Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Allessa

Katowice Gyncentrum... komu pomogli 3

Polecane posty

Gość Anisek
basia gratuluję! tola ja w czwartek rozpoczynam 16 tydz. ciazy. którego lutego miałaś transfer ja 27... co do badań prenatalnych w gyncen. na refundację są 2 piersze a za 3 jeśli ktoś chce musi zapłacić 220 zł. co do fragminu to ja bralam do 14 tyg.c a do dzisiaj bralam acard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam vit d 17 i od tego czasu biorę 4000j. Do tego staram się przebywać na słoneczku, póki co pogoda sprzyja, to jestem od rana do wieczora na balkonie. Mi nie kazali badania powtarzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anisek
Dziewczyny nie wiem jak przy ultragestranie ale przy lutinusie i luteinie trzeba brać flore bakteryjną np lactovaginal polecam też krem vagisan świetnie nawilża puchwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anisek
Mi dr Cz. Powiedziała ze trzeba przy niedobrze vit d 3 brać dawkę 30 000 J. Tygodniowo w dawce podzielonej . Po transferze miałam wynik 30.5 więc mieszcze się w normie. A teraz biorę 2000 J dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anisek, ja biorę lactovaginal. Jestem podatna na infekcje i biorę go profilaktycznie, ale sama od siebie, nikt mi go nie zlecił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciociakachna
Pisałam do dr M i zalecił zwiększenie dawki do 4000j. No nic, zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sunshine_111
Alessa, Baska Gratulacje! Ewela, dziękuje że pytasz:) Wczoraj byłam u Pani Dr G. Beta 89. Mam jeszcze powtórzyć za tydzień. Dziś dostałam krwawienia, i bóli jajników, ale po nospie i apapie jest ok. Pani Dr mówi, że mamy wrócić za 3 miesiące. Pytałam o inseminacje, powiedziała, że można spróbować, ale jak tak długo się staramy to raczej nic nie da... Możemy starać się od razu naturalnie, ale też nie nastawiać się... Generalnie stara jestem, (może metrykalnie nie aż tak - 35, ale moje Amh ma inne zdanie na ten temat), i to raczej wady genetyczne zarodków. Pytałam o komórkę dawczyni, powiedziała, żeby się wstrzymać, dopiero jak Amh będzie poniżej 0,4. Aż się boję powtórzyć to badanie, czy po tych wszystkich stymulacjach już takie nie jest. Dr M szacował, że ok. 1, może już poniżej... startowałam rok temu z 1,49... Pytałam, o jakieś inne leki do stymulacji. Powiedziała mi, że są jakieś skojarzone, czy podwójne, nie pamiętam, ale że mają 2 hormony (nie pamiętam, FSH i LH ?). Podobno kiedyś je stosowali, i mieli lepsze wyniki, ale one nie są refundowane. Ale od lipca to i tak nie będzie mieć znaczenia. Jedna ampułka ok. 230 zł. Bierze się 1 lub 2/dzień. Czy któraś z Was zna może jakąś nazwę innego leku? Może mi się skojarzy, co to było. Jeśli wrócę na ivf do Gyn, to do niej. Przejrzała moja teczkę. Zauważyła, że miałam zalecony ten Accofil. Powiedziała, że immunolog powinien mi rozpisać dawki, i ona mi go wtedy poda. Dr M nie był chętny, zapisał Atosiban. A Dr Cz mi wmawiała, że to to samo, ale chyba jednak nie... Ehh... Wracając wczoraj z gyn, znaleźliśmy tanie last minute, wykupiliśmy, jedziemy w czwartek, odpocząć, zresetować się... Anisku, chyba Ty się pytałaś 2 dni temu, czy nie mam mrozaków. Niestety nigdy nie miałam :( Amh mam niskie, zawsze mało komórek, a te co zostają, nie potrafią dotrwać do 5tej doby. Jak się zdecyduję na kolejne podejście, każę mrozić od razu. W ostatnim podejściu miałam tylko 2 komórki, tylko jedna się zapłodniła... Jeśli chodzi o witaminę D - polecam słońce! U mnie było tak - na święta Bożego Narodzenia wyjechaliśmy do słoneczka (bliscy, z którymi spędzaliśmy zawsze święta nam umarli na raka :(, dzieci nie mamy, więc od jakiegoś czasu wyjeżdżamy na święta). Po powrocie, w styczniu wit D 39. Potem cały czas się suplementowałam (w Femibionie jest, brałam 2 000 i jeszcze tran), jakoś w kwietniu wit D 23... Wynik odebrałam w połowie maja, od razu Pani Dr. Zwiększyła dawkę na 4000, ale ja już wtedy byłam po kilku słonecznych dniach. Specjalnie się nie smarowałąm kremami, wystawiałam głównie buzię, czasami tez ręce, bo znowu tak gorąco nie było. Powtórzyłam badanie już nieco opalona - 42. Także słoneczko daje dużo więcej, niż suplementy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sunshine_111
Ojej ale się rozpisałam... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja się opalam partiami właśnie :) dziś od stóp do kolan. Jutro od kolan do brzucha a pojutrze od brzucha po twarz :) piję koktajl truskawkowy i czytam Was. Sunshine fajnie ze się odezwałaś i nie patrz czy się rozpisałas czy nie, ważne że jesteś. Super że jedziecie odpocząć. Czasem warto odmóżdżyć się jak ja to mówię :) Hope83 czytasz nas, właśnie dziś myślałam o Tobie. Dorciak1805

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My w styczniu też zaliczkowaliśmy wczasy na dwa tyg do turcji. Jakoś tak daliśmy się namòwić przez rodzinke. Za miesiąc wszyscy lecą i mój mąż też -a ja w domu zostaje z tv i pilotem. Byłam trochę zła na męża, że mnie zostawi i będzie się wylegiwał na plaży ale z drugiej strony-niech korzysta bo przez parę lat nigdzie nie pojedziemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość catarina99
Baska gratulacje, duża dziwczyna z tej Natalki Sunsine ja tez myśle o wczasach ale nie wiem czy mogłabym latać, muszę zaptać dr P. ja da zielone swiatło to bede namawiać mojego M tobie taki odpoczynek duzo da wiec leć diewczyno i opalaj sie i relaksuj:) Dorociak ja tez sie po troche opalam wyglądam narazie jak zebra, miłe to bedzie lato w domu pod parasolem z zimnym napojem w ręku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia885
Sunshine udanych wakacji życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vicky83
Basiu czekałam na wiadomość od Ciebie!!!super moje gratulacje Natalko witaj na świecie! !! Duża dziewczyna niech się zdrowo chowa!A jak Ty się czujesz po cc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vicky83
Aneta - po 35 R.Z. badania są za darmo robi one również w Gyncentrum Smutasek - A Ty kiedy wybierasz się na prenatalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19.05.2016 urodziłam zdrową i śliczną córeczkę 3330 g i 55 cm. Poczętą w Gyncentrum! Dziewczyny nie traćcie nadziei!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciocia Kachna, ja zrobiłam wymaz przed punkcją profilaktycznie, bo chciałam wiedzieć czy wszystko jest ok. , nie miałam żadnych objawów. Wyniki były ok. Później była punkcja, transfer- niestety nieudany, a potem poprzytulalam się z M. i poczułam dyskomfort, więc wysłałam go na posiew nasienia, mykoplazme, ureaplazme i okazało się, że ma klebsielle i enterococcus. Dlatego leczylismy się oboje. Nie wiem skąd te bakterie, bo po punkcji nic nie czułam, może z basenu? Bo mój zaczął chodzic na basen, teraz ma oczywiście zakaz, za duże ryzyko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurek str znów się zacina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vicky czuje sie dobrze. Troche brzuch pobolewa ale usmiech mojej malej rekompensuje wszystko. Szybko mnie postawili na nogi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anisek
Sunshine te wczasy to bardzo dobry pomysł.... sama pojechała bym ... od 2 lat nigdzie nie byłam choć wcześniej jeździłam co rok w ciepłe kraje ale niestety "leczenie" wycisneło mnie jak cytryne a po drugie teraz i tak nie czuje się na siłach bo ciąża daje o sobie znać prawie co dziennie. Narazie mogę sobie pomarzyć. Dzisiaj dowiedziałam się że w gyn został mi 1 mrozaczek, podpisaliśmy umowę za rok przechowywania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anisek
Iza gratulacje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza 82 moje gratulacje. twoja coreczka urodziła się w moje urodziny ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciocia Kachna, mam vitD 31, dolna granica normy, dr G zalecił 4000. Z tego co wiem, osoby które słabo przyswajają Wi. D, powinny brać ją z vit k, nie zaszkodzi też olej lniany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×