Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość BULINKA 22

ODCZUCIA PO ODSTAWIENIU PIGULEK

Polecane posty

Dzięki Ci jeszcze raz. Mój problem w tym, że właśnie tymi tabsami chciałam sobie przesunąć okres bo wyjeżdzam na wczasy i akurat mi wypadało w dzień wyjazdu buu...:( Dlatego jak teraz przerwę i dostanę i tak na 28dzień to nici z planów :/ pozdroofka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cheriska
no rozumiem to baaardzo wygodne:) co by ci tu jeszcze poradzic...jest taka linia z poradami o antykoncepcji mozna tam zadzwonic i gin odpowie na twoje pytania moze on podpowie czy mozesz dalej probowac z tymi tabletkami czy odstawic od zaraz nr to (022) 654 02 00 buzie:**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cheriska dzięki wielgachne :) dzisiaj rano nie wzięłam i mam fajny dzionek bez bólów :D spróbuje jeszcze na wieczór wziąść i przespać te skutki uboczne jak to nie wypali to rzucam tym i trudno :( Jeszcze raz dzięki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirusia-1984
hej dziewczyny! Ja odstawiłam tabletki po 4 latach zażywania w pażdzierniku (czyli juz 9 miesięcy nie biorę) na pierwszy okres czekalam prawie 2 miesiace, nastepne byly srednio co 6 tygodni a nawet zdazylo się tak ze miałam 3 okresy w ciagu jednego miesiąca- jednym słowem mój organizm jest dramatycznie rozregulowany. Zmienialam 3 razy lekarzy bo żaden za bardzo nie umiał mi pomóc (zazywalam luteinę na wyrownanie i nie pomagało). W koncu trafiłam do prywatnego lekarza, który jako pierwszy zlecił mi badanie 5 hormonów: estradiolu, progesteronu, prolaktyny , fsh, lh. Dopiero to było dobrym posunięciem, ponieważ wtedy okazało się ze mam za mało progesteronu i estradiolu co powodowało te problemy i przez to moje jajeczko obumierało i nie byłam wstanie zajść w ciążę :/ Dostałam leki ale niestety do tej pory moje okresy są co 2,3 tygodnie... poczekam jeszcze trochę i znowu pewnie będę robić badania. A co do skutków ubocznych po tabletkach- to bardziej obfite okresy i zaczęły mi pryszcze wyskakiwac, natomiast zwiększyło się libido :)) chęć do życia :)) nie mam już stanów depresyjnych i schudłam 2 kg :)) Ogólnie czuję sie 100razy lepiej!! Moim znadniem tablety strasznie wyniszczają organizm- szczególnie wtedy jak są jeszcze zle dobrane (ja łykałam microgynon, logest, yasmin i yasminelle) Teraz jestem happy że nie biorę i wiem że już nigdy nie wezmę :)) póki co muszę się nadal leczyć bo ta nieregularność trwa już 9 miesięcy :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mroowka
A ja przestaję barć Logest po 4 miesiącach :(. Niestety :(. Zwiększyłam mi się krzepliwość krwi i muszę odstawić :( A miałam taką piękną cerę a teraz pewnie trądzik wróci ze zdwojoną siłą :( Jestem załamana :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
please pomozcie!!! Ja odtawilam tabletki okolo dwa tygodnie temu. Ma teraz straszne bole w okolicy jajnikow i bola mnie sutki:-( czy to jest normalne ?Czy jestem juz wciazy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matyl da
Jesli bylabys w ciązy to oznaczałoby ze jakoś super szybko ci się udało. Róznie reagujemy po odstawieniu hormonów, więc trzeba przygototwać się na różnorakie rekacje naszego ciałka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka101
Czesc dziewczyny chcialabym sie dowiedziec czy to co mam to normalna reakcja organizmu na zaprzestanie brania tabletek. kiedy przestalam po ok.3-4 dniach zaczal mnie strasznie bolec brzuch czulam bole w roznych miejscach, takie dziwne klucia, teraz troche mniej mnie boli ale boli, pozatym mam wachania nastrojów czasem krzycze na chlopaka nie wiadomo o co :) wyskoczyly mi pewnego dnia tez pryszcze dwa na buzi, ogólnie osłabiona jestem raz mi sie chce jesc raz nie... dziewczyny co to jest ze mna ?? blagam o jakas odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja.........
witam....no wlasnie,ja od 2 tygodni nie biore pigul,bralam przez 3 lata... no i taraz od 3 dni mam straszne bole w dole brzucha,nie wiem czy to jajniki czy cos innego....wiem ze powinnam pojsc do lekarza a nie pisac na forum,ale jakos z tym zwlekam bo mam nadzieje ze minie.... czy ktoras z was tez miala cos takiego????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość schizujaca
Hej dziewczęta! :-) Wspanile, że znalazłam taki topik!! :-) Ja też mam od kilku bóle brzucha i już schizuje, bo po odstawieniu tabsów było współżycie ale z prezerwatywą. A brzuch to mnie boli falowo, wieczorem się nasila, w ciągu dnia, to jak mu się przypomni to też boli i czuję jakby był spuchnięty i taki "nadęty" tak jak bywa to przed okresem. Gdybym nadal brała tabsy to powinnam dziś dostać okres, a tu cisza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny.. ja takze odstawilam tabletki po 4 latach, tylko ze u mnie jest troszku do d..y, ostatni listek tabletek nie bralam regularnie,pojawilo sie plamienie i 4 dni przed koncem opakowania zrezygnowalam calkowicie i mam takie krwawienie jakbym miala okres trwa to juz 7 dni i nie widze zeby sie mialo skonczyc:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aszaszasz
Witam! ja odstawiłam tabletki ponad miesiąc temu, a okresu jak nie było tak nie ma (nie liczac oczywiscie krawawienia z odstawienia)...poza tym zadnych dolegliwosci ani bolow zapowiadajacych okres... to normalne? jak dlugo moge czekac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja.........
mialam piewszy okres po 33 dniach, zobaczymy jak bedzie dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qcz
hej dziewczyny! ja odstawiłam pigułki po 5 latach brania. też, tak, jak wy, poczułam że mój organizm ma dość (puchnięcia, duszności, bóle w klatce piersiowej). JEST SUPER (miesiączki regularne, tylko krótkie i obfite, nie przytyłam, libido lepsze)! ale... mam nietypowy objaw "po odstawieniu" - mój organizm alergicznie reaguje na alkohol! moja tolerancja bardzo się zmniejszyła, kac pojawia się nawet po wypiciu trzech piw w ciągu wieczoru (6 godzinnego) i to taki, że trudno go nawet nazwać kacem - torsje, dreszcze, temperatura, wymioty... czy któraś z Was ma podobnie? wlaściwie nic z tym nie mogę zrobić oprócz abstynencji alkoholowej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekam na okres
Z tego co wiem to reakcje po odstawieniu tabletek i skutki z tym zwiazane bywaja przerozne. Ja jestemn miesiac po odstawianiu pigsow (bralam potora roku) czekam na okres od wczoraj mi jezdzi w zolatku , wymiotowalam i sam sie zastanawiam czy to ze okres ma przyjsc czy grypa zoladkowa;/ Niektore z Was pytaja sie jak sie w takim razie zabezpieczyc po odstawieniu pigsow. Ja kupuje z moim narzeczonym Lady Comp. Aparacik coprawda 2000 zl kosztuje ale jest to 100% naturalna metoda a wskaznik Pearla ma 93,7 wiec baardzo duzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aszaszasz
chyba Ci sie coś pomyliło, bo wskaźnik Pearla określa ile kobiet na 100 stosujących daną metodę anty przez rok, zajdzie w ciążę, z Twojej wypowiedzi wynika, że prawie wszystkie:P Ale ogólny sens pojęłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewczynka_os
Witam wszystkie dziwczyny:) Nie tak dawno byłam częstym gościem na tym formum bo podobnie jak inne dziewczyny postanowiłam przestać brać pigułki. Jak postanowiłam tak też zrobiłam Od tego czasu minęło już ponad pół roku Pierwszy miesiąc nie zaobserwowałam żadnych zmian Póxniej cera zaczęla się przetłuszczać a włosy wypadać Ale nie było to jakieś bardzo spektakularne pogorszenie wyglądu Profilaktycznie twarz smaruję skinorenem (na receptę) i tylko na noc no i plecki Clinacne bo tam też pojawiają się chrostki zwłaszcza przed okresem Jeśli chodzi o miesiączki to początkowo miałam co 25 dni później jedna mi wypadła po 20 a teraz mam co 27-28 więc nie jest źle:))) Mam nadzieję że wszystko się w miarę ustabilizowało:) Nie wiem od czego to zależy ale dwa lata temu też próbowałam odstawić hormony ale wtedy skutki były opłakane Łojotok straszny:( jego następstwem były ogromne i bolące pryszcze na całej twarzy (szczególnie na żuchwie) placach i dekoldzie!!! Do tego włosy wypadały garściami:( Biegałam po wszystkich lekarzach aż w końcu trafiłam do laryngologa Ten postawił diagnoze: przewlekłe ropiejące migdały i nakazał je wyciąć Jednocześnie niestety, chyba z tej rozpaczy postanowiłam znów powrócić do tabletek Dlatego do końca nie wiem co było przyczyną poprawy..:/ Mam nadzieję że którejś z Was moja wypowiedź pomoże w podjęciu decyzji Jako plus mogę podać że mam o niebo większą ochotę na sex;0 lepsze samopoczucie, czuję się jak 100% kobieta I ta świadomość że nie muszę codziennie łykać tego świństwa jest niesamowita:))) Pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewczynka_os
Witam wszystkie dziwczyny:) Nie tak dawno byłam częstym gościem na tym formum bo podobnie jak inne dziewczyny postanowiłam przestać brać pigułki. Jak postanowiłam tak też zrobiłam Od tego czasu minęło już ponad pół roku Pierwszy miesiąc nie zaobserwowałam żadnych zmian Póxniej cera zaczęla się przetłuszczać a włosy wypadać Ale nie było to jakieś bardzo spektakularne pogorszenie wyglądu Profilaktycznie twarz smaruję skinorenem (na receptę) i tylko na noc no i plecki Clinacne bo tam też pojawiają się chrostki zwłaszcza przed okresem Jeśli chodzi o miesiączki to początkowo miałam co 25 dni później jedna mi wypadła po 20 a teraz mam co 27-28 więc nie jest źle:))) Mam nadzieję że wszystko się w miarę ustabilizowało:) Nie wiem od czego to zależy ale dwa lata temu też próbowałam odstawić hormony ale wtedy skutki były opłakane Łojotok straszny:( jego następstwem były ogromne i bolące pryszcze na całej twarzy (szczególnie na żuchwie) placach i dekoldzie!!! Do tego włosy wypadały garściami:( Biegałam po wszystkich lekarzach aż w końcu trafiłam do laryngologa Ten postawił diagnoze: przewlekłe ropiejące migdały i nakazał je wyciąć Jednocześnie niestety, chyba z tej rozpaczy postanowiłam znów powrócić do tabletek Dlatego do końca nie wiem co było przyczyną poprawy..:/ Mam nadzieję że którejś z Was moja wypowiedź pomoże w podjęciu decyzji Jako plus mogę podać że mam o niebo większą ochotę na sex;0 lepsze samopoczucie, czuję się jak 100% kobieta I ta świadomość że nie muszę codziennie łykać tego świństwa jest niesamowita:))) Pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewczynka_os
Witam wszystkie dziwczyny:) Nie tak dawno byłam częstym gościem na tym formum bo podobnie jak inne dziewczyny postanowiłam przestać brać pigułki. Jak postanowiłam tak też zrobiłam Od tego czasu minęło już ponad pół roku Pierwszy miesiąc nie zaobserwowałam żadnych zmian Póxniej cera zaczęla się przetłuszczać a włosy wypadać Ale nie było to jakieś bardzo spektakularne pogorszenie wyglądu Profilaktycznie twarz smaruję skinorenem (na receptę) i tylko na noc no i plecki Clinacne bo tam też pojawiają się chrostki zwłaszcza przed okresem Jeśli chodzi o miesiączki to początkowo miałam co 25 dni później jedna mi wypadła po 20 a teraz mam co 27-28 więc nie jest źle:))) Mam nadzieję że wszystko się w miarę ustabilizowało:) Nie wiem od czego to zależy ale dwa lata temu też próbowałam odstawić hormony ale wtedy skutki były opłakane Łojotok straszny:( jego następstwem były ogromne i bolące pryszcze na całej twarzy (szczególnie na żuchwie) placach i dekoldzie!!! Do tego włosy wypadały garściami:( Biegałam po wszystkich lekarzach aż w końcu trafiłam do laryngologa Ten postawił diagnoze: przewlekłe ropiejące migdały i nakazał je wyciąć Jednocześnie niestety, chyba z tej rozpaczy postanowiłam znów powrócić do tabletek Dlatego do końca nie wiem co było przyczyną poprawy..:/ Mam nadzieję że którejś z Was moja wypowiedź pomoże w podjęciu decyzji Jako plus mogę podać że mam o niebo większą ochotę na sex;0 lepsze samopoczucie, czuję się jak 100% kobieta I ta świadomość że nie muszę codziennie łykać tego świństwa jest niesamowita:))) Pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziaaaaaa
Witam...dziś mija 3 dzień jak rzuciłam tabletki...wiem,że jeszcze nie będę odczuwała ich braku w organizmie,ale odczuwam ich brak psychiczny...myślę o tym co będzie,gdy nagle nadejdzie chwila kiedy zacznę ich potrzebować? chodzi mi o stosunki,bóle miesiączkowe a także pogorszenie się skóry;/;/;/ chciałabym przestać o tym myśleć...w końcu rzuciłam tabletki,aby się od nich uwolnić...też miałyście taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxjku
ja nie biore tabletek jakis tydzien, mam zrobic 3 lub 4 miesiace przerwy, i wsumie nie nakrecam sie na to ze bedzie mi sie cos dziac tylko na to ze sie troche boje, prezerwatywa tak do konca nie ufam, chociaz na pocztaku ich uzywalam i bylo dobrze, ale i tak sie martwie troche, jeszcze jak ostatnio sie kochalam to raz odwrotnie zaczelam zakladac prezerwatywe to tylko troszeczke nasunelam i odwrocilam a na drugi dzien jak sie kochalismy to tez zakladalam z tym ze juz dobrze ale zas na rece mialam, moja glupotai teraz pytanie bo w wydzielinie mezczyzny tez sa plemniki nie?myslicie ze moglo by sie cos stac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Giuliana
Czesc dziewczyny!!!! Bylam na tej stronie troche czasu przed tym znaim porzucilam pigulki. Zaczal sie 2gi miesiac jak juz ich nie biore, jestem po 1szym okresie ktory przyszedl naturalnie,juz nie ten w przerwie miedzy opakowaniami,ale pierwszy po calym miesiacu nie brania tabletek. Czuje sie dobrze, mniej sie denerwuje,moze troszke mi wlosow wypada,ale minimlanie i to chyba na wiosne....:) Mam wiecej ochoty na seks i no i znowu mam odpowiednie nawilzenie. Na pigulki nie narzekalam, dobrze je tolerowalam,ale juz 26 lat na karku i czas cos z tym zrobic, a bralam 6,5 roku. Przez przypadek znalazlam fajna storne w internecie,ktora pozwala sledzic sowj oragnizm za pomoca metod naturalnych, ja sie obserwuje juz tak 2gi miesiac i wiem ze w pierwszym cyklu po pigulkach mialam owulacje i wiem kiedy nawet mniej wiecej, ale jak antykoncepcje teraz stosuje prezerwatywy i dorywczo globulki plemnikobojcze. Nie wiem czy tu mozna tak polcec na forum,ale jak ktos jest zaiteresowany to prosze nipsac na maila i podam stronke. miesiec uzywania jest gratis a potem jak sie chce mozna przedlzuc.Pol roku to koszt 49 pln i mysle ze warto bo ja prowadze tam sobie obserwacje i wszystko notuje.I teraz widze ze w 2gim cyklu jest np nieciekawie bo mam ahania hormonow ale czuje sie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Giuliana
Aha jeszcze dodam ze zapislam sie do tamtego serwisu po tym jak widzilam ze wiele z was czeka i czeka na okres,a to jest okropne nie wiedziec kiedy i czemu sie nie dostaje go. Dzieki metodom, o ktorych nie wiedzialam, obserwujac swoj sluz i temperature cila po przebudzeniu wiem kiedy bedzie okres, powanie, bylam w szoku.Bo to jest tak ze jak juz wystapi owulacja to podnosi sie temperatura cila z np 36,5 do 36,8 i tak jest caly czas az do momentu kiedy nadchodzi czas miesiaczki i wowoczas dzien przed lub w dzien miesiaczki tempka spada, ja mialam wyzsze temperaury na poziomie 36,9 i nagle mi spadla temperatura do 36,6 'C i po 4 godzinach dostalam okres tego samego dnia kiedy odnotowalam spadek.Dzieje sie tak z powodu hormonu progestronu ktory w 2 fazie cyklu po owulacji wzrasta i jest na wysokim poziomie az do miesiaczki,a wlasnie jego wysoki poziom wplywa tez na wyzsza temperature, gdy zas jego zabraknie, spada temperatura i dostaje sie okres....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka.af
ja odstawiłam tabletki 2 tygodnie temu, po 6 latach brania bez przerwy, musiałam, bo dostałm zapalenia żył, chociaz jak czytam wasze wypowiedzi to wniskuje, ze powinnam była je odtawić już pół roku temu...teraz wiem skad u mnie spadek libida do zera, ciągła depresja i płacz z byle powodu, suchośc pochwy itp. Za to teraz mam już parę syfków na buźce i straszne bóle głowy, poza tym bóle nóg i rąk, ale to może od tego zapalenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janka1234
polecam Ci storne www.28dni.pl tam mozesz sie zarejestrowac i obserwowac organizm i cykle, 1szy miesiac jest za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda 91
cześć dziewczyny, mam do Was pytanie, odstawiłam pigułki i okres z odstawienia był normalny, ale ten następny, mimo że wypadł co do dnia jak trzeba, był strasznie skąpy. było to bardziej brązowe plamienie niż okres, które trwało 5-6 dni. czy jest to normalny objaw odstawienia? (wszyscy piszą o wydłużonym okresie oczekiwania na miesiączkę, ale nikt o tym, że może on być inny niż zwykle)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Giuliana
Gdybys sie obserwowala podczas tego cyklu co minal to bys wiedziala czy masz wogole owulacje czy nie, a tak trudno powiedziec, za to taki kolor i skapasc moga swiadczyc ze jest to plamienie srodcykliczne, a nie miesiaczka, bo miesiaczka w odroznieniu od plamienia,ktore moze byc do niej podobne nastepuje zawsze po owulacji, zas plamienie nie, za to w niedlugim czasie po plamieniu moze sie zdarzyc, ze bedziesz miala owulacje i wowczas prawdziwy okres dostaniesz wczensniej niz bys sie spodziewala. Jak bys miala pytania mozesz pisac do mnie na emaila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malatynka
Właśnie zastanawiam się nad odstawieniem... oczywiście boję się skutków, ale myślę, że warto. Biorę tabletki ponad pół roku i bardziej przeraża mnie to, jakie zmiany one spowodowały, niż to co będzie po ich odstawieniu. Na razie borykam się ze zmianami nastroju (zawsze "twarda babka" teraz stała się płaczliwą, nieznośną zołzą i oczywiście (o zgrozo!) spadek libido) i to skłoniło mnie do rozważenia kwestii odstawienia. Mam nadzieję, że to będzie dobra decyzja. Dziewczyny nie zastanawiajcie się, co będzie po odstawieniu. Ważniejsze jest przecież nasze samopoczucie. Uzyskujemy poniekąd jakis tam procent pewności, że nie zajdziemy w ciążę, ale co z tego skoro libido spada? ja tam odstawiam i już! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Bulinka 22! Nie ma sie nad czym zastanawiam, trzeba sprobowac i odstawic! Reakcej sa chyba bardzo indywidualna sprawa. Ja wlasnie skonczylam brac ostatnie opakowanie Yasminu, czekam teraz na ostatni cyklowy okres, ktory przyjdzie jutro i potem WOLNOSC!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomnialam dodac, ze biore tabletki od 10 lat. Zrobilam wczesniej przerwe 2 miesieczna i okres byl regularny. Decyzja o odstawieniu napawa mnie szczesciem, bo szczerze mowiac juz mialam serdecznie dosyc brania chemii. W ciagu tych 10 lat moje libido siegnelo dna. Pierwsze lata byly bardzo dobre, ale ostatnie 2 to jakas porazka. Jak zrobilam przerwe, to samopoczucie bylo super i ochota na seks momentalnie wrocila. W trakcie brania pigulki (a przeszlam prez Cilest, Logest i Harmonet, ostatni to Yasmin) przytylam porzadnie, bo jak zaczynalam to wazylam 56 kilo a obecnie waze 72! Oczywiscie, to tez jest spowodowane tym, ze wiecej jem, a apetyt na pigulce mam potezny, ciagle chce mi sie jesc:( Najwiekszym bledem byla jednak zmiana Yasminu na plastry Evra. Bardzo kategorycznie odradzam probowania, bo przytylam 4 kilogramy w ciagu miesiaca i tak mi zostalo nawet po skonczeniu plastrow! Poza tym ciagly stres, ze plaster sie odklei, no i jest mala reakcja alergiczna na skorze. Powinnam tez dodac, ze mam niedoczynnosc tarczycy, co tez wzmaga przybieranie na wadze. Nie moge winic tylko pigulki, ale przytylamjuz zanim zostalam zdiagnozowana z niedoczynnoscia. Moj ginekolog powiedzial, ze przy niedoczynnosci i na pigulce schudniecie nawet kilku kilogramow to nie lada wyczyn.I ze jak przestane brac to zaraz waga mi spadnie. Nie moge sie doczekac! Obecnie planujemy z partnerem dziecko i wreszcie ostawilam tez wstretne pigulki. Szczerze mowic jestem tak szczesliwa, ze nawet ewentualne skutki uboczne mnie nie przerazaja. Teraz odczekam 2-3 miesiace i bedziemy sie starac o dziecko. Pigulkwlasnie skonczylam brac, teraz dostane ostatni pigulkowy okres (jutro) i potem bedzie juz organizm wracal do normy. Bede Wam pisac jak sie czuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×