Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Alutka2017

Sierpniowki 2017

Polecane posty

Gość kredka 41
Dziewczyny jaki magnez bierzecie bo jest tego tyle że nie wiem który wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alutka1717
Wybierz magnez z witaminą B6, bo ułatwia jej wchłanianie. na studiach uczyłam się też, że chellaty są lepiej przyswajalne - jak poprosić o taki preparat w aptece, to farmaceutka Ci wybierze. A osobiście na mnie działał zawsze dobrze NeoMag :) Co do wyprawki, to ja co prawda mam termin na październik, ale nie chcę zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę. - Wózek 3w1 już wybrałam, zamówiłam i czekam aż przyjdzie :) - śpioszki i ciuszki w pierwszych rozmiarach mam po córce; kupowałam dużo białych, szarych i beżowych, więc mimo, że spodziewam się synka, to się przydadzą :) choć oczywiście jeszcze dokupię coś "męskiego" :) - butelki, smoczki itp. - to kupię na końcu, zamierzam i tak kp - smoczek uspokajacz - w szkole rodzenia dają smoczki wielu firm, więc też nie kupię tylko przetestuję najpierw różne firmy i kształty, jak syn się urodzi - łóżeczko drewniane, ze szczebelkami - mam po córce. Chcę dokupić ochraniacz i pościel - jakieś szare - łóżeczko dostawne Chicco Next2Me - zakochałam się w nim odkąd zobaczyłam reklamę w TV; nie miałam czegoś takiego z córką, a bardzo by się przydało! idealne, ponieważ maluch będzie koło mnie i w nocy uspokajanie czy karmienie będzie o wiele prostsze - pieluszki tetrowe - dokupię kilka "wyjściowych" sztuk, bo białych mam całą, nową nie otwartą, paczkę Coś jeszcze? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obłoki Magellana
Fajne to łóżeczko Chicco <3 Ja mam listę dość potężną - raczej będę musiała redukować, niż dodawać :D Sudocrem ostatnio przetestowałam na sobie, bo strasznie mi się poobcierały wewnętrzne części ud od szwów w spodniach - przyznam, że na mnie zero efektu, po prostu do niczego... O paście cynkowej nie słyszałam - chyba czas poczytać. Dziewczyny, pytanie z innej beczki - czy pozwolicie sobie naciąć krocze? Czytałam, że rany z pęknięć dużo lepiej się goją niż rany od rozcięcia skalpelem, ale z drugiej strony może dojść do pęknięcia III lub IV stopnia i wtedy nie jest już tak ciekawie. Podobno kobieta ma prawo zdecydować, czy pozwoli sobie naciąć krocze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora1987
przed porodem podpisujesz plan porodu i tam wyrazasz zgode lub nie na naciecie. ja jednak nie chcialabym peknac sama, sasiadka z sali tak zrobila i wcale jej sie to fajnie nie goilo. Ja sie zgodzilam, poza samym szyciem po porodzie (koszmar!) potem bylo juz spoko, teraz nie pdczuwam specjalnie, ze bylam nacinana. Sam moment naciecia to takie uszczypniecie, przy skurczacj to nic. Ja mam zamiar sie zgodzic znowu. Co do wyprawki to jeszcze nie ogarnelam sprawy ale sporo mam po corce to bedzie mniej. Zaraz obczaje to lozeczko dostawne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak na szybko to polecam rogal do karmienia ( mi mega pomogl) i nianie elektryczna (do dzissiaj uzywam, jaka mala spi w sypialni a ja biegam po domu :) i laktator, na poczatku bardzo ulatwia zycie .ciuszkow w malych rozmiarze nie ma co duzo kupowac, same sie przekonacie. chociaz pamietam siebie, zmagazynowalam tyle, ze trojke bym ubrala a Zuzia polowy nawet nie zalozyla. Fajne to lozeczko dostawne! ja musze pomyslec o kupnie rzeczy dla siebie do szpitala, bo pasuje juz w 8 miesiacu spakowac torbe wiec i w tym czasie pokupie wiekszosc dla Corci. Co do aspiratora do nosa, to polecam katarek ;) sama bylam sceptyczna (jak mozna do odkurzacza i w ogole!?) i odwazylam sie dopiero neidawno podpiac Zuzie, tak to sie Frida meczylam.. Boze jaka roznica, ja i dziekco mniej umeczone, szybko i sprawnie. zamiast sudpcremu ( tez kupilam ale uwazam, ze dla takich maluszkow jest zbyt zbity i ciezko sie rozsmarowuje) polecam bepanthem, u nas sie super spradzil pediatra mi polecila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też polecam rogal do karmienia, krem bepanthem do pupy i śpiworki dla dziecka do spania ( u nas się bardzo sprawdziły). Obłoki Magellana, ja rodziłam cc, więc z pęknięciami nie pomogę... Czy któraś z Was planuje używanie pieluszek wielorazowych lub ma doświadczenie w ich stosowaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuka3
Listę wklejałam na szybko, teraz część rzeczy bym zmieniła, np. cały zestaw do karmienia butelką do kupienia po porodzie dopiero, bo niektóre dzieci nie tolerują butelek, serio :) A mała, 150ml zawsze się przydać może, nawet w późniejszym okresie do podawania wody. Mam doświadczenie z wielorazowymi, zaraz po porodzie nie polecam, za dużo kup i za dużo zabawy, wystarczy babyblues jaki zgotuje nam niemowlę, myślę, że warto odczekać 3-4 miesiące, żeby się nie zniechęcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora1987
Moja corka nie toleruje butli ani smoczka. Ile razy na to fiksowalam bo przez to mialam duzy problem z odstawieniem od piersi. Testowalam rozne butelki i rozne smoczki ,dopiero po roku zaczela wode pic z avanta. U nas bylo to spowodowane karmieniem piersia mysle, bo po co mi jakis sztuczny cyc, jak mam mamusi :D Co do wielorazowych pieluch to nie korzystalam ale szczerze powiedziawszy chce sobie ograniczyc problemy i zaoszczedzic czas (tak jestem wygodna :)), jednak jednorazowe to spoko sprawa. U nas np pampersy uczulaly, a z daddy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola1994
Jesli chodzi o magnez ja biorę magneB6. Dzięki za tak obszerna listę na pewno się przyda bo zaczynam powoli wszystko kupować :) Macie juz wybrany/kupiony fotelik samochodowy? Jestem na etapie rozglądania sie i jest ich bardzo dużo, nie wiem czy kupować z baza na isofix czy bez, są też zestawy 2 foteliki + baza :( nie mam pojęcia co wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nosidelko mialam z cybexa bodajze, ale bez bazy. wszystko zalezy, ile kto jezdzi. ja nie duzo, a juz z takim malenstwem to w ogole malo. za to fotelik kolejny kupilam recaro, to juz i na dluzej. gdybym nie miala po corci nosidelka to kupilabym chyba taki od 0-18 z recaro teraz, sa fajne obrotowe. zreszta teraz taki wybor,mze glowa mala. dziewczyny, jak Wasze brzuszki? u mnie juz spory i jak sobie pomysle, ze juz tak niedlugo to az w szoku jestem, jak to leci. Czuje juz bol w kroczu, takie ciagniecie.. Z Zuzia mialam twk na koncu. W ogole teraz duzo bardziej odczuwam ruchu, normalnie czasem trzesienie brzuszkiem jest ;)! no i przytylam 8 kg juz. udanego dlugiego weekendu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
:) ja ma brzuszek taki średni ale naprawdę podoba mi się jego kształt :):) Bardzo ładnie wygląda hehe nie wiedziałam że taka sobie się będę podobać. Co do wagi to ja już prawie 10 kg na plusie ale nie wyglądam jakoś grubo i źle, wręcz przeciwnie, służy mi póki co ciąża bardzo bardzo. Jeśli chodzi o czucie ruchów to ja czułam ****ardziej np miesiąc temu, były regularne i częstsze i nawet naoczne , teraz natomiast czuję owszem ale rzadziej i też mnie to trochę martwi, czasami czekam do późnej nocy, żeby się poruszyło, abym wiedziała, że wszystko w porządku....aha no i zdarza się tak, ze czuję nie na przedniej ścianie tylko tak jakby od środka, bardzo dziwne uczucie. Czasami swędzi mnie skóra na brzuchu, czyżby rozstępy sie zbliżały, no cóż smaruję się 2 czasami 3 razy dziennie specyfikami, a czy pomogą? Zobaczymy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kora1987
co tutaj tak cicho? wszystkie zaimprezowaly??? ;) Justyna,msuper, ze dobrze sie czujesz z tymi dodstkowymi kg, ja niestety nie bardzo, ale ja nie bylam jakas szczupla, wiec mi juz ciazy... a tu jeszcze 3 miesiace i male dziecko, za ktorym trzeba biegac, nosic. Chyba drugi raz niezdecydowalabym sie na taka mala przerwe miedzy dziecmi. Wykonczona jestem. Pewnie za 2 lata stwierdze, ze to byla super opcja.. ale narazie wrecz odwrotnie. co do rozstepow, to ja teraz mocno zaniedbuje brzuch, a wielkoscia mam taki jak w 8-9 miesiacu poprzedniej ciazy, wiec spory. Chyba duzo prawdy w tym jest, ze glowna role odgrywaja geny. Poprzednio mega sie smarowalam, czym sei dalo ale glownie bio oil. na szczescie nie pojawily sie, teraz narazie tez nie mam. musze zaczac o to dbac, zeby potem sobie nei wyrzucac, ze zaniedbalam.. u mnie wreszcie piekna pogoda, wiec zaraz z corcia biegniemy na podworko, powdychac swiezym powietrzem! milego dnia kobietki i napiszcie, jak zyjecie, jak sie czujecie, czy wszystko ok? przeciez nie moze tak byc, ze tylko ja bede zrzedzic, jak mi ciezko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuka3
Też mi ciężko, dlatego nie ma czasu na forum, wolę spać :P Z tą małą różnicą wieku powiem tak, że pierwsze miesiące są trudne, ale potem jest spoko, bo dzieci razem się bawią, ty nie musisz się tak angażować jak przy jednym dziecku. Ale bywa ciężko, szczególnie jak dwójka na raz choruje i nie wiadomo kogo przytulać. Ciepło się zrobiło, to pewnie dziewczyny korzystają. A mi tak się nie chce zacząć ogarniać temat wyprawki, dobrze, że wiele rzeczy mam po starszych. No ale jednak trochę ubranek dziewczęcych trzeba przygotować. Polecam ubranka z Kappahla. Dobre jakościowo, chociaż droższe niż z HM np. Zresztą wystarczy popatrzeć na allegro w jakiej jakości z jakich marek sprzedają używane ubranka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abisiowa
Cześć dziewczyny u Was ciepło u mnie zimno.Nawet do sklepu mi się wychodzić nie chce.Zaczęliśmy remont kuchni i nam masakrę w domu.Pomimo ze narazić prawie nic nie robie ciągle pobolewa mnie dół brzucha. Najgorzej jest jak trochę posiedzę lub poleże i potem mam wstać. Ból niesamowity.Dodatkowo brzuch często mi się stawia.Boje się pomyśleć co to będzie potem. We wtorek mam dr mam nadzieje ze tam żadne rozważnie się nie robi.Miesiąc temu mierzył mi szyjkę mówił że jest bardzo długa i spokojnie mogę odstawić luteine.Odstawiłam ale teraz przy tych bólach zastanawiam się czy to dobry pomysł był. Co do wyprawki jakoś nie mam weny.kupiłam juz troszkę ciuszków wsadził w szafę trochę dostałam nawet nie patrzyłam co .Po remoncie się za to zabiorę. Krzywa cukrowa juz za nami we wtorek odbiorę wyniki.Tak czasami dobie myślę oby do 28 tyg. ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Hej :) a ja dzisiaj byłam na wizycie i omawiał lekarz moje wyniki, wszystko w porządku oprócz niskiego poziomu żelaza we krwi, oznajmił, że mam widocznie złą dietę, zapisał jakies tabletki, dodał też, że np w przypadku cc istnieje duże ryzyko konieczności przetoczenia krwi, dlatego muszą m się wyniki poprawić, mówił że mam widocznie słabe przyswajanie zelaza. Stwierdził, że nawet jeśli jem bogate w zelazo produkty to po obiedzie tłustym lub smażonym podrażniam sobie żołądek a przez to nie wchłania się tak jak trzeba i od dziś mam lekko jeść i wiadomo zdrowo, zero grilla i smażenia. Oby wszystko sie poprawiło, jakoś mnie tym zmartwił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, znalazlam sie dzisiaj na forum i mam takie pytanie. Czy ktoras z Was chodzila lub chodzi moze do szkoly rodzenia na nfz? Polozna ze szkoly kazala mi przyniesc zaswiadczenie o braku przeciwwskazan do uczęszczania w zajeciach. Oczywiscie moja ginekolog dala mi wyklad na temat ZUS itd. ( jestem na zwolnieniu , ale nie leżącym) zaswiadczenie od lekarza wzielam 13 kwietnia a szkole rodzenia zaczynam 10 maja. Mialam isc wcześniej ale sie przeziębiłam i jestem ciekawa czy to zaświadczenie bedzie dobre, w sensie aktualne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna, pijduzo soku z buraka, jedz ogolnie duzo surowek z buraka.. Mi leki w ogole nie pomogly, rozne bralam a zelazo dopiero po kuracji burakiem (ze tak kolokwialnie powiem) pomoglo i duzo kwasnego, wtedy zelazo lepiej sie przyswaja. Nie martw sie. Bedzie ok! Gosciu, skoro masz chodzace to bez przesady, nie obawiaj sie zusu. Przeciez nie idziesz na impreze. Ja mialam kontrole w poprzedniej ciazy, tez mialam chodzace.mprzyjechal, podpisalam i tyle bylo. Co do aktualnosci zaswiadczenia to nie mam pojecia. Abisiowa, wspolczuje remontu... okropna sprawa! u mnie dzis deszcz... :/ siedzimy w domu :/ damy rade dziewczyny, w zasadzie nie zostalo juz tak dlugo..ja nie mam nic do wyprawki... jeszcze daje sobie czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malgosia2626
Hej dziewczyny ! Wieki się tutaj nie odzywałam.. jak pamiętacie pisałam Wam jakiś czas temu że bardzo mnie męczyła wysypka i swędzenie skory . Jestem alergikiem -kiedyś bardzo się męczyłam w porze pylenia -miałam katar oczy lzawily i miałam wysypke w zgieciu łokci i pod kolanami.. i mam wrazenie ze teraz w ciąży Mi to wróciło ze zdwojona siła mimo że tyle lat miałam spokój.. bardzo się martwilam ze mam tą choleostaze bo masakrycznie swedzialy mnie dłonie.. całe miałam czerwone i takie opuchnięte.. nic mi nie pomagalo.. jak wiecie mieszkam w UK byłam u położnej pobrala mi krew na próby wątrobowe i miałam dostać telefon jeśli byłoby coś nie tak .. badanie było 2 tyg temu i cisza.. czyli wszystko w porządku.. doradziła mi co jedynie żeby umówić się do mojego lekarza rodzinnego żeby dostać coś na ukojenie w razie swędzenia.. ale koniec końców idę dopiero w tym tygodniu bo nie mieli terminów.. wcześniej miałam ta swedzaca wysypke oprócz dłoni na rękach udach brzuszku i piersiach i co mi pomogło to moczenie dłoni w naparze z rumianku i płatków owsianych.. plus kupiłam olejek do kąpieli z owsem i zrobiłam sobie kąpiel i to mi duzo pomoglo.. palce jednak i dłonie nadal takie trochę suche:/ nawet nie mogę nosić mojego pierścionka zareczynowego :/ a za tydzień lecimy do Polski bo bierzemy ślub cywilny - impreza i slub koscielny mamy za rok.. i już się martwię co zrobić z obrączka czy kupic ciut większą teraz i potem zmniejszyć czy jak.. sama nie wiem.. do tego mi dochodzi kwestia sukienki.. nie robimy żadnej imprezy tylko o skromne przyjęcie z najbliższą rodzina w domu.. brzusio w przeciągu ostatnich dni podgonil i się zaokraglil pięknie a ja w tutejszych sklepach nic znaleźć nie mogę na ta okazję.. jestem wysoka mam 177 cm wzrostu i wszystko jest jakieś takie krótkie i nijakie.. nie chce na sile kupować białej sukienki ale orientujecie się może gdzie w Polsce w jakiś sieciowkach czy sklepach znajdę coś w trapezowym kształcie albo w lit A lub typowo ciążowe ? Bo ja zupełnie nie wiem gdzie szukać ciążowych linii w Polsce.. W tym tygodniu mam też krzywa cukrowa i się zastanawiam czy będę musiała siedzieć e przychodni czy da rade żebym wróciła do domku na te 2 h bo w sumie mam 5 minut pieszo od przychodni.. Ps czy Wam w Polsce też mierzą brzuch ? Ale się rozpisalam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Kora a jeśli chodzi o ten sok z buraka to jaki? Kupiony z kartonu czy z wyciskarki burak czy kwaszony?? Małgosia26 mi nie mierzą brzucha, ale sama w domu to robię co tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Karola1994 poczytałam sobie trochę nasze posty wstecz i wyczytałam że pisałaś o Tardyferonie że przyjmujesz , pomógł Ci i poprawiły Ci się wyniki po tym? Pytam bo ja to własnie przyjmuję od 3 dni i jestem ciekawa czy pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola1994
Justyna, moje wyniki sie nie poprawiły dalej miały tendencje spadkowa a tardyferon brałam 3 miesiące, teraz biorę od 3 tygodni Sorbifer, morfologię będę robic w środę to dam znać czy po tym jest lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Malgosia2626: Tak na szybko ci wklejam chyba sklep z najładniejszymi ubraniami ciążowymi. Jest też kolekcja ślubna. W realu tak samo ładne jak na zdjęciu. Jeśli można to wklejam link do sklepu z odzieżą ciążową, bardzo dobra jakość. http://happymum.pl/sklep3/index.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna, ja kupowalam gotowy sok ( nie chcialo mi sie robic) duzo syfu, pry dziecku olalam system jezeli o to chodzi i poszlam na gotowe ale jadlam duzo gotowanych w postaci surowki ( robie taka ze smietana, cytryna..) cwikly, buraczkowej zupy.. tez przyjmowalam ten tardyferon i nie pomogl mi teraz ale np po porododzie , gdzie hemoglobina spadla mi do 8 jadlam go rano po dwie tabletki ( pilnowalam bo grozilo mi przetaczanie) i pomogl. teraz jadlam po jednej i niekoniecznie rano a o ponoc wtedy najlepiej sie przyswaja. Teraz mi zmienil na szelazo, ale jeszcze nie badalam sie wiec nie znam efektow. Malgosia, ja do slubu kupowalam obraczke i potem schudlam i musialam zmniejszac, raz dwa mi to zrobili, naciecia prawie nie widac, wiec dla wlasnego komfortu moze wez ciut wieksza. Co do sukienek ciazowych to nie mam pojecia, ale jestes wysoka i na pewno we wszzystkich bedziesz wygladac pieknie. Ostatecznie mozesz sobie cos uszyc, dobra krawcowa i kiecka marzen ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reox
Witam po dłuższej przerwie. Wczoraj wróciliśmy z wyjazdu nad morze. Pogoda dopisała, nastroje też, naładowałam akumulatory i naprawdę odpoczęłam. W wakacje wiadomo, że wyjazdów nie będzie, jedynie na porodówkę:-) Justyna, ja polecam floradix, jeśli chodzi o niską hemoglobinę. Mi pomógł, miałam 11, obecnie mam 12. Oprócz tego podobnie jak kora w diecie wprowadziłam dużo buraków. Pije soki buraczano-jabłkowe z wyciskarki oraz zakwas buraczany. Robi się go szybko: 1 kg buraków pokrojonych w plasterki, 1 ząbek czosnku, 1 łyżeczka soli, skórka chleba razowego, wszystko zalane 4 szklankami wody przegotowanej. Po odleżeniu w słoiku 3-4 dni, można pić. Oprócz żelaza zawiera mnóstwo dobrych bakterii probiotycznych. Obłoki Magellana - a jak Twoja hemoglobina, bo pisałaś że piszesz floradix? Kuka, super te ubrania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
Reox A ten Floradix to w tabletkach czy w płynie?? I czy stosowałyście go razem z Tardyferonem?? Dostanę go w aptece? Co do zakwasu buraczanego to już mi się robi :) Nawet lekarz mówił mi żebym sobie taki sporządziła więc robię. Tylko nie wiem ile mam tego wypić dziennie....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna, ja nie brałam tardyferonu. Moja gin poleciła mi właśnie floradix. Jest on w płynie, do kupienia w każdej aptece. A zakwasu piję szklankę dziennie. Ile wynosi Twoja hemoglobina, krwinki czerwone i hematokryt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
hemoglobina 11,1 krwinki czerwone 3,64 a hematokryt 33 od ostatniego badania które miało miejsce koniec stycznia lub poczatek lutego to bardzo sie to zaniżyło....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reox
To hemoglobinę masz na granicy normy (norma jest 11,1-14,7g/dl), to jeszcze nie ma tragedii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna33
No może faktycznie nie ma tragedii jednak wolę szybko zapobiegać dalszej tendencji spadkowej. Dziewczyny czy boli Was czasem brzuch w którymś miejscu? Ja tak mam od niedawna kilka razy w środku nocy budziłam się z bólem brzucha w dole zazwyczaj przechodź szybko gdy położę się na boku. No i dodam że nie jest to lekki ból skoro wybudza mnie ze snu. Staram się zasypiać na lewym boku ale budzę się różnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredka 41
Witam dziewczyny jestem w 25tc czy macie czasem tak że wasze maluszki nie ruszają się jakiś czas 1-2 godziny . Dziewczyny jakich używacie materacy do łóżeczek bo nie wiem jaki wybrać chciałam gryczano kokosowy ale poczytałam że pojawia się na nich pleśń albo jakieś robaki doradźcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×