Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

julia83

IUI IVF komu się udało? Kontynuacja cz.2

Polecane posty

Gość Gość morela15
Malena myślę, że to nie działa dolujaco... Jak pierwszy raz weszłam na to forum(było to rok temu jakoś) to szukałam, nie tego by porozmawiać tylko z kobietami, które są na tym samym etapie starań co ja, ale szukałam tez kobiet którym się już udało, szukałam potwierdzenia, że może się udać, że IUI i ivf dadzą mi moje wymarzone szczęście. I tak czytałam prawie przez rok o Waszych historiach, zwycięstwach, porażkach i to mi pomagało i nadal pomaga, mimo że mi się właśnie niedawno udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morelko, pewnie masz rację :-) Ja od wczoraj mam dziwne rozważania ;-) Dotarło do mnie, że wszystko się zmieni, że moje całe życie przejdzie rewolucję dzięki temu małemu człowiekowi, że wszystko się przewartościowuje. I nie jest to już tylko czytanie, że innym się udało, bo to dzieje się u mnie w życiu. Wiecie, ktoś kto nie przeszedł tak długiej drogi do posiadania potomstwa, ma moje wywody za kpinę, bo czym tu się podniecać. Ale my wiemy ile bólu nas to wszystkie kosztowało, ile łez się wylało i na końcu taka niespodzianka :-) Ale smęcę..., musiałam się podzielić moimi rozważaniami :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Malena - wiem o co Ci chodzi... Ludzie jednak różnie reagują. Jednych motywuje nagroda i pochwała, a innych motywuje porażka i krytyka.. Są na pewno kobiety, które czytanie ciężarnych podnosi na duchu (tak jak pisze Morela), a sa tez takie z nas, którym ciężko się nas czyta a nawet wchodzi na forum... Bo to akurat wiem.. Dlatego staram się jak najmniej narzekać, choć czasem ciężko się powstrzymać ;).. Myślałam nawet swego czasu żeby zniknąć, ale strasznie ciężko mi się rozstać z forum, które wiele mi dało.. Dwa lata tutaj swoje jednak robi ;) Dzięki forum nie musialam korzystać z pomocy psychologa... Mam jednak nadzieję, że jak ruszą środki z MZ w styczniu to i kalendarz Julii się zmieni :) x Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadzieja78 - cieszę się z dobrych wieści z wizyty. Co do obciążenia glukozą to ja będę mieć dopiero w środę, a to będzie już 28tc. Nie miałam wcześniej tego badania i zastanawiam się dlaczego mam tak późno? Robiłaś sama czy lekarz zlecił ? Co do pani w labo to ludzka złośliwość nie zna granic. Jak by mi tak zrobiła to dałabym jej do wypicia ten roztwór ;-) x Zocha82 - ładne endo. Idziesz jak burza ;-) x Kkiniaa84 - dobry plan działania. x julia83 - ja też szybko miałam brzuszek widoczny. Może to były moje kg, bo tak leki na mnie działają, a może to miało związek z ciążą. x Biedrona1979 - rozumiem Twoje roztargnienie. Ja mam dopiero teraz. U mnie objawia się to podczas prowadzenia samochodu. Mam wrażenie,że nie jestem 100% skoncentrowana i że nie widzę wszystkiego. Do tego zdarza mi się, że zapominam imion i jak chcę komuś powiedzieć po imieniu to ucieka mi i muszę chwilkę pomyśleć. Zdarza się,że nie pamiętam, jak pisze się jakiś wyraz w sensie ortografii, a nigdy nie miałam z tym problemu. x malena5 - ja do dziś nie mogę uwierzyć,że jestem w ciąży. Patrzę w lustro i nie dowierzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julia nie odzywalam sie,bo lezalam w szpitalu.Mialam lekkie plamienie.Teraz juz sie uspokoilo i wlaczono mi z powrotem duphaston i cos na zelazo przepisali.A dzidzia ma sie dobrze :).Za 2 tyg.ide do mojej lek.i pokaze jej wypis:D.3majcie sie cieplutko i dbajcie o siebie i o ciaze.Ide polezec.Teraz jestem 18tc jesli chcecie wiedziec:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malena- każda przechodzi swoją drogę, ale jestem tego pewna że każdą też spotka ta sama nagroda :) ja sobie nie wyobrażam że miałybyście Ciężarne zniknąć z forum (i nie tylko dlatego że staraczek jest już mniej ;) ), tak jak Biedronka napisała to jest jak terapia u psychologa. I każda z nas coś dla siebie z niej wyciąga, czy to wsparcie psychiczne czy medyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julia, biedronka, kkahha- :* Dzisiaj mam 7dc, od 2dc brałam gonal, od wczoraj dorzuciłam cetrotide(spowalniacz), od jutra dochodzi menopur. W pon. kolejny podgląd i chyba już bedzie częstszy monitoring. Powiem Wam szczerze, że bałam sie wczorajszego podglądu i kamień spadł mi z serca. Aczkolwiek wizyta była dosyć wesoła, głownie ze względu na moje humorki wywołane hormonami ;) Leków (typu encorton, acard)żadnych nie mam brać, nic kompletnie, tylko Inofolic. Podobno ze względu na to że nigdy nie miałam żadnych chorób. Ale oczywiście sama dorzucam te suplementy, o których pisałyście no i dietę...jem tylko to co na liście diety wysokobiałkowej, wody dziennie w życiu tyle nie piłam :p wytrzymam wszystko byle były piękne komóreczki wkoncu to tylko 2tyg :) Jak dobrze pójdzie to gdzieś w okolicach kolejnego weekendu punkcja. Mocno trzymajcie kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka- krotki protokół dlatego, że pierwszy był długi ;), poza tym mam wysokie amh no i za pierwszym ładnie sie stymulowalam wiec pewnie to jest taka próba i zobaczymy co wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Golf - kurczę wystraszyłas.. Cieszę się, że wszystko już dobrze i że z dzidziusiem ok.. Pierwsze co pomyślałam to który tc u Ciebie.. Ale napisałaś ;) Nie sądziłam, że plemienia mogą być jeszcze w późniejszym etapie... x Zocha82 - trzymam mocno kciuki żebyś pięknie się stymulowala, a komoreczki były silne i jakościowo na wysokim poziomie :) x Kkinia - trzymam kciuki za Twój plan i wierzę, że wypali :) x Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kkahha - ja ostatnio zęby chciałam myć żelem do mycia twarzy... A we włosy zamiast odżywki chciałam wetrzeć mleczko kosmetyczne... ;) x Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
~Kkiniaa84 dobry plan :) czekamy na wieści po wizycie u ordynatora, oby były pozytywne. ~Zocha82 Zapowiada się idealny cykl na IUI :) trzymam kciuki, żeby tak było i żeby to był właśnie TEN cykl. ~Andzia2010 Daj znać co po wizycie :) ~golf Oszczędzaj się Kochana :) a wiadomo z czego to plamienie było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agusia trzymam kciuki za histero! <> Eversea fajowa ta koszulka :D <> Malena cieszę się, że się uspokoiła po wizycie i wszystko OK. <> Nadzieja dobrze, że z dzidziusiem OK. A z glukoza to faktycznie może idź do rodzinnego. Ja tego jeszcze nie miałam i nie wiem jak powinno być :( Trzymam kciuki za łożysko! <> Julia mi bardzo szybko brzuch się zaokrąglił więc to możliwe :) <> Biedrona ponoć coś z tym jest, że spada koncentracja i zdolność zapamiętywania ale to chyba najbardziej na początku ciąży. <> golf bardzo się cieszę, że już jest lepiej i trzymam kciuki aby było do samego koca super ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Iza82 - mdłości też raczej w I trymestrze doskwieraja, a mnie dalej męczą... Tak więc chyba nie ma reguły ;) x Ania1602 - ??? Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kkahha wypiłam ten gorący ulepek uśmiechając sie do pani ..:-P wtedy dopiero miała minę! Lekarz mi zlecił to badanie teraz, akurat było 5 ciężarnych i wszystkie od 22 do 26 Tc. Od dziś wdrożyłam pierwsze zmiany żywieniowe: Pieczywo dla diabetyków lub razowe, zero ziemniaków bananów mąki pszennej, słodyczy,smażonego, majonezów, owoc tylko do 13, soki to samo, I 6 posiłków dziennie , mam nadzieje wytrwać. W poniedziałek lekarz. X Golf też dbaj o siebie :-) a skąd te plemienia wiadomo ? Jak ułożone jest łożysko? X Zocha niezmiennie trzymamy kciukasy :-) X Biedronka Twoje przygody to tzw.pomroczność ciążowa, chyba wszystkie to mamy ;-) a przynajmniej w 1 trymestrze. Ja jak spaliłam garnek z zupą to juz osiągnęłam apogeum a potem bylo tylko lepiej :-P Mdłości przejdą ok.20 tyg ;-) X Dziewczyny moje zdanie jest takie ze skoro ciężarówki, i mamusie nadal zostają na tym forum to maja prawo pisać tez o swoich przypadłościch ciążowych, porodowych czy rodzicielskich, wyżalić się i poradzić..bo to ze wreszcie się udało to nie znaczy ze nie mamy zmartwień. X Julia mi tez ok.12 Tc brzuch trochę jakby spuchł..niby nosiłam swoje dżinsy a jednak czułam niziutko dyskomfort. X pozdrawiam wszystkie dziewczęta i dziękuję za każdą odpowiedz w spr.cukru ;-) X ZosiaD, Kikusia jak u Was ? :-) X Doremido jak się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia2010
Morela15- to 1IUI nie wiem jak to opisac...mysle ze wiele zalezy od delikatnosci osoby, ktora to wykonuje. Lekarka I pielegniarka przy HSG byly super delikatne, pielegniarka mnie za raczke trzymala, mowila zeby oddychac glegoko itd, mozna powiedziec swietna atmosfera byla. Przy 1IUI pielegnairka juz do najdelikatniejszych nie nalezala, wiec samo wkladanie wziernika bylo nieprzyjemne a potem nie chcialo jej sie cos otworzyc wiec mi tam wiercila jakimis sprzetami w srodku, I to bylo bardzo nieprzyjemne. Mam nadzieje, ze tym razem bedzie ktos inny I zrobi to lepiej :) Julia 83- co do HSG ze znieczuleniem, to ketonal w zastrzyku jest bardzo bolesny- tak slyszalam, a po innych przecwiwbolowych wystepuja wymioty itd, wiec juz nie wiem co gorsze. Na szczescie mamy juz to za soba... Eversea- niedawno mialam USG I krew, podgladanie, sa 3 bable, 1-22mm, 2-21mm I trzeci jakis malutki, wszystkie z jednejk strony. W zeszly cyklu mialam po obu stronach. Teraz czekam na telefon od lekarza z wynikami krwi I zobaczymy co dalej zadecyduje, czy jutro znow podladanie czy juz dzis ovidelle I w niedziele IUI...dam znac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia2010
Malena- ja rowniez uwazam ze ciezarowki sa mile widziane i mamusie, bo po pierwsze dajecie nam sile i wiare, ze IUI i IVF naprawde dziala. A po drugie niektore z nas tez sa juz matkami, wiec tez cos mozemy poradzic w razie potrzeby :) Zocha82- ja tez sie balam mojego podgladu. Niby cykl mam stymulowany takjak poprzedni,ale jakos inaczejgo odczuwalam i balam sie ze nic w tym nie uroslo. A jednak tak jak pisalam sa 2 duze po 22mm i 21 mm wiec tylko czekac co lekarz zaleci. Ja trzymam kciuki za twoje komorki!!! Powiedzcie mi dziewczynki (chociaz wierze ze u mnie skonczy sie na2IUI), czym roznic sie krotki od dlugiego protokolu podczas przygotowan do IVF? I od czego zalezy kto ma dlugi a kto krotki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia2010
Malena- ja rowniez uwazam ze ciezarowki sa mile widziane i mamusie, bo po pierwsze dajecie nam sile i wiare, ze IUI i IVF naprawde dziala. A po drugie niektore z nas tez sa juz matkami, wiec tez cos mozemy poradzic w razie potrzeby :) Zocha82- ja tez sie balam mojego podgladu. Niby cykl mam stymulowany takjak poprzedni,ale jakos inaczejgo odczuwalam i balam sie ze nic w tym nie uroslo. A jednak tak jak pisalam sa 2 duze po 22mm i 21 mm wiec tylko czekac co lekarz zaleci. Ja trzymam kciuki za twoje komorki!!! Powiedzcie mi dziewczynki (chociaz wierze ze u mnie skonczy sie na2IUI), czym roznic sie krotki od dlugiego protokolu podczas przygotowan do IVF? I od czego zalezy kto ma dlugi a kto krotki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia2010
Malena- ja rowniez uwazam ze ciezarowki sa mile widziane i mamusie, bo po pierwsze dajecie nam sile i wiare, ze IUI i IVF naprawde dziala. A po drugie niektore z nas tez sa juz matkami, wiec tez cos mozemy poradzic w razie potrzeby :) Zocha82- ja tez sie balam mojego podgladu. Niby cykl mam stymulowany takjak poprzedni,ale jakos inaczejgo odczuwalam i balam sie ze nic w tym nie uroslo. A jednak tak jak pisalam sa 2 duze po 22mm i 21 mm wiec tylko czekac co lekarz zaleci. Ja trzymam kciuki za twoje komorki!!! Powiedzcie mi dziewczynki (chociaz wierze ze u mnie skonczy sie na2IUI), czym roznic sie krotki od dlugiego protokolu podczas przygotowan do IVF? I od czego zalezy kto ma dlugi a kto krotki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doremido
Nadziejko dzieki ze pytasz....mozna powiedziec ze od srody czasem Brzuch twardnieje (nie raz 2, 3 razy na h) ale na szczescie skurczy jakis mocnych nie czuje....jutro mamy gosci. Dobrze ze m ogarnie obiad i troche porządków bo ja mam 4 h przed i 4 h po poludniu odpoczywać....ale kuzynka nie byla w maju na mojej 30 i jeszcze z brzuchem mnie nie widziała wiec sie ciesze. Kahha moj lekarz mowil ze do 28 tyg obciazenie glukoza robic. Im wyzsze ryzyko tym pozniej bo mowi ze w 23 tyg moze nie wyjsc a np w 27 sie ujawnic. Ja robiłam jakos w 26 tyg. Golf ty tam odpoczywaj i nie strasz! U mnie 31 tydz a teraz odliczam do grudnia! Brakuje mi duzo rzeczy do wyprawki ale duzo z linkami pozapisywalam mojemu m w razie co. Za tydzien zastrzyk gotowki i bedziemy same paczki od kuriera odbierać :) staram sie myslec ze doczekam do Nowego Roku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiśkaD
Zocha trzymam kciuki i caly czas jestem z Toba myslami! :) X Ania1602 co u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania1602 o losie. ..no nic qrde to nie ten miesiąc kochana ! Nikt nie powiedzial ze to koniec i Ty nie mów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doremido ja tez czekam na ten przypływ gotówki jak na zbawienie. A myślałaś o elektronicznej niani z tym detektorem oddechu ? Ja jak się dowiedziałam o tej Arsie u córci to właśnie planuje kupić to cudo. A zapomniałam napisać ze 23tc i waży 650g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzia2910 dlugi to taki gdzie zaczynasz od tabletek antywłamaniowych, najczęściej przez 1 cykl, potem zastrzyki gonapeptyl przez mniej więcej 3 tyg i potem dopiero właściwa stymulacja. PS.u mnie w stopce są daty ile to trwało.. A od czego zależy to do tej pory niewiem. Ja miałam dobre AMH i nie było problemu z wcześniejszą stymulacja no do IUI. Czasem jest to polityka kliniki. Mówi sie ze dlugi ma więcej efektów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewap156
Nadzieja to niunia jest dużą chyba jak na 23tc też bym chciała żeby moja tyle ważyła bo 23tygodnia będę miuec połówkowe a !mam taki mały brzuch że jedną pani jak mnie dziś zobaczyła to powiedziała że sobie robię jaja że jestem w ciąży IK to w 22tygodniu i dobila mnie ale ostatnio przytylam tak ok 1kgw ciągu mie.siąca bo ją dalej na zdrowej diecie a i tak jelita dają popalic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy IVF jest przedłużone do 2019 wiecie coś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa :-) 6 listopada ważyła ok 450g a po dwóch tyg.650 g :-) kończyny 23tc. Tez jestem zdziwiona ze 200 g przez dwa tyg urosła .. Którego masz połówkowe? Wczoraj w labo dziewczyna mnie zapytala w ktorym jestem tyg ze juz robię krzywą, ja mowie ze 23 to ona zdziwiona bo wszystkie brzuchy większe. Jak jestem w kurtce czy płaszczyku tez nie widać. Spotykam znajomych i nawet nic im nie mówię;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa i jeszcze jedno odnośnie bólu brzucha. Zapytaj lekarza jakie jest ułożenie dzidziusia..mimo ze na tym etapie mogą sie swobodnie przemieszczać to jednak to ważne. Moja leży miednicowo czyli pupką na dole a główka na górze.Stąd czuje ruchy tak nisko i napina mi się brzuch na dole, ostatnio musiałam ja "trochę przesunąć" bo taka gula mi się zrobiła zaraz nad spojeniem i taki ból ze myślałam ze popuszczę na siedząco..czułam jak się przesuwa i potem mnie kopnęła;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadzieja moj w 24 tyg (w polowie) mial 800 g wiec calkiem normalne ze 650 w 23 tyg....nie myslalam o tym detektorze oddechu ale pomysle jakby maly byl wczesniakiem. Jak urodzi sie w terminie to chyba zrezygnuje. Podobno duzo wieksze prawdopodobieństwo smierci lozeczkowej jest u wczesniakow wlasnie... Nie wiem czy jeszcze jakies wskazania. Ania ty bete robilas czy test? Jak test to ja jeszcze kciukow nie puszczam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×