Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

julia83

IUI IVF komu się udało? Kontynuacja cz.2

Polecane posty

Golf gratuluję :) Dużo zdrowia dla córeczki a dla Ciebie dużo siły i radości z macierzyństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola1986_86
Dziękuję Wam za miłe przyjęcie i sugestie :-) Jedyne, co tak naprawdę mnie przeraża to sytuacja, w której stchórzę w ostatniej chwili.. :-D Ale z drugiej strony jak zdobyć ten ostateczny element układanki, który sprawi, że będę stuprocentowo pewna swojej decyzji..? Niemniej bardzo Wam dziękuję za wsparcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola1986_86
Jedyne, co tak naprawdę mnie przeraża to sytuacja, w której stchórzę w ostatniej chwili.. XXXXX miała być smutna, a nie wesoła minka :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Golf - serdecznie gratuluję ... niech malutka zdrowo rośnie :) a ty rzecz jasna szybko dojdź do siebie :) o Kurczaczekkk - pięknego przyrostu życzę :) o Ola1986_86 - faktycznie może tak być jak piszesz, ze będziesz myślała o tym maleństwie ... moim zdaniem jesteś wielka :D Kiedy dowiedziałam się o 4 Blastkach, pojawiła się myśl, jak długo będziemy opłacać ich mrożenie, czy oddamy do adopcji ... Życie napisało inny scenariusz ... to właśnie ostatni Blastuś puka codziennie od środka ... wszelkie dylematy już nieaktualne o Lucy1980 - piszesz, że zdążę oraz o dwóch facetach do pomocy ... jednak wydaje mi się, iz to oni częściej jej potrzebują :P a poza tym, jednak ja z tych co wszystkiego muszą same dopilnować :P o Julia83 - może ja podam adres ... dziewczyna_kb@interia.pl ... dziewczyny napiszcie maila przedstawiając się i takie tam ... same wiecie co :D może uda mi się was dodać do grupy :D o A my byliśmy na długim spacerze, wiał zimny wietrzyk i lekko zmarzłam ... ale dotleniliśmy się przynajmniej :) Malutki lubi kiedy chodzę - wiadomo kołysanie i jest przyjemnie ... jak usiądę czy się położę daje znaki "mama zacznij mnie znów bujać :P" ale cudnie jest czuć dzieciątko już codziennie. To już 23tc ... kiedy to minęło? ... ale ten czas biegnie ... dostałam dzisiaj od rodziców troszkę ubranek ... muszę dokupić bodziaki na początek. Z wózkiem chyba się wstrzymamy do jakiegoś 30tc. Mój syn dzisiaj pisał egzaminy gimnazjalne, jeszcze jutro i środa ... a jutro kończy 16 lat - to też minęło błyskawicznie ... Pozdrawiam dziewczynki serdecznie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcia Nie bede cie krytykowac bo to twoja sprawa..napisze tylko ze nie potrafilabym oddac innej kobiecie mojego zarodka bo to moze jest moje dziecko..piszac to patrze na mojego trzyletniego synka ktory sie bawi i nie wyobrazam sobie ze moglabym chciec zeby mial go ktos inny...nie przezylabym tego. Moum zdaniem jesli masz chocby najmniejsze watpliwosci to jesli oddasz to bedziesz tego zalowac i trudno bedzie ci z tym zyc....przepraszam cie za szczerosc ale od poczatku jakos cie polubilam wiec zdobylam sie na szczerosc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Golf- gratulacje! Trzymajcie sie Dziewczynki :* C Kurczaczekkk- piękna beta! Niech tośnie X Zosia2574-a nie ustaliłas odstawienia luteiny z dr? Z tego co dziewczyny pisały czasem trzeba chyba stopniowo zmniejszać dawki. X Ola1986_86- trudna decyzja, nie oceniam, kazdy musi zmierzyć sie ze swoim sumieniem. Nie wiem co ja bym zrobiła... I cieżko sie postawić w tej sytuacji jezeli nie ma sie tego dylematu. X Biedronka- zgadzam sie z Nadziejąco do wyjazdu, choc pewnie lepiej doradzą Ci Mamuśki, wiele zależy od tego jak bedziesz czuła sie po porodzie X Malena- co u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martuśka- nie znam tych oznaczeń, a przy zabiegach miałam zawsze pełną ale krótką narkozę, zabieg trwał ok 20-30min. Ananasowa- cudownie Cie czytać, rośnięcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Golf gratulacje:-) X Zosia ja brałam progesteron do 17tc X Julia ja myślałam o tym nosidle na/od sierpień wrzesień, mała będzie miała pól roku ..ta chusta wywiązana fajna, pomyśle o tym na teraz :-) X Azzurro my tez spacery po świeżym powietrzu:-) pola, lasy;-) X Ananasku a u Ciebie juz 17 Tc :-) ! Kiedy to minęło.. X Ania1602 :-) X Ola to są bardzo trudne tematy i ciężkie decyzje..nie jednej parze przyjdzie zmagać się z tymi dylematami .. X Darkness u nas tez egzaminy na tapecie;-) kiedy nam chłopaki urośli.. X Martusia ja nie miałam ani histero ani laparo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola a jesteś pewna ze nie chcielibyście braciszka lub siostrzyczki dla synka? Jeśli w nicku to Twój rocznik to jeszcze masz bardzo dużo czasu... Jedno jest pewne. Nie podejmuj decyzji jeszcze teraz... Xoxo No ananasowa waga drgnela, niedługo będziesz prawdziwa ciężarówka :) Ja też nie mogę uwierzyć ze w końcu urządzam pokoik, odbieram wózek, kupuję te wszystkie gadżety dla maluszka. Tak bardzo nie mogłam się tego doczekać! A właśnie, zamówiłam wczoraj woombie. Mam nadzieję że lepiej będzie się spało mojemu maluchowi. Xoxo Martuska jak lezalam w szpitalu to była dziewczyna która miała laparo. Miała narkoze z intubacja. Niestety trochę po niej wymiotowala, więc ściśle przestrzegaj tego ze masz być na czczo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malena123
Witajcie , podczytuje Was od ponad roku jednak nie udzielam sie z racji tego ze mieszkam za granica a dokladnie w Niemczech. Niemniej dzieki Wam uzyskalam wiele cennych informacji. Jakis czas temu by poruszany temat pobierania krwi pepowniowej. Z informacji jakie uzyskalam w szkole rodzenia wynika ze potrzebne jest min 100g krwi zeby mozna bylo dalej cos z nia zrobic. Pozniej w razie "potrzeby" tylko okolo 20% komorek macierzystych (z tych 100g) nadaje sie do uzytku. Pepowina musi byc jak najszybciej odcieta by pobrac krew. Wedlug poloznej dla dzieciatka lepiej nie odcinac od razu bo jest jeszcze przez tez czas dostarczany tlen. Poza tym w razie choroby dzieciatka od ktorego pochodza uzyskane komorki niestety nie bedzie mozna ich uzyc poniewaz istnieje ryzyko ze nie pomoga skoro wynikla jakas wada (choroba). Jedyny sens uzycia bedzie dla innego dziecka lub doroslego. Na spotkaniu w szpitalu byl rowniez poruszany ten temat, poniewaz w Niemczech mozna krew pepowinowa oddac za darmo (do banku) ale tez nie mozemy z niej w razie czego skorzystac lub mozna prywatnie dla wlasnego uzytku placac kilka tysiecy euro. Niestety informacji jakich udzielila polozna ze szkoly rodzenia szpital juz nie udzielil. Jedyne co ze w owym szpitalu 20% par decyduje sie na oddanie tej krwi na potrzeby innych chorych. To by bylo na tyle, oczywiscie kazdy ma swoja opinie na ten temat .. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Adres mailowy w sprawie grupy na fb: lilinka.31@wp.pl. Lilianka31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Golf Gratulacje! Wracaj szybko do formy! Ucałuj swój mały cud od wirtualnych ciotek. Ewap Jak mała? Obędzie się bez szpitala? Dziewczynki, gdyby któras podała raz jeszcze ten mail na FB, wiem, że gdzieś jest, ale... Olcia Widzisz, kochana, ile ludzi tyle opinii. Musisz niestety sama podjąć tę decyzję. Ale- ja myślę, że dobrze jest komuś pomóc. Poza tym, to tak naprawdę nigdy nie będzie Twoje dziecko, tylko innej, pragnącej potomka, pary. No, ale to moje zdanie :) I tak jak mówię, to tylko subiektywna opinia :) My jutro na wizytę. Chcę już! Alex? Co tam? Jak wszystko? Napisz proszę, xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Golf serdeczne gratulacje!!:) Szybkiego powrotu do formy, zdrówka i spokojnego macierzyństwa. Całusek w maleńką stópkę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ananasowa
Julia, pięknych widoków na usg:) Miśka, jak się czujesz? czy nadal musisz leżeć? przypomnij mi, proszę, który to już tydzien u Ciebie? Dziewczyny, używałyście adapterów pasów dla kobiet w ciazy? polecacie jakaś firmę? ALex???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiśkaD
Martusia- ja mialam laparo, ale nie wiem o co chodzi z tymi oznaczeniami. Powodzenia! Aaa laparo jest chyba zawsze w pelnej narkozie :) X Zocha82-jak sie czujesz kochana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiśkaD
Golf-moje gratulacje :) X Ananasowa- dziekuje, ja czuje sie bardzo dobrze :) niestety nadal wiekszosc czasu w ciagu dnia musze przelezec, ale pozwalam sobie sporo posiedziec, wyjsc na spacer lub zakupy. Lacznie jakies 2-3h bez lezenia. Ale zdarzaja sie dni, ze brzuch jest caly czas twardy i wtedy wstaje tylko do lazienki i na jedzonko :) Dzisiaj mam 22t3d :) kiedy to minelo? ;) A Ty jak sie czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewap156
Lucy właśnie czekam na położna której nie ma zawsze przychodzi do 10 max miała pobrać Niuni krew i wyglądam i wyglądam a jej jak ma złość brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Komentarze wyswietlają się naraz, więc przepraszam... Odpowiedź na temat FB wyświetliła się przed moim pytaniem :) Ewap Kochana, bądź dzielna i cierpliwa. Mam nadzieję, że już wkrótce zajmą się maleńką i będziecie mogły spokojnie wrócić do domku :) Daj znać, xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki, a wiec moje kochane maleństwo ma 2 cm i ma się dobrze. Jest przecudowny. Kolejna wizytę mam znów za 2 tyg czyli 2 maja. trochę strachu było z wynikami ( cytomegalia ), ale już po wszystkim. Na szczęście! Zaraz będzie 10tc... Lekarz prosił się zastanowić nad badaniem - test NIFTY- czy któraś z Was go miała ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Golf- gratuluje !!!! 13 kwiecien- bedzie uparty baranek z Twojej córci ;-P Kurczaczek- brawo, zycze ladnych przyrostow.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiśkaD
Alex- swietna wiadomosc :) Co do testu nifty to nam tez o nim lekarz mowil. Poza usg genetycznym zalecal tylko i wylacznie test nifty. Wg niego testsy pappa to tylko statystyka i czesto przynosza wiecej stresu niz wiarygodnego wyniku. Amniopunkcja- badanie inwazyjne i dlatego nie zaleca. Test nifty- badanie genetyczne z krwi. Oczywiscie najdrozsze, koszt ok 2500zl. Ale wiarygodne. My podjelismy decyzje, ze zrobimy jesli wynik usg genetycznego bedzie kiepski. Na szczescie bylo wszystko ok i nie robilismy tego badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Golf gratuluję còreczki !!! Magda 7814

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiśkaD
Alex- ja mialam chyba w 11t6d wiec to by sie zgadzalo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alex :) Ja też będę robiła test Nifty. Albo Harmony, ale wolałabym Nifty. U mnie kosztuje 2500, ale mam nadzieję, że mnie uspokoi i pozwoli cieszyc się w pełni ciążą. Test PAPPa robi się, z tego co wiem, od 10-12 tygodnia, ale ręki nie dam sobie uciąć. To jesteśmy praktycznie w tym samym momencie :) U mnie też 10 tydzień! xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczynki bardzo dziękuję Wam za każdą uwagę co do tego wesela.. Kochane jesteście!!! Każda z Was poruszyła tak naprawdę moje wątpliwości.. To jak ja się będę kiepsko czuła to wiadomo, że nie pojadę jak nie dam rady, ale to mogę w jakiś miarodajny sposób określić. Gorzej zadecydować w sprawie takiego malucha.. Jak urodzę tydzień później to tak jak pisze Ania, nie ma szans na jakikolwiek wyjazd. Pomyślałam o tym jak Miśka żeby zapytać położną.. No i zapytałam ;) Położna w wieku naszych mam powiedziała, że absolutnie nie, a położna ze szkoły rodzenia, że jak najbardziej tak.. Siedzieć w pokoju i spacerować, robić dyżury przy maluchu, unikać wiszących nad wózkiem ludzi i będzie ok.. Podróż prawie całą prześpi.. Tak więc same widzicie skąd to pytanie ;) x Nadzieja - strasznie się cieszę, że serduszko Malutkiej w jak najlepszym porządku :) Wiem ile stresów Cię to kosztowało... A Twoja Mała już taka duża :D x Ola1986 - ja Cię podziwiam za tą decyzję.. Zgadzam się z Azzurro, że gdyby nie tacy ludzie jak Ty.. Inni nie mieliby szans na to, by zostać rodzicami.. Poza tym wydaje mi się, że jeżeli para decyduje się na taki krok, to wierzę w to głęboko, że dziecko będzie miało wspaniały dom. Nie ukrywam jednak, że ja zdecydowałabym się na mrożenie.. Przez ile lat.. nie wiem, pewnie czas by pokazał. Komórki prędzej oddałabym do adopcji, gorzej z zarodkiem. Na szczęście uzyskaliśmy dwa zarodki, za miesiąc poród, drugi zabieramy po roku może dwóch.. Jak się nie przyjmie, to tak jak Julia nie będę na pewno podchodzić do kolejnej procedury... Podejmij decyzję zgodnie z własnym sumieniem i intuicją, a wtedy nie będziesz jej żałować... x Kurczaczek - gratulacje i życzę spokojnych 9 miesięcy :) x Zosia2574 - zgadzam się z Julią.. Mi lekarz luteinę odstawił, gdy łożysko zaczęło produkować progesteron, czyli coś ok 20-21 tc.. x Kkinia - cieszę się Kochana, że obyło się bez zabiegu i że oszczędziło Ci to nerwów i stresu :* Rób wszystkie badania, zwłaszcza jak dają Ci skierowania.. Trzymam mocno kciuki za dalszą walkę... x Martuśka - ja niestety w temacie Twoim nie pomogę :) x Ananasowa - już 17 tc, faktycznie ten czas zasuwa jak oszalały... :) My jutro zaczynamy 37 tc :) x Golf - suuuper :D gratulacje... Dużo zdrówka dla Was i szybkiego powrotu do pełni sił :* x Malena123 - czyli potwierdza się to co mi położna powiedziała w szpitalu, nie ta ze szkoły rodzenia... Trochę to smutne, że tak naciągają trochę ludzi.. Zwłaszcza, że dla niektórych to niemały koszt. Nawet jak mieszkasz za granicą to przecież możesz pisać :) Niejedna z dziewczynek jest z Niemiec, Holandii, czy innych stron świata :) x Julia - póki co mam na oku chustę Lenny Lamb, a wypożyczalnię mam w szkole rodzenia, do której chodzę i nie mają oni niestety wypożyczalni on line, tak jak np. w przypadku pasów samochodowych.. Co do wesela, to Miśka i Ty macie identyczne zdanie co ja, ale nie jesteśmy mamuśkami ;) dlatego ciekawa byłam co na to nasze mamy :) x Miśka - ja teściową mam w miarę ok, czasem wkurza.. a moja mama jest superteściową :) to mówi i bratowa i zięć ;) Mam nadzieję, że też taką będę ;) x Ktoś pytał o pasy do samochodu. Ja mam Be Safe... x Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alexvandekol - :) niech dalej rośnie ... usg genetyczne pierwsze robi się między 11 a 13 tc tak jak napisałaś. o A u nas dzisiaj 22t 3d ... Mały dzisiaj do 13 upodobał sobie "siedzieć na moim pęcherzu" :P dosłownie masakra ... Jutro wizyta, więc znów się zobaczę z Maleństwem ... odebrałam dzisiaj wyniki i przynajmniej nie są gorsze niż ostatnio. Hemoglobina 12,6 zatem szału nie ma, ale maleńki "zapas" jeszcze jest ... żelazo mi podskoczyło do 144 (a norma do 145) ... o MiśkaD - to wychodzi na to, że obie jesteśmy dokładnie w tym samym dniu ciąży :D tzn jak liczyłam sama ... wychodzi mi termin porodu na 20.08 a u ciebie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×