Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Justa255

Sierpniowe mamy 2016

Polecane posty

Gość Ewelinaaa111
Witam z rana :) juz po śniadaniu a teraz wlasnie jem mandarynki :) u mnie dzisiaj okropna pogoda dobrze ze wczoraj trochę skorzystaliśmy ze słońca bo dziś pewnie w domu będziemy siedzieć... Joanna mój syn bunt dwulatka przechodzi juz od dłuższego czasu hehe :) stroi fochy, wszystko musi być po jego myśli, potrafi kłaść sie na podłogę i ryczeć jak mu czegos zabronię.. No można by długo pisać :) jednak wszystko jest do opanowania on wie ze moje nie znaczy nie i moze stanąć na głowie a ja zdania nie zmienię. Ogólnie jednak takie sytuacje zdarzają sie coraz rzadziej a synek zrobił sie grzeczny mimo ze jest wulkanem energii. Najgorsze jest to ze ciągnie mnie za rękę nom stop żebym siedziała z nim w pokoju i sie z nim cały dzień bawiła... Niestety muszę tez dom ogarnąć ale wez to wytłumacz dziecku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość outa
hej, dwulatek w domu to chyba najgorszy moment, pocieszam że będzie lepiej.. Mam dziś od rana lekkie mdłości bleeeee nie lubię :( Sport jest m.in moją pracą, co prawda raczej jako hobby ale jednak mam stałe zajęcia z ludźmi, W tym tyg co prawda miałam mało godzin ale w grudniu mam juz sporo. Może stworzymy tabelkę która w którym tyg albo od ost @ co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamuśki:) Mieszkanie wysprzątane na błysk, makijaż zrobiony(mimo ze nigdzie nie wychodzę ;) ) i zajadam śniadanie. Na obiadek roić będę mielone mimo ze dzis piatek . Chodzi za mną juz kilka dni:) Dziewczyny z wcześniejszych postów Perhaps, Dianakarina, Jadziulka, Zola,Madeline, Nurbanu.... odezwijcie sie.koniecznie. Perhaps z tego co pamiętam ty dzis masz wizytę:) trzymamy kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Claudiie90
Wczoraj zrobiłam znowu test owulacyjny i oczywiście są dwie kreski! :) juz takie wyraźniejsze :) tak się cieszyłam :) weszłam do pokoju pokazuje mężowi a on "kochanie ale to nie ciaza" i położył się na drugi bok spać :P ale dzisiaj mu nie popuszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna6950
Mój Mąż był bardzo wciągnięty w robienie testów owulacyjnych i pomiar temperatury co dzień musiał zobaczyć wyniki :) Ja dziś zrobiłam kolejny test, kreski już prawie identyczne więc jest dobrze :) I w poniedziałek dotrą do mnie pierwsze meble :) U nas też takie zachowanie już dość długo trwa ale teraz jest apogeum po prostu, albo może ja to odbieram jako nasilenie przez hormony ciążowe:) Teraz mam spokój, młoda śpi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Der2
Bunt dwulatka to nic z pyskowkami 4 latki. Dopiero sie zacznie zobaczycie :D U mnie nadal brak objawow, a to juz 6tc. Dzis idziemy swietowac Barbare :) Zdrowia dla wszystkich dwupaków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Claudie W takim razie działajcie :) nie odpuszczaj mężowi ... Dziewczyny macie tez tak ze jesteście pełne Energi i w jednej chwili ją tracicie. ? Ja czuje sie świetnie i za chwile zaczynam sie czuć jakby ktos wyjął ze mnie baterie. Na nic nie mam siły. Musze poleżeć dość dlugo najlepiej sie zdrzemnąć i dopiero wracam do "żywych".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już się odzywam! :) Po wizycie, jestem taka szczęśliwa :) Maleństwo nam rośnie, to 6 tydzień, mimo, że serduszka jeszcze nie widać to lekarz gratulował i powiedział, że wszystko rozwija się super, tak jak powinno. Teraz przez 2 tygodnie mam wyjątkowo na siebie uważać i na kolejnej wizycie 18tego zobaczymy serduszko :) To będą magiczne święta w tym roku! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nick________wiek______cykl_____termin @ Madeleine23__23________5_______01.12 Agaaa133___25__________4______03.12 Nurbanu______25_______2_______04,12 PRZYSZLE MAMY nick_______wiek____ktora ciaza_____termin porodu Airina______23_______1____________ 29.07.2016 Justa225____24_______2____________02.08.2016 gosc1981____ 31______ 2____________02.08.2016 Janka55____22_______1____________03.08.2016 Szelma De___28______2____________09.08.2016 dopisujcie sie laski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. jjuullkkaa2200 , perhaps26 - gratulacje :) ja byłam we wtorek i jestem w 5 tygodniu. było widać pęcherzyk dokładnie 4 tydz, 4 dzien miał 4,2 mm <3 było to samo USG, a wizytę u swojego gin, mam 22.12 a jak u Was? wybieracie się na wizytę z partnerem? czy raczej same? Dzisiaj była wizyta u endo i dostałam euthyrox i jod bo niskie ft4 , no i oczywiście biorę wit D. 2000j, ... ale to juz dłuuugo... biorę też cynk i folian (nie kwas foliowy). i staram się jeść dziennie 2-3 orzechy brazylijskie żeby tarczyca dostała tez selen. z takich "ciekawostek" to mam dermografizm... więc ciężko teraz mi wytrzymać ze względu na to ze nie mogę brac loratadyny w ciązy... w sumie nic groźnego, bardziej upierdliwa dolegliwość... na co dzień używam różowej soli himalajskiej nie kuchennej, bo kuchenna ma dużo więcej sodu ale to też od jakiegoś roku. staram się jadać buraki, sporo tłuszczy zwierzęcych, masła, oleju kokosowego... od czasu do czasu oliwa ;) wczoraj w kuchni pojawi się szpinak... myślałam, że zjem całą patelnie tak mi smakował... :) no i jestem bardzo ciekawa waszych zdrowych nawyków, smaków, przepisów ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick________wiek______cykl_____termin @ Madeleine23__23________5_______01.12 Agaaa133___25__________4______03.12 Nurbanu______25_______2_______04,12 PRZYSZLE MAMY nick_______wiek____ktora ciaza_____termin porodu Airina______23_______1____________ 29.07.2016 Justa225____24_______2____________02.08.2016 gosc1981____ 31______ 2____________02.08.2016 Janka55____22_______1____________03.08.2016 Szelma De___28______2____________09.08.2016 Jadziulka____26_____1_____________07.08.2016 dopisujcie sie laski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewczyny :* Jadziulka Ja tez byłam dzis u endo i zwiększył mi dawkę na 75 ale wyniki póki co bardzo dobre, ja jod mam w witaminkach dla kobiet w ciazy w femibion. Justa- ja tez tak mam ze czuje sie super a zaraz jak by ktoś powietrze ze mnie wypuścił :P Właśnie leżę w lozku bo jest mi cos nie dobrze, nie wiem czy nie po śledziach bo miałam skalni zjadłam cała puszkę hehe a teraz cierpię .. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Perhaps Super :) jak się czujesz? Na kiedy lekarz wyliczył ci termin? Założył juz kartę ciąży? Jadziulka dermografizm? Cóż to? Musze poczytać bo nie mam pojecia o czym piszesz. Fajnie ze u ciebie tez juz się cos pojawilo na USG :) Airina Narobiła mi smaka na ryby. Ja zjadłabym rolmopsa.... Uwielbiam. Dzis jestem mega wzdęta. Mam takie uczucie jakby zaraz brzuch mial mi eksplodować. Okropne uczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam co prawda bede mamusia na koniec lipca ale mam pytanie jestem w 7 tygodniu i tu jest problem wymiotuje od dwoch tygodni non stop puerwsze spotlanie z polozna we wtorek wtedy jej powiem o tym mieszkam w uk i temu pytam schudlam 2 kg przez wymioty cokolwiek zjem wymiotuje zjadlam wlasnie chipsyy i o dZiwo brak wymiotow gdie wczesniej zjadlam bulke i wymiotowalam owoce cY warzywa tez wymioty wszystko mi Śmierdzi ale do rzeczy czy takie chipsy nie sa szkodliwe? Niw chce ich jesc codziennie ale czym mam sie żywic jak nawet woda mnie doprowadza do wymiotow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do wymiotów, spróbuj jeść mniej słonych rzeczy i mniej przetworzonych przede wszystkim ja bym odpuściła tamtejsze pieczywo, bułki itp... no i warto wprowadzić olej kokosowy, nawet w formie jedzenia łyżeczką ze słoika, TŁUSZCZE są meeeeega ważne dla gospodarki hormonalnej. Jeśli UK to należy też sprawdzić tarczycę, wiem ze w UK nie zawsze to sprawdzają, przede wszystkim TSH ft4 i ft3. Wszystko co ma jakieś syropy glukozowo-fruktozowe, inne cukry i śmieciowe oleje to nic zdrowego. Naprawdę jest masa naturalnych produktów, które można spokojnie spożywać. Ja akurat jestem też za jak najmniejszą ilością nabiału, za to jeść jajka, mięso, duuuużo warzyw, trochę owoców, ryż, ziemniaki, KISZONKI... ;) dla mnie dużą dawką informacji jest blog MS.. tlustezycie.pl czy filmiki ajwen na youtubie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuj***ardo za Odpowiedź duzo nie jem bo nie dam rady a zwlaszcza cukry czy tluste odrazaja mnie boje sie jesc bo zaraz rewolucja w zoladku i wymioty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taka sytuacja
nick________wiek______cykl_____termin @ Madeleine23__23________5_______01.12 Agaaa133___25__________4______03.12 Nurbanu______25_______2_______04,12 PRZYSZLE MAMY nick_______wiek____ktora ciaza_____termin porodu Airina______23_______1____________ 29.07.2016 Justa225____24_______2____________02.08.2016 gosc1981____ 31______ 2____________02.08.2016 Janka55____22_______1____________03.08.2016 Szelma De___28______2____________09.08.2016 Jadziulka____26_____1_____________07.08.2016 Taka sytuacja _28_____1____________07.08.2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka Perhaps super wieści :) A ja póki co żadnych mdłości nie mam, ale z tego tylko i wyłącznie zdrowego jedzenia zaczęłam chudnąć - bo mam kilo na minusie w przeciagu tygodnia. Biorąc pod uwagę że moje ogromne obecnie piersi ważą chyba z tonę to nawet więcej schudłam. Byłam też dziś u lekarza z tym moim przeziębieniem, oczywiście nic mi nie przypisał ale dostałam L4 żeby to wyleżeć więc leże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick___wiek____cykl___termin @ Madeleine23___23___5___01.12 Agaaa133___25___4_____03.12 Nurbanu____25____2____04,12 PRZYSZLE MAMY nick_______wiek____ktora ciaza_____termin porodu Airina___23___1___ 29.07.2016 Justa225____25___2___30.07.2016 gosc1981____31___2___02.08.2016 Janka55____22___1___03.08.2016 SzelmaDe___28___2___09.08.2016 Jadziulka____26___1__07.08.2016 Taka sytuacja28___1___07.08.2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taka sytuacja Bardzo dobrze ze poszłaś na L4 . Odpoczniesz i sie wykurujesz :) Co zdrowego zajadasz ze chudniesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Justa ale ty zlosliwa jesteś.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelinaaa111
Ktoś tu wspomniał o oleju kokosowym... Rownież polecam!!! Interesuje sie zdrowa żywnością i ten oto olej uchodzi za najzdrowszy na świecie :) także kupujcie i jedzcie na zdrowie. Uwaga tylko na kokosowy zapach, mi on nie pasuje do dań mięsnych ale np smażę na nim naleśniki czy dusze warzywa. Polecam :) ja dziś na obiad miałam dorsza ziemniaki i kapustę kiszona... Cos mi zaszkodziło bo potem ciagle w toalecie siedziałam tak mnie przeczyscilo :( póki co moge jeść wszystko mdłości tez sa delikatne ale trwają tylko chwile. Kurcze jestem zła sama na siebie bo obiecałam sobie ze jak będę w ciazy to dam trochę na luz więcej odpoczynku itp... A co wyszło? Robię jak wcześniej a nawet więcej ehhh.. A pierwszy trymestr najważniejszy... Postanowiłam tez ze codziennie będę sie malować nawet jak nigdzie nie wychodzę, od razu lepiej sie wtedy czuje. Koniec z rozciągniętymi dresami, w domu tez trzeba wyglądać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelinaaa111
Kurde kochane dopiszcie mnie do listy bo na telefonie nie moge tego zrobić... Wiek 26, ciąża 2, termin porodu 2.08 z góry dziękuje dobrej duszyczce :) a co zdrowego jedzenia przypomniało mi sie ze granat ma bardzo dobry wpływ na rozwój płodu, wiec zakupiłam i będę teraz cześciej jeść mimo ze szczególnie nie przepadam... Teraz sezon na cytrusy, mam wyciskarkę i postaram sie jej cześciej używać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nick___wiek____cykl___termin @ Madeleine23___23___5___01.12 Agaaa133___25___4_____03.12 Nurbanu____25____2____04,12 PRZYSZLE MAMY nick_______wiek____ktora ciaza_____termin porodu Airina___23___1___ 29.07.2016 Justa225____25___2___30.07.2016 gosc1981____31___2___02.08.2016 Ewelinaa111__26___2___02.08.2016 Janka55____22___1___03.08.2016 Jadziulka____26___1__07.08.2016 Taka sytuacja28___1___07.08.2015 SzelmaDe___28___2___09.08.2016

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nick___wiek____cykl___termin @ PRZYSZLE MAMY nick_______wiek____ktora ciaza_____termin porodu Airina___23___1___ 29.07.2016 Justa225____25___2___30.07.2016 gosc1981____31___2___02.08.2016 Ewelinaa111__26___2___02.08.2016 Janka55____22___1___03.08.2016 Jadziulka____26___1__07.08.2016 Taka sytuacja28___1___07.08.2015 SzelmaDe___28___2___09.08.2016 Zgłoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jak dzis wasze samopoczucie.? My dzisiaj z mężem wybraliśmy sie do szpitala na badania krwi. Ja te zlecone przez lekarza. Maz takie kontrolne . Niestety dopadły mnie mdłości... Do tej pory nie miała aż takich jak dziś :( Ewelina Nie słyszałam o takich właściwościach granatu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelinaa111
Hej :) ale tu dziś cicho... Zaraz do koleżanki jade to nie bedzie nam sie nudzić dzisiaj, maz wróci dopiero wieczorem :(. Samopoczucie mogłoby być lepsze... Siły i energii mi brak niestety najchętniej to bym przeleżała w łożku cały dzień jedząc popcorn i oglądając filmy.. A wlasnie możecie polecić jakieś dobre filmy objętnie jakie wazne aby wciągały :) miłej soboty dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Claudiie90
U mnie od rana... pranie, pranie... I jeszcze raz pranie, sprzątanie :P A teraz pije sobie kawkę ;). Ale raczej się pożegnamy dziewczyny ;)... Bo nic się nie udało ;)... wczoraj robiłam test owulacyjny i juz nie było drugiej kreski... zobaczymy czy dzisiaj będzie.... chociaż i tak mąż czasu nie ma..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asica82
Witam przyszłe mamusie, dołączam do Was z wielką radością! To juz 6 tydzień wiec chyba nie muszę obawiać się, ze zapeszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja tak jak lekarz przykazał leże w łóżku i się kuruje, więc prawie cała sobota przespana. No i chyba dopadają mnie ciążowe zachcianki, dzisiaj miałam taką ochotę na pietruszkę że zjadłam samą, całą natkę!!! Mąż oczom nie wierzył, zwłaszcza że on jej nie znosi. Podobne smaki dopadają mnie np na ser żółty. Justa pytałaś co zajadam: z reguły owsianka z różnymi pestkami, orzechami i owocami rano, potem jakiś pełnoziarnisty chlebek z twarożkiem (alno np pasta z makreli) i np rzodkiewka, jeszcze później talerz owocowo-warzywny np gruszka kiwi banan seler naciowy kalarepa marchewka. Obiad różnie, albo zupka, albo pieczona rybka, czasem jakieś mięsko duszone z warzywami, raczej nie smaże. Normalnie kolacji nie jadałam ale teraz staram się coś przekąsić np mix salat i warzyw z olejem lnianym. Do tego dużo piję pokrzywy, melisy wody i wyciskanych soczkow i smoothie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×