Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość BULINKA 22

ODCZUCIA PO ODSTAWIENIU PIGULEK

Polecane posty

Malatynka Zgadzam sie w 100%! Ja stwierdzialm dokladnie to samo. Pigulka odwraca hormony do gory nogami i wszystko jest sztuczne, nie ma nawet owulacji. Poza tym codziennie przyjmujesz pigulke do zoladka i obciazasz watrobe, a poza tym ona non stop oddzialuje na przysadke. Juz sie nie moge doczekac, kiedy moj organizm zacznie sam produkowac hormony i bede miala normalne owulacje. A do tego licze na latwiejsze uregulowanie wagi i powrot libido!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marika***
U nie było tak: Brałam tabletki przez ok 7 lat z kilkoma niedługimi przerwami. W chwili obecnej nie biorę od 3 miesięcy i...: - stan cery strasznie mi się pogorszył, STRASZNIE! - boli mnie brzuch i piersi przez całe cykle - miesiączki dłuższe i bardziej bolesne - generalnie lepiej było jak łykałam tabsy ......a teraz czekam na @ bo pękła gumka i mogę być w ciąży Jedyny plus to taki, że wilgotność wróciła :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja rowniez postanowilam odstawic tabletki.Bralam microgynon przez 2,5 roku.Moj organizm powiedzial stop!Ciagla zmiana nastrojow,nerwowosc,zero ochoty na seks itd...Ostatnia pigulke wzielam 1 sierpnia,po 30ech dniach dostalam okresu z odstawienia a 3 dni po jego zakonczeniu(dzisiaj)zauwazylam ze moj sluz jest jasnobrazowy(tak jak pod koniec okresu).Co to moze znaczyc???Czy mam jakies powody do niepokoju???:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zośka113
Witam Brałam tabletki Logest przez około 6 lat. W tym czasie czułam się dobrze z tym, że chyba moje libido nie było na najwyższym poziomie. Myślałam już jakiś czas, żeby zrobić sobie przerwę i tak jakoś przypadkowo się stało, że nie było lekarza i nie było skąd wziąć recepty. Przestałam brać tabletki na początki sierpnia, krwawienie z odstawienia nastąpiło normalnie. Po 8 dniach dostałam lekkie plamienia, które się ciągną na razie już 4 dzień i troszkę zaczyna boleć mnie brzuch, co będzie dalej zobaczymy ... napiszę później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monic90
Brałam tabletki Yasminelle 5 miesięcy. Mój chłopak wyjechał na dwa miesiące i teraz idziemy na studia do różnych miast, zatem zdecydowaliśmy się odstawić tabletki. Ostatnią wzięłam 22 sierpnia i dostałam krwawienie z odstawienia 27 sierpnia. I teraz moje pytanie. Jak mam zacząć liczyć cykl? Od dnia, w którym odstawiłam tabletkę, czy od dnia, w którym dostałam okres? Chciałam dodać, że podczas brania Yasminelle nie miałam praktycznie żadnych stutków ubocznych, czułam się normalnie, tak jakbym ich nie brała, krwawienie zawsze następowało 4 dni po ostatniej tabletce, cera ani mi się nie polepszyła, ani nie pogorszyła, jedynie schudłam 3 kg, co w moim przykadku mi nie odpowiadało. Mam 171 cm wzrostu i ważyłam 55kg, później 52kg. Teraz kiedy odstawilam tabletki również nie czuję żadnych zmian. Może zaraz po odstawieniu lekko cera mi się pogorszyła, ale teraz w 20tym dniu bez tabletek wszystko wróciło do normy. I moje następne pytanie. Teraz, kiedy trudno jest określić dni płodne, jak przeżyć bez tabletek? Nie ufam za bardzo prezerwatywom, tym bardziej, że teraz nawet nie wiem kiedy jestem płodna. Poradźcie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zagubiona w życiu panna
Ja również zastanawiam się nad odstawieniem... 1,5 roku biorę już Logest... Mam już serdecznie dość pamiętania, poza tym czuje że się truję... Mam dość stresu że jak zjem coś to przypadkiem zwymiotuję albo będe miała biegunkę, że jak wezmę jakiś lek to pigułka nie zadziała, o kant dupy to wszystko rozbić... Boję się odstawienia strasznie! Zawsze miałam kłopoty z cerą i bioje się że wszystko po odstawieniu wróci ze zdwojona siłą. Ból podczas okresu mnie nie przeraża, bo jakoś nigdy nie był aż tak dokuczliwy. Ale jak przeczytałam, że dziewczyny tyja po odstawieniu 12 kilo to aż mnie ciarki przechodzą...... Nigdy nie sądziałam, że się tak bardzo będę bać odstawienia. Odstawiam za miesiąc, bo z 3 opakowań zostało mi się jedno i zamierzam je dokonczyć i zakończyć definitywnie na całe życie moją przygodę z pigułkami... Ale stach jest :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agaciorka
Witam:) Mam na imię Agata mam 22 lata:) Brałam tabletki około półtorej roku miesiąc temu poztanowiłam zrobić sobie przerwę... Wczoraj powinnam dostać okres, zmiast okredu miałam straszne bole brzucha;( Dziś czuję się dobrze:) Podczas brania tabletek w sumie czułam się dobrze tylko strasznie przytyłam bo jakies 8kg;( Odstawiając tabletki wydaje mi sie że jestem bardziej nerwowa.. Odstawiając tabletki był kontakt seksualny z nażeczonym:) Może jestem w ciąży;] Ale czytając forum to chyba normalne że nie mam na razie okresu...Boje sie tylko że wroca straszne bole brzucha i okres ktory trwa 7 dni jak nie wiecej... Przed braniem tabletek mialam problemy z okresem baaardzo obfite i pojawialy sie jakies skrzepy i w ogole masakra... gdy zaczelam brac tabltki okres sie uregulowal i wiedzialam co do godziny kiedy nastapi.. Nie wiem co mam robic czekac na okres i brac dalej czy przerwac calkiem.. Jesli moge prosic o jakies rady bede baaardzo wdzieczna:) Pozdrawiam serdecznie Forumowiczki:):):*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez po odstawieniu
Witam serdecznie ! Ja rowniez odstawilam tabletki miesiac temu. Moja przygoda tabletkowa : Zaczelam brac tabl ze wzgledu na strasznie niereg miesiaczki, wszustkie badania ok, u mnie decydujacy byl czynnik stresowy i czeste podroze. Bralam yasminelle przez 3lata, nie przyttlam, bo sie bardzo pilnowalam, bylam b.zadowolona bo okres regularny i bol mniejszy. Od kilku juz miesiecy czulam straszne nole lydek, moje libido od 2 lat zanikoalo, jakos do mnie to nie docieralo wczesniej. Wiem ze to glupio zabrzmi, ale mialam obrzydzenie do sexu. Poza tym hustawki nastrojow, depresja. Zdaje sobie sprawe, ze wszystkie objawy nie sa tylko wina tableetek, jednak na pewno je wzmocnily. Odstawilam miesiac temu, nadal nie mam okresu, od tyg mam bole jajnikow, piersi nie sa obrzekniete, na poczatku mialam zatrzymanie wody w organizmie. Balam sie przytycia i zaraz po odstawieniu przeszlam na diete detox oczyszczajaca i zeszly 2 kg. Ogolnie ciesze sie ze jednak tabletek nie biore. Bede stosowac prezerwatywy. Czuje sie lepiej psychicznie, libido wraca. Problemy z cera zadne. Jak sobie poczytalam wiele forow o tabletkach, to mnie zamurowalo, jakie moga byc skutki uboczne.pozdrawiam serdecznie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po odstawieniu yasmin (bralam przez ok 4 lata) zauwazylam, ze pogorszyl mi sie stan wlosow - czesciej musialam je myc i stan skory twarzy - zaczely pojawiac sie wypryski - drobne, ale jednak byly, a dla mnie to niecodzienne, bo dawno juz zadnego wyprysku nie mialam.... po okolo trzech miesiacach stan skory wrocil do normy, jednak nadal mialam problem z wlosami. oprocz tego nie zauwazylam wzrostu, ani spadku wagi, wszystko w normie, libido wieksze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agaciorka
Nadal nie mam okresu. Od piatku leze w lozku w sobote wieczorem zaczelo mnie wszystko bolec zwlaszcza w okolicach nerek cala niedziele i poniedzialek wylam z bolu poczatkowo myslalam ze to grypa po czym okazalo sie ze to miedniczkowe zapalenie nerek dzis juz boli mnie mniej ale jestem caly czas na tabletkach przeciwbolowych nie wiem czy to spowodowane jest ty ze przestalam brac tabletki... najlepsze jest to ze pierwsze 4 tyg jak nie bralam tabletek czulam sie znakomicie dopiero koncem 4 tyg jak mialam dostac okres dokladnie w ten sam dzien zaczelam czuc sie fatalnie i te nerki do tego bol nie dozniesienia;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cierpię na nawracające infekcje pochwy i mysle,że to od stosowania tabletek:( biore je 3 lata ale od paru miesiecy nie potrafie sie pozbyc infekcji:( zastanawiam sie nad odstawieniem,ale boje sie skutków ubocznych-wzrostu wagi,pryszczy,że o ciązy nie wspomnę.Masakra:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też po...
Witam, przeczytałam Wasze relacje po odstawieniu pigułek... Mam 25 lat, pigułki brałam jakieś 6 lat z przerwami, była Diane 35, Evra, jasmin,cilest. Najgorzej czułam się po Diane, okropne migreny, ale cera się trochę poprawiła.Zmieniłam na evrę, a potem na kolejne... Nie biorę pigułek już dwa miesiące, okresy pojawiły się jak w zegarku, co mnie zdziwiło pozytywnie. No a teraz minusy: - okropne pogorszenie stanu cery, twarz bardzo szybko się przetłuszcza, zaskórniki i pryszcze - tragedia!i w dodatku jakaś dziwna odmiana, pojawiają się nawet na dekolcie i ramionach, a tam ich nigdy nie miałam! - szybsze przetłuszczanie włosów - wahania emocjonalne nadal są;/ - libido jak na razie także nie wzrasta ;/ plusy: - nie truję się - i to chyba jedyny. Zastanawiam się, czy nie powrócić do ich brania, waga nie zmieniła się.Stan cery mnie dobija!!Dziecka nie planuję jeszcze...no ale czy to znaczy,że gdy znów je będę chciała odstawić koszmar pryszczowy wróci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agciorka
Mnie okres opóźnił się o dokładny tydzień i trwał tyle samo gdy brałam tabletki był tylko trochę mocniejszy i bolał mnie brzuch:/ na szczęście wymyślono coś przeciwbólowego;) Troszkę pogorszyła mi się cera;/ czy przytyłam nie wiem bo nie stałam na wadze od jakis 3 miesiecy wiem tylko ze przytylam i to bardzo gdy zaczelam brac tabletki... zostaly mi jeszcze 3 opakowania.. zastanawiam sie czy je wykorzystac i kiedy.. moze zaczne znow brac tabletki antykoncepcyjne od nowego roku albo na wiosne sama jeszcze nie wiem. zwlaszcza ze mam swiadomosc jakie to swinstwo!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny! Jestem w szoku że do dziś ciągnie się ten temat i tyle z Was w nim bierze udział. (w szoku oczywiście pozytywnym). Troszke mnie Wasze odpowiedzi uspokoiły, bo uwierzcie mi ale fiksuje juz ponad tydzień. 28 sierpnia wzięłam ostatnią tabletkę, dostałam miesiączkę i zdecydowałam, że to było moje ostatnie opakowanie. Minał miesiąc i zaczęły mi się pojawiac objawy typowe dla miesiączki, którą miałam przed rozpoczęciem brania tabletek (bóle podbrzusza, plamienia podobne do upławów-koloru takiego troszkę kremowego, bóle głowy, raz mi było ciepło raz zimno, zawroty głowy...). I tak mam do dziś (czyli 8 dzień po dacie w której powinnam dostac okres) !! Czy jest to mozliwe, żeby organizm tak dziwnie się zachowywał i regulował sie po tych tabletkach...? Czy to są w ogóle normalne objawy czy coś ze mną nie tak? Czy któraś z Was ma podobnie? Proszę o odpowiedź. Pozrawiam!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olapol
odstawilam tabletki w lipcu wazylam wtedy 53kg teraz waze 57!!! czy to mozliwe ze przytylam po odstawieniu tabletek?? chyba powinno byc na odrut co? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WItam Was Dziewczyny :* Poczytalam Wasz watek, ta decyzja chodzila po mojej glowie od kilku miesiecy. Tak wiec nareszcie ja podjelam. W poniedzialek nie wezme juz tabletki, wczoraj dostatalam krawienie z odstawienia gdy sie skonczy moj ginekolog chce zajrzec w moje jajniki, bo tabletki bralam 1,5 roku tylko po to zeby uregulowac cykle i pozbyc sie pcos z jednego z nich. Powiedzcie mi jeszcze jak wyglada liczenie dni plodnych? To prawda ze nie da sie ich obliczyc w pierwszym cyklu po odstawieniu? Zaznacze iz planuje starania o Dzidziusia, ale najwczesniej w styszniu/lutym. Chce zeby organizm wrocil do siebie calkowicie, juz rzucilam palenie i biore kwas foliowy. Chce tez zrzucic pare kilko, bo biorac tabletki przytylam 10 KG!!!! pozdrawiam Was cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobietka 37...
Witam. Po 8 latach brania przeróżnych tabletek odstawiłam je. Pierwsza miesiączka była po odstawieniu. Druga po 30 dniach. Tyle, że trochę skąpawa.... Trwała zaledwie 3, 5 dnia :) Poza tym narzekam na okropne wypadanie włosów, schudłam, plamy wątrobowe na twarzy się rozjaśniają. Zero wyprysków. Libido skacze w górę :) Poza tym w połowie cyklu- dni płodne- mokro jak cholera i najgorsze- ogromna ochota na seks!!! Mam trochę problemów z tarczycą, ale jestem w fazie badan. Jak sie coś zmieni-dam znać. Martwię się tylko jednym- 37 lat na karku, dwoje dzieci w wieku 12 i 13 lat. Chęci na kolejne macierzyństwo zero.Do tego gówna nie wrócę, więc co ?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny!!:) 18 dni temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne LOGEST. Brałam je 1,5 roku i to były moje jedyne środki antykoncepcyjne. Na sam koniec zrobiłam sobie wszystkie badania m.in.wątroby,krwi,hormonów itd. Wszystko wyszło w jak najlepszej normie. Ale ja jednak jestem osobą tchórzliwa i szczerze mówiąc boję się skutków ubocznych... Czy któraś rzuciła logesty i miała jakieś skutki? Wiem,że okres może mi się spóźniać itd...ale oprócz tego czy mam czego bać się? Czekam na wasze odpowiedzi!!! Dzięki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirtusia, ja tabletki odstawilam w na przelomie pazdziernika i listopada, i od tamtej pory dwa cykle, oba okresy wywolywane progesteronem, brak owulacji (wiem na 100 % bo mierze temperature) generalnie bardzo sie wszystko pokrecilo. Teraz bralam luteine i tak bedzie przez kilka cyklow poki nie wroci do normy, bardzo chcialabym zajsc w ciaze, ale plodnych dni brak... ja wiem ze juz nigdy nie wezme sie za tabletki... pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KasiaBW To w takim razie 3mam bardzo kciuki abyś zaszła w ciąże i aby Ci się ułożyło wszystko ze zdrówkiem! Ja akurat zajść w ciąże to puki co nie chcę,a zrezygnowałam z tabletek tak naprawdę z lęku bo czułam się świetnie biorąc je. Cały czas tylko denerwowałam się wizytami,badaniami krwi itd... Puki co to nie chce wracać już do tabletek anty ale teraz je przerwałam ponad 2 tyg temu i czekam na okres i czasami bolą mnie piersi i dół brzucha. Czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirtusia, Bardzo normalne, jajniki budza sie z 'zimowego' snu, wiec powoli zaczynaja same pracowac i reagowac na naturalne hormony. Okres moze CI sie spoznic, moj cykl trwal ponad 40 dni, wiec lekarz mi go wywolal progesteronem... i potem kolejny tez i no go wlasnie mam, teraz przed 16 dniem mam isc do lekarza na USG i potem znow luteinka... aj, tak to jest jak sie chce to sie nie ma tego, a jak sie nie chce to sie ma :( Marze o dziecku... oprocz tego mam PCOS wiec moze to nie tylko wina tabletek. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu ja to wszystko rozumiem. Puki co jest ok,ból brzucha minął tylko cycki raz bolą,raz swędzą i mam takie zgrubienia jak by guziki. Gdybym nie odstawiła tych tabletek to był już miała czarne myśli co mi jest. W piątek powinnam dostać miesiączkę-zobaczymy co z tego wyniknie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laski dostałam okres,miałam normalnie z 5 dni. Brzuch bolał ale dało się wytrzymać a spóźnił mi się ok.10 dni. Wydaję mi się,że każdy robi z tego wielką zadymę a tak na prawdę da się ten ból wytrzymać i nie jest tak jak niektóre dziewczyny piszą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blueray
witam! I ja dołączę sie do dyskusji. Tabletki brałam z przerwami ok3-4 lata. z przerwami, poniewaz chłopak pływa i tylko na czas jego pobytu w domu brałam. siłą rzeczy, przechodziłam juz kilka takich odstawień i powrotów(za co niektórzy mnie od nienormalnych nazywali, jak napisałam o tym na jakims forum) ale chyba wyszło mi to na dobre, bo jak teraz znów (i mam nadzieje na dobre) odstawiłam, nie mam prawie zadnych skutków ubocznych typu pryszcze, spozniający sie okres czy przetłuszczające sie włosy, jedyny problem to bardziej bolesne miesiączki niż przed tabletkami. Bralam harmonet, evre i yaz. powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blueray
acha, ostatnie opakowanie wziełam we wrzesniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcę zacząć znowu brać tabletk
Hey, mam kilka pytan... Zakonczylam opakowanie 5 lutego, potem był okres i przestałam kontynuować branie tabletek. Jednak przemyślałam wszystko i stwierdziłam, że jeszcze nie będe brała tabletek, poczekam jeszcze troche i za jakiś czas je odstawię. Kiedy teraz powinnam wziąć tabletkę? Pierwszego dnia miesiączki (dopiero) ? Czy mogłabym wziąć jakoś wcześniej, np. w poniedziałek i regulatnie zażywać przez 21 dni, potem przerwa, kolejne opakowanie itd... ? Czy wtedy tabletki nie bedą dziłac skutecznie? Zalezy mi aby za miesiąc nie mieć okresu. Prosze poradzcie mi co mam zrobić? Jeszcze popytam ginekologa, ale najpierw chciałabym znac wasze zdane, czy w ogole warto się do nigo wybierać... ? Co do samopoczucia, to przez kilka dni bolała mnie głowa, potem wystąpiły plamienia - raz są, raz nie ma. Biorąc tabsy przytyłam prawie 20kg... (biorę od ok 3 lat) i to jest głowny powód ich rzucenia, drugim powodem jest to, że nie układa mi się z facetem co wiąże się z brakiem uprawiania sexu (a po co się truć?) Libiodo moje spadło poniżej 0 . Nic nowego nie napisałam ;) Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćarka 29
witam wszystkie odstawiające. brałam kilka lat z przerwami, niewiem 5 czy 7 kto by to teraz spamiętał...najważniejsze ze już koniec. pierwszy naturalny okres dostałam po 40 dniach, już wiedziałam że to normalne, z internetu, heh;) wszystko było w miare ok, przypomniałam sobie co to pobolewanie w połowie cyklu, to było wręcz metafizyczne bo całkiem o tym zapomniałam przez te lata... Jednak teraz oczekuję drugiego okresu, niewiem kiedy. W 23 dniu cyklu zaczął mnie boleć brzuch - jajniki i promieniuje trochę też do tyłu na nerki, ale czuje że to od jajników. poza tym mam lekko podwyższoną temperature jakies 37 i troche mnie mdli, generalnie spadek samopoczucia znaczny, trwa to już 3 dni i nie przechodzi, czy któraś z was tak miała ? bo niewiem czy to normalne, czy juz isc do lekarza czy jeszcze poczekac zwalając to na szeroko (bardzo szeroko) pojęty środek cyklu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Co prawda ja rzuciłam teraz tabletki po półtora roku i miesiączkę dostałam po 40 dniu. Spóźniła mi się 12 dni więc,zaczynałam się już denerwować. Bóle brzucha miałam mega pierwszego dnia,reszta unormowana i teraz jest ok. Żadnych bóli ani skutków ubocznych. Co do historii wyżej nie miałam nigdy takich bóli ale poszłabym do lekarza i to skontrolowała. Lepiej nie czekać z takim czymś. Pozdrawiam, Marta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola80
Hejka bralam tabletki jakies 10 lat z przerwami, na dziecko okolo 2 lata, czy dwa razy trzymiesieczne przerwy, teraz postanowilam przestac je braz w ogole, i po okresie, ktory sie skonczyl trzy dni temu teraz znowu mam jakies brazowawe plamienia...nie wiem czy to nastepny okres czy co? Czy ktos tak mial? I tak ide do gina w nastepnym tygodniu, ale jestem ciekawa? Pozdrawiam i wesolego jajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zaczelam brac sindi 35 8 miesiecy temu , napoczatku lekko przytylam ale chyba dlatego ze wzrosl apetyt na slodyczne, stracilam libido, mialam wahania nastrojow potrafilam w sekunde plakac bez powodu ale potem sie unormowalo te doligwosci zniknely i polepszyla mi sie cera ktora mialam wczesniej kiepska. po 5 miesiacach musialam zrobic przerwe aby wykonac badania hormonalne poniewaz strasznie wypadaja mi wlosy a tabletki na to akurat nie pomogly, i cera pogorszyla sie , jest chyba gorsza niz zanim zaczelam brac tabletki, dzisiaj badz jutro zaczynam brac od nowa bo juz jestem po badaniach mam nadzieje ze spowrotem cera sie poprawi ale boje sie ze z powodu cery beda na zawsze 'uzalezniona' od tabletek , ze strachu ze znowu bede wygladac 'niewyjsciowo' , oprocz tego przez te 3 miesiace nie brania tabletek przytylam prawie 2 kilo, nie wydaje mi sie zebym wiecej jadla ale tez nie chce zwalac winy na odstawienia tabletek, chociaz nie zdziwilabym sie jak by wlasnie to bylo powodem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×