Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość klaksonia

Jakie witaminy brałyście w II trymestrze ciąży?

Polecane posty

Gość gość_Uleńka3
Dobra i niedroga jest też Pregna Plus. Brałam ją w 2 i 3 trymestrze. Miałam po niej bardzo dobre wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość breloczka
ja za folik też nie płaciłam majątku, a przynajmniej sprawdzony lek i znany lek, a nie jakiś wynalazek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też przyjmowałam Pregnę Plus bo ma bardzo dobry skład i przystępną cenę. Z tego co wiem to dużo moich koleżanek też ją przyjmowało w czasie ciąży i tez były zadowolone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mniama
Raz w miesiącu robiłam badania krwi i moczu, raz poziom glukozy i nic więcej lekarz mi nie zalecał. Łykałam tylko folik MAMA i żadnych dodatkowych witamin. Jadłam za to zdrowo :) Wyniki miałam cały czas miałam dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tojotka
To samo i ja :) Sam folik mama, są tam ważne witaminy i noc więcej nie biorę, lekarz tez nie wspominał żeby łykać jakiś zestaw witamin. Poza tym staram się zdrowo odżywiać :) Mam nadzieję, że ten nawyk zostanie mi po ciąży ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anturalka
folik jest zarówno popularny jak i sprawdzony, obecny na rynku od wielu lat, więc można mu spokojnie zaufać, ja jak tylko dowiedziałam się o ciąży to od razu zaczęłam brać folik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlena47
Ja tez bralam pregne, sam ginekolog mi zalecil, mały rozwijal i rozwija sie prawidlowo bo bralam tez ja podczas karmienia piersia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja brałam tak jak dziewczyny tylko Folik Mama 2/3. Polecił mi go mój ginekolog. Zawiera wszystkie niezbędne składniki dla prawidłowego rozwoju dziecka na tym etapie ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trellka
warto pamiętać o tym, żeby na każdym etapie ciąży brać inny folik, z różnym składem bo na każdym etapie ciąży potrzebujemy innego rodzaju witamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Helenitka_85
ja brałam pregnę plus przez całą ciąże i wyniki miałam świetne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też tylko folik mama 2/3 i nic więcej , lekarz tez nie kazał brać żadnych innych witamin itp. Będę brała na pewno do samego porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Im wcześniej tym lepiej. A w pierwszych tygodniach ciąży kw. foliowy jest bardzo ważny bo to wtedy wykształca się cewa nerwowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Brałam kw. foliowy długo , nawet na początku karmienia piersią, także bierz bo na pewno nie zaszkodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kwas foliowy oczywiście, magnez, witamina d między innymi, brałam to łącznie w mamadha. Warto z lekarzem sie skonsultować i dowiedzieć czego nam brakuje i co nalezy brać w okresie ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W ciąży należy suplementować witaminy, ponieważ dziecko działa dosłownie jak odkurzacz i wyciąga z nas co się da. Do tego zdrowa żywność też. Ja jem prenatal classic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja najpierw prenatal uno, od II trym prenatal duo. Trochę drogi ale szukam takiej w necie (np apteka gemini na w dobrej cenie) bo stacjonarnie to potrafi i 60 zeta kosztować. Kwas foliowy brałam tylko w I trymestrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trumpeczka
ja najpierw brałam suplement folik mama, potem od II trymestru zaczęłam brać folik 2/3 tak, żeby uzupełniać witaminy na bieżąco i żeby mojej dzidzi niczego nie brakowało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deworden
Też zadawałam sobie pytanie jakie witaminy w ciąży. Dopiero przyjaciółka poleciła mi Prenatale. Mają świetny skład i co najważniejsze dobrze działały na mnie i na dzidziusia. Zażywałam je w pierwszej ciąży i teraz. Tu macie do nich link: http://www.prenatale.pl/produkty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tez nie brałam zestawów witaminowych tylko naturalne witaminki z jedzonka, warzyw i owoców :) Jedynie folik bo kw. foliowego nie dostarczymy wystarczająco samym pożywieniem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale nie tylko kwas foliowy, ale dha witamina d, magnez sa również wazne, ja własnie mamaa dha brałam systematycznie a wyniki miałam tez wzorowe, w okresie ciaży i karmienia piersią warto wspierać sie dodatkowa suplementacją, bo rozwój dziecka powinien byc najważniejszy dla nas w tym okresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nutinka
moim zdaniem wszystk opowinno odbywać się na zasadzie zdrowego rozsądku, ja sama ograniczyłam sie do brania kwasu foliowego, zdrowy styl życia, zdrowe jedzonko i maluszek urodził się jak okaz zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, trzeba dbać o to co się je , zdrowa, zbilansowana dieta to podstawa, a z witamin jedynie folik przyjmuję, reszta witaminek z pożywienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witaminki z pozywienia hahaha, lidlowe marchewki, i biedronkowe brokułki. łudzcie sie dalej, ze jecie zdrowo. warzywa ze sklepu za dużo się składem nie roznia od płynu borygo. popatrzcie chociaz na to, ze w Polsce jest najgorsze w powietrze w Europie, myslicie, ze w tych warunkach i n atych glebach wyrosnie wam zdrowe warzywko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem w 17tc. Morfologia oki więc nie ma potrzeby faszerowania się sztucznymi witaminami. Jedyne co mi gin zalecił to łykanie kwasów dha - biorę olimp gold dha z kwasem foiowym. Gin mnie uprzedzał aby wybrać tylko kwas a nie żadne kombajny witaminowe bo to wcale nie jest zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez mam dobre wyniki, żądnych minerałów mi nie brakuje a kwas foliowy tak jak lekarz zalecił łykam jedna tabletkę dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ellka03
jednym z lepszych suplementów dla kobiet w ciązy jest mama dha sama bralam i wiem, ze dostarczalam zarowno sobie jak i dziecku wszystko to co potrzebne i wiele osob poleca mama dha nie bez przyczyny moje drogie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja brałam od początku Pregna Plus- ma nawet kwas foliowy w składzie, wszystkie potrzebne witaminy, żelazo, kwasy Omega, dobrze się czuję i ja i maluszek, ładnie rośnie http://pregna.com.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiulek39
Zgadzam się z poprzedniczkami ja w ciąży zarówno z pierwszym dzieckiem jak i drugim przyjmowałam jedną dziennie tabletkę suplementu mama dha i na szczęście oba moje skarby urodziły się zdrowe :) Ten suplement polecaja lekarze a na wielu stronach ma wiele pozytywnych opinii i tak jak ktos tam wyzej napisal nie bez przyczyny! Warto go mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×