Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość BULINKA 22

ODCZUCIA PO ODSTAWIENIU PIGULEK

Polecane posty

Gość nika333338
ja brałam rok novynette, teraz jestem prawie 2 tygodnie bez tabletki i mam okropnie wrażliwe i powiększone piersi a do tego czuje jajniki jakby mi urosły i przy siadaniu i innych czynnościach bóle w podbrzuszu i ogromny brzuch> Dziewczyny miałayście podobny problem. Może eto po odstawieniu ale sie trochę boję.teraz czekam na okres trzymam kciuki za wszystkie z Was pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie miałam objawów
Po odstawieniu tabsów od razu wrócił mi normalny cykl i regularne jajeczkowanie, co 26 dni. Czasem wahnie się o 1 dzień. Sama byłam zdumiona, nie mam żadnych dziwnych objawów. To już kilka lat tak regularnie. Teraz używam tylko prezerwatyw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy
dziewczyny jakie to cudowne że znalazłam wasze forum!!!!!nigdy nie brałam tabsów mam dwoje dzieci i jak to się mówi gumeczka albo nie w dni niepłodne i można żyć jak tylko poszłam do gina zawsze tylko wciskali tabsy teraz też mam receptę bo zaczęłam się łamać ze względu na torbiel a okazało się że też można się leczyć nie antykoncepcją i jeszcze jak znalazłam wasze forum oby jak najszybciej dziewczyny doszły do rozumu że niszczą własne zdrowie a ktoś po prostu na tym zarabia całuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odstawilam tabletki prawie dwa miesiace temu... i nie moge dostac okresu co robic? ile wy czekalysmcie na okres? czy powinnam sie bac ze jestem w ciazy? chociaz w sumie nie mialam takiej sytuacji... ech strasznie sie denerwuje prosze poradzcie mi cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wybierz sie do gina to ci przepisze luteine na wywołanie miesiączki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika333338
a co myślicie o moim przypadku? tak miałam tylko 2 dni i nie odczuwam juz żadnych buli ani kolek, niedługo bo gdzieś koło 6 stycznia powinnam mieć okres, pomóżcie modlitwą żeby przyszedł, jest niby prazerwatywa ale nigdy nic nie wiadomo. Trzymam za Was wszystkie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika333338
Pikasha powinnaś póść do gina lepiej sie nie martwić na zapas i szybciutko niech da Ci odpowiedź papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy
nika333338 po odstawieniu pigułek możesz nie mieć bardzo długo okresu i póżniejsze mogą się opóżniać bo jest bałagan w organiżmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy
bywa też tak że po odstawieniu pigułek w ogóle miesiączka zanika i trzeba się poważnie leczyć stąd wynika również ta prawda o której niektórzy nie chcą słuchać że po antykoncepcji hormonalnej można być niepłodną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika333338
CZy dzięki za odpowiedź, ja ostatnią tabletkę wzięłam najprawdopodobniej 1 grudnia, potem 7 dni przerwy- w tym czasie okres, i tak licze że w okolicach 6 stycznia powinnam mieć , a przynajmniej mam nadzieję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy
powodzenia i życzę dużo zdrowia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello u mnie powodz :) hehe dostalam na szczescie... masakra ale uczucie... nie pamietam kiedy sie tak cieszylam z okresu... ufff dobrze ze to sie stalo bo pomalu zaczynalam wariowac ech... tak to juz jest z tymi tabletkami. pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi... :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika333338
hej dziewczyny. cudownie - dostałam okres wczoraj 22-23, normalnie cieszyłam się jak nigdy, suuuuuuuuuuuperrrrrrrr. Życzę aby Wam wszystkim też w końcu przyszedł i oby nam wszystkim się wyregulował. Jutro mam egzamin na prawko- a tu okres, ale najważniejsze że jest zrobię wszystko co w mojej mocy aby zdać. Pozdrawiam Waszystkich odwiedzających nasze forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cukiereczek*
Biore logest juz 2,5 roku, generalnie czuje sie dobrze nie miałam żadnych strasznych skutków ubocznych od tabletek, jedynie przytyyłam 5 kg, ponieważ byłam chudziutka to nabrałam kształtów tu i tam :) no i mam okropne humorki, dużo płacze i jestem nieznosna czasami. Niestety mój facet tego nie rozumie i często się przez to kłucimy...chciałabym rzucić tabsy ale pozostaje to psychiczne uzaleznienie no i boje sie skutków ubocznych...poza tym mój chłopak nie chce słysześ o np stosowaniu prezerwatyw więc nie wiem jak to będzie wygladać w praktyce ale mam ultimatum że jak przestane brac tabletki to przestaniemy wogóle uprawiać seks...w co osobiscie nie do końca wierze, ale mam problem :( jak to wygladalo u was jak rzuciłyscie tabsy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cukiereczek => co to za facet skoro tak mówi??? czy on nie widzi że masz skutki uboczne, że nie czujesz się dobrze z tabletkami. nie mów proszę że humorki i nadmierna drażliwość, czy tycie to nic! to są skutki uboczne!one oznaczają że twój organizm nie reaguje na tabletki tak dobrze jak ci się wydaje! skutecznośc jest jak najbardziej ok ale czy warto cierpieć? jak to masz ultimatum? aż mi ciśnienie podskoczyło! to niech on sobie zatruwa organizm, niech sobie troszkę popsuje wątrobę, niech sobie narobi problemów zdrowotnych jak taki mądry! nienawidzę facetów którzy tylko czubek własnego nosa (a może nie nosa) widzą. na twoim miescu bym odstawiła i facetem się nie martwiła. jak nie będzie chciał z gumką to mu powiedz że jest jeszcze wazektomia, jakby chciał. na pewno zrezygnuje :) co do twojego uzależnienia, minie.pierwszy miesiąc może ci być nieswojo, możesz nie miećochoty na seks, ale po miesiącu,czy dwuch wszystko się unormuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cukiereczek*
no wlaśnie mamy ostatnio pewne problemy z dogadaniem się...właściwie zdaje się że jego nic nie obchodzi no a ja chyba biore opakowanie do końca i kończe z tym, kiedyś trzeba się odważyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to życzę podjęcia słusznej decyzji i co do pigułek i co do faceta. szczerze to nie byłabym z takim któremu nie zależy na moim zdrowiu i dobrym samopoczuciu a jedynie na seksie bez gumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny! Można sie do was dopisać? Brałam tabletki 3 lata. 29 grudnia wzięłam ostatnią. Od tego czasu odczuwam lekki ból jajników, a dziś zauważyłam dziwny śluz. Podmywałam się i wyleciało ze mnie dosyć duzo śluzu. Wyglądał trochę jak płodny, a trochę jak niepłodny. Niby był przeźroczysty, galaretowaty, ale łączył się tez z takim białym, gęstym. Co może oznaczać taki śluz? Ja to sobie tłumaczę (pewnie to głupie), że mam już śluz płodny, ale razem nim jest usuwany ten gęsty sluz, który miałam w szyjce macicy w czasie brania tabletek. Czy to logiczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *Tami*
Cześć Wam mam pytanie co do odstawienia tabletek. Bralam dwa miesiace microgynon potem novynette jeden miesiac i odstawilam czkam na okres troche sie spuznia ale to normalne. Chodzi mi o to ze bralam je tylko dla tego ze moj lekarz powiedzial ze po nich zajde w ciaze poprostu dlugo staram sie o dziecko i nie moglo nam sie udac:( jednak mam obawy poniewaz skonsultowalam to z innym lekarzem który stwierdzil ze to "paradoź" i ze to tylko pogorszy sprawe zamiast pomóc... przyznam ze sie załamałam ...Bardzo zalezy mi na dziecku i nie wiem komu wierzyc... Chcialam sie zapytac czy macie jakies rozeznanie na ten temat? czy po tabletkach łatwiej mozna zajść w ciąże ?? prosze o odpowiedz pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To i ja sie do was dolaczam :) Za 6 dni koncze z tabsami po 3 latach brania. Narazie strasznie sie boje co bedzie z moja cera po odstawieniu, aczkolwiek pocieszam sie,ze tabletki mi duzo w tej kwestii nie pomogly :) A odstawiam bo raz ze juz czuje ze mi organizm buntuje, a dwa w czerwcu chce zaczac starania o dzidziusia :) NA szczescie poczytalam to forum i juz ta panika taka sielna nie jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zalozylam oddzielny temat bo nie widzialam waszego. Ciesze się ze znalazlam wasz topik ;) Bralam Novynette przez rok,. w padzierniku odstawilam, mialam okres po 29 dniach, nastepnie cykl trrwal 40 dni, teraz cykl trwa już 47 dni :( Ostatni raz kochalismy się w sylwestra. nie pękla gumka, a on skonczyl mi na brzuchu :( Bardzo się martwie gdyż jestem za mloda na ciąże :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melisanka gratuluję decyzji! Jestem w bardzo podobnej sytuacji co Ty z tym że brałam tabsy o wiele dłużej. Odstawiłam 12 dni temu bo mój organizm krzyczał już dość a poza tym też na poczatku lata chcemy starać się z mężem o dzidziusia. Mam nadzieję że wszystko będzie ok bo narazie nie zauważyłam żadnych negatywnych skutków, same pozytywne. Mam wrażenie że jak brałam to byłam bardziej rozchwiana hormonalnie niż teraz! powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nina29 - ja juz 2 dni bez bo ostatniej pigulki juz nie wzielam :) Zobaczymy jak bedzie, narazie to wiadomo, za krotki czas, ale pocieszylas mnie :) a nawet jak i mi sie cera popsuje to moze przy ciazy sie naprawi ;p Ciesze sie, ze sama w wakacyjnych staraniach nie bede ;) A teraz wiesz, zamiana - zamiast codziennych pigulek - kwas foliowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melisanka ja już zamieniłam pigułkę na kwasik foliowy i nawet nie zapominam brać (to chyba pozytywny nawyk pozostały po braniu pigułek), ale niestety teraz trzeba się pilnować a apetyt na miłość jakby większa! Nie martw się o cerę za wcześnie bo to różnie bywa, ja też się trochę tego obawiam bo przed tabletkami miałam z nią problemy, ale mam cichą nadzieję że już nie wrócą a teraz najważniejsza jest Dzidzia. Ja jestem szczęśliwa bo owulacja chyba wróciła ze zdwojoną siłą a tego bałam się najbardziej,napisz jak to będzie u Ciebie bo jestem ciekawa, hmm kto wie a może kiedyś spotkamy się na porodówce....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milla77
dziewczyny, nie biorę pigułek pierwszy cykl. Jak odstawiłam to po 3 dniach dostałam okres. W tej chwili to 16 dzień cyklu. Ciągle boli mnie brzuch , co się dzieje? Czy to normalne że jajniki sie przestawiają? I czy mogę mieć w tym cyklu OWULACJĘ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milla myślę że ten ból oznacza właśnie owulację, ból odczuwa się jako kłucie w jajniku lub ogólnie całe podbrzusze boli, niewiem ile brałaś tabletki bo ja bardzo długo ale to chyba nie ma znaczenia bo każdy organizm jest inny, czasem płodność wraca w 1 cyklu a czasem po kilku miesiącach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milla77
ale mnie już boli 4 dni ten brzuch. Liczę na owulację i na dzidziusia ale temperaturka jest niska 36,6....:-( W jajniku kłuje tak jak mówisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co mnie też tak długo bolało ale to chyba normalne (5 dni), czytałam że po odstawieniu następuje \"zmożona porodukcja jajeczek\" , pewnie stąd te dolegliwości, ale z dzidziem lepiej się troszkę wstrzymać i dać organizmowi dojść do siebie, ja poczekam z 3 miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pociesze was ze mnie tez do 5 dni czasem kluje :) Kwestia przyzwyczajenia :) Ja narazie czuje sie dobrze choc :) tak jak sie obawialam powoli zaczynaja sie problemy z cera :) ale co tam... A wiesz co, a propo wzmozonej produkcji jajeczek, tez w necie gdzies wyczytalam, ze od razu po odstawieniu tabletek jesli szybko wrocil cykl wieksze prawdopodobienstwo ciazy mnogiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×