Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość klaksonia

Jakie witaminy brałyście w II trymestrze ciąży?

Polecane posty

Gość gość
Nie kupuje witamin bo to sama chemia, polecam suplementy doktora Zięby. Naturalne, tanie, zdrowe i nie nabija kabzy Big Pharmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beryu
całą ciażę biorę mama dha premium, czuję się po tych witaminach dobrze, koleżanki narzekały na swoje witaminy, szczególnie na te ktore też były z żelazem wiec uważałam zeby jednak takich nie kupić, mam dużą dawkę witmain, których raczej trudno by mi bylo w samym jedzeniu sobie dostarczyc ryb nie lubie a w nich jest duzo dha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pregna plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prenatal duo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lambadówa
Zgadzam się z Tobą :) Mama dha premium jest fajnym suplementem, ale trzeba pamiętać, że to tylko i aż suplement. Tylko, bo powinien być uzupełnieniem diety, a nie zastępować jedzenie zdrowych potraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolalolaxx
Ja brałam kwas foliowy plus MamaDHA i to lekarz twierdził że w zupełności wystarczy. Oczywiście zdrowa dieta to również podstawa, starałam się też unikać kawy bo wiadomo że źle wpływa na serce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MamaDha i kwas foliowy brałam przez całą ciążę i to mi wystarczało w zupełności. Oczywiście zdrowa dieta również była u mnie podstawą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość somarkaa
O tym co piszecie dowiedziałam się bezpośrednio ze strony http://mamadha.pl/ jak szukałam informacji na temat prawidłowego rozwoju dziecka, bo niedlugo bede mama po raz pierwszy no i wiecie.. stresik troche jakby nie patrzec ale dobrze dowiadywac sie potrzebnych informacji kazdego dnia takze zamawiam mama dha i mam nadzieje, ze wszystko do prawidlowego rozwoju dziecka bedzie zapewnione!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iłąka
Brałyście kwas foliowy oprócz witamin? Mi lekarz zalecił samo mama DHA, bo w składzie jest już kwas foliowy, dodatkowo nic więcej nie brałam. Dobrze się czułam, wyniki miałam świetne, a maluch urodził się zdrowy i świetnie się rozwija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja biorę tylko mama DHA premium , tam są wszystkie niezbędne składniki, nic dodatkowo mi nie trzeba. Wyniki mam dobre i całą ciążę czuje się na prawdę bardzo dobrze . Do porodu tylko dwa miesiące :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A po co folik (kwas foliowy) w II i III trymestrze? Przecież dziecko już ma wszystko rozwinięte, wiec ten kwas nic nie daje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też całą ciążę i sporo przed nią biorę mamadha pemium, tam też jest kwas foliowy, ale jego nie można przedawkować więc spokojnie można brać do końca ciąży. Poza tym mam tam kw. tłuszczowe , witamne d, magnez. To bardzo wygodne przyznam, ze nie musze pamietac ile czego, bo wystarczajaca duzo pracy jest przy przygotowaniu do porodu...nie zmieniam co trymestr tylko ciągle przyjmuje te same witaminy, po nich dobrze się czuję. Wyniki mam bardzo dobre :) wiec nie ma co kombinowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja biorę Prenatal Duo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariolciafen
A mi mój lekarz prowadzący polecił http://mamadha.pl/ poczytałam w internecie opinie i faktycznie wiele kobiet jest zadowolonych z tego suplementu diety. Dostarcza zarówno mamie jak i dziecku wszystko to co potrzebne do prawidlowego rozwoju ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakaroliny

@gość witaminy dla ciężarnych sama chemia? nie powiedziałabym, ja wybrałam takie, które zawierają tylko to, co konieczne. i wcale nie płaciłam za nie niewiadomo jak dużo, poza tym to zdrowie matki i dziecka jest najważniejsze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda mama

Vitaminer DHA - najlepsze witaminy skład o połowę większy i lepszy jak w prenatalu a cena bardzo dobra jak na taki skład. Łykam je od początku ll trymestru aż do teraz ( za 5 tygodni poród) jestem z nich bardzo zadowolona i szczerze polecam 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GoSC

Nic nie brałam. Folik przed ciążą. Potem żadnych witamin bo i tak zwracałam. Dziecko zdrowe, donoszone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pola
7 godzin temu, Gość mamakaroliny napisał:

@gość witaminy dla ciężarnych sama chemia? nie powiedziałabym, ja wybrałam takie, które zawierają tylko to, co konieczne. i wcale nie płaciłam za nie niewiadomo jak dużo, poza tym to zdrowie matki i dziecka jest najważniejsze. 

Jeżeli suplementy są zgodne z zaleceniami PTG, to nie ma szans żeby była w nich 'sama chemia' tylko potrzebne witaminy. Trzeba patrzeć na etykiety i czytać skład 🙂

 

1 godzinę temu, Gość GoSC napisał:

Nic nie brałam. Folik przed ciążą. Potem żadnych witamin bo i tak zwracałam. Dziecko zdrowe, donoszone.

 

No to super że udało Ci się wszystko bez komplikacji. A masz może jakieś sposoby na mdłości ? Ja się ich pozbyć nie mogę :c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nfdrg

JA biorę femibion Natal 2. Też uważałam syntetyczne witaminy za niepotrzebne, ale dostałam anemii. Te witaminy pomogły, morfologia sie poprawiła a z nią moje samopoczucie. Nawet głupie włosy czy paznokcie i ogólnie organizm kobiety nie cierpi tak na ciąży gdy się bierze witaminy. To tak na moim przykładzie i w moim przekonaniu. Oprócz tego oczywiście jem zdrowo,  tylko to jedzenie w tych czasach faktycznie wiele warte nie jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ally
Dnia 28.01.2019 o 14:26, Gość GoSC napisał:

Nic nie brałam. Folik przed ciążą. Potem żadnych witamin bo i tak zwracałam. Dziecko zdrowe, donoszone.

Masz szczęscie , jeżeli chodzi o zdrowie. Współóczuję jeżeli chodzi o nudności. Jednakże uważam,że warto brać suplementy wzbogacające naszą dietę, cięzko jest dostarczyć wszystkiego. Pregna 250 dha to był mój wybór przez ciąże i teraz karmienie 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ally
Dnia 28.01.2019 o 15:42, Gość Pola napisał:

Jeżeli suplementy są zgodne z zaleceniami PTG, to nie ma szans żeby była w nich 'sama chemia' tylko potrzebne witaminy. Trzeba patrzeć na etykiety i czytać skład 🙂

 

 

No to super że udało Ci się wszystko bez komplikacji. A masz może jakieś sposoby na mdłości ? Ja się ich pozbyć nie mogę :c

Rekomendacja PTGto podstawowy wymóg. I nie ma przebacz. Dawki żelaza, czy selenu, które będą za duże przyniosa szkody, a po co? Więc produkt musi mieć odpowiednie dawki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kablowa

Od samego początku aż do samego końca ciąży brałam tylko mama dha premium,  na prawdę nic więcej nie trzeba bo zawiera wszystko  to co najważniejsze do prawidłowego rozwoju dziecka. Wyniki miałam dobre więc nie musiałam przyjmować nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiowska9

Masz rację, że witaminy mama dha premium mają bardzo kompleksowy i bogaty skład. Fajne jest to, że wszystko jest w jednej tabletce, a właściwie w dwóch, bo najlepiej łykać dwie z rana. Ale ja, w III trymestrze brałam jeszcze żelazo, bo miałam niskie poziomy i trzeba było je uzupełniać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja so drugiego trymestru brałam kwas foliowy. Jakoś tak w połowie moją położna powiedziała że już nie muszę. Później poleciła mi cokolwiek co zawiera dużo witaminy D i Omega 3. Poza tym ja jestem owocową i warzywna osobą więc położna powiedziała że jeśli jem codziennie warzywa i owoce to dużo nie potrzebuje bo to samo w sobie ma witaminy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagga1

Ja juz jakiś czas kiedy planowaną ciążę brałam już mama dha premium i w sumie aż do samego porodu łykałam tylko te witaminy  a potem jeszcze też kilka miesięcy kiedy karmiłam synka piersią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mislowa

Oprócz mamadha premium nie przyjmuję żadnych suplementów, żadnych dodatkowych witamin. Uważam, że to wystarcza, czuję się dobrze, wyniki mam dobre. Odżywiam się zdrowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×