Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Masaya

Mamy na Kwiecień 2017!

Polecane posty

Gość gość
Klaudia0329 Witaj☺ Ja czuję delikatne ruchy od 16 tygodnia. Gdzie czujesz ten ucisk na nerw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Masaya
Kurczę, ale wysyp chłopaków u nas :-D Dziewczyny a czujecie maluszka cały czas nisko czy raczej powędrował wyżej? Na ostatniej wizycie powiedziałam lekarzowi, że czasem mam bóle w pachwinie, jakby mi się tam rozciągało i że czuję dziecko bardziej na dole. Jak sprawdził to się okazało, że ciągle mam dość nisko osadzone łożysko. Ponoć jest duża szansa, ze pójdzie do góry i będzie ok. Ma sprawdzić to za miesiąc, będę wtedy w 22 tc. Któraś z Was ma albo miała podobnie? Jakoś szybko się męczę, a najgorzej jest jak dużo autem jeżdżę. Wychodzę z niego i czuję się jak połamana :-P No lepiej to na razie nie będzie :-P :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzień dobry :-* Mam termin na 4.04.2017 Mam już córkę 3.5 roku. Tym razem facet Oleg :-) Tylko proszę nie hejtowac imienia :-) Badanie polowkowe mam 14.11. Genetyczne wyszły ok. Przytylam już 7kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Masala Ja czuje najbardziej na dole brzucha po prawej stronie. Ja już czuję się dobrze, na początku byłam bardzo słaba. Gość Witaj ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czuję ucisk tak na kość ogonową- najgorzej w nocy, jak się źle ułożę to później chodzić nie mogę. Co do ruchów przy pierwszym czułam przed 5 miesiącem, a teraz takie muskanie już w 16 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Klaudia0309 Mnie na szczęście w żadnej ciazy nic nie bolalo. Może z czasem przestanie boleć. Lekarz może coś doradzi. Ja czułam delikatne ruchy już przed 16 tygodniem nawet, ale po tylu ciążach to łatwiej mi odróżnić ruchy dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
eeeee tam dziewczyny... po piątkowej wizycie nic nie wiem bo moj gin stwierdzil ze ciaza rozwija sie na tyle prawidłowo ze nie ma co miesiac potrzeby wyk. usg (nie jest obojetne dla płodu) i nie dowiedziałam sie co noszę:'( trudno z 1 str jestem rozzalona ale z 2iej zadowolona ze tak dobrze idzie! ;-) kolejna wizyta 02.12 Trzymajcie sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
ale za to dowiedzialam sie ze mogłabym tak szybko nie przybierać na wadze hehe i delikatnie został mi zaproponowany basen i eliminacja slodyczy;p od pierwszej wizyty ok 5kg czy to az tak duzo?? obecnie 16+6 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Gośćmakak 5kg to jest normalnie, wcale nie dużo. Jakiś dziwny ten gin. Może nie w humorze był

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ja wiem czy to dużo, może zależy od wagi przed ?, ja w pierwszych tygodniach dobiłam do 70... ale choroba mnie później rozłożyła i spadło 5 kg ;) a teraz to i tak się boję wchodzić na wagę, na szczęście od słodyczy i chipsów mnie odpycha, za to jak widzę, granaty, mandarynki to w kilogramach bym jadła :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
Zaczelam 19tydzien, tez csuje dziecko duzo ponizej pepka, najlepsze, ze czuje uderzenia w pecherz moczowy no i latam do wc, a wcale duzo nie pije. Do lekarza ide 17, moze dowiem sie, jaka plec, chociaz dla mnie najwazniejsze, by usg polowkowe wyszlo dobrze, to bedzie koniec 20 tygodnia wiec mysle, ze gin mi zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny ja urodzilam maj 2016 zycze wam udanych porodow a klaudia co do mandarynek mozliwe ze bedziesz miec dziewczynke ja mialam smaki na mamdarynki I kwasne I 2 corka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w pierwszej ciąży wcinałam w kilogramach pomarańcze i arbuzy- i był chłopak ;) - zobaczymy, jest to dla mnie obojętne, ważne żeby było zdrowe- trochę przeszliśmy z pierwszym, mam nadzieję, że są jakieś limity nieszczęść na jednego człowieka i teraz będzie wszystko w porządku :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
klaudia0329 Zazdroszczę, że odpycha Cię od słodyczy. Mnie ciągnie zawsze czy w ciazy czy nie w ciąży. Także w każdej ciazy mnie ciągnęło do słodyczy i teraz też, a nam 3 dziewczyny i teraz ponoć chlopca. Ja tam nie wierzę w takie przesady. Prędzej bym powiedziała, że organizmowi czegoś brakuje i się upomina ☺ Nie martw się będzie dobrze! Najgorsze już za nami ☺ Druga ciaza32 Ja też częściej siłami choć nic mnie nie uciska. Jak się przebudzeniu w nocy to też lecę do łazienki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku, tak czytam że czujecie dziecko wyżej, niżej, cośtam... Ja nic O.O W sensie - nic co bym bez wątpienia zidentyfikowała, jako dziecko. Ale może nie będę się martwić na zapas ;) Co do wagi znalazłam takie coś: http://babyonline.pl/kalkulator-wagi-w-ciazy.html Jestem na granicy widełek - 16 tydz i + 4kg ;) Też jakoś bardzo nie będę się spinać ;) Planuję się umówić na USG 4D na 22 tydzień ciąży, to będzie dodatkowo poza zwykłym USG, bo w moim szpitalu nie robią takich bajeranckich rzeczy. Przydatny link do wyliczenia kiedy będzie się w danym tygodniu itp: https://forum.parenting.pl/kalkulator-ciazy-porodu.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
Sabinka89- ja też nic nie czuje, próbuje wyczuć, czy cokolwiek się rusza, pcha, kopie ale NIC! druga ciaza32 - ja też idę na kolejną wizytę w wieku 20tyg+4 i też liczę na badania połówkowe i określenie płci, chociaż zdrowie najważniejsze :) co do tej wagi to ja naprawdę nie obżeram się, nie opycham słodyczami, może mam za mało ruchu to fakt....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmakak
a jeszcze mam pytanie do Was. chodzicie do ginekologa na nfz czy prywatnie? bo powiem Wam że za ja prywatnie i za ostatnią wizytę bez usg i większej konsultacji zapłaciłam tyle samo co na innych wizytach...trochę mnie to wkurzyło bo tyle kasy na to idzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Masaya
Właśnie dziewczyny już nie raz słyszałam, że nie należy często wykonywać usg bez potrzeby. A ja na każdej wizycie je mam, mniej więcej co 5 tygodni. Nie wiem czy akurat mój ginekolog tak zawsze pracuje czy jak? Goscmakak- ja chodzę prywatnie i zawsze płacę 120 zl. No chyba, ze dojdzie do tego np cytologia czy inne badanie to wtedy więcej. I za każdym razem mam badanie ginekologiczne i usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i zdecydowaliśmy się na imię. Będzie Jakub :-) Synek mówi wszystkim, że brat będzie miał na imię Kuba :-) Oby i później z takim entuzjazmem podchodził do pojawienia się maluszka w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
Czytalam na kilku stronach, ze usg nie jest szkodliwe. Pierwsza ciaze chodzilam tylko na nfz i mialam 3 usg, ale lekarz mi mowil, ze to tak jak ze skierowaniami za darmo na badania, lekarze maja limity wyznaczone przez nfz. Ja na pierwszej wizycie bylam teraz na nfz. Ale tydzien pozniej poszlam prtwatnie, bo w tej ciazy mam wszystkie mozliwe objawy i dolegliwosci, lacznie zaliczylam 3 wizyty prywatne, na kazdej usg. Tyle, ze lekarka starsza i choc polecana, stwierdzila, ze mam szukac innego lekarza, bo ona ani pielegniarki nie ma i sie boi, ze cos przeoczy... to byl moj 16 tydzien i troche mnie zamurowalo, bo chcialam do niej chodzic, teraz znowu zarejestrowalam sie do tej mojej na nfz. Zobaczymy, co powie, troche sie obawiam. Ta prywatnie ze wzgl na dolegliwosci i fizyczna prace w markecie, dala mu l4 sama i bez problemu. Ta na nfz na pierwszej wizycie stwierdzila, ze w markecie nie jest ciezko (dzial miesny, dzwiganie, dostawy, piec do wypieku miesa). Ja zamierzalam pracowac jak najdluzej, ale wymieklam i poszlam prywatnie. W pierwszej ciazy pracowalam do polowy 8 miesiaca, ale wtedy to bylo pol etatu i praca dosc lekka. Nie jestem stad, znam tylko te dwie lekarki i nie bede teraz skakac z kwiatka na kwiatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Sabinka89 Na początku nie odróżnia się za bardzo ruchów, dziecko nie kopie mocno. Jeszcze ma sporo miejsca i z wiekiem ciazy maluch coraz większy i ma mniej miejsca i lepiej czuć. Dopiero ok 20 tygodnia zazwyczaj odczuwa się ruchy. Ja w ciągu dnia nawet nie mam czasu o tym myśleć bardziej jak wieczorem siądę sobie na spokojnie to czuję wyraźnie. U mnie czwarta ciąża, przerabialam już to tyle razy, że jestem pewna ze to dzidziuś się rusza ☺ Gośćmakak ja chodzę już trzecia ciążę prywatnie do tego samego lekarza i zawsze mam usg na każdej wizycie. W pierwszej ciazy chodziłam na nfz i też lekarz robił za każdym razem. To chyba zależy od lekarza jakie ma podejście. DziwiE się, że prywatny lekarz usg nie robi. Może mu się nie chce. Będąc w poprzednich ciążach szukałam informacji na temat szkodliwości usg w ciazy i nie znalazłam nic co by potwierdziło szkodliwość. Nie ma takich badań które mówiłyby, że usg w ciazy jest szkodliwe. Mój lekarz kasuje różnie, ale wizyta z usg 100zl. Z racji tego, że jestem jego stała pacjentka to często kasuje mnie taniej. Nawet 50 zł. Masaya ja też zaczynam powoli myśleć nad imieniem. Jutro powiem mężowi, że będzie synek może coś mi podpowie. Przy każdej corce w sumie to ja stawiałam na swoim z imieniem. Zobaczymy co wymyśli. Na pewno nie chce jakiegoś dziwnego imienia, żeby wraz ze zmieniająca się modą nie musiał się wstydzić za pare lat. Dziewczyny jakie macie bądź macie zamiar kupić łóżeczka dla dzieci? Zastanawiam się nad takim koszem wiklinowym co jeździ na kółkach, mam możliwość odkupić w dobrej cenie. Tylko tak sobie myślę czy mi to potrzebne bo to jest tak do 5 m póki dziecko małe. Łóżeczko musi stać w naszym pokoju, a takie zajmuje mało miejsca, a jak dziewczynki szaleją to mogę zawsze malucha wywieźć do innego pokoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Druga ciąża 32 Może poszukaj opini w internecie na temat lekarzy w twojej okolicy. Może jest jaka grupa na fb z twojego miasta i można tam zapytać. Ja w drugiej ciazy poszłam na l4 w 3 miesiącu ciąży z powodu zagrożonej ciazy. Miałam nakaz leżenia nie wiadomo na jak długo, ale na szczęście po 2 tygodniach było już wszystko dobrze. Do pracy już nie wróciłam. Cała ciążę byłam na l4 i dostałam wypowiedzenie umowy z dniem porodu. Czego zresztą się spodziewałam. Jeśli uważasz, że praca jest za ciężka i pracodawca nie pójdzie Ci na rękę z tym noszenie to ja bym się nie wahala z l4. Nawet na nfz możesz coś trochę pościemniam z dolegliwościami, że potrzebujesz l4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciaza32
Akurat do pracy mam powrot, o to sie nie martwie. U nas kierownictwo nie ma nic przeciwko l4 ciazowym, wszystkie dziewczyny szybko szly. Ja chcialam pracowac, byle nie dzwigac tyle i nie po 10-12 godzin jak sie u nas czesto zdarza, ale mdlosci, wymioty i oslabienie mnie zalatwily, nie do zycia bylam, dopiero od niecalego miesiaca jest lepiej, moge w koncu jesc. Ale teraz doszlo szybkie meczenie, niestrawnosc i zgaga. Zreszta kiedy mam o siebie dbac, jak nie teraz? Opinie czytalam, ale wiadomo, kazdy poleca innego, do tego ceny od 120-200zl za wizyte, to juz duzo. Nie mam zagrozonej ciazy, wiec chyba wizyty na nfz wystarcza. Zreszta zawsze moge udac sie prywatnie, gdyby sie coc dzialo. Ruchy czuje od 16 tygodnia, teraz jest 19 i sa wyrazniejsze i czestsze. W pierwszej ciazy czulam w 20tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny ! W tamtym tygodniu doczekałam się wreszcie badania USG. Prawie popłakałam się na fotelu. Samo badanie trwało tutaj dużo dłużej niż w Polsce, kiedy byłam w pierwszej ciąży. Wtedy trwało niecałe 15 minut, to tutaj w drugiej ciąży trwało prawie godzinę. Pani doktor bardzo dokładnie opisywała i pokazywała mi każdą część ciała maleństwa. Dostałam również sporo zdjęć na pamiątkę :) Dzieciątko początkowo smacznie spało, ale w końcu przebudziło się, zaczęło machać rączkami, kopać nóżkami, fikało koziołki i to co sprawiło mi najwięcej radości - otwierało i zamykało buźkę, jakby chciało coś powiedzieć :) Wszystko z nim w porządku, wszystko w normie, ale płci nie poznałam, sama nie wiem, czy chcę ją poznać przed porodem. Czy nie lepiej sprawić sobie niespodziankę :) Kolejna wizyta w środę, ale już bez USG. Tylko badanie szyjki i posłucham serduszka. Dostanę również wyniki badań laboratoryjnych :) Achhh, ciągle patrzę na te zdjęcia i się wzruszam, choć tyle dni już minęło. Rozmawiałyście o *****ch, ja czuję momentami takie delikatne łaskotanie, jakbym w dole brzuszka miała motylki. Doczytałam się też, że któraś z pań pisała o bólach. W tej ciąży często mi się zdarzają w dole brzucha, albo po bokach, takie kłucie, raz mocniejsze, a raz słabsze. Miałam podobne w pierwszej ciąży i mówiono mi, że to normalne. Podczas normalnego cyklu macica kurczy się podczas każdego okresu, tym razem tak się nie dzieje, ciągle rozciąga się i unosi wyżej i wyżej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Valentina275 Witaj :) Fajnie tak długo pooglądać malucha :) U nas chwila i koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama po raz czwarty - tak z ciekawości, jakie Twoje dziewczyny mają imiona? :) Szukam fajnych imion, takich nie spotykanych co chwilę, ale nie dziwacznych, wiecie o co chodzi. W sumie i dla chłopca i dla dziewczynki. Co do tego kosza na kołach - moja bliska znajoma miała taką jakby kołyskę na kołach i nie była zadowolona. Myślała, że to będzie takie mobilne, że jak włoży w to śpiące dziecko, to będzie mogła z tym przejechać do innego pokoju w domu itp, ale okazało się, że to nie jeździ płynnie i mały się budził tylko. Poza tym bardzo szybko wyrósł ;) No ale przez chwilę wyglądało uroczo. My będziemy mieli łóżeczko 120x60. Nasze łóżeczko ma 3 poziomy i można zdjąć nawet cały bok, gdybym chciała postawić je równolegle przy naszym łóżku. Było użytkowane przez synka tej koleżanki o której pisałam wyżej, więc nie wiem jaka firma, materacyk kupimy nowy. {!!!!!!!!} I właśnie - jaki materac dla dziecka? Chciałam lateksowo kokosowy ale czytam jakieś okropne historie o robalach w kokosie, help x.x Co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama po raz czwarty
Sabinka89 Moje córki mają raczej popularne imiona. Pojadę obejrzeć ten kosz i zwrócę uwagę na to jak jeździ. W sumie to ja nie potrzebuje jeździć z dzieckiem jak spi raczej, choć wiadomo może się zdarzyć. Średnia córka spała w drewnianym i strasznie mi się obijała głową i nie tylko o szczebelki. Wymieniłam jej na turystyczne i byłam zadowolona. Miała długo łóżeczko w naszym pokoju i praktycznie codziennie w porze popołudniowej drzemki wynosilismy jej łóżeczko do innego pokoju, żeby mogła spokojniej spać. Stąd tez pomysł na małe łóżeczko na kółkach. Wiadomo jak małe dzieci szaleją to mimo tego,że nie będę uczyła spania w ciszy to moje dziewczyny chyba każdego by obudziły, a zamiast je uciszać i ciągle upominać wolę wywieźć malucha. Co do materacyka to teoretycznie zanim zrobiło się głośno o robalach to najlepszy był kokos gryka. Ja takie mam, ale jak czytam na innej grupie to mówią, że lateksowy jest dobry. Robale to chyba w gryce były , a nie kokosie jak się nie myle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej , to ja Julia. Bardzo duzo nas sie tutaj zrobilo :) az milo popatrzec :) Super ze u was wszystko w porzadku i dzidzie sie dobrze rozwijaja. Czy zaczynacie juz kompletowac wyprawke dziecku? Ja dopiero 8.12 dowiem sie co w moim brzuszku siedzi, czy chlopiec czy dziewczynka. Moj maz bardzo chcialby coreczke, ja rowniez, ale nie wiem czy to bedzie ONA :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
druga ciaza32 Ja w pierwszej ciąży chodziłam na nfz, nie prywatnie i wszystko było dobrze. A zwolnienie L4 lekarz sam mi zaproponował, bo wiedział, gdzie pracuję. Często przyjeżdżał na zakupy do tego sklepu :) Osobiście uważam, że czy na nfz czy prywatnie, nie ma różnicy. Wszystko zależy od doktora i jeśli jest porządny, a nie taki na " odczep się " to nawet ciążę zagrożoną na nfz doprowadzi do końca bardzo dobrze. Ale każdy ma inne zdanie, szanuję to. Mama po raz czwarty Pewnie, że fajnie :) Ale mam tu USG tylko raz na trymestr, kolejne będzie w grudniu, a ostatnie pewnie tuż przed porodem :) Co do kosza, sama przy pierwszej córci długo się zastanawiałam. W końcu zamówiłam przez internet kołyskę z blokowaną funkcją kołysania i na kółkach. Była bardzo stabilna, można było nią jeździć po całym domu z dzieckiem, czy bez. W dodatku nie przepłaciłam, bo w komplecie miałam pościel ( wypełnienie + poszewki ), baldachim ze stelażem i materac. Byłam bardzo zadowolona, bo kiedy mała budziła się częściej w nocy tylko ją nakarmiłam i usypiała w kołysce kiedy ja delikatnie ją kołysałam. A korzystałam z niej bardzo długo, bo córka miała 8 miesięcy kiedy zdecydowaliśmy się na łóżeczko. A i pewnie posłużyłaby dłużej, tylko bałam się o małą, bo już siadała i mogłaby wypaść. Kupiliśmy jej łóżeczko turystyczne na kółkach i z dokładanymi płozami do kołysania. Jest świetne, a córka w nocy w nim śpi, a w dzień uwielbia się w nim bawić, bo ma wyjście odsuwane na zamek. Przeraziłyście mnie z tymi robalami, ale faktycznie ostatnio głośno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama po raz czwarty- mamy po starszym synku tradycyjne, drewniane łóżeczko i u nas się sprawdziło. Na pierwsze miesiące mąż nie skręcił jednego, dłuższego boku i mieliśmy taką jakby dostawkę do naszego łóżka. :-P Ale teraz marzy mi się taka kołyska zrobiona z materiału jak łóżeczka turystyczne. Mają odpinany jeden bok i regulacje nachylenia materacyka. Moja przyjaciółka miała takie cudo dla córki. Malutka ok 6-7 miesięcy w tym spała. Tylko nie wiem czy to mini łóżeczko było na kółkach. Sabina89- to w gryce te robale się zdarzały, z tego co słyszałam. My zdecydowaliśmy się na kokos-pianka-kokos i wg mnie był super. Podobno lateksowe lepsze, tylko więcej kosztują. Julia- a może będzie ta córka :-) ja tam byłam na chłopaków nastawiona i mam, już drugi w drodze :-D Nawet kiedyś kalendarz chiński sprawdzałam i w przypadku mojej pierwszej ciąży i ciąży moich dwóch znajomych to się sprawdziło. Tylko teraz wróżyli mi dziewczynkę. Ot taka zgaduj zgadula, raz trafią, a raz nie :-D Mam teraz trochę czasu na tym l4, że biorę się za spisanie listy rzeczy, które powinnam dokupić do wyprawki. Niby niewiele, jakieś drobiazgi , a się uzbiera :-P Valentina275- te łóżeczko też musi być super, bo i spełnia funkcję kojca dla starszych, już dreptajacych maluchów :-) aj, tyle tego, ze człowiek głupieje, a wiadomo, ze każdy rodzic dla swojego dziecka chciałby wszystko jak najlepsze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×