Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
malutka_8686

Inseminacja 2016

Polecane posty

Gość Pinuka
Hej dziewczynki. Ja właśnie się przygotowuję do 1 inseminacji. U mnie nie ma problemu lecz mój mąż ma 98% patologicznych plemników. Od lekarza z kliniki usłyszałam że nie będzie mnie stymulowal clostylbegythem bo to jest dla kobiet "otyłych " i lepiej jak będę brała puregon pen 50j. Plus zastrzyk ovitrelle na pęknięcie pęcherzyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelunia
Pinuka,ja jestem szczupła i biorę clostibegyt. Dziwny lekarz,że tak powiedział. Pierwsze słyszę w ogóle,że ten lek jest dla otyłych kobiet. Ale co lekarz to inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kos87
Ja miałam druga Inseminaje 20-go Maja, a dzisiaj (29 maja ) na bieliźnie dostrzeglam mała plamke brązowo -czerwona. Co to może oznaczać? Przypomnę, że 5 mają dostałam okres wywołany Luteiną,bo nie mam naturalnego okresu. Dziękuję za odpowiedź :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety dziewczyny dla mnie 13 też nie był szczęśliwy. Wczoraj dostałam @. Teraz odpuszczamy na kilka miesięcy, do następnej będziemy podchodzić jakoś na jesieni. Też pierwsze słyszę żeby clo był tylko dla otyłych kobiet. Też otyła nie jestem, a biorę clo od pierwszej wizyty u lekarza. Kos brązowo czerwone plamienie może oznaczać krwawienie implantacyjne, także poczekaj jeszcze kilka dni i zrób test. Trzymam kciuki żeby się udało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To plamienie było tylko wczoraj i dzisiaj cisza. Nie nastawiam się,że coś może być ale też nie trace nadzieii ;) Tobie Guśka_M życzę powodzenia i mam nadzieje,ze niedlugo wszystkie tutaj podzielimy sie dobra nowina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szanse na sukces warunkuje nie szczęści a fachowa kadra medyczna i nasze zdrówko :) Pamiętajcie dziewczyny o wyborze DOBREJ kliniki a nie pierwsze j lepszej ! I jak macie jakieś problemy z lekarzem, wątpliwości to mu o tym mówcie! Dzięki bogu ja mam cierpliwego doktora, z dość indywidualnym podejściem do NASZEJ SYTUACJI. Pełnej recepty na sukces w internecie nie znajdziemy ale dobra klinika daje już bardzo wiele :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelunia
Dziewczyny, nam lekarz każe co pół roku robić badania, które są ponoć zalecane przy IUI. Te badania kosztują nas co pół roku około 600 -set zł. Są to badania na HIV , CHLAMYDIA,RÓŻYCZKA,CYTOMEGALIA i inne. Napiszcie czy też macie takowe badania zlecane do zrobienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nelunia, my się leczymy od września i nam nawet lekarz nic nie wspomniał o takich badaniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelunia
Guśka, to teraz mnie całkiem zaskoczyłaś. To ja juz teraz sama nie wiem,czy co lekarz to inaczej czy o co chodzi. Zarobić raczej na nas nie chcą bo akurat tych badań nie robimy w klinice gdzie się leczymy. Ale teraz na wizycie w piątek zapytam o co chodzi z tym badaniami,że jedni robią a inni nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Guska_M strasznie mi przykro :( ja jestem umówiona na monitoring w przyszlym tyg i prawdopodobnie będzie druga próba w przyszlym tyg. Potem damy sobie też trochę luzu i może jeszcze w sierpniu spróbujemy. Ja też nie robiłam żadnych dodatkowych badań na HIV itd. Ciekawe czy ten lekarz coś z tego ma. Aaa i ja też nie należę do osób otyłych a biorę Clostibegyt jako stymulacje od samego początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelunia
Dziewczyny,a robicie w ogóle jakieś badania przed inseminacją? Jeżeli tak to proszę napiszcie jakie. Guśka przykro mi ,że się nie udało,musimy wszystkie być dobrej myśli , że prędzej czy później nam się uda. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam dzień "czysty" i dziś rano na papierze toaletowym ujrzałam plamy ale ogólnie w środku czysto... Czasami pobolewa mnie brzuch ale nie wiem czy to okres wrocil czy to cos innego... 9-go mam wizyte u swojego lekarza,przedstawie mu ksero mojej karty leczenia i zobaczymy co mi powie. Póki co raczej nic nie bedzie ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety chyba dostałam @. Brzuch mnie boli,zaczełam lekko plamic na bieliźnie,więc chyba to nie to :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pinuka
Nelunia ja mam identyczne badania przed iui. I wazne sa tylko wlasnie pol roku. Mąż mój również musi kilka z nich wykonać np anty HIV 1,2 , HbsAg, VDRL, anty HCV-ab,anty Hbc. :/ Ja chodze do Ovum w Lublinie i lekarz zalecil zamiast clostylb pouregon pen (cena jakies 350zl)Nie ma na niego refund przy iui ale przy inv juz tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelunia
Pinuka, dzięki za odpowiedź,bo myślałam juz że tylko ja robię takie badania. Tylko inne dziewczyny pisały, że nie robią tych badań. Ciekawe od czego to zależy? Ja leczę się we Wrocławiu w klinice INVICTA i tam właśnie zlecają nam te badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia831
Guśka, strasznie mi przykro więc jednak 13 nie jest naszą szczęśliwą cyfrą :( Jeżeli chodzi o stymulację to ja też nie słyszałam żeby clostibegyt był dla osób otyłych ,też go stosowałam a raczej jestem szczupła :) Przed inseminacją miałam sporo badań, większości nie pamiętam bo lista była baaardzo długa, ale napewno: różyczka, HIV, oznaczenie grupy krwi i AMH i też były bardzo drogie :( Kos87 przykro mi u mnie też @ zaczynała się tak niepewnie ale jak sie rozkręciła to już nie miałam wątpliwości :( Ja mam z kolei nieco inny problem mój mąż po nieudanej IUI nie chce podejść do kolejnej :( nie wiem jak go przekonać dla niego to jest wyrzucanie pieniędzy :( może macie jakieś podobne doświadczenia ze swoimi partnerami i jakąś radę dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzi831 moze on poprostu w taki sposob przechodzi ten caly proces.,,i gorzej sobie radzi w tej sytuacji? Moze trzeba jakos do niego "delikatnie:dotrzec. Przeciez to jest Wasza wspolna decyzja i nie mozna sie z niej tak poprostu wycofac. Jesli jest choc cienka nadzieja nalezy wykorzystac wszelkie proby i metody. Moj maz mnie wspiera jak tylko moze, a w zasadzie ja jego gdyz to z nim jest problem. I nie wyobrazam sobie sytuacji w ktorej mowie mu, ze koniec z tym wszystkim:/ :/ :( Nelunia moj lekarz powiedzial ze kobieta musi byc poprostu w pelni zdrowa i silna aby wykluczyc np, poronienie lub nie udana iui, stad szereg badan :) :) chyba wie co mowi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja przechodziłam zabieg inseminacji, mój partner ma problem z ejakulacją. Pierwsze dwie próby nieudane ale trzecia już tak :) Nie można się poddawać jeśli jest szansa, medycyna idzie do przodu. Jestem tu nowa ale Andzia831 gdzie się leczysz, która to próba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) ja dziś znowu bez plamienia i jakichkolwiek objawow @. Czytałam tutaj,ze troche kobiet mialo Płatną Inseminacje, a ja znalazlam takie cos "„Zgodnie z zapisami na stronach Narodowego Funduszu Zdrowia diagnostyka i leczenie niepłodności finansowane są przez tę instytucję. (…) Refundowany jest także sam zabieg inseminacji." Do ilu zabiegow jest refundowane? Póki co mialam 2 próby i czekamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wernika
3 próby są refundowane, ale też są one wykonywane "po łebkach" Nikt nie monitoruje Ci tam cyklu, itp. My w Czechach musieliśmy wykonać jakieś badania na sam początek (HIV, choroby weneryczne, żółtaczkę...) koszt ich był ok 50 Euro i nie musimy ich więcej powtarzać. To bez mało taka procedura leczenia się w Czechach :) Też biorę clo i jestem szczupła- tak więc to chyba jakaś ściema z tą otyłością :) My w Boże Ciało mieliśmy trzecie podejście- trzymajcie kciuki! Jak się nie uda to za miesiąc czwarte, a potem od razu chyba startujemy z in-vitro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie tez sie zastanawiam nad tym co mi powiedzial moj lekarz. Moze on poprostu tego nie stosuje u swoich pacjentek. :) co lekarz to inna bajka. Ja czytalam o kobiecie ktora zdecydowala sie na iui z NFZ i delikatnie rzecz ujmujac przezyla traume z mezem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia831
Dzięki za słowa otuchy :) macie rację muszę z nim jeszcze porozmawiać może temat jeszcze za świeży.... Gość ja jestem po pierwszej IUI i leczę się w Płocku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej nelunia ;) U mnie bez zmian,9-go ide do lekarza,test bede robic rano przed praca. Czasami mnie jajniki rwą tak jakby ktos chcial je wyrwac. Plamienie ustalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelunia
Kos87-no to może się udało? :),fajnie by było. A Ty robiłaś IUI prywatnie czy na NFZ? Bo też właśnie wiem , że można w szpitalu zrobić,tylko czy oni są w stanie sprawdzać cykl dokładnie, i czy odseperują plemniki te lepsze? Właśnie tego się obawiam że niebardzo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiamis1
Ja miałam robiona na NFZ w szpitalu facet oddaje nasienie później je obrabiaja i podają także pewnie wszystko tak samo jak płatne co prawda za 2gim razem już nie daliśmy rady jest to nie przyjemne dla faceta ale jutro mam dostać okres 4 testy z 2 kreskami hcg 41 dzisiaj powtórzyłam tylko że może to być efekt pregnyl u ale były by jaka uciekli z inseminacji i jestem w ciąży a miałam 2 pecherzyki w 13 dniu 26i28mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelunia
Kasiamis- a gdzie się leczysz i w jakim szpitalu robiłaś IUI na NFZ ? Czy miałaś monitorowany cykl,bo w szpitalach to różnie bywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej nelunia ;) Ja miałam Inseminacje na NFZ,lekarz pracuje w szpitalu, a w "piwnicy" ma swoj gabinet i gabinet zabiegowy. Laboratorium maja obok w budynku,wiec tam zostalo oddane nasienie i czekalismy 2h :) A mój lekarz w moim miescie ma swoj gabinet i przyjmuje na NFZ i prywatnie ale nie ma molziwosci zrobienia Inseminacji,jedynie by zostal szpital ale poki co tam mnie nie wysyla. Koleżanka mi radziła zrobic Test HCG ale zaczekam do czwartku,bo i tak ide do lekarza :) A Ty miałaś na NFZ czy placilas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelunia
Kos87 - ja płace za IUI. Ale lipiec sobie odpuszczamy a w sierpniu bede juz dzwonic do szpitala koło siebie i dowiem się czy tam robią i jak to wygląda w ogóle wszystko. Zobaczymy jak to będzie. Kos87 - a Ty już powinnaś dostać @ czy jeszcze nie? Kurcze bo sama jestem już ciekawa czy Ci się udało :) :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kos87
Ja 5 maja dostałam @ ale wywoływana Luteiną więc nie wiem czy @ w ogóle przyjdzie :-) jedynie te plamienia były i nic więcej. Sama jestem ciekawa jak to będzie ;-) ale nie nastawiam się, bo może być inaczej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiamis1
Ja miałam inseminacje w Szczecinie w zdrowych odbywa się to pewnie tak samo jak płatna razem z facetem rano do szpitala oddaje nasienie obróbka około 40 min i podają. Skierowanie mam od lekarza prywatnego stymulowanie clo później pregnyl i u mawiają na wyliczony dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×