Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

julia83

IUI IVF komu się udało? Kontynuacja cz.2

Polecane posty

No no Kkinia mi podobnie jak Izie lekarz powiedział, że te bóle to może być przez endometriozę! Xxxx Iza jak poczujesz bąbelka to pewnie to będzie bardzo nisko. Ja pierwsze ruchy czułam koło 16 tc. Mój chyba jest dosyć spory, bo już wysoko nad pępkiem go czuję i to właśnie z prawej strony siedzi sobie najczęściej. Pas ociera o brzuszek i wtedy bardziej się wierci;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kkinia- a ten ból o***tu to może oznaka owulacji poprostu. Ja zawsze wyraźnie, raz mocniej raz lżej, czuje ból o***tu, to wtedy kiedy po pęknięciu pęcherzyka płyn ociera sie o otrzewną. Zaobserwuj go. ::: Aleczka-ślicznie, gratulacje serduszka! ::: Iza- trzymam kciuki za dziewuszkowe "przecinki" :) . ::: Szmacioszka - ojej uważaj na Was. ::: Biedronka- podoba mi sie to urządzanie pokoi w myślach. Dziękuje ze pytasz :*, samopoczucie dobre, a ból jajników zaczyna być odczuwalny coraz mocniej i coraz cześciej, ale jest do wytrzymania. Przynajmniej wiem że pracują. Goń swojego M wytrwale :p ::: Miśka D- Ty sie nie przepracowuj za bardzo Kobieto!, pamiętaj że Twój organizm to baza dla dzieciątka nie tylko w okresie stymulacji i starań. Stymuluję się gonal, menopurem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza ale fajnie by było gdyby dziewczynka:) Szmacioszka jejku ale przygoda. Uważaj na siebie. My poprzytulalismy się na wyjeździe.. Lekarz nic nie mówił czy możemy czy nie. Ale już nie wytrzymałam. Od razu mniej nerwowa jestem, bardziej ugodowa i szczesliwsza:) Teraz zaczekamy do wizyty i zapytam czy możemy. Andzia juto Twój dzień. Good luck! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zuzka - ja już zaczęłam II trymestr dlatego byłam pewna, że mdłości pójdą precz ;) x Zocha - to dobrze, że czujesz jajniki :) wiadomo, że pracują i życzę z całego serducha żebyś się pięknie stymulowała... A wizualizacje przeróżne z sobą w roli głównej jako ciężarnej, a potem matki snułam non stop i to często wbrew przeciwnościom losu, co oczywiście nie było łatwe, tak więc polecam bardzo ;) x Jula - uśmiałam się z tego do łez "Od razu mniej nerwowa jestem, bardziej ugodowa i szczęśliwsza" bo ja od jakiegoś czasu taka tykająca becząca bez powodu bomba jestem i też wychodzę z założenia, że od przytulania to pewnie byłoby jak ręką odjął ;) no ale cóż lekarza słuchać musimy ;) x Morela - Ty zawsze możesz poznać płeć, a M. nie musi ;) x Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość morela15
Biedrona tylko ze ja znam siebie..jakbym się dowiedziała a on nie to zaraz bym wypaplala ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Szmacioszka
Bezsenna noc, męczę się już ponad godzinę, a Junior w piłkę gra. W drugim trymestrze też byłam nerwowa i płakałam z byle powodu. Przytulanki rozluźniają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewap oszczędny tryb życia powiedział. Jeśli łożysko jest nisko i dziecko też to będą bóle jak na @. Serio Wam napisałam ze lek.mówił koleżance ze przez tyłozgięcie ma problem z naturalnym poczęciem i kazał przytulać się w określonych pozycjach np."na pieska" :-) A mi wysiadło gardło, tak kluje ze śliny przełknąć nie mogę. Najgorzej ze ani miodu ani malin nie mogę. Może woda z solą pomoże.. Udanej niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szmacioszka uważaj na siebie i już nam się nie przewracal, dobrze że jest wszystko ok Zuzka1212 napisałaś że miałaś i już nie masz? Iza82 żeby wykryć endometrioze trzeba jakichś specjalistycznych badań, usg nie wystarczy? Kochana to nie są krótkotrwałe bóle, potrafią trwać nawet do godziny. Są bardzo pulsujace, ostre, łapią szczególnie w nocy. By sobie trochę ulżyć gdy się pojawiają siadam i bujam się na tyłku na boki wtedy troszkę pomaga. Wiesz teraz tak sobie przypominam że w okres też się czasem pojawiały. Nigdy nie wiązałam bólów swojej d**y że sprawami ginekologicznymi. Są to bóle największe jakie doświadczam w zyciu. Dziękuję wam za informację w sprawie tylozgiecia Kur##wa jeszcze endometriozy mi brakuje w moim życiu do szczęścia,ehhh we wtorek powiem o tym lekarzowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadziejko kuruj się kochana:-) Kochane dobrze wyczytałam ze ta endometrioze można wykryć tylko przez laparoskopie? Możliwe bym ją miała skoro innych objawów nie mam? Okres normalny nawet skąpy bym powiedziała, co 28 dni, fakt pierwszy dzień jestem na ibupromie. Teraz pytanie do tych co miały ten zabieg, ile czasu bylyscie w szpitalu i czy w kolejnym cyklu po tym zabiegu mogliście podchodzić do iui? Oszaleje do wtorku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Szmacioszka
Nadzieja woda z wodą utlenioną też pomaga na gardło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadziejka ciepła woda z cytryną żeby bakterie wypłukać. A jak coś z apteki to mi lekarka powiedziała, że tantum verde można. Współczuję, u mnie zawsze od bólu gardła chorubsko się zaczyna. Xxxxx Kkinia tak przeszły odkąd jestem w ciąży. Nie wiem co to, niby endometriozę na usg też można zobaczyć ale jak jest małe ognisko to nie widać! Tak naprawdę endometriozy nigdy nikt nie stwierdził. To były podejrzenia jednego lekarza, po zwykłym badaniu gin. Bardzo mnie bolało jak mnie tam badał tak bardziej w stronę kręgosłupa. Moje bóle to były kłucia ale raczej krótkotrwałe. Xxxx Szmacioszka ja też ostatnio omal nie fiknęłam. Dobrze, że z wami wszystko ok. Na liściach się pośliznęłam! Dziewczyny uważajcie na liście;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewap156
Kkiniaa moja siostra i koleżanką maja endometrioze to jest taki ból podczas miesiączki że ona czasem nie jest we stanie znieść i mdlala @miala str sznie obfite ii miała problem z załatwianie się bo to też ponoć okropny ból u mojej siostry nie było to zaawansowane a u koleżanki miała operacyjnie usuwane i po 3 miesiącach zaszła w ciążę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nadziejka - nie przełkniesz bo podrażniają, ale woda z solą lub wodą utleniona, szałwia i tantum verde może dadzą radę... Miód też podrażnia gardło.. Oby szybko Ci przeszło.. Kuruj się Kochana.. Ja też boję się tych choróbsk wszystkich teraz ;) Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny... obudzilam się rano i poczułam ze piersi przestały bolec... zdenerwowałam się bardzo i nie wiem co myśleć dopiero co w piątek byłam na usg i wszystko było dobrze... myślicie że to coś niepokojącego? Martwię się i bardzo chce żeby wszystko było okej... M mówi żebym się nie doszukiwala dziwnych objawów. .. ale ja sama nie wiem proszę Was o radę, miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Szmacioszka
Aleczka nie martw się, mnie też nie bolały i tak do dziś, wszystko jest ok, jeśli nie ma plamienia i krwawienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleczka spokojnie, nic się nie dzieje. Mnie przestały boleć przed testowaniem i tak jest do tej pory. Piersi są może trochę pełniejsze ale nadal mieszczę się w stare biustonosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewap156
Aleczka kurde to ja nie wiedziałam że mają boleć bo mnie nie bolały wogole a tak się zastanawiałam dlaczego pytali mnie w szpitalu ciągle czy mnie bolą a mnie nic ale jak we wszystkim nie ma reguły bp jestem w 21 tygodniu i dalej nie bolą może taki mój urok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleczka21, mnie też raz bolały, następnego dnia nie i ja w rozpacz. A wszystko było ok. Może to wahania hormonów, nic się nie martw :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chyba się znowu przycięło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję dziewczynki za rady. Plucze wodą z solą na zmianę z szałwią i Tantum Verde. Zaraz zrobię sobie letnią wodę z cytryną. Mieliśmy gości i jestem padnięta. Dobrze ze m.ogarnia po wszystkim kuchnię bo mi w głowie huczy. Aleczka ja tak miałam kilka razy z piersiami rano nie bolały a wieczorem tak. I wtedy przydal sie detektor tętna płodu. Nic mnie tak nie uspokoiło jak 10cio sekundowe codzienne podsłuchiwanie malutkiej. A piersi Urosly z 75B do 75C A teraz od dwóch tygodni wyluzowały ze tak powiem i w ogóle nie bolą ani nie są nabrzmiałe. Nie wiem od czego to zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelka1983
Punkcja na żywca nie była wcale dla mnie taka straszna, gorzej było z nerwami przed i bólem po. Przed byłam przerażona, bo wiedziałam z forum że wy wszystkie macie w krótkiej narkozie. Na szczęście był ze mną mój M, razem oglądaliśmy wszystko na ekranie. Dla naszego szczęścia, my kobiety jesteśmy w stanie zacisnąć zęby i naprawdę wiele znieść:) Iza ja od początku byłam zdania, że powinni jakby w trakcie na gorąco decydować czy IVF czy ICSI ale niestety,pani doktor zdecydowała o IVF. W zasadzie nie wiem czy mogłaby zmienić decyzję tuż po punkcji. Ps gratuluję (najprawdopodobniej) dziewczynki:) Biedronka, oby u mnie było podobnie jak u tej dziewczyny, o której wspomniałaś:) Z tym, że moja pani doktor od razu mi powiedziała, że nawet jeśli w ICSI się zapłodnią, mogą się nie dzielić przez właśnie grubą ściankę. Naprawdę podcięła mi skrzydła, tak sobie myślę, że lekarz po 1 procedurze powinien jeszcze wierzyć, a ona jakby nas już spisała na straty... Gość szmacioszka czyli po 9 zastrzykach menopuru już miałaś punkcję? Szybko u ciebie to poszło. Zuzka dziękuję za kciuki, oby pomogły:) Bo nie wiem jak się podniosę po porażce, jeśli znów nie będzie ani jednego zarodeczka. Marzę chociaż o tym jednym jedynym:) Miłego wieczoru:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelka może zmiana lekarza by Ci pomogła. Oczywiście że można podjąć decyzję po pobraniu komórek. Tak naprawdę to dopiero wtedy powinno się decydować. Ja byłam dzisiaj na targach zdrowa ciąża. Prowadząca byla Anna Lewandowska:) Dostałam pierwszy gadżet dla malucha - smoczek:) Był super wykład położnej Żanet Kalyta. Ale fajnie mówiła. Mój M w szoku tyle nowych informacji o wspólnym porodzie, ciąży itd. Bylo super. Fajne niedrogie wózki widzieliśmy. Firma Bebetto. 1600 za 2w1. W porównaniu do tych co oglądałam za 4500zl to ten jest tani:) Ale to dopiero pierwsze podejście. Jeszcze nie wiem na co zwracać uwagę. 5 grudnia są następne. Też idziemy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość morela15
Julia jeśli chodzi o wózki, to my juz wiemy, że kupimy firmy Roan, 2w1 są juz od 1000zł. A polecam bo moje młodsze rodzeństwo w takim jeździło i po dwójce dzieci naprawdę nadal super się trzymał;) (mama oddala biednej rodzinie, która była zachwycona). My się decydujemy na ten bo w dobrej cenie no i sprawdzony juz, dobrze się prowadzi itp;) wiec z mojej strony polecam;p Tez się zastanawiałam nam takimi warsztatami, były niedawno w Trójmieście, ale pomyślałam sobie, że to jeszcze za wcześnie by na takie coś chodzić;p ale chyba jednak następnym razem się wybiorę!;) jeśli chodzi o ta polozna Żanet Kalete to napisała tez wspaniała książkę, która myślę, że każdej z Was będzie się podobać;) Teraz idziemy z M na "listy do M 2" ;) buziaki w ten deszczowo-sniegowy dzień!;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ewelka - zarówno lekarz nadmierny optymista, jak i pesymista to nie jest dobra opcja.. Może on chce Was przygotować na "najgorsze", ale to wcale nie oznacza że tak będzie i że tego chce :) Może ma taki sposób bycia, a jeżeli Cię to dołuje to tak jak Julia radzi zmień lekarza.. Ja osobiście wolę takiego, bo może nie owija w bawełnę, ale niewątpliwie bez sensu gada i wybiega w przyszłość, że komórki nie będą się dzielić i przez to niepotrzebnie denerwuje pacjentów, bo jeszcze nie wie jak będzie.. To zależy od Ciebie, czy wolisz być przygotowana na najgorsze, czy z rozczarowania, bólu, żalu i złości (tak było w moim przypadku) spaść na dupę tak mocno, że długo nie jest się w stanie otrząsnąć.. Przy pierwszej procedurze lekarz nie miał wątpliwości.. Eeee u Pani to pójdzie ze wszystkim gładko.. Mhm.. właśnie widać jak poszło... x Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ananasowa
*Kkinnia, endometriozę można wykryć tylko w czasie laparoskopii. JA mam pojedyncze ognisko na pecherzu moczowym. jako nastolatka miałam bardzo obfite i bolesne @, potem było lepiej. absolutnie tego u siebie nie podejrzewałam. w moim przypadku endometrioza nigdy nie byłą leczona (a jest niewyleczalna, mozna wyciąc zrosty, ale pojawiaja się nowe, mozna "rozbijac"lekami"), ale włąsnie przez m.in. przez nią zakwalifikowali nas do rządówki. powiedz o swoich podejrzeniach, może zleci laparo. ja byłam w szpitalu od czwartku (w pt operacja) do niedzieli. krótko. czułąm się naprawdę dobrze. *MałaMii, dobrze, że się odezwałas :) życzę Ci z całego serca, żeby to było Twoje szczęśliwe podejście! wiem, że myślenie o tym, ze to ostatnie, nie pomaga. i nie powiem CI nie myśl, bo to też nie zadziała.... niech dobrze się dzieje! "ino z nadzieją!" jak Ci idzie trenowanie? ja dzisiaj dostałam @, po nim mam się zgłosić na usg. *Darkness, jak u CIebie? jakie teraz kroki? *dziewczyny, wszytskie. czytam WAs na bieżąco, ale nie bardzo mam co pisać. w przyszłym tygodniu pójdę na kontrolę po @ i czekam na kolejną i crio. poza tym szkoła, studia, fitness i dieta bezmączna. dzieje się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jeśli chodzi o wózki 2w1 czy 3w1 to i ja z doświadczenia dodam swoje trzy grosze ;-) pamiętajmy ze w gondoli dziecię jeździ mniej więcej pół roku, a kolejne trzy lata w spacerówce. Więc należy na to zwrócić uwagę, czy będzie dość duża, wygodna, stabilna. Jaką ma regulację pod plecami i czy ma duże pompowane koła. Kiedys wózki miały przekładaną rączkę, co bylo super rozwiązaniem w razie zacinającego deszczu,wiatru,słońca. Teraz podczas spaceru trzeba wyjąć całą gondolę wraz z dzieckiem i przełożyć..ale za to łatwiej i szybciej można wózek złożyć np.do bagażnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Morela my mamy Roan Marita i jestem bardzo zadowolona. Mala ma 9 miesięcy i teraz dopiero przesiedliśmy się do spacerówki. Gondola jest duża, szwagierka ma synka 2 miesiące młodszego i miała wózek Jogger City Select i jak mały miał 5 miesięcy i nie mieścił się do gondoli już i przesadziła go do spacerówki mimo ze nie siedział. Co do Bebetto to siostra miała spacerówkę Bebetto Nico i klnela na nią jak nie wiem, sprzedała po 3 miesiącach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najpierw Biedrona1979, teraz Ananasowa ... dzięki dziewczynki za wywołanie ... już smaruje kilka zdań :P Generalnie, to nic ciekawego się nie dzieje ... łykam ostatni cykl estrofem, w czwartek (14dc) podglądanko, czy endo ok i zobaczymy który dzień dr zaproponuje. Zabieram ostatnią Śnieżynkę, później standardowe 11 dni czekania. Mimo, iż mamy jeszcze w alternatywie 2 procedury ... rezygnujemy i to postanowione. Głęboko wierzę, że "...do trzech razy sztuka..." i za około 9 miesięcy będę tuliła w ramionach zdrowego Maluszka. Gdyby jednak się nie udało no cóż ... chyba trzeba będzie się z tym pogodzić... Wczoraj chwilę rozmawialiśmy (ostatnio rzadko poruszam temat ... widać, że M... przybity po tych dwóch porażkach, tym bardziej, że ostatnio sam mówił, że na 100% się udało) i rzuciłam hasło, że w razie niepowodzenia, może pomyślimy o adopcji (tyle dzieci czeka na ciepły dom), ale stwierdził, że za starzy jesteśmy :P znów to samo ... ale nie było to powiedziane jakoś definitywnie ... o Aktualnie koncentruję się na zaprojektowaniu kartki świątecznej ... jeden projekt powstał, ale nie jestem tak w 100% zadowolona, więc poszukuje inspiracji i dziś wymyśliłam następną, ale znając mnie to jeszcze ze 2 inne propozycje na stole się pojawią :D o I jeszcze jedno ... jeśli ostatnie crio się nie uda ... zacznę przygotowywać się do półmaratonu na kwiecień 2016 i wrócę do mojej diety bez pieczywa, ziemniaków itd itp o Ale żeby kolorowo do końca nie było ... mój syn ostatnio odwalił mi niezły numer tak, że postarzałam się o jakieś 5 lat. Muszę z nim iść do psychologa ... nie będę opisywała szczegółów, napisze tylko, iż przeżyłam MEGA stres, a moje dziecko po wszystkim stwierdziło, że to był taki test dla mnie, czy go kocham ... po prostu MASAKRA :( o Pozdrawiam Kochane i kibicuje mocno ... Na Listy do M2 ... niestety M... nie chciał pójść ze mną, za to w tv za kilka chwil Skyfall ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Szmacioszka
Julia, ja byłam we wrześniu na targach wózków i podobały mi się polskie, ale jak poczytałam opinie i pisały dziewczyny, że w gondola pleśnieje to odechciało mi się. Dla mnie najważniejsza spacerówka, żeby była duża bo będę nią jeździć do 3 roku i ostatecznie wybrałam EMMALJUNGĘ, ma pompowane koła i największą na rynku gondolę i spacerówkę. Niestety jest droga, ale można dostać używaną naprawdę w rozsądnej cenie. Miłam okazję prowadzić ją kilka razy i można to robić jednym palcem. Ewelka tak stymulacji 9 dni, ale szłam długim protokołem więc cała procedura ok 43 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, macie racje-słowo wyluzuj się , odpuść...można dostać cholery...my często słyszymy jeszcze jedno: No tak kariery sie zachciało a na dziecko czasu nie było, wszyscy osądzają nas , nie wiedząc że staramy się już tak długo, lataliśmy od specjalisty-do specjalisty, ze naprawdę chcieliśmy, chcemy i będziemy chcieli...tylko nie wychodzi:-(( ciągle słysze ciotki, znajome, sąsiadki : ze no wy to już w takim wieku...troche mieszkałam za granicą i wiem ze tam 38 latka nie jest jeszcze spisywana na straty...u nas niestety przez większość społeczeństwa niestety tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×