Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość BULINKA 22

ODCZUCIA PO ODSTAWIENIU PIGULEK

Polecane posty

Gość BULINKA 23
Na poczatku lipca odstawilam pigulki. okres dostaje w miare regularnie. nie jest bolesny, no moze pierwsze 2 dni troche. ale to nie to samo co przed pigulkami kiedy to zdychalam z bolu! zobaczymy co bedzie dalej. W moim przypadku nie wydaje mi sie zeby np. poprawil mi sie humor, zwiekszylo libido itp. nie wiem czy w trakcie brania pigulek nie czulam sie lepiej... Jesli chodzi o tycie to ja jak rzucilam pigulki przytylam 1 kg, a to sporo jak na mnie poniewaz przy pigulkach spadalo mi nawet 2 kg, a teraz jest ciagle tyle samo (tzn o kg wiecej:) ) mam chyba wiekszy apetyt... ja narazie nei wyobrazam sobie seksu bez pigulek:/ to dla mnie naprawde duzy problem bo boje sie w gumce:( Agi13, z tym odstawianiem jest odwieczny problem:/ nikt nie wie czy lepiej przerwy robic czy nie! i badz tu madra... ewelinka, mnie tez bola sutki czasami, nigdy wczesniej tak nie mialam pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anette
Od pewnego czasu,tak ok.od 2 miesiecy zauwazylam na piersiach bardziej widoczne żyły na piersiach,zwłaszcza na prawej,przeswituja mi nawet przez sutki.Moze to ma jakis zwiazek z tym,ze wczesniej bralam tabletki antykoncepcyjne przez ok.7 miesiecy i 2 miesiace temu odstawilam.Chcialam zaznaczyc,ze jak bralam tabletki to czegos takiego nie zauwazylam.Moze wiecie dlaczego tak sie dzieje?Czy to cos powaznego?Wspomne jeszcze o tym,ze nie jestem w ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anette
Od pewnego czasu,tak ok.od 2 miesiecy zauwazylam na piersiach bardziej widoczne żyły na piersiach,zwłaszcza na prawej,przeswituja mi nawet przez sutki.Moze to ma jakis zwiazek z tym,ze wczesniej bralam tabletki antykoncepcyjne przez ok.7 miesiecy i 2 miesiace temu odstawilam.Chcialam zaznaczyc,ze jak bralam tabletki to czegos takiego nie zauwazylam.Moze wiecie dlaczego tak sie dzieje?Czy to cos powaznego?Wspomne jeszcze o tym,ze nie jestem w ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikakik
a już myślałam że jestem jakaś nienormalna...a tu proszę okazuje się jednak że jestem normalna...czytając wasze wypowiedzi coraz mocniej utwierdzam się w przekonaniu ze Czas Rzucić te Cholerne Prochy!! Biorę Regulon od 2,5 lat odkąd urodziłam dziecko..rzadnych widocznych skutków ubocznych..schudłam jakieś 5kilo,piekna cera itp..tylko...zero ochoty na sex..zero nic a nic..:(..takie doły psychiczne że szok..i stałam się taka agresywna!! Raz prawie pobiłam męża!!! :O Stany agresji pojawiają sie kiedy kończę listek pigułek..Tylko boję się ciązy..a w gumach kochać się nienawidzę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikakik
a już myślałam że jestem jakaś nienormalna...a tu proszę okazuje się jednak że jestem normalna...czytając wasze wypowiedzi coraz mocniej utwierdzam się w przekonaniu ze Czas Rzucić te Cholerne Prochy!! Biorę Regulon od 2,5 lat odkąd urodziłam dziecko..rzadnych widocznych skutków ubocznych..schudłam jakieś 5kilo,piekna cera itp..tylko...zero ochoty na sex..zero nic a nic..:(..takie doły psychiczne że szok..i stałam się taka agresywna!! Raz prawie pobiłam męża!!! :O Stany agresji pojawiają sie kiedy kończę listek pigułek..Tylko boję się ciązy..a w gumach kochać się nienawidzę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ratunku
proszę o pomoc...brałam diane przez 3 lata, potem odstawiłam...i zaczęła sie polka, włosy mi wychodziły garściami, okres musiałlam sztucznie wywoływać, tragedia...wróciłam do nich bo musiałam-nie mogłam wytrzymać...od ponad roku biorę nadal...nie mam siły, mam chyba depresję...boję się przestac bo juz nie wytrzymam tego wypadania włosów, ładowania kolejnymi hormonami. czy ktoś tak miał???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BULINKA 23
Bardzo Ci wspolczuje. moze nie bierz jednak pigulek... przede wszystkim znajdz lekarza ktory sie Toba zajmie! i pomoze! na wypadanie wlosow sproboj jakichs witamin, wcierek do wlosow. bedzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odstawilam Novynette i niestety nie dostalam okresu, bylam dzis u ginekologa i zapisal mi cos na wywolanie i dodatkowo plasterki EVRA. Mam nadzieje ze po nich nie przytyje tak jak po poprzednich :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZEŚĆ DZIEWCZYNY JA TEZ ODSTAWIŁAM TABLETKI I JAK NA RAZIE JEST OK. WCALE NIE MIAŁAM OCHOTY NA SEX, INNYCH DOLEGLIWOŚCI NIE ZAUWAŻYŁAM ALE ZACZEŁAM MIEC JUZ MAŁE PROBLEMY Z MEŻEM... ROZUMIECIE MAM NADZIEJE ZE WSZYSTKO WRÓCI DO NORMY A CO DO OKRESU MAM NADZIEĘ ZE BEDZIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bRAŁAM DIANE PRZEZ 8 LAT ALE CHYBA JUZ WYSTARCZY MAM JUŻ 30 LAT I MOŻE PO MAŁU TRZEBA POMYŚLEĆ O MALEŃSTWIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenkaa
ja juz nic nie wiem:( biore cilest od ponad roku,na poczatku wszystko bylo ok,pozniej zrobilam 3-miesieczna przerwe i nadal kontynuowalam przyjmowanie cilestu i wlasnie podczas tego okresu przytylam 9kg!moze ta przerwa miala z tym cos wspolnego??chyba wezme do konca to opakowanie,ktore mam i koncze z tym shitem!mam nadzieje,ze nastroj mi sie poprawi bo teraz jest tragicznie-nic mi sie nie chce,czasami nawet zyc,nawet moj chlopak zaczal mnie draznic,a tak mooocno go kocham...ale z drugiej strony boje sie czy po odstawieniu jeszcze nie przytyje:( no i jestem w kropce:(ale dziekuje wam dziewczyny,ze jestescie i duzo sie dzieki wam dowiedzialam.pozdrawiam goraco!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też dziś wzięłam ostatnią tabletkę. mam w domu jeszcze 3 opakowania, ale już nie chcę. biorę tabletki od ok.8 lat. Cilest, Marvelon, Logest. teraz z Marvelonu przerzuciałam sie na Logest i z cerą mi się popsuło jakieś skupiska, plaski czerwonych cyfków na brodzie mi się porobiły. Stwierdziłam wię że skoro i tak i tak się popsuło to w ogóle odstawię tabletki. Chchę iść na badania hormonów, sprawdzić jak tam z nimi jest, bo niedługo chciałabym zajść w ciążę. Libido - oczywiście niemoalże zerowe A skoro nie chce mi się kochać, to po co brać tabletki? A może wiecie ile trzeba odczekać po wzięciu ostatniej tabletki żeby zbadać sobie hormony?? Naczytałam się tu tez o tej prolaktynie. czy czesto po odstawieniu pigułek jest za wysoka? czy zdarza się to tez dziewczynom, ktore nie braly wczesniej tabletek? I czy czasem jej za wysoki poziom jest bezobjawowy czy zawsze cos sie dzieje po czym mozna to poznac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od 1 grudnia nie biore tabletek i caly czas czekam na okres uprawialismy tylko seks analny moze ze 3 razy ale wiecie co i tak sie boje,czasami tylko brzuch mnie pobolewa jakbym miala zaraz dostac` okresu a w ogole po odstawieniu czulam sie jakos dziwnie jakby bylo mi caly czas slabo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od 1 grudnia nie biore tabletek i caly czas czekam na okres uprawialismy tylko seks analny moze ze 3 razy ale wiecie co i tak sie boje,czasami tylko brzuch mnie pobolewa jakbym miala zaraz dostac` okresu a w ogole po odstawieniu czulam sie jakos dziwnie jakby bylo mi caly czas slabo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko napisze
ze od seksu analnego też można zajść w ciążę.... kiedys czytałam że ścianka między odbytem a pochwą jest na tyle cienka że plemniki mogą przeniknąć... to tak żeby ostrzeć - dla tych co myślą że seks analny jest bezpieczny ;) i że można bez gumki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glizdaa
Po odstawianiu Diany po roku brania ( z 1 przerwa) przetłuszczanie sie włosów to był po prostu szok! nie od razu tylko chyba 2-3 mies po odstawieniu-ale to wróciło do normy. Jak zaczelam brac-zrobila mi sie nadżerka, ale pomijam juz fizyczne dolegliwosci (łącznie z brakiem przyjemnosci z seksu) DEPRESJA zawaliła mi życie , mowie serio, nie sadzilam ze to przez piguły , zwalalam na wszystko inne, ale lęki i doły sprawiły ze zawalilam mnostwo spraw w zyciu. NIGDY WIECEJ PIGUŁ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytam i czytam ten topik, szukałam gdzie indziej, i znaleźć nie moge jednoznacznej i pewnej informacji, czy konsultowalyście z lekarzem odstawienie tabletek. nosze się z zamiarem przerwy, u lekarza byłam miesiąc temu, nie wybieram się w najbliższym czasie, czy sama moge odstawić? aha, Bulinko 23, pozdrawiam szczególnie, kiedyś, dawno temu, czytalam topik o bolesnym współżyciu (fajnie się rozwinął). To Ty, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam wizyte u lekarza dopiero w polowie stycznia. Jednak w niedziele wezme ostatnia tabletke. Nie kontaktowalam sie z lekarzem ale istnieje prawdopodobienstwo, ze i tak musialabym je odstawic. Zdecydowalam sie na to razem z mooim chlopakiem. nie moglam juz zniesc ciaglego placzu z byle powodu, pogorszenia cery, wypadania wlosow itd. Bolesnych miesiaczek sie nie boje bo nigdy takowych nie mialam. Mam nadzieje, ze nie bede sie stresowac ciaza. Wracam do naturalnosci i jestem bardzo szczesliwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, mam jeszcze pytanie. Odstawiacie tabletki po wzieciu calego opakowania, wiec powinnyscie miec \"okres\" bo organiz przeciez nie wie. ze nie wezmiecie kolejnego opakowania. Wiec z tym spoznionym okresem to chodzi o ten nastepny po miesiacu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak odstawiłam i poszłam na wizytę do lekarza. Moja ginekolog powiedziala mi ze na nowo musze teraz nauczyc obserwowac siebie. Sluz, piersi itp.Obserwowac kiedy mam owulacje, bo tak dlugo jej nie mialam... Z tego co wiem to tabletki powinno sie przerwac po wybraniu calego opakowania, a nie w trakcie. hmm, już któryś raz z kolei spotykam się z opinią, że w trakcie brania tabletek pogarsza się cera. Myślałam zawsze, że to po odstawieniu. Ja nie biorę tabletek już 8 dzień (czuję się jakaś wolna po 8 latach :O) i właśnie cera mi się pogorszyła też W TRAKCIE brania (logest, wcześniej brałam Marvelon). Czyli istnieje taka możliwość że cera sie poprawia o odstawieniu? miała któraś z Was tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi ginekolog przepisala logest na klopoty z cera, chociaz takich nie mialam!!!!! CZasem mi wyskoczyl jakis pryszcz, No ale pomyslalam sobie, skoro ma byc jeszcze lepiej to czemu nie. Zaczelam brac i od tego czasu mam ciagle problemy. Najbardziej sie wkurzalam jak poszlam na wesele i mialam wysyp pryszczy. Teraz ma nadzieje, ze po odstawieniu sie poprawi. P.S. Berry to moze Ty wiesz o co chodzi z ta miesiaczka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak Olenka, własnie chodzi o tę następną miesiączkę. Bo tę pierwszą podczas tej normalnej 7 dniowej przerwy zawsze się dostaje (bo, tak jak pisałaś, organizm nie wie ze 8 dnia nie weźmiemy kolejnego opakowania). U mnie własnie skończyła się 3 dni temu ta miesiączka w czasie 7 dniowej przerwy. Teraz będę czekać na tę \"właściwą\", czyli tę co ma przyjść sama, naturalnie, bez hormonów i już będzie to cylk z owukacją. Jestem świeżo po wizycie u ginekologa, więc mogę się podzielić tym, co mi wczoraj mówiła. Organizm normalnie pozbywa się hormonów w ciągu 1 cyklu, czase do 2 góra. trzeba się dokładnie obserwować, bo przecież przez dłuższy czas miałyśmy zatrzymaną owulację. A co do Logestu i cery, to widzę, że być może od niego mam na gębie to co mam :(. Ciekawe co będzie teraz, jak odstawiłam zupełnie. mam tylko nadzieję, że nie gorzej. Ale jak widzę u Ciebie pogorszyło się tak jak u mnie, w trakcie brania a nie po odstawieniu. o trochę mnie pociesza... Zobaczymy. Czekam na dalsze Wasze opinie i obserwacje po odstawieniu... Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bylam dzis u ginekologa i powiedzialam, ze chce odstwic pigulki. Zareagowal na to dokladnie tak \"Czy zajscie w ciaze bedzie dla Ciebie czyms strasznym i czy w razie czego dasz sobie rade?\" Kurcze dla mnie to bylo jak stwierdzenie, ze jesli odstawie tabletki przy pierwszym stosunku zajde w ciaze. Teraz umieram ze strachu. Dziewczyny jak sie zabezpieczalyscie po odstawieniu pigulek? Te pierwsze trzy miesiace beda najgrsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ja wlasnie skończyłam ostatnie opakowanie Milvane... znaczy mam jeszce 3 ale juz ich nie będę tykać - dosc meczarni i złego samopoczucia. W piatek bedzie pierwszy dzień bez ... zobaczymy jak sie sytuacja rozwinie. Pozdrawiam wszystkich pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja26
Właśnie znalazłam tą stronę przypadkowo. Czekam na okres i umieram ze strachu. To już 40 dzień i chyba zwariuję. Odstawiłam tabletki 3 miesiące temu i dwa pierwsze okresy miałam jak w zegarku, jakbym brała tabletki. Cieszyłam się jak głupia, że teraz będe miała regularnie, a tu masz.... Ale w sumie nie pomyślałam, że to może pigułki są powodem, że go nie ma. Po odstawieniu nabrałam ochotę na sex i uwolniłam się od depresji i ogólnie świat jest jakiś różowszy. Nie miałam problemów z cerą, ale rzeczywiście - jakbym trochę przytyła, choć to może dlatego, że mam mało ruchu. Teraz zabezpieczamy się prezerwatywą i stosujemy stosunek przerywany i nie mieliśmy żadnej wpadki, ale ja zawsze bałam się ciąży i teraz kiedy okres się nie pojawia nie potrafię o niczym innym myśleć. Boję się zrobić test!!!! A jeżeli chodzi o prezerwatywy to sex sprawia mi więcej przyjemności teraz, więc ona mi nie przeszkadza. Lepiej tak niż bez prezerwatywy i bez chęci na sex.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BULINKA 23
Ja jestem juz jakies pol roku od odstawienia i czuje sie dobrze:)okres dostaje, nawet regularnie, nie umieram z bolu jak to bylo przed rozpoczeciem brania pigulek. tylko ze nie wiem co zrobie jak "przyjdzie czas na sex"... boje sie z gumka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elizkaa
siemacie! co prawda dopiero zaczełam brac 1 opakowanie (Novynette) i teraz jestem w czasie przerwy ale zauwazyłam juz celulit...czy wy tez tak miałyscie?mnie to poprostu przeraza bo nigdy nie miałam z tym problemu i własnie z tego powodu zastanawiam sie na odstawieniem pigułek..z gory dzieki za odp.pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elizkaaa - ja tez tak miałam. Przed tabsami zero celulitu gladka jedrna skora a odkad zaczelam brac z miesiaca na miesiac mialam coraz wiecej - zwlaszcza na brzuchu Koszmar!!!!I juz tak mi zostalo. Nie jestem gruba osoba wrecz za chudą chyba, nie przytyłam w czasiw brania tabletek (no moze 1kg) a mimo tego celulit opanował moj dotychczas sliczny brzuszek... :( Moze jakies regularne cwiczenia uchronia Cie przed tym.... . Ja bym chciala brzuch z czasów bez tabletek... teraz od 1 mies nie biore.. ale celulit to juz chyba na pamiatke mi zostanie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×