Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

saam

Filtrowanie Nowe Ponadczasowe

Polecane posty

Ja kisiel jadam od wielkiego dzwonu i wtedy mówię: poproszę kisiel lub zjadłem kisiel ewentualnie dobry był ten kisiel. Grunt to nie utrudniać sobie życia :D l dobry wieczór :) l Ja też zakupiłem kurkumę i to tej saamej firmy co Celinka. Akurat w lidlu mi się przypomniało. Ale nie zwróciłem uwagi na cenę. Po przeczytaniu wiadomości z porannego linku to nawet dziesięć złotych bym dał :D Ciekawe czy będę używał czy śladem wielu egzotycznych przypraw w dziewiczym opakowaniu przeleży do końca terminu przydatnosci w kuchennej szafce. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cal, ja jadam do sniadania na kanapkach pylek kwiatowy:), ale nie codziennie i nie odwazylbym sie doic pszczolki:D...wole Ptasie mleczko:P X A i przypomnialo mi sie jak poznym wieczorem jadlas jablko:), czy ono nie wplywa na Ciebie pobudzajaco? A innym razem wieczorkiem podjadalas czarna czekolade:), a przeciez czekolada pobudza:D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daa, ja tak bardzo nie jestem uzalezniony od przytulania, jak moja Baa:D, jak nie potrzymam za cycka:classic_cool:...nie zasnie:D. A co mialas na mysli, piszac o kombinacjach 500+? I czy to prawda, ze teraz w PL jest epidemia grypy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klawy ,jak widze ,wszystkie pokarmy kojarzysz z pobudzeniem :D Widzisz ,ja nie musze nic jesc i jestem okresami pobudzona ,ha ,jeszcze jak ,najbardziej z rana :D.Potem musze cos malutkiego niebieskiego lyknac i 'dochodze ',o czym tu juz niejednokrotnie mowilam :-) Czy nasza kolezanka Ferdzi brala na dzis urlop ? ,nic mi nie wiadomo :-) Cal ,napisalam @,pedz jak mozesz .Nie .nie ,nie ma tam nic pilnego ,moze poczekac :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:DKlawy ,to Twoja Baa jest dopiero 'rozbudzona ':D,a trzymasz jedna reka czy obiema ?:D.Przeczytalam to Ulanowi i po co :D,tez bedzie chcial tak zasypiac :D,a mnie to nie 'lezy':D Jesli chodzi o grype ,to nic takiego jeszcze nie wystepuje masowo ,jedna osoba jest zakazona ,ktora wrocila bodajze z Ukrainy . Te 500+ ,to dodatek na dzieci ,nie ma o czym mowic ,bo my juz takich dzieci nie mamy . ...Wlasnie prosilam Cal na @ aby wkleila linka o stosowaniu kurkumy ,bo mi mowi .ze spam ,a ja nie moge sobie poradzic i nie piszcie co trzeba zrobic ,bo juz kiedys o tym byla mowa ,ale chyba jestem ciemna masa i nie moge sobie poradzic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Osobiscie nie dawalem Ferdzi urlopu:), i zaden wniosek na moje biurko nie wplynal:D, ale jest jeszcze czas na doniesienie L4:P. Daa, ja wiem na co skutkuja te niebieskie:D, nie zazywam, jeszcze. Tak, trzymam jedna reka:D... dwie piersi:classic_cool:, ale to nie znaczy, ze ma male piersi:P X Daa, powiedz Ulanowi, ze ma piersi za duze i nie daasz rady:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór 🖐️👄 Liness :) nie uwierzysz, ale wczoraj znów byłem na moment (w przelocie) w Twoim City! ;):D ale dziś już jestem gdzie indziej (tam gdzie śnieg jeszcze można zobaczyć) w jednym takim uzdrowisku ...;) Ferdżi :) opanujesz w końcu ten fon i będziesz sie cieszyć z korzystania...;) Pozdrowionka dla Wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daa:) nie jesteś ciemna masa bo niestety mi też wyskakuje spam:( jedynym sposobem jest skopiowanie całego tekstu bo ciekawy. Maseczkę też sobie dzisiaj zrobię. o ,,Badania naukowców z Centrum Badań nad Rakiem w Houston dowodzą, że używanie 1/4 łyżeczki kurkumy dziennie, 8-krotnie zmniejsza ryzyko zachorowania na raka płuc, 5-krotnie na raka piersi, 9-krotnie na raka okrężnicy. To zasługa, zawartej w kurkumie kurkuminy, mającej silne właściwości przeciwzapalne. Chroni przed wieloma innymi chorobami, oczyszcza krew, sprzyja trawieniu i reguluje przemianę materii, pozytywnie wpływa na układ krwionośny oraz neurologiczny, jest silnym antyoksydantem i wspaniałym źródłem alkalicznych minerałów, ma właściwości grzybobójcze, bakteriobójcze i przeciwwirusowe. Na temat działania kurkuminy znajdziemy wiele opracowań naukowych. Nic, tylko stosować ją w kuchni codziennie. JAK UŻYWAĆ KURKUMY? Różne źródła podają, że przyswajanie kurkumy zwiększa się w obecnośc****eprzu i papryki (i to aż kilka tysięcy razy). Tam więc, gdzie stosujemy kurkumę, stosujmy też przynajmniej jedną z tych przypraw albo szczyptę chili. Niech kurkuma stoi w kuchni pod ręką. Rzadko pojawia się w jakichkolwiek przepisach, ale osobiście dodaję kurkumę niemalże do wszystkiego i tak też polecam. Czyli: 1. do każdej zupy 2. do gotowania ryżu, kaszy jaglanej lub innych kasz 3. do dipów i dressingów do sałat, sałatek na bazie oliwy, czy innego oleju 4. do potraw jednogarnkowych 5. do herbatki imbirowej lub zielonej 6. do omletów lub jajecznicy 7. do wszelkich wypieków 8. do smoothie, koktajli i soków warzywno-owocowych 9. do mleka owsianego, z migdałów i innych 10. do dań z fasolą, cieciorką itp. Do zup, dań jednogarnkowych itp. można dodać do 1/4 łyżeczki kurkumy (nie wpłynie to na smak). Do innych w/w - szczyptę. No i oczywiście szczyptę, lub więcej pieprzu. STOSUJMY JĄ NA CO DZIEŃ. Efekty będą widoczne w obrazie parametrów krwi i odczuwalne w samopoczuciu. KURKUMA DLA URODY Polecam wypróbować tę niekłopotliwą maseczkę z kurkumą (uwaga na brudzenie ubrań, bo raczej się nie dopiorą!!): 2/3 łyżki gęstego, smarownego, naturalnego miodu wymieszać dobrze z 1/2 łyżeczki kurkumy (ja mieszam łyżeczką w ceramicznej miseczce). Mieszankę rozsmarować na buzi i pozostawić na 20-30 minut. Zmyć ciepłą wodą. Buzia będzie promienna. Wrażenie pozostaje takie, jakby cała skóra stała się świeża i oddychała każdym porem. Miód działa nawilżająco, oczyszczająco i antyseptycznie. Polecam. Skóra będzie piękna i elastyczna. Taką maseczkę można robić bardzo często. Będziecie zachwycone. Ale uwaga - czasami, niektóre osoby miód podrażnia. Więc jeśli robimy to pierwszy raz, warto skrócić czas np. do 5 minut i sprawdzić, czy miód nie jest "zbyt ostry" dla naszej cery. Miodu nie może być zbyt dużo, aby nie spływał po twarzy. Można w takiej maseczce wykonywać normalnie wszelkie czynności...,, o Klawy :) gdy przychodzę po pracy do domu to zjadłabym konia z kopytami:D więc z uwagi na porę mocno wieczorową staram się wrzucić tylko co nieco by oszukać żołądek. Pyłek kwiatowy granulowany piłam z herbatą z miodem ale ostatni skończył mi się chyba we wrześniu. Mówisz, że wolisz ptasie mleczko? hmmm... to musisz pewnie udoić ptaka:D:P:D o Saam:) razem z Daa przypomnimy Ci o kurkumie. Gdy np. dodasz jej do niedzielnego rosołku będzie bardziej złocisty. Do ciasta to będzie apetycznie żółciutkie itd. I pamiętajcie, że 1/4 łyżeczki to dawka na cały dzień. o http://alkalicznystylzycia.blogspot.com/2014/11/jak-uzywac-kurkumy.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, dam Wam jedna rade:D, napiszcie kilka slow i wyslijcie, a pozniej edytujcie i wklejajcie co chcecie:D, ja tak robie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cal ,dzieki :-).W sumie to mozna tej kurkumy spozywac wiecej .Trzeba zwracac uwage ,aby kurkuma nie pochodzila z Chin .Czy ma domieszke maki latwo sprawdzic ,rozpuscic troche kurkumy w wodzie i gdy bedzie na dnie bialy osad to oznacza ,ze producent dodal do niej make . http://sekrety-zdrowia.org/kurkuma-jak-uzywac-aby-byla-lekarstwem-i-jak-odroznic-dobra-od-zlej/ Kurde ,Klawy ,masz racje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje:D:D X Daa, gdzie lezy ta stacja w Sopot o ktorej pisalas? Patrze na mape i nie widze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Olivier:) pomyślnych wiatrów życzę poczytaj o kurkumie bo Ty też zainteresowany tym co zdrowe:) i dzięki za pozdrowionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiście Klawy ma dobry patent na linki, pod tekstem wkleiłam bez problemu poprzez edycję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko abyśmy po tej kurkumie nie wyglądali jak chińczycy :D l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta kurkumia jest stosowana jako barwnik, tak sie zastanawiam jak bym sie wysmarowal:), to czy mialbym ciemniejsza cere, tzn atrakcyjniejsza:D? X Saam, nie widzialem Twojego wpisu:D:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdzi wcześniej już podpowiadała jak doklejać linki po edytowaniu. Widocznie koleżanki nie były na tej lekcji. Albo nie uważały :p l hej Olivier odpozdrawiam l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje Liness za info...:) zainteresuje sie tematem i będę dodawać do swojej mikstury musli ...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, juz wystarczy:), juz duzo mi nawrzucalyscie;), dzieki Daa, juz znalazlem:) X Cal, zrob sobie teraz maseczke, co Ci wisi:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daa:) wrzuć ten link Klawemu przez edycję bo u mnie np. się nie otwiera:( o Wiecie co? teraz czytam na makaronie do rosołu, że jest w nim kurkuma, w przyprawie do kurczaka też, tak więc jest obecna w naszym menu często jako barwnik. Teraz się zastanawiam czy zrobić dzisiaj tę maseczkę czy przed dniem wolnym?:D o widzę Daa, że dajesz z siebie wszystko by link był otwieralny;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cal ,lepiej nie rob dzis tej maseczki jesli jutro idziesz do pracy ,lepiej wyprobuj przed dniem wolnym :-),bo czytalam ,ze maseczka na miodzie z kurkuma moze niektorych uczulac . Ten drugi link sie otwiera .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zrobię dziś tej maseczki bo idę na 6 rano i nie będzie czasu by w razie co wybielać buzie :)może przetestuję wpierw na innym kawałku ciała, niewidocznym :D o Te krzywe a właściwie do góry podłogą domki są atrakcją, byłam w takim Łebie. Chodziłam tam jak pijana tak grawitacja działała:D o i już uciekam bo rano pobudka,, nie ma zmiłuj się,, :-o dobrej nocy Wam życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W krzywym domku nie bylam ,bo jak dla mnie jest za bardzo krzywy :-) W Sopocie na Monciaku sto lat temu kupowalam sobie material na sukienke slubna ,blekitny ,lejacy ,chcialam miec juz wtedy inna sukienke od wszystkich :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cal, trzeba bylo nie pic:D, a kto wie, z jaka predkoscia jezdza pociagi? X Daa, to nie bylo 100 lat temu:), tylko nascie:D, nawet chyba bralismy slub w tym samym dziesiecioleciu:P X Dobranoc Cal, kolorowych fujarkowych:D, kto Cie dzis przytuli?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No moze nascie plus 20 :D Klawy ,jesli tam bedziesz ,to wszystko masz pod reka ,tzn blisko siebie :-) jem mojego wafla z dobrym pasztetem ,bez konserwantow ,bez dodatkow ,bez glutaminianu i bez wieprzowiny i to napisane duzymi bukwami ,a dalej drobnym druczkiem ,do ktorego potrzeba lupy i teraz patrze ,a na pierwszym miejscu MOM,a niech to .Ale dobry byl :D Klawy :D,to Ty stary dziad jestes :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Witam wieczorowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×