Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ToZnowuMy

zebromarchewka

Polecane posty

Dzień dobry :) Wczoraj wszystkich pociągnęłam za sobą do spania :D Cały wczorajszy dzień był senny a dzisiaj jest u mnie słonecznie od samego rana. Miłego dnia i pięknej, słonecznej pogody Wam życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pochmurno ale cieplo jak we wrześniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hehgość
Dobry Wieczór :-) Ustalmy sobie jedno ... ciepło jak w łóżku! ;-) Powoływanie się na miesiące roku zaczyna już tracić jakikolwiek sens :-P x Miłego wieczoru życzę x Nie wiem jak długo tu przetrwam, bo szlakiem wielkiej niedźwiedzicy (szli na zachód osadnicy ...) dotarłem dzisiaj prawie pod Gumieńce naszej Kici i wróciłem o zdrowiu z powrotem. OK. Tylko Nowogard ;-) Tyle, że jak zasiadłem w moim ulubionym foteliku, to poczułem w kręgosłupie coś, o czym nam ostatnio As ze szczegółami opowiedziała. Muszę się chyba zastosować do swoich własnych rad :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość As28
Bry wieczór ;) Ja dzisiaj cały dzień zasypiam. Przed południem na szczęście mama do mnie zadzwoniła, to nie wpadłam w głęboki sen. Kawa pozwoliła mi jakoś przetrwać tą śpiączkę. Na domiar złego po południu zaczął mi się "nastrój romantyczny" według Hehgościa ;) Dreszcze po plecach i gęsia skórka + stan podgorączkowy. Na szczęście w tym czasie popołudniowego gorączkowania syn mi spał więc koc i gorąca herbata wystarczyły na tamten moment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehgość na ból kręgosłupa po takim dniu spędzonym w trasie najlepsza jest gorąca kąpiel, która rozkurcza i rozluźnia napięte mięśnie. Jak nie masz wanny tylko prysznic to skieruj strumień wody w miejsce bólu - to też powinno pomóc. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj na śniadanie zatęskniło mi się za owsianką, którą jadłam do tej pory przez ok. roku wg własnego przepisu: Figi lub / i daktyle lub / i rodzynki lub jabłka / gruszki + cynamon + imbir + kardamon gotowane w małej ilości wody i do tego namoczone płatki owsiane gotowane ok. 5 min a w miseczce gorące + jogurt zimny :) Ale, że mogę już obecnie jeść również mleko i kakao i cukier to sobie zrobiłam owsiankę gotowaną na mleku... z moją modyfikacją z kakao. Pychotka. Owsianka zrobiła mi się gęsta jak budyń :) I tak sobie zrobiłam ochotę taką wersję zdrowszą - na budyń kakaowy płatków owsianych :) I się okazało, że nie byłam pierwsza bo są super przepisy na taki zdrowy budyń czekoladowy na bazie płatków owsianych właśnie :) I zamiast cukru z daktylami - jestem w szoku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Kochana to teraz możesz szaleć do woli w kuchni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie kochane ludziki. Kot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hehgość
As28 Dobry pomysł Walczyłem jak lew o pozostawienie wanny mimo, że prysznic jest ekonomiczniejszy w użyciu, ale relaks już nie ten :-) Jeszcze jak nawrzucasz czegoś co się pieni i pachnie, to można tak trwać godzinami :-) x Modelka Już skopiowałem sobie Twój przepis :-) Przyłapuję się ostatnio na upraszczaniu, w rodzaju np. gotowania i zamrażania rosołu na 2 tygodnie, który potem wykorzystuję jako podstawę do robienia innych rzeczy. No jak to facet ;-) Muszę trochę poimprowizować i "poszaleć" zanim popadnę w jakąś bombo-kaloryczną rutynę ;-) i zacznę od tego wszystkiego tyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hehgość
Witaj Kicia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam ochote na budyn czekoladowy z płatkami owsianymi. Modelko prosze o podrzucenie mi tej pychotki. Jestem glodna , chce mi sie jesc a ty narobilas mi smaku. Kot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hehgosc obilo mi sie o uszy , ze przebiegles kolo mnie niedaleko dzisiaj ;) As daleko, Modelka napewno daleko ( skad jestes Modelko? ) a Hehgosc byl kolo mnie i nawet nie wpadł na kawe. Kot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wanna to najlepsze lekarstwo na bóle mięśni i stawów ;) A z kim tak o wannę walczyłeś? :D x Modelko teraz "wracasz do życia" w pełni od strony kulinarnej i zawsze możesz odnowić zapomniane już przepisy i smaki dzieciństwa ;) x Witaj Kiciu!!! :) Jak się dziś czujesz? Mam nadzieję, że już Ci to choróbsko mija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo mi sie podoba jak mówicie do mnie Kicia. To bardzo sympatyczne :). Kot . Czekam na budyn. Nie podaruje. :) . Jesli napisze Chwalmy Pana to moze Modelka zrobi mi ten budyn. Czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To ja od kota
As chusteczek bylo mnostwo. Tak jak pisalas. Najlepsze lekarstwo to chusteczki ;) leczony katar trwa siedem dni a nie leczony tydzien ;) i to sie sprawdziło . A synus juz dobrze ? Nie musiał brac antybiotyku? A twoj kręgosłup ? Napewno nie masz sil na cwiczenia wzmacniające miesnie , poniewaz dziecko tak wyczerpuje, ze juz na zaden wysiłek fizyczny juz wtedy nie ma sie sil ;) Modelka ma apetyt ( o budyniu nie zapomnialam) a Hehgosc zmeczony po podróży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hehgość
KOT No całkiem niedaleko, ok. 60 km, co daje w obie strony 120, więc nie wiem czy bym jeszcze nie był w powrotnej trasie ;-) Pod warunkiem zresztą, że tę kawę na wynos bym dostał :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
As28 dziś Dokładnie tak :) I jestem szczęśliwa, że mam taki wybór :) Wcześniej przed rokiem "owsiankowym" - jak już mogłam jeść płatki owsiane to miałam ponad 2 lata ze zbóż tylko z kaszą jaglaną. Pierwsze pół roku - tylko 5 produktów mogłam jeść bo na wszystko inne miałam silną alergię i jadłam - kaszę jaglaną 3 x dziennie tj. kasza jaglana z rosołem - tylko to mogłam jeść. I to spowodowało, że wówczas schudłam 14kg tak, że mogłam zapięte spodnie zakładać i czułam się jak wieszak na ubrania... stąd w nicku modelka ;) No ale - dzięki Bogu - na szczęście wróciłam do normalnego stanu i wyglądam już jak człowiek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I serniczek oraz lody ze snu Kici :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tutaj strony ida jak burza hehe. Kafeteria zrobiona w konia. Jeszcze nie załapała , ze tu jestesmy by nas przyhamowac. Na kosmetyce nic sie nie dzieje, raz dziennie ktos cos napisze, wiec oko kamer tutaj nie sięga. Kot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hehgość
As A z kim tak o wannę walczyłeś? x z kimś kto kiedyś był jej współużytkownikiem ;-) x Kicia A trzeba było tak napisać o jeden post wcześniej, wtedy bym się tak nie wyrwał z tym KOT :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No wlasnie sernik i lody jestem wam winna ;) a domagam sie budyniu ;) Kot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albo tak: x Czekoladowy "budyń" owsiany x Składniki na jedną porcję: •Płatki owsiane - 3 łyżki •Mleko (krowie 1,5 - 2% lub roślinne wzbogacane wapniem, bez dodatku cukru) - 1 szklanka •Daktyle suszone - 4 sztuki •Kakao gorzkie - łyżeczka •Orzechy włoskie - 1 łyżka •Banan (dojrzały!) - 1 sztuka •Świeżo zmielone nasiona lnu - łyżeczka x Sposób przygotowania: •Płatki, daktyle, kakao i orzechy wrzuć do mleka - gotuj przez ok. 5 minut. •Po tym czasie dodaj nasiona lnu i banana - zmiksuj na gładki "budyń". x Wartość odżywcza porcji czekoladowego "budyniu" owsianego: •Energia: 508 kcal •Białko: 17 g •Tłuszcz: 16 g •Węglowodany: 74 g •Błonnik pokarmowy: 7 g x Czekoladowy "budyń" owsiany jest dobrym źródłem: •Składników mineralnych: potasu, wapnia, magnezu, żelaza, cynku; •Witamin: E, C, kwasu foliowego, B1, B2, B6, B12, PP; x skopiowany z w/w stronki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hahaha Hejgosciu Kot tez moze byc ;) kiedys moze bym nakrzyczala za tego Kota ale jestem juz wytresowanym ufnym kotkiem i juz sie nie rzucam tak z pazurami jak kiedys ;) . Kot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na ostatnim roku studiów przechodziłam przez tak potworną wirusówkę, że prawie nie spałam przez 72 godziny (zasypiałam na 5-10 minut). Nie mogłam jeść, bo wszystko zwracałam i tylko płyny we mnie wchodziły. Non stop płakałam z bólu i zmęczenia, a współlokatorka cały czas sprawdzała czy jeszcze nie trzeba wzywać karetki. Schudłam w niecały tydzień prawie 10 kilo. Jak mnie ciocia zobaczyła, to przez kilka dni mnie pilnowała z jedzeniem, abym odzyskała siły i wróciła do wagi przed wizytą w domu. Rodzice wiedzieli, że jestem chora ale nie mówiłam im co się dzieje. Najgorsze było to, że mnie od lekarza puścili z kwitkiem, bo miejsc nie było :/ Doszłam do zdrowia za pomocą polopiryny, pyralginy, witaminy C i rosołu. Potem nastąpiło kontrolowane "tuczenie" na śniadaniach u cioci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hehgość
Ja sobie kiedyś myślałem, że Kicia i Modelka z tego samego miasta :-) Pewnie przez jakiś post Modelki, który opisywał specyfikę kościelną z tego rejonu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Istnieje cos takiego jak mleko roślinne ? Kot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehgość dziś x a teraz coś co mnie ostatnio urzekło w prostocie i smaku: x Zdrowy deser bez dodatku cukru https://www.youtube.com/watch?v=u6f-XE5S04w x zrobiłam warstwę czekoladową + warstwę jogurtu i było pyszne a teraz - skoro już mogę jeść truskawki dojdzie w sezonie warstwa truskawkowa :) x Dziewczyny - w wersji słodszej dla dzieci, można dodać do miksowania truskawek banana zamiast cukru a do jogurtu - miód do smaku - mój 6 letni siostrzeniec moją bez cukrową owsiankę zajadał właśnie z jogurtem dobrze wymieszanym z miodem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
As wspolczuje tego wirusa. Musialas przejsc przez pieklo. Ja mialam tez cos podobnego ale po mietowych pastylkach czekoladowych After Aight . Nie rusze tego juz do konca zycia. Zjadlam cale opakowanie. Kusilo mnie to kilka lat i jak dorwalam w koncu to zjadlam cale i tydzien zgon . Zgon mojego zycia. Gdy o tym pisze to mi sie niedobrze robi . Kot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hehgość
As28 dziś 10 kilo w ciągu tygodnia? To raczej organizm z wody wysuszony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×