzis wieczorkiem lub jutro rano i zobaczymy. Jedno wiem, 5 lat wystarczy. Przez ten czas przytylam 6 kg, dostalam strasznego celulitu (wczesniej wogule nie mialam), dretwialy mi nogi, czyt. skurcze, ale bralam aspargin (magnez i potas) pomagalo na jakis czas, stracilam prawie zupelnie ochote na seks.(biedny ten moj mezus) Troche sie boje tego odstawienia, ale co tam. Z hormonami koniec, przymnajmniej w moim przypadku. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BULINKA 22
Pisze szybciutko jedno pytanko i zmykam:) KOnczycie z pigulkami i co dalej??????? jak sie bedziecie zabezpieczaly?? bo ja sie okropnie boje na sama mysl ze bede sie kochac bez pigulek (bo pewnie nie wyrobie bez seksu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie nie rodzilam, mam 20 latek i moja ginekolog twierdzi ze nie stanie sie nic zlego. Teraz sa takie mniejsze spirale dla tych ktore nie rodzily. Ona ich juz zalozyla bardzo duzo mlodym dziewczyna bez dzieci i nigdy nic sie nie stalo, a ja jej ufam - w koncu lekarzowi sie powinno ufac. No i jaka oszczednosc jakos 30 zlotych spiralka i w moim wypadku 40 za zalozenie - nie musze o niczym pamietac i w ogole jest ok. Na poczatku boal brzuch no i mocniejsze i bolesniejsze okresy ale juz mi sie wszystko normuje takze naprawde jestem zadowolona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sana
hej Kobietki!:) U mnie już mija miesiąc odkąd nie biorę pigułek:) Okres dostałam 4 dni później niż zazwyczaj - brzuch boli trochę bardziej niż zwykle,ale da się wytrzymać. A jeśli chodzi o łydki, to przestały boleć, tylko żyły, które stały się wtedy widoczne i były głównym powodem odstawienia, na razie jakoś nie chcą zniknąć. Wtedy też pojawiło się kilka pajączków.. nie wiem czy to jest odwracalne.. :-/ Ale powiem Wam jedno, czuje się wolna, naprawdę, trudno to wytłumaczyć, ale psychicznie czuję wielką ulgę, że nie biorę pigułek. Niestety jeszcze miesiąc i znowu zaczynam, chociaż powiem szczerze, że wcale nie mam na to ochoty. Ale co zrobić jak brakuje innej równie bezpiecznej alternatywy dla tabletek:( Zobaczę jak będę się czuła kiedy znowu zacznę brać, jak coś okaże się nie w porządku, to trzeba będzie pomyśleć co dalej.... PS. nawet nie podejrzewałam, że tak przyjemnie jest mieć znowu ochotę na sex:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny!!! biorę pigułki od 1,5 roku i już nie mogę.nie wezmę następnego listka. najpierw brałam dianę straszne świństwo,potem cilest i libido spadło do zera.tyję,mam depresyjne nastroje i nie wiem czy to warte tego wszystkiego.nawet mój mężczyzna nie chce żebym się tak dalej męczyla.trudno.trzeba będzie wrócić do prezerwatyw. ja mam już dość pigułek i cieszę się, że póki co odstawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAAAA
dziewczyny ja tez odstawilam tabletki, mialam chyba wszystkie skutki uboczne jakie moga byc- depresja, tycie, cellulit dretwienie nog i co najgorsze zauwazylam ze ciemnieje mi owlosienie na ciele, to przesadzilo, czy sadzicie ze po odstawce wszystko samo sie ureguluje????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnicaQ
Hej !Jestem w trakcie szukania informacji o odczuciach po odstawieniu pigułek .Przeczytałam wszystkie wypowiedzi i chciałam dołożyć swoją opinię .Przestałam brać dwa mieśące temu ,na początku było ok.,dostałam okres po 24 dniach ale następny mi się opużnia minąl już 30 dzięń cyklu .Pigułki brałam ponad 3 lata bo miałam obfite okresy i niską hemoglobinę .Po tabletkach przytłam ,ostatnio często bolała mnie głowa .Napiszcie co robić iść do ginekologa czy jeszcze czekać ? Mam okropne samopoczucie .Pozdrawiam Anica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy któraś z Was brała Valette (Jeanine)? Miały wejść na polski rynek w czerwcu. Zawierają podobno bardzo mało hormonów i do tego chronią przed rakiem, zapobiegają przetłuszczaniu się włosów i cery. Tak reklamują te tabletki, ale chciałam się dowiedzieć, czy w rzeczywistości są takie dobre :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rooda
a ja nie odstawiam - zaczynałam na cileście, depresja totalna, złe samopoczucie i ogólna tragedia; ale zmienilam na triquilar i wszystko gra, juz od 7 lat. nie czuje potrzeby do odstawiania, nie robie przerw, nie przytyłam, nie porastam futrem, z libido wszystko OK.Mój ginekolog twierdzi, że po prostu tabletki jednofazowe mi nie slużą - i chyba ma rację. aha - próby wątrobowe robie co rok, wszystko gra. i nie zamieniłabym tabletek na nic innego - trzeba je dopasować do siebie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BULINKA 22
Sana, pisz jak wygladaja Twoje zyly, bo wydaje mi sie ze troche powinny zniknac jak odstawilas pigulki Mi sie wydaje ze ta "wolnosc" (czyli bez pigulek) jest spowodowana moze tym ze o niczym nie trzeba juz pamietac. a tak jednak caly czas sie mysli zeby nie zapomniec pigulki. moze ma sie ta mysl caly czas w podswiadomosci ALAAAA, poczekaj kilka miesiecy i sama zobaczysz czy wszystko wroci do normy:) mam nadzieje ze tak bedzie:) AnicaQ, wydaje mi sie ze mozesz jescze troche poczekac, ale oczywiscie rob jak uwazasz i czujesz bo przeciez nikt tak na prawde nie jest w stanie Ci nic doradzic. Noyau, ja tez jestem bardzo ciekawa tych pigulek!!!! Ja pomimo tego ze biore pigulki to wlosy musze myc praktycznie codziennie. wczesniej co 3 dni, ale jak zaczelam miec problemy z lydkami to rowniez wlosy sie przetluszczaja, mimo ze pigulki zmienilam jest to samo:( Rooda, napisz cos wiecej o Triguilar:) nie znam sie na tego typu pigulkach a byc moze ze bede takie brala pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rubina
Brałam cilest przez przeszło 1,5 roku. Odstawiłam- mam plamienia i bóle jajnikówn. I chciałabym zapytać się : pierwsza miesiączka po odstwieniu 28dni ,druga 32 po drugiej w 10 dniu cyklu wypadek :-(. Czy mogłąm zajść w ciąże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam pytanie ...... to pierwszy miesiac bez tabletek, okres spoznia sie juz 2 tygodnie, mysle ze nie jestem w ciazy, bo nei wspolzylam przez ten miesiac. ile bedzie trwala ta niepewnosc? i czy to normalne ze mam teraz bardzo wrazliwe sutki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antipoe --> czekam juz chyba z dwa tygodnie, tzn od czasu kiedy powinanm jak zwykle dostac. ja w ciazy nie powinnam byc, poniewaz nie wspolzylam w tym czasie, ale zaczelam sie zastanawiac, czy przypadkiem nie zaszlam w ciaze np 2 meisiace temu ..... objawy podobne jak u As, sutki wrazliwe do granic mozliwosci. poza tym nic co by wskazywalo ze dostane okres:( i co teraz?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnicaQ
BULINKA 22 .Dzięki za odpowiedż . U mnie już wszystko ok .tz.dostałam okres po 30 dniu cyklu .Nie jest tak źle bez pigułek ale w czasie kiedy brałam terz nie najgorzej zawsze pamiętałam żeby wżąć .Myślę ,że jeszcze kiedyś będę brała wkońcu chcę decydować sama o sobie . Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis 31 dzien cyklu, mam okres, strasznie mnie boli ale skacze z radosci po tym jak moja siostra odstawila osiem miesiecy temu i jeszcze nie ma, chyba jest ze mna wszystko w porzadku, a ze boli, no coz, zycie, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BULINKA 22
AnicaQ, niby narzekamy na ten okres ale jak juz przyjdzie po niepewnosci to cieszymy sie jak wariatki;) tez jestem w szoku z tymi 8 miesiacami.... i nie byla u lekarza???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tika
HEjka dziewczyny!!Ja nie biorę tabletek ponad rok czasu.Właśnie mam okres i niestety straszne bóle brzucha które po odstawieniu tabletek znów się pojawiły i oczywiście długość trwającego okresu też wzrosła.Mimo to nie przeraża mnie to i cieszę się że zdecydowałam się na zaprzestanie podtruwania swojego organizmu.Po odstawieniu tabl.mój organizm aż tak nie wariował na początku nieregularne okresy ale wszystko wróciło do normy -nie jest źle-a przynajmniej jestem pewna że moje zdrowie na tym nie cierpi!!!!:))POWODZENIA w podejmowaniu decyzji!!:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BULINKA 22
Nastepna sie cieszy ze dostala;) Ja sie martwie bo teraz przy Logescie mam taaaaaaaaaaka ochote na sex ze nie wiem co to bedzie jak przestane brac pigulki:( tak sie boje na gumkach itp!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bulinko musisz się w końcu kiedyś zdecydować :) Ja używam gumek już 2 miesiące i wszystko jest dobrze. To wszystko (czyt. antykoncepcja niehormonalna) wyglada tak strasznie, kiedy sie bierze tabletki. Fakt, wymaga to trochę wysiłku, ale nie jest źle... :) Pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym nie byla w stanie wrócic do gumek bo jak to kiedys ktos powiedzial \"to jak lizanie lizaka przez szybe\". Jak juz wiem jak jest bez prezerwatywy to z guma prawie nic nie czuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejna tabletkowa
dziewczyny, ja biore jakies 5 lat tabletki, najpierw mercilon, teraz diane na cere,ale podstwaowym problemem jest u mnie suchosc....... moj mezczyzna ma penisa baaaardzo duzego i po prostu czasem sprawia mi bol kiedy brakuje wilgoci. Co stosujecie w takich przypadkach?? Ratujcie, bo niedlugo przestane miec w ogole ochote na seks z obawy przed bolem.... a tak namarginesie to mysle o odstawieniu tabletek,ale ten strach przed ciaza mnieparalizuje, no i mysle ze z gumka byloby jeszcze gorzej jesli chodzi o relacje "brak wilgotnosci, a poslizg". Pomozcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do kolejna tabletkowa: Sa super lubrykanty (takie zele nawilzajace do miejsc intymnych ktore daja poslizg ;) ). Dobry jest Top Gel z Durexa i mozna go zamowic na ich stronce z tym ze przez koszty wysylki w necie jest drozszy. Naprawde super sprawa i to nie tylko jak sie ma problemy z nawilzaniem, idealny na szybki seks bez gry wstepnej i wogole do pieszczot :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam dosc poważny problem. odstawilam tabletki miedzy innymi dlatego, poniewaz czulam ze w srodku wszystko mi \"buzuje\", a teraz czuje wszechogarniajaca cisza. potrafie smiac sie przy kims i nagle, bez powodu milkne. i nie mysle o niczym, mam pustke w glowie, po prostu milkne. co jest?? hormony sie stabilizuja czy co? ile to potrwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×