Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

saam

Filtrowanie Nowe Ponadczasowe

Polecane posty

Gość Zuzanna Amelia ææ
Skrzydlaci chowaja sie w lesie jak jest zla pogoda. Tam sie moga uchronic przed deszczem i wiatrem. Ale zima w tym roku rzeczywiscie nie byla dla nich uprzejma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Część ptaków zapewne wybierze las jako kryjówkę. Ale nie wszystkie ptaki czują się tam bezpieczne. Bociana raczej tam się nie spotka. A nie wszystkie odleciały. Duży ptak drop z tego co wiem też unika terenów leśnych. Niestety, dropa już się w naszym kraju nie doliczymy. Wyginał w końcówce lat osiemdziesiątych. Ostatnie sztuki z rąk jakiegoś szaleńca w schronisku dla ptaków gdzie miały być rozmnażone i wypuszczone na wolność. Słyszałem o tym w audycji radiowej. Trwają próby reintrodukcji czyli przesiedlenia z miejsc gdzie jeszcze występują. l http://dinoanimals.pl/wp-content/uploads/2013/07/Drop8.jpg l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klawy gdybym wiedział o co Ty tam zabiegasz to może wstępnie też bym się zdecydował. Powiedz chociaż czy po tych zabiegach będzie większy czy mniejszy ? l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczor . Ferdzi ,a niech se chlopaki pojedza paczusie jak im smakuja .Z mojej malenkiej babusi jeszcze troche zostalo i tak mysle ,ze jutro upieke drozdzowke ,taka mala :-) Pasztet moze kiedys zrobie ,ale pytalam Ulana czy mi pomoze go skonsumowac ,to jego mina powiedziala wszystko :-) Saam ,skad posiadasz takie wiadomosci ,ze panie lubia duze ptaki ,ja do nich nie naleze :-).Male i srednie ptaszki tez moga byc urocze ,o np.takie ; http://www.tapetus.pl/obrazki/n/206043_ptak-rudzik.jpg Piekny prawda ? :-) ..Po goszczeniu juz chce mi sie polozyc na boku :-)i powoli bede ku temu biezyc . Ciekawe jakich przyjemnosci zazywa Klawy ,mysle ,ze nam opowie :-) A ,Ferdzi ,az mi glupio powiedziec ,ale nie dotrzymalam slowa i znow zapchalam zamrazarke .Wyobrazcie sobie ,w Lidlu byly tzw.cwiartki kurczakowe po 1,99 za kilogram i dluzsza chwile sie zastanawialam i przygladalam tym nogom i pytalam dlaczego takie tanie ,powiedziano ,ze maja ich bardzo duzo i chca sprzedac .Przepraszam ,to nie w Lidlu ,a w Piotrze i Pawle . Dobrej nocy 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
https://www.youtube.com/watch?v=l9ATuddVGww Widzialam Orla Cien. o Dobry wieczór:) o kurcze, źle tak mieć dłuższą przerwe w pisaniu bo teraz wydaje mi się, że pewnie nikogo nie obchodzi dlaczego mnie nie było , co robiłam itd. a jeśli nawet ktoś ciekawy to mi się już nie chce opisywać :D o Saam:) skąd te przekonanie, że panie lubią duże ptaki? przecież np. w klatce dużego trzymać to kłopot:D lepsze są małe. Kanarki, papużki :D A może to raczej panowie wolą posiadać te wielkie ;) o Klawy :) jestem pełna uznania dla Ciebie, że starasz się dbać o swoją i żonki kondycję. Trochę odmiany i relaksu dobrze Wam zrobi. Ile można patrzeć w telewizor czy komputer i się objadać :D o Ferdzi :) ciekawa pasta, gdy kiedyś będę na emeryturze albo wcześniej na ,,zielonej trawce,,:D to takie będę sobie robiła. Teraz mimo chęci po prostu nie ma na to czasu. o Daa :)no teraz to już za późno by życzyć Tobie udanej imprezki więc życzę miłego powrotu w dobrym rodzinnym nastroju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cal ,mnie obchodzi ,opowiadaj :-) ..No i Cal uciekla .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daa:) wyprzedziłaś mnie, gdy zaczynałam pisać nie było Ciebie jeszcze. Pewnie znużona jesteś więc śpij dobrze nie uciekłam ale też już kieruję się ku sypialni;) dobranoc wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje przekonanie co do wielkości ptaków wzięło się oczywiście z lektury kafe. I wcale mnie to nie dziwi bo żyjemy w czasach kiedy to każdy chce mieć jak najwięcej. A przecież małe też może być piękne. I nie myślę teraz o ptakach ale o damskich atrybutach. l Zamykam na dzisiaj mobilne okienka. Może jeszcze usiądę do kompa Tymczasem ..... dobrej nocy życzę liczącym ptaki jak i również wszystkim miłosniczkom skrzydlatycb ;) l kolorowych uskrzydlonych .... l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość wzruszony
co tam volvo, to jest maszyna l https://youtu.be/lDhp5Tdmx7E l Italo disco 2014 . D.White - No Connect. original extended l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry wszystkim niedzielnie Już dziś ostatni dzień stycznia, nawet nie wiem kiedy ten miesiąc przeleciał. Dzisiejszy dzień powitał mnie o 6 rano ...burzą. Były grzmoty i błyskawice, silny wiatr i mocno padało, teraz o dziwo słoneczko wyszło, uspokoiło się wszystko, może znowu będzie dzisiaj ładny dzień. Zacznę od tyłu :P Takie lokomotywy jeździły koło mojego domu kiedyś, teraz pojawiają się bardzo rzadko, a nawet wcale. Przez właśnie podobną lokomotywę a właściwie iskrę z takiej lokomotywy zapalił się dom rodzinny mojego ojca:O Calinessa, nie pytałam gdzie jesteś,ale myślami byłam stale przy Tobie, nie czułaś tego? :D Wiedziałam, że rano jesteś w pracy a później myślałam że się udzielasz rodzinnie, przecież sobota to taki rodzinny dzień, dzieci nie pracują, wnuki nie poszły do szkoły, można usiąść i nacieszyć się ich widokiem, albo zrobić gdzieś wspólny wypad. Mam nadzieję ,że się nie myliłam i miło spędziłaś wczorajszy dzień, a nie na przykład robiąc drugą zmianę w pracy... Calinessa, zrobienie tej pasty zajmuje najwyżej 10 minut , więc nie pisz że musisz czekać na emeryturę :D bo zanim Ty na nią przejdziesz to zapomnisz, że taką pastę można zrobić :D a wierz mi to samo zdrowie. Daa, no tak, od czasu do czasu można sobie pozwolić na pączusie, jakaś odmiana musi być :D No, jeśli chodzi o Twoje zakupy, to wcale się nie dziwię że zakupiłaś, zrobiłabym to samo:D Taka cena....no fakt, trochę podejrzana, ale jeśli sprawdziłaś te udka organoleptycznie, to chyba nie są trujące:D Też ostatnio zaopatrzyłam się w udka, bo często robię z nich galaretkę, nawet wczoraj wykorzystałam część rosołu i część mięsa z niego na taką właśnie galaretkę. A tak poza tym , jest takie powiedzenie...od przybytku głowa nie zaboli :D więc co tam, trzeba korzystać z okazji, kiedy sama w ręce wchodzi:D No właśnie tak sobie pomyślałam, że tej pasty na raz jest trochę za dużo, ale od czegóż jest zamrażarka ? Ja pastę podzieliłam na połowę i włożyłam do zamrażarki, ale była tak dobra, że już wyjęłam tą zamrożoną :D Zapewniam, że po rozmrożeniu nie traci nic ze swoich walorów smakowych:D Saam, no i właśnie, dziewczyny mają rację...kto powiedział, że kobiety lubią duże ptaki :D Ja też jestem zwolenniczką małych ptaszków, np szczygieł ; http://www.tapeciarnia.pl/tapeciarnia_pl.php?adres=107702_szczygiel_galazka_iglaka.jpg Zobacz jaki jest piękny, żaden z dużych ptaszorów nie jest takie piękny jak te małe:D I tu słusznie zauważyła Calinessa, że to faceci lubią mieć duże ptaszki :D:P a zapewniam Cię, że wielkość tak bardzo ważna nie jest, najważniejsza jest technika :D:P:D Klawy aż Ci zazdraszczam, że możesz sobie "poużywać" w tak fajnym miejscu. Czy Twoja Baa, stoi sobie tam na fotce po prawej stronie na chodniku ? Bawcie się dobrze, regenerujcie siły i cieszcie się życiem👄 Nie wiem czy czasem znów mi nie wyskoczy tekst, że post jest za duży, ale co tam edytuję i dodaję jeszcze kartkę z kalendarza; Jak wiecie, dziś 31 stycznia. Imieniny obchodzą: Jan, Ludwika, Marcela Przysłowie: „Na Świętego Ludwika koń na grudzie utyka” a tu się przysłowie nie sprawdza, bo u mnie wiosennie i ziemia wcale nie jest zamarznięta:D a do świętowania są dziś takie okazje ; Światowy Dzień Trędowatych Dzień Iluzjonistów Dzień Narodzin Rosyjskiej Wódki Międzynarodowy Dzień Przytulania Ja sobie wybieram dzień do przytulania:D Przytulam Was wszystkich i życzę pięknego dnia🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie się wydaje że jakby za młoda. Ale ja mam niewielki ekran i słaby wzrok. Poza tym niektórzy mają szczęście. l dzień dobry! :) l cześć Ferdzi 🌻 tak przekonywująco zareklamowałaś swoją pastę że się zastanawiam nad wykonaniem w najbliższym czasie. Tylko że ją musiałbym ją nieco odwegetarianizować (trudne słowo). l U mnie brzydkiej pogody ciąg dalszy. Ale że ja do kościoła chodzę na pieszo to i spacer mam zaliczony i auto pozostało czyściutkie. l udanej niedzieli wszystkim życzę jednocześnie przytulając wszystkie razem i każdą z osobna :) l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry 🖐️ Oczywiscie i ja przytulam Was Mili do serducha i nawet caluje 👄 http://b2.pinger.pl/163e9448635217b2dfb644c851d3c832/faceta_trzeba_tulic_chwalic_i_dba.jpg :D U mnie slonecznie ,ale wieje jak wiadomo gdzie :-) Wczoraj odnioslam wrazenie ,ze Cal byla smutna ,moze dzis nam powie co sie dzialo . Dopiero ide zaparzyc sobie kawke i pora juz przygotowywac obiad .Dzis bedzie karkowka -plastry obsmazone i pieczone w piekarniku z warzywami . Musze uciekac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Saam fajnie masz, że fara blisko, nie musisz autkiem wyjeżdżać. Kiedyś też mieliśmy blisko, mieliśmy kaplicę, do której mieszkańcy przywozili księdza, odwozili go zresztą też :D W czynie społecznym sprzątaliśmy kaplicę i teren przynależny, bo kaplica była mała, więc wierni stali pod chmurką, a raczej pod drzewami.Kaplica była na każdą niedzielę, pięknie przystrajana kwiatami. Tylko zimą nie odprawiano w niej mszy. Niestety komuś to przeszkadzało...zrobiono z niej zabytek klasy 0 i od wielkiego dzwonu, przyjeżdżają tu dygnitarze, a wierni muszą jeździć 5 km do najbliższego kościoła:O eh... Powiadasz że za młoda ta Baa ze zdjęcia ? a skąd wiesz z czyją Baa, Klawy tam się relaksuje :D:P:D Oczywiście żart:D jeśli chodzi o pastę, to naprawdę jest świetna, ale wszystko zależy od przypraw. Jeśli chcesz dodać do niej mięsny akcent, to proponuję boczek pokroić, przesmażyć i skwarki dodać do pasty a tłuszcz wykorzystać do czegoś innego, na pewno też będzie pyszne. Daa, widzę że Ty dziś obiad hiper super wypas robisz, mnie się za bardzo nie chce. Odgrzałam wczorajszy rosół, makaron jedynie ugotowałam, a na drugie będą ziemniaki, cycek z kurczaka smażony bez panierki i surówka z kapusty kiszonej. Też wszystkich jeszcze raz przytulam i oddalam się do kuchni👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iluzja 1. złudzenie; wrażenie, że się widzi coś, czego w istocie nie ma; 2. wywoływanie omamów wzrokowych lub odbieranie błędnych bodźców wzrokowych, niewłaściwa interpretacja widzianego zjawiska; 3. wiara lub przekonanie niemające pokrycia w rzeczywistości (SJP) l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) o przytulam wszystkich przytulaków ;)👄 o Ja właśnie utknęłam w iluzjach przeróżnych... http://i1.pudelekx.pl/8636b168cb80c61e8a3940224476804ab99d3d99/d34e1ea3-2f7b-4b02-b9be-b7a4cc3ec1f4_gif-gif o i czas poleciał realistycznie😭 o a tu ważne pierwsze wrażenie :D https://49.media.tumblr.com/f2a3f0720f5875fb3132ecee210581ce/tumblr_ni2seziepK1u6hup1o1_500.gif z którego wynika, że ja jestem gejem :D :D czyli preferuję chłopców ;) :P o miłej niedzielnej zabawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehehe , fajne przykłady iluzji pokazaliście:D Niestety przy oglądaniu linka gościa schowanego, zaczęło mi się robić słabo:O więc przerwałam oglądanie, ale te iluzje taneczne są bardzo zabawne:D Calienssa, jeśli się nie mylę, to zawsze wolałaś facetów :P:D więc niekoniecznie przez to jesteś gejem:D raczej potwierdzenie że jesteś stuprocentową kobietą. Moje kuchenne plany uległy zmianie:D jak to zresztą często bywa:D Filet z kurczaka przecięłam wzdłuż na pół, rozklepałam delikatnie, posypałam przyprawami na pikantnie, nałożyłam na wierzch przesmażone pieczarki (z zamrażarki) na to starłam swój starty wędzony serek, kilka kleksów keczupu i wszystko zawinęłam w folię aluminiową i sru do piekarnika. 200 st. na pół godziny. Obiad więc praktycznie bez roboty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od razu zauważyłem piersi :classic_cool: aby doszukać się pary musiałem nieźle się nakombinować. l cześć Danusiu 🌻 l hej Celinko 🌻 l Ja dzisiaj też zapiekam obiad w piekarniku. Wczoraj nie zrobiłem indyczych golonek bo wziąłem aktywny udział w wypieku szarlotki. Golonki pieką się dzisiaj w towarzystwie warzyw. Jeszcze pól godziny. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
He,he ,Ferdzi ,a jak to sie sciera juz starty serek ? :-) Przerwano mi brutalnie :-) pisanie ,ale to tylko sasiadka :-) Po sloncu ani sladu ,jest ponuro . Obiad zaraz bedzie ,a ciasta nie pieke .Okazalo sie ,ze Ulan wczoraj nie zjadl paczkow i jeszcze zostaly 2.Moze jutro cos zmontuje ,bo moi przejezdni goscie w tym tygodniu znow przyjada na badania i tak mnie kusi aby znow upiec babke z makiem ,poniewaz byla bardzo dobra :-),a z drugiej strony gdy upieke drozdzowke to Ulan z pewnoscia ulegnie ,a makowych wypiekow raczej nie rusza :-) Czytam ,ze swinska grypa sie rozprzestrzenia ,tak wiec strach sie bac . Dobrego popoludnia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fedzi :) myślałem o podsmażeniu śląskiej lub podwawelskiej ale boczek to też dobry pomysł. Tylko nie mam ani konserwowej ciecierzycy ani soczewicy. Prawdę mówiąc nie widuję tego w sklepach. Pewnie w kauflandzie do którego nie chodzę zbyt często będzie bo mają szeroki asortyment. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danusiu :) myślę że korzystniej byłoby gdyby od czasu do czasu kobieta rzuciła mężczyznę na łóżko i pokazała że tam też potrafi rządzić. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A żeby od pociągu zapalił się dom to chyba nie wystarczy iskra. Z komina lokomotywy musiała wypaść paląca się kula sadzy i osiąść na łatwopalnym elemencie domu. I dom musiał stać przy saamych torach. Nawet jeśli był służbowym lokum to i tak szkoda. Niestety przypadki chodzą po ludziach. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pospałam popołudniu ...rozkoszne ciepło,którym się wygrzewam, powoduje u mnie straszną senność i nie oparłam się ....miałam przy tym całkiem fajne sny :D Daa, ależ masz oko:D tak sprawdzałam tekst :D a jeszcze lapsus mi się trafił :D ale co tam, wiadomo że starłam swój wędzony serek :D ale tylko raz był starty :D Myślę, że zgodnie z powiedzeniem...-dobra żona tym się chlubi, że gotuje co mąż lubi- :D to powinnaś upiec drożdżowe ciasto, a ja podpowiem, jako owocowy dodatek użyj śliwek...mniam pachną zabójczo i kusząco w całym domu, no i zimą przypomina się końcówka lata:D Saam, masz rację, ciecierzycę i soczewicę kupuję zawsze w kauflandzie, tam je zawsze można dostać. W zasadzie najczęściej tam robię zakupy, po innych sklepach nie bardzo umiem się poruszać i nie mam za bardzo zaufania do produktów oferowanych przez inne sklepy. Sporadycznie kupuję w Lidlu, Netto,Biedronce, czy Carrefurze, kolejność nieprzypadkowa :D Jeśli chodzi o spalony dom, to tak wieść niesie:D Było to w czasie kiedy mnie nie było jeszcze na świecie, więc historię znam tylko z przekazów ustnych. Dom był stary, drewniany, strzechą kryty, więc poszycie łatwopalne. Odległość mojego domu od torów, to jakieś 25 metrów. Nie wiem jak to było możliwe, ani czy było możliwe, przyjęłam tą historię jako prawdę, bo wszyscy tak mi mówili. Było to zimą, w wielki mróz, chyba w lutym. Tylko nie myśl proszę, że mi żal tego domu :D Na tym miejscu stoi teraz mój murowany budynek, a pociągi już nie rzucają iskrami, bo trakcja elektryczna funkcjonuje już bardzo dawno:D A jeszcze dopiszę, że kiełbaska chyba nie bardzo by się komponowała z tą pastą, a boczuś tak:D Kiedy wytopią się skwareczki, to nawet możesz je też zblendować. Będzie smak, a nie będzie twardych kawałków i myślę że to będzie super. następnym razem wykorzystam Twoją sugestię :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A niech to ,tak dlugo pisalam i mi wszystko wcielo 😭 Nie chce mi sie tego wszystkiego odtwarzac ,ale napisze ,ze zycze Saamowi aby jego Zonkila lub jakas inna kobieta :-) stala sie Domina w lozku (a moze jest :-))i to taka ktora pokazuje gdzie jest miejsce faceta :D Moje dziecka sie rozjechali ,Ulan w kosciele ,ja sie doswiadczam jeszcze :D,trafilam na strone pisana przez faceta i jest tam wiele wypowiedzi na tematy damsko -meskie :-),np.na co zwracaja uwage faceci u kobiet (niektorzy nie lubia gdy nogi kobiet sie nie stykaja ze soba w zadnym punkcie :-))i takie tam ,np. jak rozpoznac czy twoj mezczyzna jest pi..ą :D Dowiedzialam sie rowniez jaki lizak jest najsmaczniejszy na swiecie ,uciekam stamtad ,bo za bardzo sie zdeprawuje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdzi :) ja jestem wzrokowcem i wolę widzieć niż tylko wiedzieć że tam jest. Dlatego jestem za tym aby mięsko uchronić od miksowania. Mam nadzieję że zanim kupię potrzebne składniki Ty już wypróbujesz wzbogaconą wersję pasty. Może uchroni mnie to od sytuacji i komentarza: "saam zrobiłeś to saam to teraz zjedz" :D l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danusiu :) nie daa się ukryć że szybkimi krokami zbliżam się do seksualnej emerytury. Te kilkadziesiat lat które zostało trzeba dobrze wykorzystać. Myślę że fajnie byłoby spróbować tego co mnie ominęło do tej pory. Oczywiście nie może się to wiązać ani z bólem ani z poniżeniem ani z umiejszeniem męskiej godności. Być może o czymś zapomniałem ale zawsze ewentualne korekty można wprowadzić w trakcie. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×