Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

saam

Filtrowanie Nowe Ponadczasowe

Polecane posty

Daa, ja stary nie jestem;), tylko mlodo ozeniony:P Witaj Zuzia:) X Dobranoc Daa, i ja tez zmykam i nie wiem kiedy sie pojawie, bawcie sie dobrze🖐️, slodkich zdrowotnych snow, i wez Ulana za piers:P X 8nascie:D, to juz wiem ktory rocznik jestes:D X Nie, bo nie musialem, ale to bylo najlepsze co moglo mnie spotkac:) X Innym razem Daa, gdzies tam wcisne zaszyfrowane:D. Dobranoc Saam, kolorowych chorkowych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz .ze zartuje :-) Ide juz ,musze jeszcze wlaczyc zmywarke reczna :-)i doczytac ksiazke . Dobrej nocy Mili 🖐️ ...A swoja droga ile miales lat gdy sie zeniles ,bo ja 23 :-) A to znaczy ,ze sie zbrykales :D To powiedz:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Zuziu 🌻 fajnie że jesteś bo już martwiłem się nam się zapodziałaś l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie została na dzisiaj jeszcze jedna robota. Chociaż należy do grupy przyjemnych to jednak nje to co przychodzi Wam w pierwszej chwili do głowy. Mianowicie muszę podłączyć i wypróbować nowozakupione słuchawki multimedialne. l dobrej nocy wszystkim życzę :) l kolorowych fujarkowych .... l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Mialam mala przerwe ale zatesknilam za Wami i wrocilam. Kolorowych tym , ktorzy jutro ida do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie piątkowo jeszcze kilka godzin i będzie weekend, niektórzy wreszcie odpoczną po ciężkim tygodniu. Wczoraj mnie nie było, ale byłam w takim stanie że lepiej o tym nie pisać:( Dziś jest trochę lepiej i oby tak zostało, bo z każdym dniem mam mniej siły na walkę ze sobą. Pisaliście o kurkumie, to wychodzi na to że ją dopiero odkrywacie:D a ja stosuję ją w kuchni już od wielu lat. Najczęściej dodaję ją do ciasta pierogowego, jako barwnik,zresztą do drożdżowego też ją dodaję. Kurkuma jest głównym składnikiem Curry a także przyprawy do kurczaka, tak że jeśli stosujecie te przyprawy, to kurkumę stosujecie bezwiednie:D Kiedy chcemy wydobyć z kurkumy to najlepsze to najlepiej ją leciutko przesmażyć na oleju czy masełku. Maseczki nigdy nie robiłam, ale pewnie dlatego że w ogóle nie robię żadnych maseczek, choć przecież to dobre dla cery, ale jakoś nie mogę się przełamać, bo nie lubię mieć na sobie jakiejkolwiek maści, czy pasty, nawet balsamu. Już wielkim heroizmem jest to, że smaruję kolana żelami, maściami, przed nagrzewaniem lampą, ale naprawdę na twarzy ciężko byłoby mi coś nieść:D Dziękuję Saam, że przypomniałeś sobie o tym że kiedyś pisałam krok po kroku jak najlepiej wkleić linki i doprawdy jestem zdziwiona że przez innych nie zostało to zauważone, no ale jak Klawy napisał to pewnie teraz już nie będzie problemów z wklejaniem linków, zawsze to jednak męska podpowiedź lepiej się przyjmuje :D Teraz może tradycyjnie zerwę karteczkę z kalendarza; mamy dziś już 29 dzień stycznia. Imieniny obchodzą: Aniela, Bolesława, Zdzisław, Franciszek Przysłowie: „Na Świętego Franciszka przylatuje pliszka” Możemy zabawić się w jakieś łamigłówki albo szarady, bo dziś Dzień Składanki i Łamigłówki . I taki ciekawy cytat ; „W każdym nor­malnym człowieku tkwi sza­leniec i próbu­je wy­dos­tać się na zewnątrz.” - Terry Pratchett Ja bym powiedziała raczej ,że czasami próbuje się wydostać i najczęściej się to udaje :D a teraz zapraszam na kawusię ; http://id.joe.pl/sub_images/pictures/a4369b48e6833455ce85d0716f821438_th2.gif i prasę też podrzucam :D http://i.wp.pl/a/f/jpeg/11878/kawa_jup.jpeg i zielona też się parzy; https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTGkFJ2RMxvWDMwqLE8ItqrqSP9E4tw2lIRSN29P-FKh6dg5yZO Zapraszam. Miłego dnia wszystkim życzę 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ferdzi :D🌼, dobrze ze sie pojawilas, bo myslalem ze poszlas zobaczyc to stare wino :D i wypilas samma :D. Zaraz jade do dom:), wystarczy pracy na ten tydzien :D. Milego weekend-u 🖐️ X Jola 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawnej, jeszcze przed erą internetu, sporo czasu poświęcałem na łamanie głowy przy gazetowych krzyżowych. Obecnie bardziej interesują mnie krzyżówki międzyludzkie i rebusy z tym związane. l dzień dobry ! :) l cześć Ferdzi 🌻 l hej Jolu 🌻 l witaj Klawy l Mając na uwadze że dzisiaj również Dzień Goździka paniom zamiast tradycyjnej czerwonej róży wręczam swietujace kwiaty. Oczywiście w ulubionym kolorze. l Dziękuję za kawkę, ciasteczka i świeżą prasę. Weekendowe gazety są zaopatrzone w różne łamiglówki więc będzie przy czym posiedzieć. Może nawet nagrodę wygramy bo przecież bez podpowiedzi się nie obejdzie. l udanego piątku wszystkim :) l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczór :) l Mnie rebus nie sprawił kłopotu :p Jednakże mam pewną rozterkę. Nie wiem czy ta roślinka występuje w liczbie pojedynczej. Prawdopodobnie to zielone to mchy. Wtedy rebus (r=j) leży :D l Popołudnie minęło mi na przeglądaniu zawartości sklepowych półek w towarzystwie małżowinki. Mam więc prawo być zmęczonym. Trzeba więc poszukać relaksu. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie skończyłam gotowanie rosołu na dwa najbliższe dni bo weekend mam pracujący. Rosół a jakże z kurkumą :) I też już mogę szukać relaksu bo małżowinek wyszedł do pracy ;) o Saam:) i jak tam? zadowolony jesteś ze sprzętu multimedialnego? ma być mech i już! bo jak będziesz taki drobiazgowy to będziesz sedna rebusa pozbawiony :P:D o Klawy:) a czym odjeżdżasz? chyba nie tym tirem Volvo z porannej piosenki?fajnej zresztą :) nie ma co płakać bo przecież przyjeżdżasz bliżej nas:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość saamolatający
Ktoś może jest chętny do polatania? l https://youtu.be/FUVVCErSGCY l Retronic Voice (feat. Alicja) - Bessinia-+Brandon Mikesell- l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym chętnie polatał. Ale z uwagi na wagę rozpiętość skrzydeł powinna być kilkukrotnie większa :p I loty wyłącznie nad pustynią co by w razie awaryjnego lądowania nie było wielkich strat w infrastrukturze :D l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też bym mogła polatać, zwłaszcza, że dopiero co popływałam :) Jeszcze raz obejrzę ten lot to może mi się przyśni ... a skrzydła mogły by być większe bo jakbym Ci Saam siadła na plecach to by było jeszcze mniej sterownie:D o dobrej nocy wszystkim:) o Klawy:) rosołek czeka :), wprawdzie będę w pracy ale M Ci naleje:D o Daa:) co tak późno? ja już musze w ,,kimono" niestety;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nad Bałtykiem mocno wieje. Kto wie gdzie w takich warunkach Klawy wyląduje. Byleby nie u mnie bo nie mam rosołu. Chociaz o ile pamiętam to mam w lodówce flaki w rosole. Jak przecedzę to będzie i rosół i drugie danie :p :D l dobrej nocy wszystkim :) l kolorowych goździkowych ...... l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka wszystkim Kto wcześnie się kładzie, ten wcześniej wstaje :D Sen mnie pożegnał jakąś godzinę temu i choć go wołałam by wrócił...rozpłynął się gdzieś jednak nie wrócił:D Poranek u mnie czysty, bez mgły, ale niebo poprzecinane granatowo pomarańczowymi chmurami, temperatura na razie 3 stopnie w plusie, ale później pewnie będzie dużo cieplej...wiosna idzie :D Mam jednak nadzieję, że zima nie jak mój dzisiejszy sen :D jeszcze do nas wróci, przynajmniej tak by wypadało, by się nie okazało w maju, że sobie o nas przypomniała, a tak też bywało. Wczoraj udzielałam się kuchennie i telefonicznie :D Upiekłam placek ze śliwkami na półkruchym spodzie, z bezą i kruszonką z kokosem, i jeszcze trzy blachy babeczek czekoladowych :D Miało być ciasto pod W-Z tkę ale w trakcie zmieniłam plan :D Część ciasta i babeczek powędrowała do zamrożenia:D Muszę i tak jeszcze coś dopiec, bo zacznie się za chwilę sezon na gości :D więc niech sobie tam czeka na spragnionych słodkości :D Klawy dziś już chyba wylądował w Pl, trochę potrwa zanim dojedzie do Calinessy na rosołek :D ale jakby się obwiał żonkila Calinessy to do mnie może zajechać na bank , nic mu nikt nie zrobi a zaraz będę nastawiać na świeżutki rosołek wołowo- kurczakowo-indyczo-kaczy:D z dużą ilością lubczyka :D Lubczyk po to by Klawy po spróbowaniu, zapałał do mnie sympatią :D gdyż, albowiem, że ...lubczyk to bardzo dobry afrodyzjak :D No ale ja pójdę aż tak daleko, wystarczy mi sympatia :D Klawy życzę udanego pobytu w Pl🌼 Calinessa, zadbała o żonkila, rosołek ugotowany, niech ma to co lubi. Sama niestety do pracory uda się musiała....ciekawe czy Olivier dziś kręci się po Wrocku ? Miłej i spokojnej pracy Calinessa, oby jak najmniej klientów a może raczej samych miłych klientów Ci życzę. Daa, w trakcie rozmowy, chodziło mi o taki blender; http://www.jhm.pl/media/upload/pro/full/1def59d277782113317a5b13dbc831.jpg ale pewnie już to wiesz:D Saam, ciekawa jestem, które zakupy bardziej Cię męczą, czy te w towarzystwie żonkili, czy te samotne? Mnie zawsze bardziej męczą zakupy w towarzystwie :D a szczególnie ten bazyliszkowy wzrok spoczywający na mnie, kiedy zbliżam się do jakiegoś regału :D:P Ty też tak robisz ?:D Saam, mech to mech...więc nie kombinuj :D:P:D Wiecie, że dziś już 30 stycznia, praktycznie mamy już miesiąc za sobą:( Imieniny obchodzą: Maciej, Marcin, Martyna Przysłowie: „Na Świetą Martyne przybyło dnia na godzinę” Rzeczywiście widać już tą różnicę, około 17 jeszcze jest widno. Cytat dnia: „Kochać dru­giego człowieka oz­nacza wielką pracę nad sobą.” - Jan Twardowski No, to prawda, a ja to muszę nieustanie nad sobą pracować :D :P W moim kalendarzu nie widzę świąt, ale może to i dobrze, w końcu ile można balować :D:P teraz zapraszam na kawusię bo u mnie już stoi koło komputera :D https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTFxbHY54JVHrjs4VhH4Ju48zkxXZFotbsmdYSFnKilEZqIPE95 http://kopciuszek-1963.blog.onet.pl/files/2014/02/kawa_dla_Ciebie.jpg http://image1.obrazki.org/kawa-zapraszam-fotki-i-zdjecia_ZCk8C.JPEG Na zieloną też zapraszam; Czeka tu spokojnie w kamionkowym czajniku; https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcStq4LTnRVV1-Cz4lSkr5qP8k6eOemzNyfl1SuIxWqS8zHwKDGS9w U mnie właśnie pokazało się piękne słoneczko, będzie cudny dzień:D Wszystkim życzę pięknego dnia🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie pochmurno i nawet siąpi deszcz. Ale muszę wcześniej czy później wyjść z domu. Trzeba umyć auto po ponadmiesiecznym zimowym jeżdżeniu. Co prawda brudas jeszcze nikt na nim nie napisał ale lepiej zmyć sól poki odwilż na to pozwala. l dzień dobry! :) l cześć Ferdzi 🌻 dziękuję za kawki i dodatki. U mnie dopiero teraz pora na kofeinę bo wstalem bardzo późno. Mnie sen nie chciał opuścić chociaż budziłem się wcześniej l Zakupy wolę robić saam ze względu na to że zatrzymuję się na dłużej tylko w ciekawych miejscach albo przy produktach wartych zastanowienia. Do wózka wrzucam to co potrzebne i to co będzie w przyszłości niedalekiej potrzebne a korzystnie kupić teraz. I zakupy gładko i szybko idą. l W kalendarzu dzisiaj Ptakoliczenie. Znaczy dzisiaj i jutro. Ja póki co widziałem tylko jednego ptaka. Ale jak wyjdę na podwórko to pewnie będzie ich więcej. l udanej soboty wszystkim życzę :) l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien Dobry 🖐️ Przywitam sie i biegne dalej do roboty ,bo jak wiadomo wszem i wobec ,ze dzis przy sobocie Daa ma pelne rece roboty :-) U mnie pada deszcz ,wiec pogoda senna ,ale spac bedziemy potem . Ferdzi ,razem z kawusia ukazalas tez cycki :-),niby murzynki ,ale ktoz to wie :-) Moja babusia prezentowa ,makowa jest super ,wiem ,bo z ciasta nie mieszczacego sie w duzej formie babkowej upieklam tez mala babeczke ,no i musialam sprobowac co by nie bylo obciachu :-) Pralka juz meczy drugi wsad ,a moi chlopcy mali i duzi dopiero siadaja do kawki i paczkow z ulubionej cukierni :-o.Syn juz wszamal 3 paczki ,mowi ,ze dzis mial ogromne parcie na paczki :-) Po poludniu jedziemy na urodziny szwagra Ulana ,a tak mi sie nie chce ,wolalabym polezec na boku :-). Klawy zaniepokojony pytal czy u nas juz sa przypadki swinskiej grypy ,mowilam ,ze nie ,a dzis mowia ,ze jednak juz ona sie rozsiewa ,w samym Krakowie jest hospitalizowanych kilka osob . Trzymajcie sie zdrowo ,przyjemnej soboty 🌻 ..Ferdzi ,tak ,mam tez taki blender :-)z Lidla ,poki co dalam synowi . Musze wreszcie uruchomic ten moj malakser w robocie http://www.electro.pl/temp/thumbs-new/1/products/397/robot-zelmer-877-symbio-prymus_15397_941185_1200x966w100.jpg Saam ,jak ten ptak wygladal :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Witam sobotnio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Saam samochód już umyty ? Żonkil też się dziś poświęcił :P i umył auto:D ,ale raczej dlatego, żeby jutro nie świecić oczami pod kościołem, gdzie wszystkie auta czyściutkie a jego brudne:D Czyli w sprawie zakupów mamy podobne zdanie, nie ma to jak zakupy solo :D O Twoim ptaku się nie wypowiem :D:P ale u mnie jeśli liczą , to na pewno łabędzie, tym bardziej, że u mnie w koło woda, woda, woda,więc tych ptaszorów jest sporo. Daa fajny ten malakser, myślę że takim spokojnie zrobisz każdą pastę. Może napiszę i tutaj mój przepis na pastę do chleba. Jest to pasta wegańska, a może wegetariańska, nie bardzo to rozróżniam:D Przygotowałam; 1 dużą cebulę, 3 ząbki czosnku, 1 puszkę czerwonej fasoli, 1 puszkę kukurydzy 1 puszkę soczewice, ale wolałabym użyć ciecierzycy, niestety w zapasach jej nie miałam. Fasolę i soczewicę, przelałam wodą na sicie, kukurydzę dałam razem z zalewą bo było jej malutko(zalewy) Wszystko wrzuciłam do wysokiego naczynia. Dużą cebulę i czosnek posiekałam drobno, udusiłam na dwóch łyżkach masła, do cebuli dodałam wszystkie przyprawy; sól ziołową, pieprz, mielone ziele angielskie, mieloną kolendrę, kurkumę, majeranek, paprykę wędzoną. Wszystko lekko podsmażyłam i włożyłam do fasoli. Użyłam blendera ręcznego i wszystko dokładnie zmiksowałam. Dodałam też jedno ugotowane jajko, ale myślę, że bez tego też by się obeszło. Pasta jest świetna, ma dużo białka i błonnika a smakuje wybornie. Ja użyłam akurat takich przypraw, ale można użyć jakie kto lubi. Komu się znudziły już wędliny, to polecam ten przepis, naprawdę świetna alternatywa. Daa, a to nie grzech jeść pączki kiedy w domu mama takie pyszności napiekła ? No i widzisz, się rozpisałam zamiast Ci życzyć miłej gościny i pochwał za ciasto👄 Hej Zuzanno Normalnie jestem w szoku....chciałam zrobić jeszcze poprawki w swoim poprzednim poście, więc edytowałam zrobiłam poprawki, chcę wysłać ...i ....wyskoczył mi napis ---- twoja odpowiedź jest za długa :D:P:D pierwszy raz z czymś takim się spotkałam:D Ciekawe czym nas jeszcze kaffe zaskoczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przedwieczorne hej! :) l cześć Danusiu 🌻 l witaj Zuziu 🌻 l Auto umyte i wiele innych spraw zrobione. Nawet komin przeczyszczony ale niedokładnie. A to dlatego że tylko od dołu. Na dach przy takiej pogodzie to strach wycbodzić aby nie zdmuchnęło. Ptaków też zbytnio nie widać. Nawet wróble się pochowały. Wiatr i deszcz to nie jest ulubiona pogoda skrzydlatych. Ale nawet w takich warunkach kilka dużych krążyło i zmagało się z wiaterem. A że wysokość miały znaczną to nie rozpoznalem gatunku. Liczenie więc nieudane. A ten którego rano widziałem to ptak pospolity. Jak wyglądał? No jak ptak. Dziobek, długa szyja i piórka. l A'propos ptaków to na dzisiaj zakupilem dwie ptasie golonki. Trzeba je nastawić, będzie kolacją. Oczywiście w towarzystwie piwka. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×