Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Alutka2017

Sierpniowki 2017

Polecane posty

Justynka u nas tez zero postepow. Bez zebow, bez siedzenia, pelzania. Noce spokojne, dwi pobudki ale w dzien tylko stęka i kwęka i nic mu nie pasuje. Kora, bede karmila min rok, pozniej albo odstawie albo przed praca i po pracy. Jak karmilam najstarszego tez mialam taki spadek wagi, przy corce zatrzymala sie na 50. Mam nadzieje ze wyjde z dolka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny powiedzcie czy np podajac jogurt naturalny podgrzewacie w wodzie czy dajecie prosto z lodowki? Wode do picia podajecie podgrzana czy nie. Ja wody nie podgrzewam bo stoi na stole ale jogurt z lodowki? U najstarszego dawalam wszystko cieple i to byla glupota bo ciagle chorowal, u corki dawalam i daje wszystko takie jak jest, zimna woda, jogurty. A teraz tez wole nie podgrzewac ale czy taki jogurt nie jest za zimny dla niemowlaka, ktory juz dwa razy mial zapalenie krtani.Dodam iz synek bardzo lubi jogurt naturalny. Podaje teraz jak sobie postoi pol godz w miseczce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna 33
Sowa a ile Twoje dziecko ma miesięcy?? Mój tak samo w nocy odwraca się na brzuszek i to go wybudza. Goscaga mój dokladnie tak samo marudzi w dzień, masakra czasami naprawdę chodzę przez to w złym humorze. My mamy dwa zęby sa już dość duże, dwa kolejne idą idą już je prawie widac ale nie mogą się przebić. Po tych pierwszych jak wyszly synek był bardzo spokojny nawet przestał się slinic a teraz od tygodnia znów widać że się męczy, slini się i złości okropnie marudzi. Aga a Ty wszystko jesz normalnie i pomimo tego tak chudniesz? Czy nie masz apetytu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja przestalam karmic 2 miesiace temu i wylaly mi sie boczki i brzuszny zwis... a lato za pasem... Aga, moze faktycznie nie dawac jeszcze tak prosto z lodowki... Justyna, dwa dni temu skonczyl 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna 33
Aga ja podaję jogurty i wodę w temp pokojowej i robię tak od dawna, jeśli czasami postawię na kaloryfer kubek niekapek żeby trochę podgrzac to juz synek nie pije tej wody tak chętnie i tez wydaje mi się ze to dobrze jest pić wodę bez podgrzewnia. Jogurty wyciągam po prostu z lodówki na godzinę przermd podaniem zeby nie były zimne i tyle, owoce jak blenduję to tez wcześniej wyciągam albo czasem i nie bo zapomnę wyjąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reox
malgo - u mas też wszystko na raz było: wychodzenie zębów, raczkowanie, siadanie...No to teraz będziesz ganiać za córką:-) kora - jejku, 5:30 pobudka, szok...Jednak nie będę narzekać, bo u nas o 7-mej pobudka. Mąż też ogarnia starsze córki, bo inaczej nie wiem jak by było..Musimy przetrwać... malgo - czy jak przeszłaś na mm lepiej córka śpi w nocy? Co podajecie dzieciom do picia oprócz wody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sowa - ja nie wiem jak daję radę, wstaję ledwo żywa, tak jakbym nie spała...A w dzień jakoś się rozkręcam, muszę funkcjonować, mam jeszcze 2 starsze córki... Ja wodę podaję w temperaturze pokojowej, jogurtu jeszcze nie podawałam, ale myślę że godz. przed podaniem wyjęcie z lodówki to dobry pomysł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jem normalnie do tego mam ssawke na ciasta ale od 6 dni mi sie cos jedzonko zwraca. Od dzis odstawiam kawe z ekspresiku bo moze mi zoladek cos podraznilo i teraz nie moge sie zregenerowac. Wracam do picia siemia lnianego. Maly od tygodnia tak maruda ze zaczelam jesc naprawde malo. Rano cokolwiek, drugiego sniadania zero bo on w ryk uderza jak go nawet do spacerowki wloze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reox, kaszki Holle kupuje w aptece Gemini przez internet. W ogole wiekszosc rzeczy zamawiam przez internet bo ciezko mi gdzies wyjsc na zakupy bo mala nie jest fanka spacerow. Do picia podaje tylko wode, tak jest zdexydowanie najzdrowiej i wyrabia w dziecku nawyk picia wody na cale zycie :) Co do podawania jedzenia i picia w temp pokojowej to mi tesciowa namieszala w glowie bo doslownie wpadla w panike jak chcialam podac malej wode bez podgrzania i nastraszyla mnie ze tak nie wolno robic i ze bedzie ja bolal brzuszek...ale macie racje, teraz juz nie bede podgrzewac bo to przeciez bez sensu, w domu jest cieplo i mysle ze temp pokojowa w zupelnosci wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, czy Wasze dzieciaczki klękają na kolanach? Moja od wczoraj klęka przy pudełku z zabawkami. Muszę ją bardzo pilnować, bo łatwo się obsuwa i upada. Do picia podaję wodę, czasami sok wyciśnięty w sokowirówce (jabłko - marchew).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pazdziernik 2016 nie podgrzewaj picia. Ja tak kiedys robilam, butla ciagle stala na kaloryferze i to tez byl pomysl mojej mamy i syn ciagle lapal angine i rozne zapalenia gardla. Przy corce bylam madrzejsza i ominely nas chorobska. Moja siostra grzeje nawet jogurt, ktory stal dwie godz na dworzu w 30 stopniowym upale. Efektem jest kilkanascie antybow w roku. Ale nie daje sie przekonac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sierpniowamama moj nic nie robi ale corka tak robila. Zdobywala w ten sposob guzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reox- ja nadal karmię piersią, ale (tfu tfu) póki co mamy przeważnie 3 pobudki w nocy. Jakoś nam się to unormowało. Ja wodę podaję w temperaturze pokojowej, wcześniej podgrzewałam, a teraz poprostu mi się nie chce ;-) jogurt jak wyjmę z lodówki to troszkę podgrzewam, ale tylko żeby był neutralny - ani zimny ani ciepły. Sierpniowa mama -moja córka tak klęka i często się przewraca :-( też nie mogę jej spuścić z oczu i ciągle muszę ją "ratować". Moja córka właśnie z takiej pozycji próbuje siadać. Ogólnie robi jakieś dziwne akrobacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :D Jest u Was wiosna za oknem ? Bo u mnie jet bialo , sloneczko swieci ale co z tego jak nie wyjde z dzieckiem na spacer bo jest pelno sniegu na chodnikach ;/ Aga - ja nie podaje wit D.z DHA ale zastanawiam sie czy podac bo ostatnio czytalam,ze tak jest najlepiej.....musze isc do pediatry i zapytac sieo to i czy zwiekszyc dawke ;] Jak nazywa sie wit.D z dha ? Tez sie zwazylam i wga wskazala 47.5 kg. ! Mi sie waga podoba ale prawie cycek nie mam :/ Nie dosc,ze mialam male to teraz prawie ich nie ma..... masakra ! a przeciez jem, nie odchudzam sie!!! 😠 Justyna - corka tez nie za wiele wypija mleka.Przewaznie 90-120 ml. Czasami 150 ml. a jak chce dorobic to kaplica,buzka zamknieta a jak by miala wiecej od razu to pewnie by zjadla :/ a przeciez nie bede za kazdym razem robic np.180 ml.bo sporadycznie zjada 150.....wczoraj np.o 18 zjadla 150 ml. i 2 godz.pozniej tez 150 ! szooook Dalam taki przyklad na corce i wydaje mi sie,ze wszystko jest ok z Twoim dzieckiem :) Co innego jak by synek nie przybieral na wadze i nic by nie jadl . reox - witaj :) gratki z powody 2 zabkow i powiadasz,ze cieszyc sie poki dziecko nie pelza,nie raczkuje ? :D Dzis polozylam corke na macie na plecach a jak wrocilam do pokoju po paru min.to lezala na brzuchu z metr od maty ! szooook Juz zapisalam strone z deserkami :D Malgo - ja podaje 400 j. Zapytalam sie o zwiekszenie jednostek po 6 mcu bo wyczytalam,ze zwieksza sie ale dopiero pediatry musze wypytac sie. Piekne sa sukineki na Venika.pl :D Zakochac sie mozna :D Jogurt naturalny kiedy mozna podac ? Hmmmm czytli nie podgrzewac deserkow ? Wody ? Ja daje wszystko letnie.Nie cieple ,nie zimne .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna ja karmię piersia, ale córka mleka wcale dużo nie pije. Kilka razy dziennie coś tam pociumka sobie, ale mam wrażenie, że bardziej dla zabawy, bo za 5 min zjada całą porcję obiadku czy deserku. W nocy to samo - budzi się 3 razy, possie minutę i zasypia, a ja w ogóle bym się nie pogniewała, gdyby przesypiała całą noc bez mleka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi pediatra od poczatku na recepte przeposuje wit d, ponic lepiej sie wchlania... tez 400 podaje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kora, no i dobrze robi bo jesli kupujesz wit d na recepte to podajesz dziecku dobrze przebadany lek z potwierdzona badaniami skutecznoscia, a nie suplement diety dostepny bez recepty :) my tak samo robimy, podaje Devikap. W pon pytalam pediatre czy zwiekszyc dawke, powiedzial ze nie ma potrzeby wiec u nas nadal 1 kropla dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cecysssia
Witam :D o tym Devikapie czytalam na forum i byla burza bo niby to jest lek a nie supplement diety i po co podawac lek jak dziecko nie jest chore. Tylko pisze co wyczytalam na tamtym forum . Przeczytalam sklad Bioaronu i zawiera olej slonecznikowy i wit.D (cholekalcyferol).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy możecie mi napisać jadłospisy Waszych dzieci? U mnie jest śniadanie: jajecznica na parze, chleb z masłem, owsianka z owocami lub jaglanka z owocami, obiad: zupka, podwieczorek: owoc, kolacja: kaszka z owocem, podaję dodatkowo 2 razy mm 180 ml, w między czasie woda. Jak potrzebuję coś zrobić daję też do ręki córce chrupka kukurydzianego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrobilam rozeznanie wsrod kolezanek i na 8 szesc podaje Devikap. Jedna az 2 krople a jedna zawiera 500 j.Ile jednostek Devikapu podajecie? I nie zawiera dha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna 33
Ooooj to ja sobie sprawy nie zdawałam, że witamina d to jest aż takie pole do dyskusji, ja za każdym razem kupuję inną bo w aptece nie pamiętam jaką mamy i dostaję inną i teraz czytam nawet z ciekawości i jest na moim opakowaniu napisane, że jest przeznaczona dla niemowląt i dzieci karmionych piersią bo te karmione mm mają dostarcZone zapotrzebowanie wraz z.mlekiem mm. To juz zglupialam. Zapytam pediatry przy najblizszej okazji. U nas tak wyglada dzienne zywienie Jeśli nie pił mleka w nocy to rano wypija około 100 ml, drugie sniadanie to kaszka bez cukru okolo godZiny 10 potem obiadek czyli zupka lub potrawka zalezy co mi tam wyjdzie , okolo 15 zazwyczaj na spacerze owoce albo z tubki albo zblendowane i na podwieczorek z waszego polecenia jogurt naturalny a na wieczor znow.mleko i o tak to wygląda, moim zdaniem mało je ale znów duzo wazy wiec nie.wiem jak.to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3Justyna 33
Ooooj to ja sobie sprawy nie zdawałam, że witamina d to jest aż takie pole do dyskusji, ja za każdym razem kupuję inną bo w aptece nie pamiętam jakeą mamy i dostaję inną i teraz czytam nawet z ciekawości i jest na moim opakowaniu napisane, że jest przeznaczona dla niemowląt i dzieci karmionych piersią bo te karmione mm mają dostarcZone zapotrzebowanie wraz z.mlekiem mm. To juz zglupialam. Zapytam pediatry przy najblizszej okazji. U nas tak wyglada dzienne zywienie Jeśli nie pił mleka w nocy to rano wypija około 100 ml, drugie sniadanie to kaszka bez cukru okolo godZiny 10 potem obiadek czyli zupka lub potrawka zalezy co mi tam wyjdzie , okolo 15 zazwyczaj na spacerze owoce albo z tubki albo zblendowane i na podwieczorek z waszego polecenia jogurt naturalny a na wieczor znow.mleko i o tak to wygląda, moim zdaniem mało je ale znów duzo wazy wiec nie.wiem jak.to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja devikap podawalam przy 1 corce, teraz mi przepisuje vigantol. Dzis znowu masakra w nocy, ten zab idzie iwyjsc nie moze i tak mi ja meczy. . Niech przyjdzie ta wiosna to i nastroj czlowiek bedzie mial lepszy :D bo narazie.. to zyc sie nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas przewzanie jadłospis wygląda tak: Śniadanie : chleb z masłem, bułka z masłem, chałka, jogurt naturalny, jajko Obiad: zupka lub obiadek ze słoika Podwieczorek : owoce Kolacja: kaszka Stałych pór posiłków nie mam, przesuwają nam się ok 1-2h bo zależy o której córka wstanie, czy jesteśmy na spacerze itp. W między czasie ok 4x dostaje cyca. Tak samo jak sierpniowa mama - jak chce coś zrobić lub jak córka marudzi daję jej chrupka lub takie pszenne kółka. Wodę popija przez cały dzień (wypija ok 250ml). Do mam dających słoiczki : ile obiadku lub owoców podajecie na raz ? Cały słoiczek czy pół ? Mały czy duży ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×