Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
atomka83

Implantacja zarodka, jakie miałyście objawy? kontynuacja c.d.

Polecane posty

Hej dziewczyny! Postanowiła do Was napisać ponieważ jestem w kropce i nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć. Staramy się z mężem o dziecko od września ubiegłego roku. W związku z tym, że minął już rok bezowocnych starań (z jednym poronieniem w 7 tc.) postanowiłam, że trzeba się udać do ginekologa po poradę. W związku z moimi problemami z plamieniem przed okresem gin przepisała mi duphaston. Mam go brać od 16 dc. do 25 dc. Tylko, że to jest dawkowanie przy 28 dniowych cyklami z owu około 14 dc. Moje cykle trwają 33 dni a owu mam około 20 dc. Czy pierwsza tabletka w 16 dc. to nie za wcześnie?! Przeczytałam już pół internetu i zazwyczaj powinno się do prac po owulacji. Może któraś z Was była w podobnej sytuacji?! Może któraś ma równie długie cykle i tez brała duphaston?! W ostateczności napisze maila do mojej gin...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anilorak123
Scarlet - kamyczek ma racje teraz boli ale przejdzie , bo w miejsce bolu wejdzie nowa nadzieja . Ja dzis mialam ciezka noc od 3 nie moglam spac , a to wszystko przez glupi katar . Mam w domu istny szpital ja, maz i synek. Masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowa panno osobiscie z dupkiem nie mam doswiadczenia , ale z tego co sie orientuje to ten lek hamuje owulacje. gin powinna zrobic monit zeby oznaczyc dzien owu i od nast dnia wskazac branie duphastonu. takze dala ci go w ciemno bo rozumiem ze mowilas jej ze masz dluzsze cykle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak wie doskonale, że moje cykle trwają 33 dni. W tym cyklu zleciła mi zbadanie poziomu progesterony na tydzień przed okresem aby potwierdzić wystąpienie owu. Duphaston mam brać dopiero od kolejnego cyklu, bo w tym, cyklu muszę zrobić to badanie a duphaston mógłby zafałszować wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gowsik
Witajcie! Wrocilam juz do domu chociaz wczorajsza podroz dala mi sie we znaki (lecialam samolotem, byly bardzo silne wiatry i przed ladowaniem rzucalo nas jak jo-jo). No ale nie o tym. Sprawdzilam w kalendarzu - dzis 27dc. Poki co zadnych bolesci ani sygnalow zblizajacej sie @ ale do ewentualnej jeszcze z tydzien (liczac cykl 35 dniowy @ wypadnie w nastepny piatek). Obserwuje u siebie w tym cyklu dosc luzne podejscie do tematu. Oczywiscie, czytam forum i robie notatki dotyczace wspolzycia, probuje obserwowac swoj organizm (glownie sluz) ale w zasadzie to by bylo na tyle. Z czego sie ciesze bo jak sobie przypomne swoje schizy dwa cykle temu to az sie lapie za glowe :) Serdecznie wspolczuje tym ktorym sie nie udalo w tym cyklu. Trzymam kciuki za kolejny. Dziewczyny, podziwiam Wasza determinacje i stawiam Was sobie za wzor do nasladowania. Trzymajcie sie cieplo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nelina
Nitka kiedyś kobiety wcale nie chodziły do gin, nie robiły USG i rodziły zdrowe dzieci ;) No ale ja uważam, że skoro chodzę na tyle wizyt na ile mi same każą (w końcu one mówią co ile mam się pojawiać w gabinecie) to idę po to, żeby sprawdzić czy wszystko OK - czy dziecko rośnie prawidłowo i nic złego się nie dzieje :) Scarlet strasznie mi przykro, ale głowa do góry - to nie koniec - życzę wytrwałości i powodzenia. Anilorak współczuję, wiem jak to może Cię teraz męczyć.. Zdrówka! Evi1705 super, że Lilka rośnie i doskonale rozumiem, że teraz jest centrum Twojego świata :) - ja dziś mam 12tc + 4d i jadę dziś na prenatalne. Ciąża to fajny okres ale już bym chciała maj :) Maomi życzę, żebyś już na święta była w domu ze swoim małym skarbem - moja siostra rodziła 22.12. i dopiero na pierwsze święto ją wypuścili, więc wigilię miała tylko ze swoją córcią w szpitalu. W tym roku roczek małej a ja dokładnie pamiętam tamten dzień i zeszłoroczne święta - jaka to była radość w całej rodzinie - taki piękny świąteczny prezent. A najbardziej cieszyła się starsza córcia siostry (we wtorek kończy 3 latka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowa panna uwazam ze monitoring jest nabardziej miarodajny jesli chodzi o owu. progesteron badaj jak najbardziej, tyle ze to badanie chyba powtarza a wyniki sie dodaje i wtedy dopiero masz obraz czy owu byla czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już nie wiem co o tym wszystkim myśleć... Chyba zastosuje się do zaleceń i postaram się wyluzować, bo inaczej za chwile oszaleje. Jeśli przez kolejne 3 miesiące się nie uda to wybiorę się do innego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maomi
Blondyneczko wyniki nie sa zle wiec na pewno ta torbiel to nic powaznego, a poziom tsh obnizysz lekami i wszystko bedzie dobrze :) a Ty mialas robiona droznosc jajowodow? Scarlet przykro mi :( nie poddawaj sie kochana 🌻 Atomka brawo :) a ile zostalo Ci do terminu @? Makowa Panna a mialas robiony monitoring? Skad pewnosc ze ok 20 dc masz owulacje? Ja tez mialam cykle podobnej dlugosci - 32-33 dni i objawy owulacji mialam ok 19 dc, a okazalo sie ze owulacji nie mam. Jesli nie robilas monitoringu to moze lepiej zrob zanim zaczniesz brac leki? Gowsik dobrze ze calo wrocilas do domu :) tydzien szybko minie :) bede trzymac kciuki :) Nelina daj znac po wizycie czy wszystko ok :) mam nadzieje ze uda mi sie wyjsc na swieta z mala :) znow upiecze mi sie szykowanie swiat ;-) Nitka moja siostra chodzila na NFZ i tez miala tylko 2 USG i wszystko bylo ok , ale jesli chodzisz prywatnie to troche dziwne ze nie robia :) mi lekarz na pytanie czy USG nie jest jakies szkodliwe powiedzial ze to nie zadne promieniowanie tylko fale radiowe, a woli robic USG co wizyte i badac wielkosc dziecka, bo dzieki temu mozna sprawdzic czy maluch odpowiednio rosnie i by w razie czego moc zareagowac :) jesli NFZ refunduje tylko 2 USG to widocznie tyle wystarcza przy bezproblemowej ciazy, ale jak placisz to warto wymagac wiecej :) za cos sie w koncu placi :) Kamilusia co u Ciebie? Kamyczku mam nadzieje ze ten torbiel Ci nie urosnie i wchlonie sie calkiem do nastepnego cyklu. Agnieszka jak sie dzis miewasz? Anilorak chorowitku dbaj o siebie. Ja na katar w ciazy stosowalam wode morska w sprayu i po dwoch dnuach stosowania oczyscily mi sie zatoki i katar minal :) warto sprobowac :) Magdaaa jak sie czujesz? Minely Ci te plamienia? Marianeczka co u Ciebie? G86 mam nadzieje ze u Ciebie juz zly humor przeminal i powrocila nadzieja? :) Ja sie dzis polenilam i leze sobie od godziny w lozku zamiast wstac :) raz na jakis czas mozna sobie pozwolic na odrobine luksusu ;-) zycze Wam milego dnia mimo paskudnej pogody :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowa panna duphaston bierz po owu, jak Ci sie skonczy sluz plodny plus jeden dzien dla pewnosci:-) oczywiscie monitoring w polowie cyklu by nie zaszkodzil:-) a ja wlasnie,dzwonilam do mojej gin i powiedziala ze tsh jest za wysokie ale jeszcze nie szla by do endokrynologa, mam przez 3 tyg lykac tabletke z jodem i potem znow badanie i jak spadnie to super a jak nie to wtedy wizyta :-) powiedziala ze nie jest tak zle i zeby nie panikowac ale potwierdzila ze tsh nie powinno byc wyzsze niz 2... No wiec dzis kupie tabletki i zaczynam lykac:-) maomi nie mialam robionej dtoznosci, moja gin powiedziala ze to ostatecznosc bo w moim przypadku nie widzi zeby byl z tym problem, wiec narazie droznosc odlozona w terminie:-),oby do nigdy :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak wywnioskowałam z obserwacji. Mam też bóle owulacyjne, które to potwierdzają. Wiem, że monitoring to najlepsze rozwiązanie, ale musiałabym dojeżdżać do innego miasta a to duże utrudnienie w moim przypadku. Blondyneczka właśnie zastanawiam się nad takim rozwiązaniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Makowa panna wystarczy jedna wizyta w polowie cyklu zeby na,poczatek sprawdzic jak wyglada sytuacja z pecherzykami:-) albo ewentualnie jak masz blizej to zbadac fsh i lh :-) a duphaston to zawsze po sluzie plodnym-nigdy wczesniej bo zablokujesz owu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no widzisz blondyneczka to jednak jest dobra wiadomosc. zawsze do przodu, wiesz na czym stoisz wiec jest ok. ja robilam miesiac temu tsh to mialam 1,2 . makowa panna monitoring to dobra rzecz, rozwial by wiele watpliwosci zwlaszcza ze staracie sie ponad rok. ja tez mialam typowe objawy owu a owu wogole nie bylo.badania w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
We wrześniu byłam u gni z wynikami hcg po poronieniu i wtedy zdobiła mi usg i stwierdziła, że jest pęcherzyk dominujący. Był to 11 dc. Teraz na wizycie byłam w 9 dc i pęcherzyki się rekrutują jak stwierdziła i nie było jeszcze dominującego. W tym cyklu i tak nie biorę duphastonu, bo muszę zrobić tą prolaktynę. Chyba zarejestruję się na kolejny cykl tak żeby wizyta wypada na krótko przed owu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blondyneczka a kiedy najlepiej zrobić te badania? Czy mogę razem z prolaktyna tydzień przed spodziewaną miesiączką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maomi wg najdłuższego cyklu w przeciągu ostatniego roku, @ powinna być 20. Będzie to 31 dc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisałam prolaktyną a chodziło mi o progesteron... Teraz doczytała, że tsh i lh można w dowolnej fazie cyklu a interpretuje się je zależnie od dnia cyklu, w którym badanie zostało wykonane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scarlet rąk mi przykro wiem co czujesz kochana i przytulam mocno kochana. Blondyneczka i widzisz tsh łatwo zbić nic się nie martw! Połykasz leki i spadnie no i może teraz wiesz w czym był problem.. Maomi czuje się zdecydowanie lepiej po zastrzykach ale wiesz jak to jest zawsze moze mnie złapać znowu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anilorak123
Hej odebralam wyniki i jestem zadowolona bo die ruszyly. Prolaktyna w normie , tsh miesiac temu 0.005 a teraz 0.400 no i beta 550. Szkoda tylko ze samopoczucie kiepsko. Maomi tez dzis wzielam to wode morska, mam nadzieje ze cos da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdaaa1987
Dzień dobry ! :-) ScarletKate - znam to uczucie.. bardzo mi przykro ... :-( Ale nie poddawaj się. Przed Tobą nowy cykl.. Trzeba walczyć.. Xyz Blondyneczko - nie martw się na zapas. Z tego co piszesz to masz bardzo fajną ginekolog. Przy niej uda Ci się. Ja na problemach tarczycowych się nie znam, bo zawsze jakoś wyniki miałam ok, ale jesteś kopalnią wiedzy więc sama wiesz co i jak :-) Xyz Makowa Panna - witam wśród nas :-) Pewne jest to, że duphaston podawany powinien być po owulacji, bo jak dziewczyny wyżej pisały blokuje jajeczkowanie. Ale powiem ci że ja również dostałam kiedys od lekarza ten lek właśnie od 16 dc do 25 dc. Mówię lekarzowi że mam późno owulacje, że kilkakrotnie miałam robiony monitoring i że jestem pewna co się dzieje z moim organizmem.. Ale ja nie dostałam go na tzw szybsze i mocniejsze zajście ciąże tylko na wyregulowanie miesiączek oraz na pozbycie się plamień miedzymiesiączkowych. Miałam go brać przez 3 miesiące. Potem obyło się bez duphastonu. Oczywiście te 3 miesiące była przerwa w staraniach, ale za to moje @ były regularne, cykl zrobił się ciut krótszy i skończyły mi się problemy z plamieniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdaaa1987
Anilorak - to lecz się bezpiecznie, i zdroweczka dla wszystkich :-) Xyz Gowsik nie ma co podziwiać tylko przybrać barwy wojenne i stanąć na wysokości zadania :-) będę czekać na moment w którym @ się nie pojawi u Ciebie.. może akurat wasze spotkanie przez wylotem przyniesie efekt dwóch kresek :-) Xyz Maomi , nie dość że szykuje Ci się najpiękniejszy prezent na święta to jeszcze ominą przygotowania... Ach zazdroszczę! Już niedługo :-) odpoczywaj kochana! Xyz Nelina - napisz koniecznie po wizycie :-) Xyz Agnieszka jak kręgosłup? :-) Xyz G86 - uśmiechnij śie tu do Nas :-) Xyz Makowa Panna blondyneczka dobrze ci poradziła. Z braku czasu wystarczy choć jeden raz spojrzeć w głąb w dniach przyblizonych do owulacji. Ja zawsze uważałam że owulację mam w okolicy 20 dc, poszłam w 17 dc a pęcherzyk dominujący 16 mm.. Już wiedziałam że musimy trochę później się starać niż zazwyczaj i za pierwszym takim cyklem udało się.. Z jakim efektem to czas pokaże..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdaaa1987
Agnieszka przeczytałam teraz Twoja odpowiedź :-) dobrze, że odchodzisz do siebie tylko uważaj dalej na siebie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdaaa1987
Miało być Agnieszka "dochodzisz" ... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdaaa1987
Anilorak świetna beta!!! Wysoko już. A który dc jesteś teraz? :-) gratulacje jeszcze raz! Xyz Maomi, tak te krwawienie/ plamienie to jakiś incydent pojedynczy. Od tamtej niedzieli czysto. :-) nie wiem dlaczego wystąpiło. Powtorzyłam znów betę i progesteron, wyniki oczywiście po 21. I będę znów się denerwować.. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdaaa1987
Cały czas się martwię o te ciąże.. piersi raz bolą mocniej, raz słabiej - to też mnie martwi.. :-( jeszcze z tydzień i wizyta u ginekologa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miała z Was któraś tak że piersi swędzały od nowego stanika? Non stop się drapię, już ze 3 dzień, piersi zrobiły się czerwone, niby stanik delikatny, bez wstawek ani żadnych poduszek, delikatny zrobiony taki z samego materiału... 29.11 mam dostać okres, ciekawa będę co przyniesie ten miesiąc. Maomi trzymam za Ciebie mocno kciuki!!! Już coraz bliżej:)) Kamila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gowsik
Kamila, a pralas juz ten stanik?Ja nowa bielizne zawsze piore w 'swoich' proszkach zanim zaczne nosic. Kiedys tez mi sie zdarzylo podobnie jak Tobie i myslalam ze ze skory wyskocze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anilorak123
Magda ja mam dzis 38 dc , tylko ja mialamostatnio bardzo nie regularna bo miedzy 29 a 35 dni a jeden nawet mial 40 dni alebylo to latem wyjechalismy w gory a ja mieszkam nad morzem i to moze bylo przez zmiane klimatu. A ty ktory dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×