Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Kkiniaa84

IUI IVF komu się udało? Kontynuacja cz. 3

Polecane posty

Gość MiśkaD
Zocha82- ciesze sie, ze wszystko dobrze u Was :) Na polowkowe idziesz do dr Sz? Jesli tak to na pewno dowiesz sie czy to corcia czy synus :) Dr wszystko dokladnie sprawdza :) Tylko musisz mu powiedziec, ze chcialabys wiedziec, bo nam akurat sam z siebie nic o tym nie powiedzial ;) Jesli chodzi o dr to wiem, ze na poczatku tyg ma go nie byc, ale w czwartek juz jest :) Mysle, ze jakos wytrzymam do wizyty... Ba! Licze na to, ze sytuacja sie unormuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny co moze oznaczac zwiekszona ilosc wod plodowych (pod gorna granica,ale narazie ta gorna granica nie jest przekroczona) w 23t0d ciazy pojedynczej? Na wyniku jest napisane ze tzw.indeks wod plodowych wynosi14,8 cm a maksymalny pomiar wynosi 4,5 cm. Czy ktoras z was miala wiecej wod plodowych w ciazy? Dziekuje z gory za odpowiedz i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczynki my juz w domu, byliśmy tylko cztery dni ..ale bylo super :D Tylko coś malutka mi w domu popłakała i to tak ostro..piąstki w buzi i płacz. Od czasu kolki nie plakala tak bardzo. Jutro idę do lekarza niech ja obejrzy .. M ma jeszcze tydzień wolnego także spędzimy ten czas nad jeziorkiem, ale na nocki będziemy jeszcze w tym roku wracać do domu. A potem jeszcze się gdzieś wybierzemy..powiem Wam ze podróż 3-3,5 godziny spokojnie możemy jechać ale więcej juz ciężko. Dzis korek bo wypadek i juz 1,5 godziny dłużej. X Miska miałam te wszystkie bole o których piszesz i przypomina mi się jak leżałam i prosiłam Boga żeby nic złego się nie działo.. Będzie dobrze :-) widocznie taka "nasza uroda" Nadzieja78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zosia ja sie na tym nie znam ale wypadałoby to kontrolować bo stan wód sie zmienia Nadzieja78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wielowodzie u nas była wada ukm akurat często sa wady przełyku, zarośnięcie lub przerwa w przełyku czasem nic nie znaczy ja miałam 24, a norma była do 20 dziecko poza tym zdrowe, ale po porodzie wiele przeszliśmy teraz już mały zdrowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annie84 - radzimy sobie całkiem nieźle ... przecież wyjścia nie ma :) Według moich obliczeń dziś 32t 5d ... a niedawno odbierałam 1 wynik bety. Dzisiaj posegregowałam ubranka. 56 i 62 zostawiłam i jutro wypiorę, resztę spakowałam i wyniosłam do piwnicy. Szymon ma coraz mniej miejsca, więc gdy się rusza, brzuch mega faluje. Uwielbiam te chwile, nawet jak czasem zaboli :) Codziennie oglądam zdjęcie z ostatniego usg ... moje małe - wielkie Szczęście :D o Dziewczyny mam problem. Nie mogę zdecydować się na szpital. Może któraś z Was może polecić placówkę z Łodzi? o I kolejne pytanie: które podkłady poporodowe waszym zdaniem są najlepsze? o Pozdrawia Was wszystkie ... kurcze dogrywka ... znów się nie wyśpię :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GośćAagape
Do gościa z 22.36 Czy możesz coś więcej napisać o UKM?moja druga córeczka urodziła się z powiększonym UKM prawej nerki i zwężeniem prawego moczowodu. W ciąży wód płodowych też miałam w górnej granicy i czasem ponad normę, ale nikt tego mi nie powiedział, że jest to związane z UKM. Jakie badania robiliście po porodzie i jak Maluszek to znosił? Będę bardzo wdzięczna za jakiekolwiek informacje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość penelopka28
Ale ten czas leci. Jeszcze 19 dni do wizyty. Mam badania do zrobienia, ale chyba robię przed wizytą z tydzień, bo inaczej to nie ma sensu. Upały mi nie przeszkadzają, ale dużo piję więc może dlatego, a w domu raczej chłodno. Strasznie się rozleniwiłam przez to L4, książki krzyżówki, drobne zakupy spacery bo tak to bym do głowy dostała. M nie ma w domu czasem i do 19 a ja zasypiam już o 21. Na razie oglądam ubranka, trochę kupuję ale chodzenie po sklepach mnie męczy. Dla siebie kupiłam tylko koszule do porodu, a tak z ubrań nic bo mam dużo luźnych rzeczy i w zasadzie nic nie potrzebuję. Trochę przeraża mnie ten remont, bo to już za miesiąc i ta zmiana życia, które diametralnie się zmieni po porodzie. Boję się czy sobie dam radę, bo M będzie tylko 2 tyg ze mną. Ale teraz staram się o tym nie myśleć tylko coś robić. Najważniejsze, że jestem w miarę samodzielna, jedynie nie mogę się forsować, za dużo sprzątać czy nosić ciężkich rzeczy. Ale czuję jakiś lęk, bo jak dla mnie za duża przerwa między wizytami. Byłam 14 czerwca, a idę 20 lipca. Też miałyście takie przerwy w 25 tc. Bo mnie to martwi. Wiem mogę iść do innego lekarza, ale ten mnie zna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odnośnie ukm mój syn miał już w brzuszku u mnie wykryte obustronne poszerzenie moczowodów miałam wielowodzie, nieduże, ale miałam i zostałam skierowana do najlepszej specjalistki w zakresie wad ukm i ogólnie wad u dzieci w okresie prenatalnym i faktycznie wykryła te moczowody, bo wcześniej jakoś nikt ich nie widział, ale mój prowadzący ciążę zauważył wielowodzie bez usg i po usg to się potwierdziło po porodzie się zaczęło miałam cc i mały miał od razu zrobione badania krwi (ze względu na starsze dziecko, które miało po narodzinach problemy z krzepliwością) wykryto u niego też problem z płytkami krwi nie było wiadomo od czego, zrobiono też na moją prośbe usg, no i się zaczęło, kręte szerokie moczowody w tym czasie małemu zaczęły spadać parametry krwi i w moczu troszkę białka, ale nikt nie wiązał tego ze stanem zapalnym po tygodniu doszła urosepsa, masakra, ale wcześnie wyłapana nie zostawiła zadnych śladów, leczenie trwało 3 tygodnie, po 3 tygodniach zostaliśmy przewiezieni do drugiego szpitala celem zdiagnozowania wady ukm, co 3 tygodnie pojawialiśmy się na kolejne nizej opisane badania najpierw cystografia mikcyjna, wyszedł refluks 5 stopnia, najgorszy niestety, rokujący źle potem scyntygrafia nerek, o dziwo wyszła bardzo dobrze, nerki pracują w 100%, nie uszkodzone, ale ślady pozapalne były, jedna słabiej filtrująca druga ok potem ureografia czy jak, bo już nie pamiętam, czynność pęcherza, i tu też źel, bo zwieracz z wypieraczem nie współgrał, to jest niedojrzałość pęcherza, która do 2,3 lat się sama wyregulowywuje, albo z pomocą leków dostaliśmy na to leki + furagina, która zdaniem naszej nefrolog w niczym nie pomaga i niczemu nie zapobiega, i to akurat racja dostaliśmy jeszcze skierowanie na cystoskopię, ale tu już pod narkozą, szukali wady zastawki cewki tylnej, to wada u chłopców, nie mogli wcześniej znaleźć, to wymyślili ostatnie badanie, żeby ją potwierdzić lub zaprzeczyć, badanie nie wyszło, bo małego nie mogli zaintubować, rozwalili mu krtań, dostał obrzęku i wylądował na oiomie k***ica, przepraszam mnie trafiła nie stawiłam się więcej na to badanie, i olałam cały ten szpital zaryzykowałam, my zaryzykowaliśmy w domu leki miał przypisane, miałam wizję co miesięcznym zapaleń ukm i pobytów w szpitalu za każdym razem, bo do roku to musi być tak leczone, byłam gotowa na wszystko, byle nie na cystoskopię i tu nastąpił dziwny przełom, na każdym usg poszerzenie się cofało, już też wcześniej lekarze byli zdumieni, ze nic nie wychodzi miał co prawda 1 zapalenie do tej pory, drugie nie potwierdzone, urolog twierdzi, ze to nie to było ale ma już 2,5 roku i ostatni mocz idealny, nie badałam co chwilę moczu, tylko w stanach gorączki, nigdy się nie trafił zum nie jest po kontrolą urologa teraz, ostatnie usg bardzo dobre, wykonałam sama prywatnie, bo szpitalom nie ufam ale oczywiście od lekarza nigdy nie stronię jak coś chcesz wiedzieć, to jeszcze podpowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Penelopka28 - ja mam wizyty średnio co 4 tyg. ze względu na L4. Kochana jeśli wszystko podczas wizyt jest ok, to czym się martwisz??? A jeśli faktycznie dla własnego uspokojenia potrzebujesz wizyty, to idź do innego lekarza. Ale doradziłam ... :P A po porodzie doskonale sobie dasz radę ... nie martw się na zapas :D o Dziewczyny nic mi się nie chce :( Najchętniej bym tylko spała ... ale przecież tak nie można. Co zrobić, żeby tak bardzo mi się chciało, jak mi się nie chce ... :P Następna wizyta 14.07 ... to będzie 35tc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleczka21
Darkness mam to samo... tak mi się nie chce nic że szok...a poza tym marze juz o porodzie... te upały zdecydowanie mi nie służą. Ciężko chodzić, strasznie się mecze i poce... normalnie masakra. Ale nie ma co narzekać. Marzyłam o tym stanie i ciesze się choć ciągle nie dowierzam, że jestem już na finiszu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość penelopka28
Niby jest ok, ale pewne rzeczy mnie martwią. Brak przyrostu wagi, zupełny brak apetytu, ale wyniki z 12 czerwca były ok. Waga dziecka też odpowiadała normom. I tu się martwię, bo przecież w ciągu tylu tygodni może się to zmienić. A ja nie chcę stracić dziecka przez niekompetencję lekarza. Mógł polecić mi kogoś na czas urlopu, albo zbagatelizował moje objawy nie wiem. Powiedział, że w razie czego wziąć relanium, ale czemu to ma służyć. Czy ten lek pomoże, jakby z oleńką było coś nie tak. Na pewno nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Szmacioszka
Penelopka.Nie rozumiem czym się martwisz jeśli wyniki są w normie, ja nie przytyłam w ciąży, a Jumior miał wagę utodzeniową 4140g. Relanium jest na skurcze, no i nerwy. Wyluzuj trochę bo chyba niepotrzebnie się nakręcasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Penelopka, Szmacioszka ma rację, nerwy i stres nie są teraz dobre ani dla Ciebie ani dla malutkiej. Większość kobiet chodzi do lekarza w ciąży raz w miesiącu, a Ty masz wizytę po 5 tygodniach to nie ma się czym denerwować. Jeżeli czujesz ruchy to na pewno jest wszystko ok. Mi też się dłuży od wizyty do wizyty, chyba każda z nas najchętniej chodziłaby codziennie na usg i podglądała czy z maluszkiem wszystko ok. Trzeba być dobrej myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkness- i u Ciebie niedługo bedziemy odliczać dni do finału Aleczka- Ala daje znaki że chce wyjsc? Miska- nie idę do dr Sz, zdecydowałam że pójdę do tego samego dr co na prenatalnych z pakietu LM. Ale sie ciesze, ze znów weekend! Odpoczynku Wam życzę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julia83 z tą wodą w dozowniku od mydla to dobrze pomyslalas,ja przy Kubie nalewalam prawie za kazdym razem do miseczki wody i bylo to meczace,moze tez sie skusze na taki pomysl :) xxxx Mnie tez mecza te upaly ale pocieszam się ze wszystkim one dokuczają. Najgorsze są dla mnie noce bo mam problemy ze spaniem do tego gorącz. xxxx Dziewczyny a w którym tyg robilyscie wymaz z pochwy? Mi lekarz zalecil w 35tc,choc w przychodni polozna mowila ze one robią w 36tyg,ale moze kazal mi wczesniej,bo z Usg wychodzi termin porodu tydzien wczesniej. xxxx Dzisiaj maż złożył już łóżeczko,jutro zamowie materac. Nie zmierzylam ze jest troche nizsze te turystyczne od drewnianego ale chyba bedzie wygodne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zocha Alicja tak się uspokoiła ze szok... czasem mi sie napnie brzuch i to wszystko. Ruchów tez juz mniej i spokojniejsze, ale cóż się dziwić jak tak mało miejsca ma. Dziś mam wizytę późno bo o 23 40 ale dam znać co lekarz powiedział. Sylka jeśli chodzi o wymaz to ja wiem ze pobierają pd 35 tc. Mi lekarz nie pobrał, mówił ze na następnej wizycie a ja byłam już w szpitalu wtedy bez wyniku, wiec uznali ze mam gbs dodani i antybiotyk podawali. Nie wiem czy dziś pobierze czy jeszcze ma to sens skoro i tak już antybiotyk dostałam. Wiec lepiej w tym 35 niż później nie zdążyć :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aleczka21 dzieki za info,z Kuba chodzilam do 30tc i nawet nie wiem czy mi cos podawali po porodzie.Moze wytrwam do tego 35 tc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GośćAagape
UKM ciąg dalszy :-) My mieliśmy robioną cystografię mikcyjną-nie wyszedł na szczęście refluks. 19 lipca Jedziemy do Warszawy na scyntografię i dalej nefrolog w szpitalu kazał udać się do urologa. Mamy na razie diagnozę zwężenie prawego moczowodu z niewiadomych przyczyn. Czas mi się dłużej jak cholera i chciałbym już coś więcej wiedzieć. A teraz Twój synek jest pod kontrolą urologa, czy innego specjalisty. Też córka dostaje furagin, a wyniki moczu są na razie Oki.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleczka aż dziwne, że o takiej porze jeszcze przyjmuje jakiś lekarz. Pozdrawiam wszystkich urlopowo. Dzisiaj ostatni dzień w pracy i nareszcie trochę luzu i odpoczynku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A no mój przyjmuje :-) juz po wizycie Alcia powoli szykuje się do wyjścia, doktor stwierdził że w okolicy tygodnia powinno się rozegrać aczkolwiek za proroka się nie uważa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kkiniaa84
Aleczko do której godziny przyjmuje twój dr? Pytam gdyż pierwszy raz słyszę o wizycie o tej porze pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiśkaD
Nadzieja- dziekuje :) tez tak sobie wmawiam i nie panikuje :) Stwierdzilam, ze jesli bedzie sie cos zlego dzialo to na pewno tego nie przeocze. Mam detektor tetna i jak cos mnie niepokoi to korzystam z niego i jestem nastawiona pozytywnie :) Fajnie, ze mozecie z M spedzic tyle czasu :) i na ciaglych wycieczkach! Korzystajcie :) za rok na kocyku nie polezycie hihi ;) X Aleczka- to oby to nastapilo jak najszybciej :) Super, ze wszystko w porzadku :) X Penelopka- jesli przerwa miedzy wizytami Cie stresuje to dlaczego nie pojdziesz do innego lekarza? Ja bym sie nawet nie zastanawiala. W koncu lekarz nie musi mnie znac jesli wizyta ma na celu uspokojenie mnie czy jest wszystko ok. Na temat braku apetytu i nie przybieraniu na wadze juz ostatnio pisalam. Dodam moze teraz, ze jak tak bardzo Cie to martwi, a jestes tego swiadoma, to moze warto zmusic sie do zjedzenia jednej kanapki dziennie wiecej niz normalnie jadlas? X Darkness- a mnie denerwuje to, ze nic zrobic nie moge ;) a tyle bym chciala... Ubranka mam juz wyprane i wyprasowane dzieki mamie i siostrze ;) Do wyprania zostaly mi ostatnie kocyki i posciele, mama zrobi to w najblizszych dniach :) Ja musze tylko posegregowac rozmiarami i tu jest problem, bo nienawidze robic czegos na raty ;) X Ania1602- udanego wypoczynku! :) X Kkiniaa, Ania- moj dr przyjmuje jeszcze dluzej. Na jedna z wizyt w ciazy wchodzilam o 1 w nocy, a za mna jeszcze 3 panie czekaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Misia i tego sie trzymaj :-) Ja kiedys chodziłam do giną u którego zdarzały się wizyty o 22 .. Aż dostał wylewu z przepracowania.. Nadzieja 78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój lekarz przyjmuje tak długo jak są pacjentki. Mi wyskoczyła ta wizytę w zeszłym tyg i zależało mi żeby wizyta była jak najszybciej, a ze przyjmuje tylko w piątki to taka godzina nam została. Byłam ostatnia pacjentka tego dnia. Czasami coś się zwolni i przeskakuje się na wcześniejszą. Nie ma limitu przyjęć u niego, jak jest coś pilnego to przyjmie ;-) a wczęściej jak chodziłam do prof. Szymanowskiego to tak samo było z tym ze on miał opóźnienia o przez to wizyty przesuwaly się na godziny nocne. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
We wtorek jest 8dpt. Chciałam wtedy testować ale czy nie jest to aby za wcześnie? Wszystkie znaki na niebie wskazują na zbliżającą się @ ale dla pewności wolę zrobić betę. Nie wiem co dalej bo to była nasza ostatnia szansa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basik30 mnie po udanym transferze bolał brzuch jak na @, a to kropek się zadomawiał :) życzę Ci tego samego z całego serca! Ja robiłam bhcg 6dpt i 10dpt, wyniki są w stopce a 7dpt zrobiłam test i wyszła baaaaaardzo blada kreska, ledwo widoczna. Moim zdaniem hcg możesz zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basik wydaje mi się że dziewczyny już testowaly w tym dniu ale niech się jeszcze wypowiedza. Kochana póki nie ma @ jest nadzieja. Ja dziś mam 28 dc i tez siedzę jak na szpilkach, zaciskam nogi jakby to miało coś zmienić. To wschluchiwanie się we własny organizm doprowadza mnie do szału ale nie umiem tego opanować. Też wydaje mi się że ciotka na zakręcie,piersi bolą, brzuch czuje ale.......takie też objawy ciąży :-) Przy duzej nadzieji trzyma mnie to że czułam punktowe pokluwanie w macicy i czasem takie ciagniecie tak jak przy ciąży w lutym ale jak będzie czas pokaże.... Aaaaaa i wtedy miałam od początku mega zgage jak wstawalam rano, teraz zgadnij nie mam :-/ ale ciąża ciąży nie równa - trzeba się pocieszać Dziewczyny wielokrotnie pisały po Iui i po IVF że okres mają na zakręcie a była to ciąża więc głowa do góry Basik musi być dobrze, choć wiem jak jest ciezko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×