Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pozytonkaa

Mamy na Październik 2016

Polecane posty

Gość k25i
Ja bylam przerazona jak lezalam po szwie na sali pooperacyjnej z kobietami po cc. Rodzilam naturalnie ale lekarze byli juz gotowi robic cc. Dzieki bogu sie udalo. U mnie juz 25dni po porodzie bardzo boli mnie kregoslup jak przy bolach partych i nadal boli mbie krocze. Podczas porodu juz byly kryzysy w glowie ze chyba nigdy nie urodze ale ciagle pytalam meza i poloznej czy dam rade i mnie wspuerali mowiac ze dam rade. Bylam o pare minut od cesarki bo u nas bez wid dopuszczają 12godzin a ja urodzilam po 11h i 20min. I procz braku wod byl problem ze glowka sie zle wstawiala zamiast na prosto to w bok. Mala ma przez to krwiaczka ale juz znika. Byl ogromny, dzis byla polozna na patronazu i mowila ze juz malutki krwiaczek w porownaniu z tym co bylo w szpitalu. Polozna ze szpitala byla bo akurat jest polozną srodowiskową w naszej przychodni zgadalam sie w szpitalu i chcialam by to ona do nas przyszla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga z
mam pytanie do dziewczyn, które już mają swoje maluchy przy sobie :) chodzi mi o poród :) a raczej początek .... bo jak odejdą wody to wiadomo wszystko jasne, ale miała któraś z Was odczuwalne, bolesne skurcze przepowiadające? no i jak wtedy wiedziałyście że to już te właściwe a nie przepowiadające jak się zaczęło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola8912
Day a dlaczego masz decydować? Masz jakieś wskazania do cc? Ja bym się nie zdecydowała na cc, jak widziałam jak dziewczyna chodziła po cc to szok. Ale wiadomo, nie miałam mega ciężkiego porodu, to też inaczej podchodzę. Mnie nikt na szczęście nie pyta ile jeszcze, ani nic z tych rzeczy, chociaż ostatnio mąż się przyznał, że myślał że już będzie po wszystkim bo córa szybko chciała wychodzić i mały teraz też zaczął szaleć w 26 tc,ale udało się zapanować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Karola ja bylam na wizycie w poniedziałek, czyli 2 dni temu i maly wazyl 2930. Niewiele więcej niż Twój Dzidzius. A do tp mam 11 dni. 3 lekarzy przez całą ciążę mnie badalo i nigdy zaden nie mówil, ze jest za mały :) także nie przejmuj się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
I jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała. .... dalej nie wybralam położnej srodowiskowej..... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola8912
Hela ela zmieniły się przepisy odnośnie imion i moi znajomi rak temu zapisali córkę Inez i nie było problemu. Szybko Cię pozbierali, ale może to lepiej, szybciej dojdziesz do siebie. Aga mi co prawda odeszły wody, ale skurcze porodowe muszą być regularne i chyba jak są co 5-7 min to do szpitala. Musisz dopytać gin może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy położną środowiskową wybiera się pezed czy po porodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga z
Karola wiem że skurcze regularne itp :) chodzi mi o porównanie w odczuciach osoby która miała dużo skurczy przepowiadających :) jak to się ma do tych porodowych ? czy takie same tylko regularne czy dużo bardziej intensywne w odczuciach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola8912
Aga skurcze porodowe nie mijają. Przepowiadające słabną bądź się wyciszają jak chodzisz, leżysz, weźmiesz kąpiel itd. a porodowe nie i przybierają na sile intensywności i są co raz częstsze. Przynajmniej u mnie tak było. Jak leżałam pod ktg 3 dni przed porodem raz za razem miałam silny skurcz a jak wstałam i poszłam do łazienki to się wyciszyło i wszystko ustąpiło. A przed porodem całą noc chodziłam a one nie słabły, trochę pomógł prysznic, ale nie wiele. A ból to wiadomo, że każdy odczuwa inaczej i nie da się porównać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga z
dzięki Karola :) tak człowiek czeka i czeka hehe i się doczekać nie może :) może czas się wziąć z tatusiem za przyspieszanie spotkania z synkiem hihi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola8912
U mnie wszystko gotowe. Od weekendu coś tam pracujemy z mężem, a poza tym ja w ogóle nie odpoczywam, chyba że chodzić nie mogę to się kładę. U mnie wszystko gotowe. Ciekawe kiedy nastąpi godzina 0 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie dziewuszki jak to jest z tą położna środowiskowa:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola684
dzisiaj w nocy od 19 do 2 mialalm skurcze co 5 minut. juz sie zbieralismy do szpitala. poszlam jeszcze raz do toalety i na tym koniec .... spalam do 7 ... ale jestem tak umeczona ze maz zostal w domu, zaraz mam wizyte, mialo byc tylko KTG ale mam nadzieje ze mnie zbada czy cos sie ruszylo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Day and night
Karola jedynym wskazaniem do cc jest to ze pierwszy poród został tak zakończony. Rodziłam naturalnie aż do partych wiec wiem jak wygląda naturalny ale mała nie chciała zejść niżej i jeszcze kilka czynników. Teraz mam wybór choć moja doktor mówi ze wolałaby cesarke,a i młody troszkę duży ma być juz teraz 34)35 tc waży 3 kg. Obawy mam też co do blizny żeby mi się nie rozeszły. Po cesarce szybko doszłam do siebie byłam tylko 3 doby wiec tak jak po naturalnym,gdy wróciłam do domu już mnie nic prawie nie bolało. Co do położnej w szpitalu pytali mnie do której przychodni zapisuje dziecko i tyle,później szłam do przychodni zanieść dokumenty i juz. Położna akurat ta co jest u mnie jest do du***:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyno nawet sie nie zastanawiaj. Moja siostra rok temu rodzila.sn drugie dziecko bo sie uparla, przerwa miedzy ciazami ( pierwsze ciecie bylo bo maly duzy i nie szlo) 4 lata. Skonczylo sie krwotokiem wewnetrznym, wycieli jej macice ostateczni. Po co dziewczyny ryzykuja po jednym cc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ola może rozkręcić się w szpitalu ;-). Zdrówka życzę;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura_1988
Ja zaraz ide sobie zaparzyc herbate ze świeżych liści malin :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
A ja przed chwila zrobilam 160 km autemn. Troche się zmeczylam, ale zamierzam w koncu to ciasto upiec :) Ola daj znac co tam się podzialo. Dziewczyny a czy Wam tez tak "cieknie" teraz? Mi dzisiaj przemokla wkladka, bielizna i na spodniach mialam plame prawie wielkosci dloni...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga z
Sepik to może wody się Sącza że az tak dużo tego było ... Ja mam dużo ale nie aż tak :) może to wody i będziesz kolejna ....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura_1988
Ja to lepiej sie nie wypowiadam na temat moczenia :D nie jestem w stanie powiedziec czy u mnie tez przebija przez wkładkę bo mnie poprostu uczulają i nie mogę ich używać. No chyba że chciałabym mieć narządy rodne jak słonica :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość01
Laura_1988 a podkłady poporodowe też Cie uczula ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Kurcze no sama nie wiem....moze sie spocilam "tam" :D nic poza tym mi się nie dzieje. Tylko plecy mnie bola. Wizyty do porodu juz nie mam. Dopiero 10, gdybym nie urodzila 9. Zobacze czy to jednorazowe bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura_1988
Sepik ale wczesniej tez cie bolaly? I dokladnie to plecy czy w krzyżu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga z
Koleżanka rodziła ostatnio i też myślała że się poc strasznie od 4 dni a to jej się wody saczyly ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Laura chyba cale mnie bola te plecy. .. sama nie wiem. Ale to taki znosny bol. Nic nadzwyczajnego. Moze jak sie wykapie to nie zaloze wkladki zeby wiedzieć ile tego czegoś ze mnie leci. Na wkladce to ciezko stwierdzić, tym bardziej, ze to przezroczysty plyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
A takie saczenie wod jest niebezpieczne bardzo? Nie chcę jechać do szpitala sprawdzac****anikowac :( będę obserwować czy nadal jest tak mokro. No ale dzisiaj to przesada... zeby gacie az mi przemokly... sasama nie wiem. .. dziewczyny ja nawet nie mialam przepowiadajacych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga z
ale to sepik nie musisz mieć przepowiadających :) tej koleżance się sączyły 4 dni i jak pojechała do szpitala i jej przebili że reszta odeszła to wtedy się skurcze rozszalały :) nie straszę tylko mówię, w sumie to fajnie jakby się zaczęło chyba :) ja bym chciała dziś hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Będę obserwować co dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Day and night
Na saczeniu wód się nie znam bo ja miałam przebijany pęcherz,ale mój poród zaczął się od bólu pleców. Tylko ze bolały bardziej krzyże na dole i był to ból ćmiący,także ciepła kąpiel prysznic i zobaczysz a może to już?? Hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sepik
Niby chciałam żeby coś się zaczęło, a teraz gdyby to było już to mam myśli czy aby napewno Jestem gotowa. . .:) Dzisiaj mąż ma nocna zmiane wiec wolalabym żeby jednak Dzidzius poczekal :D i e sobote byc może będziemy mieć sesje ciążowa taka na sam koniec wiec fajnie by było dotrwac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×