Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Kkiniaa84

IUI IVF komu się udało? Kontynuacja cz. 3

Polecane posty

Gość gość
Julia ja Cię nie chce straszyć absolutnie..tylko podobnie jak Szmacioszka uczulam żebyś obserwowała synka. Jesli katar będzie większy i będzie spływał nie odciągnięty a dziecko zacznie pokasływać to znak ze musi zobaczyć je lekarz. Jesli będziesz robila inhalacje to musisz oklepać. Ja mojej raz dziennie wyciągam białe lub przezroczyste gile ale to są raczej kozy;-) które najpierw muszą zostać zakropione zeby potem dały się usunąć :D Nadzieja78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiśkaD
Zocha82- jak sie dzisiaj czujesz? Skurcze minely? No ja juz blizej niz dalej :P nawet nie wiem kiedy to minelo?! X Kkiniaa- nasza kochana :* No leze caly czas, musze to przetrwac :) pozwalam sobie czasami na jakis wypad do sklepu czy duzsze siedzenie. Brzuch od dwoch dni mam wrazenie, ze odpuscil :) Ale dzisiaj troszke wiecej ruchu bylo, bo pojechalismy za wozkiem i zobaczymy co bedzie za dwa dni... Trzymam kciuki caly czas za Ciebie!! X Julka- mam nadzieje, ze z malym to nic powaznego tylko zwykly delikatny katarek! Ja wlasnie bardzo sie boje takich nocy... Zwlaszcza, ze M ma taka prace, ze zazwyczaj nie ma go 24 lib 36h pod rzad... Wlasnie dlatego do listy zakupow dodalam leki przeciwgoraczkowe i mleko modyfikowane (poki co mam ogromna nadzieje, ze uda mi sie malego karmic piersia). X Alexvan- nie denerwuj sie brakiem ruchow- ja pierwszego kopniaka poczulam w 22tc. Wczesniej tylko "motylka" 2 czy 3 razy. I po pierwszym kopniaku tez musialam kilka dni czekac na kolejny. Niby od 28tc kaza zwracac uwage na ruchy, a po ktoryms tyg liczyc. Gdybym sie tego trzymala to co chwile musialabym jechac na IP, bo moj synus byl prawdziwym leniuszkiem! Dopiero od niedawna czuje go kilka razy dziennie, ale i tak zdarzaja sie dni, ze musze siegnac po detektor tetna, bo potrafi nie ruszyc sie przez 16h. A jest to stresujace jesli dzien wczesniej kopal co chwile. M sie smieje, ze mlody juz ma taktyke, ze sa dni "pracujace" i leniwe i nikt mu tego nie zabroni ;) X Dziewczyny dziekuje za odp w sprawie opuchnietych konczyn i twarzy :P nie pocieszylyscie za bardzo ;) no ale chociaz wiem, ze musze to po prostu przetrwac :) Ja z uwagi na lezenie codziennie cwicze stopami tak jak pisala Julka. Przygotowuje sie wiec na to, ze po porodzie bedzie jeszcze gorzej hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annie84
Dziewczyny ile brałyście pampersow do szpitala? Mamy kupione paczki 43 i 88 szt. I tak sie zastanawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiśkaD
Annie84- kochana mam nadzieje, ze nic zlego sie nie dzieje! Moja kolezanka z dwojka dzieci miala tak, ze rosly tylko do 9m-ca a pozniej zatrzymywaly sie w miejscu i bylo wszystko ok! U Ciebie tez tak bedzie :) Co do pampersow to ja zapytam jeszcze jakie kupowalas? :) I drugie pytanie- ile chusteczek nawilzanych? Bo sa roznie pakowane, ja kupilam pakowane po 54szt i zastanawiam sie czy jedna paczka wystarczy? :D zanim sie ogarne z przewijaniem to pewnie moze byc ciezko hihi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczynki na początek idzie okolo 10-12 pampersów na dobę:-) i wystarczy jedna paczka chusteczek :-) Nadzieja78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadziejko dzięki 😘 MiskaD dziękuje za pocieszenie, mam nadzieje ze za tydzien bedzie juz troszkę większa, martwię sie ze to moja wina, bo zupełnie nie mam apetytu (wiem ze to nie ma wpływu, ale tak jakos), no i zastanawiam sie czy to nie wpływ mutacji mthfr i ana2, moze powinnam brać clexane....strasznie chciałabym mieć juz Mlutka po tej stronie. Co do pampersow to kupiłam pampers premium care i takie same chusteczki, to zabieramy do szpitala, a w domu chciałabym pomieszać z dada i happy. Miska ja nadal pełna podziwu i mocno trzymam kciuki, żeby leciało jak najszybciej. Wybrałaś juz wózek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Annie ja używam te pampersy do tej pory, dla mnie są najlepsze :-) Leż jak najwięcej na lewym boku, słyszałam o dziewczynie o podobnym przypadku jak Twój. Lekarz kazał najwięcej na lewym boku by zwiększyć przepływy i tym samym dziecko więcej przybierało a i właśnie dostała clexane na ostatnie trzy tyg ciąży..dzidziuś urodził się prawie 3 kilo. Ale wiesz ze waga plus minus nawet 500 gram, takze główka do góry:-) Nadzieja78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Szmacioszka
Dziewczyny tak jak pisała Nadzieja idzue tych pieluch dużo więc na początku nie ma co inwestować w Pampersa, ja miałam Dada i ok, potem na noc Pampers active dry, a teraz na zmianę Dada, Pampers i polecam z Lidla, też fajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny uważajcie na chusteczki nawilzane. Ja tez zamierzam ich używać bo są mega wygodne, ale efektem po nich jest dość klejąca skóra. Na szkole rodzenia mówili że coraz częściej zdarza się że dziewczynkom sklejają się wargi sromowe o trzeba to rozcinac podczas zabiegu, u chłopców z kolei może przyczyniać się do stulejki lub sklejki. Położna radziła żeby raz na tydzień delikatnie dziewczynkom tak przy pachwinach otwierać wargi. I tak właśnie było z córeczka mojej koleżanki- mała ma 3 lata i byli z nią już u ginekologa dziecięcego, bo mała miała sklejone wargi i musieli jej zrobić zabieg. u mnie nic się na razie nie dzieje, mam napięcia brzucha, ale skurczy na razie nie. Wczoraj byliśmy z M na spacerze 5km, dziś byłam na cwiczeniach- chyba ostatni raz. I czekamy... dziś zaczęliśmy 39 tc. Tez się zastanawiam kiedy to minęło ;-) któraś pytała o ruchy... to bardzo indywidualna sprawa. Ja np ruchy młodej czułam w 16 tc, mój M juz czuł w 19tc. I faktycznie najlepiej czuć jak się leży na wznak. Z czasem na siedząco, a później to już w każdej pozycji :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najbardziej delikatne i najmniej nasączone jak dla mnie są chusteczki Baby dream te niebieskie:-) a pampersy tak jak pisałam Pampers Premium całe :-) na zmianę czasem zakładam Dady. Nadzieja78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadziejko nie straszysz mnie, jestem Ci bardzo wdzięczna zacne informacje. Tylko sie boje o tego mojego szkraba. AlexVan w 19 tc poczułam kopniaki. Wczesniej pływająca rybkę :) Annie ja w szpitalu zuzylam dokładnie 23 Pampersy. Używam premium Care, sa o tyle fajne na początku ze maja pasek zasikania. Z żółtego robi sie niebieski gdy pieluszka mokra. Teraz jest promocja w super pharm za 35zl 88szt. Kupiłam zapas rozmiaru 2 i 3 bo jedynek jeszcze mam. Ogólnie zawsze wyczaję taka promocje ze wychodzi taniej niż dada :) Miska chusteczki nawilżane używam tylko poza domem. A tak to woda i te duże płatki kindi. Tak nam polecano na szkole rodzenia. Właśnie tych płatków w szpitalu nie było tylko wata, M przywiózł następnego dnia, ale polecam Wam spakowanie od razu. A tak na marginesie to ostatnio krążyła w internetach informacja ze chusteczki pampers maja jakieś substancje rakotwórcze. Sroka o pisała ze najmniej chemii maja baby dream Candelua i Tami sensitive. Do szpitala tez niezbędny rogal do karmienia. Nie wyobrażam sobie taka obolała karmić bez tego, no chyba ze ktoś chce karmić cały czas w pozycji leżącej ale mi jakoś wygodniej na siedząco. Moje maleństwo jest dzisiaj aniołkiem. Mamusia szczęśliwa inwypoczeta. Każdy dzień inny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko wczoraj o tym pisałam i Właśnie obserwuje przez siatkę łóżeczka turystycznego, nasze pierwsze świadome przewrotki z plecków na brzuszek :-) a ile stękania przy tym i jaka radość:D bo leżąc na brzuszku widać cały świat ;-) Nadzieja78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Julia to prawda każdy dzień inny..;-) Wydaje mi się ze dla dziewczynki zużywa sie więcej pieluch bo się częściej zmienia.Nawet w szpitalu zauważyłam ze mamom dziewczynek więcej szło tych pieluszek:-) nasze dzieci urodziły sie wagowo podobnie, to na początku będą podobnie przybierać..zakładasz jeszcze 1 ? Później z 2 szybko przeszliśmy na 3 bo 2 uwierały w uda. A Dada 3 jest sporo większa od Pampersa Premium 3. Nadzieja78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez używam dużych płatków i cieplej wody w domu Nadzieja78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewap156
Nadzieja no właśnie moja niunia na brzuszku bardzo się stara i podnosi główkę ale jest to dla niej ogromny wysiłek nie trzyma jeszcze tak spokojnie tej główki a jak ja trzymam na rękach to tez ta główka nie leży na mnie ale musze ja podtrzymywać a pozycja z pleców na brzuszek bardzo jej się podoba ale ma jeszcze problem co z ta rączka zrobić .Chyba jakoś nie przyswajanie Wit d ciemiaczko dalej rośnie i jakby szwy się rozchodxily wizyta w następny czwartek to zobaczymy wagę juz osiągnęliśmy 5400 dużą z nas dziewczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alex Wcale sie nie przejmuj, tak jak dziewczyny piszą- to chyba bardzo indywidualne. Mój dzisiaj po sniadaniu ruszał sie bardzo, podskakiwał mi lekko brzuch- niesamowite uczucie- troche dziwne, ale przepiekne! Poza tym ty jestes tydzień- dwa za mna, a ja poczułam dopiero niedawno. Dzisiaj idziemy kibicować! Kinia- kciuki zaciśniete! Juleczka+To super, że już lepiej. Ciesz się dniem i odpoczywaj szybko :) W mysl zasady spij szybko! Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My wczoraj mielismy wizyte u ginekologa,u mnie delikatna anemia,musze brac dodatkowo zelazo. Corcia wazy ok 2200g,jutro zaczynamy 33tc. Z USG termin porodu juz 11 sierpien ;) Kubuś tez zaczal u nas pokaslywac,zaczelo sie od dwudniowej delikatnej goraczki,potem doszedl przezroczysty katar a dzisiaj kaszel, Dzisiaj popoludniu idziemy do naszej lekarki. W weekend maz zlozy juz chyba lozeczko,bo zostaly mi do wyprania rozek,przescieradelko i pieluszki. Bede trzymala to w lozeczku,czyms tylko zakryje aby sie nie kurzylo. Wczoraj przyszla mi paczka z drobiazgami dla corci-zamowilam przescieradlo kremowe a dali biale-mala rzecz a jak mnie to wkurzylo :) A i przyszla paczka z ciuszkami ze SMYKA dla Kubusia,wszystko śliczne jestem mega zadowolona. Ja do szpitala przygotowalam 1paczke pampersow Premium Care chyba tam jest 23szt i wezme 2paczki chusteczek nawilzanych z Fitti z Biedronki bo pewnie i mi sie przydadza. W domu mam zamiar uzywac tez tych chusteczek do tego czasami woda+platki,choc jestem wygodna i pewnie beda to czesciej chusteczki. A pampersy dostalam od psiapsioly 5paczek wlasnie roz1 Premium Care i narazie nie dokupuje bo nie wiem jak szybko przejdziemy na roz2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ananasowa
Dziewczyny, dawno mnie nie było i widzę, że wiele się dzieje. nie ejstem w stanie odnieśc się do wszytskich postów.. *Kiciolka, bardzo mi przykro. tulę Cię mocno :*** *Małamii, ciesze się, że walczysz... myślę o Tobie.. *Alex, ju zpołówkowe? jak to? kiedy?! :) *Miska, cały czas lezysz? *Julka, dziekuję za prowadzenie kalendarza i pamięć:) Kinia, wiem, że godnie zastąpisz Julkę i że kalendarz przyniesie CI szczęscie:) *Mamusie, Wasze rady są naprawdę cenne, czytam, zapisuję i kompletuję:) *u mnie dziś staruje 28tc. Mała wazy 950g i ma 32 sm, wg lekarki ani mała, ani duza. za to bardzo *****iwa ;) po tacie! przez moment było ryzyko cukrzycy ciazowej, ale ostatecznie jest ok. mimo diety bezglutenowej trochę cukier wariuje, wiec dla bezpieczenstwa owoców mniej, no i wiadomo zadnych słodyczy. niestety, zaczał mi twardnieć brzuch.. od kilku dni tak mocno, więc od wczoraj nospamax 3x1 i obserwowac. na szczescie szyjka długa, ponad 4cm. powoli kompletujemy wyprawkę :) kolejna wizyta 22.07 :) *u mnie tez na szkole rodzenia mowili, że lepiej woda plus płatki niż chusteczki. te drugie lepiej w podrozy, poza domem;) *Julka, na szkole rodzenia polozna mowila, by przed kapielą zakroplić nosek (tzn na skrzydełko nosa) sól fizjologiczną i odwóric dziecko na brzuszek. ma tak chwilkę polezec, a w tym czasie masaz plecków i lekki oklepywanie. podobno pomaga. moze mamusie się wypowiedzą? sciskam Was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny :) właśnie wróciłam z wizyty :) u nas wszystko ok, maluszek waży ponoć ok. 170g, data porodu ponownie wyszła na 8.12.2016. No i podobno będzie kolejny chłopak na forum :) Nie mam zdjęcia i ja sama nie byłam w stanie zauważyć, ale p. doktor twierdzi, że widać chłopaka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadzieja no my jeszcze jedynki używamy. Dzisiaj byłam z małym na ważeniu. Ma 3,5 tygodnia i wazy juz 4800. Trochę za szybko przybiera bo w 10 dobie ważył 3850. No ale co ja zrobię jak chce jeść i płacze:) głodomorek mały :) juz mu sie druga broda robi. Położna powiedziała zeby w upały podać wodę zamiast cyca, sama nie wiem. Podobno to niedobre dla zoladeczka jak jest na piersi. Jeszcze sie wstrzymam miesiąc, chyba ze naprawdę upały beda. Co myślicie? Agusia gratuluje chłopca. Tak podejrzewałam. A u Zochy myśle ze bedzie dziewuszka. Ciekawe czy sie sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiśkaD
Annie84- to na pewno nie przez brak apetytu :) Cos tam na pewno jesz, wiec nic sie nie martw na zapas- bedzie wszystko dobrze! :) Co do wozka to w koncu wczoraj podjelismy decyzje i kupilismy jednak xlandera xpulse. Chcielismy tylko gondole, ale nie bylo takiej opcji wiec wzielismy ze spacerowka. Zobaczymy jak sie sprawdzi, pozniej i tak kupimy jakas wygodna spacerowke na wszystkie tereny :) X Nadzieja- jaka juz duza dziewczyna!! Sama sie obraca :) Super widoki :) A jak urlop Wam mija? Marzy mi sie nasze morze... Jak skoncze 36tc to moze namowie M na jednodniowy wypad :D X Julia83- jak sprawy z katarkiem? Dzisiaj Aniolek wiec mam nadzieje, ze duzo lepiej :) Obawiam sie tych gorszych dni... Czy na pewno sobie ze wszystkim poradze... Ehh :) Tez mam przeczucie, ze u Zochy bedzie coreczka :) X Aleczka- to nasza Ala zdecydowanie zrobila sobie tylko trening przed porodem ;) Myslami z Wami! X Sylkaa- duza corunia :) Niech rosnie dalej, a Kubus wraca do zdrowia! X Ananasowa- no leze leze, wlasnie z uwagi na twardy brzuch... Wczoraj pochwalilam sie na forum, ze od dwoch dni spokoj, a dzisiaj jest tragedia :/ Poza twardym brzuchem doszly co jakis czas dosc silne bole podbrzusza :/ Leze i zobaczymy co dalej :) Mam nadzieje, ze u Ciebie twardy brzuch minie szybko i nospa pomoze! Bo na mnie to chyba w ogole ona nie dziala :/ Malutka pieknie Wam rosnie :) X A-gusia- gratuluje i bardzo sie ciesze, ze wszystko ok! :) X Lucy- widok cudny, tez go uwielbiam :) X Dziewczyny dzieki za info w sprawie pampersow i chusteczek. Po cc lezy sie pewnie 4dni w szpitalu, wiec teoretycznie okolo 40szt by sie przydalo tych pampersow, ale chyba zrobie tak, ze kupie mniejsze opakowanie 22szt i pozniej ktos mi dowiezie, zeby nie brac nie wiadomo ile ze soba od razu. Chusteczki tez wezme jedno opakowanie 54szt. W razie czego M czy mama dostarcza :) Ja tez myslalam o tych premium care i widze, ze to bedzie najlepszy wybor na poczatek :) Co do chusteczek to tak jak aleczka pisala- powoduja te wszystkie niemile dolegliwosci u malenstw, dlatego nie zamierzam z nich korzystac na codzien. Myslalam, zeby korzystac z nich tylko w szpitalu i na wyjazdach z domu. Poki co kupilam chusteczki z hippa, niby tez nie zawieraja tej najgorszej chemii. A poza platkami kosmetycznymi chce kupic suche chusteczki, chyba tami i zobaczyc co bedzie wygodniejsze :) X Jeszcze pytanie- kapie ktoras z Was malenstwo w tym specjalnym wiaderku? Albo ktoras z Was planuje? Dzisiaj byla u mnie kolezanka i bardzo polecala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miska D ja w szpitalu umywalkę z woda miałam obok przewijaka wiec było najwygodniej korzystać z płatków i wody - wygodniej niz w domu no bo w domu trzeba jednak ta wodę przynieść. Na początku używałam cieplej wiec za każdym razem do łazienki, ale teraz juz nie - napełniłam dozownik po mydle w płynie - uprzednio dobrze go wyczyściłam i takim sposobem mam wodę na przewijaku cały czas :) To wiaderko ok ale na pewno nie na początek bo nie można moczyć pepuszka no i na początku dziecko jest tak wiotkie ze nie wyobrażam sobie. My mamy jakaś wypasiona wanienkę (dostaliśmy), ktora działa na zasadzie tego wiaderka - dziecko opiera sie o ścianki i jest specjalnie wyprofilowana na pupę- nie udało sie w tym wykapać i M poleciał do Smyka po zwykła duża wanienkę. Jest super, dziecko ma mega rozkosz jak sobie leży i sie rozluźnia. Miska a katarku juz malutko. Dzisiaj rano odciagalam to prawie nic :) uff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miska sama sie włóż do wiaderka.takie maleńkie dziecko do wiaderka,no rece opadają :-P p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiśkaD
Julia-super, ze juz lepiej :) Hmm no wlasnie- o pepuszku nie pomyslalam, a z tego co mowila kolezanka to uzywala go od samego poczatku, bo wanienki nawet nie kupila... Musze ja dopytac :) No i tez sie wlasnie obawialam tego, ze bedzie mi trudno malego utrzymac, bede sie bala i w ogole... Kolezanka doswiadczona (trojka dzieci) przekonywala mnie do tej opcji. Mowi, ze dwoch starszych synow kapala w wanience, a teraz do trzeciego dostala to wiaderko i byla zachwycona, maly rowniez. Juz kiedys ogladalismy filmik jak wyglada taka kapiel i ja bylam zdecydowanie na nie, a moj M sie upieral, ze to lepsze, bo dziecko czuje sie jak w brzuchu mamy. Pozniej tematu nie poruszalismy :P X Gosc- takich duzych chyba nie maja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skasowalo mi posta:( Ananasowa- ciesze sie, ze u Ciebie wszystko ok, a dzidzia rosnie :* x Miska- jezeli bole wrocily to badz czujna, bo dr w przyszlym tyg nie ma Dziekuje, ze pytasz, bole wczoraj nie minely, dzisiaj tez, bylam na kontroli, na szczescie ten ostry bol to rozciaganie sie wiezadel macicy i jest to normalne w 17/18 tc i moze potrwac nawet 3 tyg. x Dziekuje, ze kibicujecie mi w sprawie dziewczynki, ale...jeszcze trzeba poczekac, znow nie bylo jednoznacznie widac. Za tydz mam polowkowe moze tym razem sie uda podejrzec :P x A_gusia88 - gratulacje chlopaka! To idziemy rowno, bo moje mialo dzisiaj 190 g:) x Julia83, Nadzieja - ale piekne to macierzynstwo, juz nie moge sie doczekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiskaD mój pierwszy wybór to był xlander xmove, strasznie podobał mi sie czarny. Trzymaj sie dzielnie, juz niewiele leżenia Ci zostało. Co do kąpieli, to my mamy zwykła wanienkę i leżaczek, widziałam ze sprawdza sie u koleżanek, a koszt z przesyłka to jakieś 20 zł. Mamy jeszcze stojak, tak żeby było wygodnie. Xxxxxx Julia cieszę sie, ze z synkiem juz lepiej. Xxxxxx Nadzieja, jak mija Wam urlop? Xxxxx Biedronka jak Twój maluszek? Xxxxx Darkness co u Ciebie, dawno sie nie odzywałaś. Dajesz radę w te upały? Xxxxx Tak wlasnie sobie myślałam, ze moze jeśli Malutka sie nie pospieszy, to moze lekarz przetrzyma mnie troszkę dłużej do CC. Myślicie ze tak sie w ogóle da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×